Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εκπεμπω sos!!!λοιπον αγορασα μια καρτα μνημης (4gb)...

 

αρχισα να περναω τα τραγουδια βιντεο και εικονες και μολις το ανοιξα τα μισα απ αυτα δεν λειτουργουσαν βασικα σχεδον ολα τα τραγουδια τα βιντεο δεν επαιζαν και οι εικονες ειχαν καταστραφει!!! τα ξανα εβγαλα ολα τα ξαναεβαλα τα ιδια.. μου ειπαν να απενεργοποιησω την προστασια εγγραφης απ τον ανταπτορα.. το κανα και αυτο.. οκ μετα τα περασα επαιζαν.. το θεμα ειναι πως τωρα παω να κατεβασω τραγουδια και παλι κολλανε η δεν παιζουν... τα βιντεοοο ειναι χαλια και δεν μπορω να βγαλω φωτογραφιες.. δλδ στις 10 φωτογραφιες οι 7 θα μου ειναι κατεστραμενες και τα βιντεο ετσι τα τραγουδια περνανε στιχουν ανακατεβονται με αλλα αλλαζουν ονοματαα...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???? ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

 

ευχαριστω για το χρονο σας..

 

Kανε φορματ την SD μεσω PC και ξαναδοκιμασε να βαλεις αρχαια (δεξι κλικ στην SD διαμορφωση FAT32)

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Tο x8 φοράει για την ωρα gingerxperia!!πολυ σταθερο κ γρηγορο!σημερα θα ξεκλειδώσω το bootloader!

 

Sent from my MT11i using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

με τι την περασες...; εχεις μεινει ευχαριστημενος...; το tweak του jim θα δουλευει λογικα ε...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με τι την περασες...; εχεις μεινει ευχαριστημενος...; το tweak του jim θα δουλευει λογικα ε...;

 

νομιζω εγκαθισταται με xrecovery..το tweak του jim θα δουλευει λογικα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα βαλει μια hackdroid rom και μετα πανω σε αυτοι περασα froyobread χωρις να κανω full wipe ολα καλα.. εχουν διατηρηθει τα παντα...θα υπαρξει προβλημα η να κανω full wipe απαραιτητα...!?

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

με τι την περασες...; εχεις μεινει ευχαριστημενος...; το tweak του jim θα δουλευει λογικα ε...;

XRecovery!τι να σου πω,δε το πολύ δουλευω αλλα ειναι γρηγορη,το tweak σημερα κ αλλαγή σε gingerdx για να ριξω custom kernel!

Αν δε σου κανει κολλήματα μη κανεις

 

 

Sent from my MT11i using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα βαλει μια hackdroid rom και μετα πανω σε αυτοι περασα froyobread χωρις να κανω full wipe ολα καλα.. εχουν διατηρηθει τα παντα...θα υπαρξει προβλημα η να κανω full wipe απαραιτητα...!?

Καλο θα ηταν να κανεις ενα full wipe πριν περασεις καινουρια rom επανω... Εαν δεν θελεις να χανεις τιποτα υπαρχουν εφαρμογες οπωε το titanium backup το οποιο πραγματικα θα σε λυσει τα χερια....

www.corollaclub.com

www.clubcento.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να κανεις ενα full wipe πριν περασεις καινουρια rom επανω... Εαν δεν θελεις να χανεις τιποτα υπαρχουν εφαρμογες οπωε το titanium backup το οποιο πραγματικα θα σε λυσει τα χερια....

 

καλο ειναι να κανουμε fuu wipe μετα απο καθε αλλαγη ρομ..αλλα αφου δεν του εμφανισε προβλημα απ την αρχη,τοτε δεν θα του εμφανισει..αν αλλαξει ομως ρομ μπορει και να κολλησει...

Link to comment
Share on other sites

μια τελευταια ερωτηση θα ηθελα να κανω...!:p

 

Καταρχην jimdem ολοι εδω αναγνωριζουμε το ποσο εχεις προσφερει στην βελτιωση του κινητου μας με τον καλυτερο τροπο..!

θα ηθελα λοιπον να σε ρωτησω αν απαιτει χρονο και κοπο για να προσαρμοσεις το tweak σου (lite) για μια CM6 ρομ,το ξερω πως ειναι αρχαια οπως λες και εσυ,παλαιολιθικη μαλιστα αλλα οπως και να το κανουμε καποιοι πχ εγω και αλλοι πιστευω εδω μεσα την εχουν "καταβρει "με αυτη..! σε παρακαλω αν υπαρχει τροπος εστω και να μ πεις τις οδηγιες και να τα κανω εγω αν και ειμαι ασχετος με οποιαδηποτε μορφη προγραμματισμου...!

 

 

Υ.Γ δες το σαν ενα χριστουγεννιατικο δωρο...! χα

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Jim εχω ενα προβληματακι με το powerAMP..χωρισα τα τραγουδια χτες σε φακελους..απο εκεινη τη στιγμη οταν κανω kill την εφαρμογη και την ξανανοιγω μετα, δεν διαβαζει την καρτα μνημης και δεν παιζουν τα τραγουδια..για να λυθει το προβλημα πρεπει να μεταφερω το powerAMP στην sd και μετα ξανα στην μνημη του κινητου..ξερεις πως λυνεται το προβλημα γιατι ειναι καπως σπαστικο...

 

jim ξερεις καμια λυση??και οχι μονο οταν την κανω kill..μπορει ενω αλλαζω τραγουδι να κολλησει και να μην διαβαζει την καρτα..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, να σας ρωτησω κατι γιατι θα με τρελανει αυτο το κινητο: εχει παρατηρησει κανενας σας ''νεκρα'' σημεια στην οθονη, δηλαδη σημεια στα οποια πατας με το δαχτυλο και ειτε γινεται δυσκολα ειτε δεν γινεται καθολου η επιλογη; στο δικο μου το εχω δει ειδικοτερα κατω δεξια, σε διαφορα παιχνιδια, και πιο συγκεκριμενα σημερα ηθελα να βαλω ανοιχτη ακροαση πατωντας το κουμπι 'ηχειο' αλλα δεν εμπαινε με τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, να σας ρωτησω κατι γιατι θα με τρελανει αυτο το κινητο: εχει παρατηρησει κανενας σας ''νεκρα'' σημεια στην οθονη, δηλαδη σημεια στα οποια πατας με το δαχτυλο και ειτε γινεται δυσκολα ειτε δεν γινεται καθολου η επιλογη; στο δικο μου το εχω δει ειδικοτερα κατω δεξια, σε διαφορα παιχνιδια, και πιο συγκεκριμενα σημερα ηθελα να βαλω ανοιχτη ακροαση πατωντας το κουμπι 'ηχειο' αλλα δεν εμπαινε με τιποτα.

 

Προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει κατι τετοιο..η οθονη μου δουλευει τελεια..

Link to comment
Share on other sites

μια τελευταια ερωτηση θα ηθελα να κανω...!:p

 

Καταρχην jimdem ολοι εδω αναγνωριζουμε το ποσο εχεις προσφερει στην βελτιωση του κινητου μας με τον καλυτερο τροπο..!

θα ηθελα λοιπον να σε ρωτησω αν απαιτει χρονο και κοπο για να προσαρμοσεις το tweak σου (lite) για μια CM6 ρομ,το ξερω πως ειναι αρχαια οπως λες και εσυ,παλαιολιθικη μαλιστα αλλα οπως και να το κανουμε καποιοι πχ εγω και αλλοι πιστευω εδω μεσα την εχουν "καταβρει "με αυτη..! σε παρακαλω αν υπαρχει τροπος εστω και να μ πεις τις οδηγιες και να τα κανω εγω αν και ειμαι ασχετος με οποιαδηποτε μορφη προγραμματισμου...!

 

 

Υ.Γ δες το σαν ενα χριστουγεννιατικο δωρο...! χα

 

Χμμ λίγο δύσκολο γιατί πρέπει να τα κάνω όλα από την αρχή και είδατε πόσο καιρό μου πήρε να την τελειώσω. Πήρα και το nexus που μου έφερε μια ηρεμία οπότε sorry :-)

 

 

 

 

 

jim ξερεις καμια λυση??και οχι μονο οταν την κανω kill..μπορει ενω αλλαζω τραγουδι να κολλησει και να μην διαβαζει την καρτα..

 

Ποτέ δεν αντιμετώπισα κάτι τέτοιο μήπως είναι θέμα της κάρτας;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω πλεον ξεκλειδώσει το bootloader αλλα εχω κολλησει στο να βαλω το κερνελ:-(

 

Sent from my MT11i using Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν αντιμετώπισα κάτι τέτοιο μήπως είναι θέμα της κάρτας;

 

Αν βγω απο το PowerAMP η καρτα φαινεται κανονικα..αν ηταν θεμα καρτας, δεν θα χανοταν και απο τα γενικοτερα στατιστικα του κινητου η απο το astro??

Link to comment
Share on other sites

@jim

Μεγιές φίλε..

Πώς σου φάνηκε η 4.0.3;

 

Αφού έμεινες στο android,πώς και δεν τσιμπησες το V;

 

Έχω να μπω καιρό στο topic..

Μόλις.. σχεδόν..λίγο θέλω..και τελειώνω την 2alpha

Link to comment
Share on other sites

@jim

Μεγιές φίλε..

Πώς σου φάνηκε η 4.0.3;

 

Αφού έμεινες στο android,πώς και δεν τσιμπησες το V;

 

Έχω να μπω καιρό στο topic..

Μόλις.. σχεδόν..λίγο θέλω..και τελειώνω την 2alpha

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Τέλειο το ics δεν περίμενα τέτοια βελτίωση. Super είναι. Είπα να πάω σε nexus επειδή είχα δει κάποια προβληματάκια με την ποιότητα των υλικών του neo αλλά και επειδή δέχεται πρώτο τις αναβαθμίσεις. Γενικά δεν περίμενα ότι είναι τόσο καλό το Android αλλά το ics και σε τέτοια συσκευή πετάει.

 

Οn topic: καλή συνέχεια με την προσπάθεια σου. Σίγουρα θα κάνεις κάτι καλό. Οτιδήποτε θελήσεις από το tweak μπορείς να το πάρεις

Link to comment
Share on other sites

Έχω να μπω καιρό στο topic..

Μόλις.. σχεδόν..λίγο θέλω..και τελειώνω την 2alpha

 

Superuser ποια ειναι η 2alpha?δικη σου ρομ??

Link to comment
Share on other sites

Απο το tweak σου; το.update script χρησιμοποιώ

Το έχω γυρίσει σε windows style..

 

Superuser ποια ειναι η 2alpha?δικη σου ρομ??

 

Όχι είναι update.zip το οποίο έχω φτιάξει, για να το φλασάρω πάνω από κάθε αναβάθμιση της gingerdx

 

Edit:

Sorry για το διπλό-συνεχόμενο posts, δεν μπορώ να κάνω διαγραφή-τροποποίηση από τον browser του κινητού

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

θα κάνω μια ερώτηση και αν γίνεται μην πέσετε να με φάτε. έχει κανείς βάλει το ndrive με τα voices των 10 μικρών μήτσων;

αν ναι θέλω μια χάρη...

Link to comment
Share on other sites

θα κάνω μια ερώτηση και αν γίνεται μην πέσετε να με φάτε. έχει κανείς βάλει το ndrive με τα voices των 10 μικρών μήτσων;

αν ναι θέλω μια χάρη...

 

Γιατι να πεσουμε να σε φαμε??σιγα την τρομερα κουραστικη ερωτηση..πλακα πλακα τωρα που το λεει,θα ηθελα να το δοκιμασω το ndrive..αλλα δεν το εχω δει να αναφερετε πουθενα εδω..

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα το ndrive στο nexus μιας και το Navigon δεν είναι έτοιμο ακόμα για Android 4. Ψιλομετριο είναι δε μου άρεσε choppy μενού και άσχημα γραφικά. Άσε που η φωνή (δεν έχω λαζόπουλο) είναι τόσο νευρική που νομίζεις σε μαλώνει!
Link to comment
Share on other sites

Kανε φορματ την SD μεσω PC και ξαναδοκιμασε να βαλεις αρχαια (δεξι κλικ στην SD διαμορφωση FAT32)

 

το εκανα και αυτοαλλα παλι τιποτα.... ξαναπερασα 2-3 τραγουδια κια παλι τα ιδια..... γιατι γινεται τι να κανωωωωωω????:wacko: :(

Link to comment
Share on other sites

Απο το tweak σου; το.update script χρησιμοποιώ

Το έχω γυρίσει σε windows style..

 

 

 

Όχι είναι update.zip το οποίο έχω φτιάξει, για να το φλασάρω πάνω από κάθε αναβάθμιση της gingerdx

 

Δυο ερωτησεις ποτε θα ειναι ετοιμο??και γινετε να βαλω και το δικο σου update και ταυροχρονα να εχω το tweak του τζιμ?

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα το ndrive στο nexus μιας και το Navigon δεν είναι έτοιμο ακόμα για Android 4. Ψιλομετριο είναι δε μου άρεσε choppy μενού και άσχημα γραφικά. Άσε που η φωνή (δεν έχω λαζόπουλο) είναι τόσο νευρική που νομίζεις σε μαλώνει!

 

παίζει να βρεθεί το αρχείο από τα voice του λαζόπουλου;; θέλω να τεστάρω κάτι..; αν είναι κάποιος και ξέρει ας μου στείλει έστω πμ αν δεν θέλει δημόσια. ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...