Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιουσα το floyo . Τωρα εχω βαλει το JimdemDroid Tweak Package

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319051

 

Αυτο που θελω ομως ειναι να εχω την αρχικη μορφη του Xperia . Γινετε κατι τετοιο ? Διοτι εχω κανει ενα μπαχαλο με τα backup και μου πιανουν ολο τον χωρο στην καρτα .

 

αν θες να επιστρεψεις σε stock 2.1 κανε update μεσω του pc companion και εισαι μια χαρα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

αν θες να επιστρεψεις σε stock 2.1 κανε update μεσω του pc companion και εισαι μια χαρα..

 

Οταν το συνδεω με το Pc Companion μου λεει οτι το τηλεφωνο ειναι ενημερωμενο . Υπαρχει καποιος αλλος τροπος μεσω PC Companion ?

Link to comment
Share on other sites

Ασε τα χω κανει μαντάρα χαχα!έκανα κατα λαθος φορματ την sd τα χασα ολα,πιο πριν εκανα full wipe.ενα μπέρδεμα άσε!!!

Το pc companion δοκιμασα μόνο κ τιποτα!αυριο παλι δοκιμές!!

 

καλα τι το εκανες ρε ; Κανε επιδιορθωση μεσω του PC Companion.αν δεν πετυχει θα σου δωσω την 2.1 για το Flashtool να την φλασαρεις (εχει ολα μεσα κερνελ ρομ ολα )

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Οταν το συνδεω με το Pc Companion μου λεει οτι το τηλεφωνο ειναι ενημερωμενο . Υπαρχει καποιος αλλος τροπος μεσω PC Companion ?

 

Πατάς επιδιόρθωση αλλά θα σβήσει τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

Πατάς επιδιόρθωση αλλά θα σβήσει τα πάντα

 

Οταν λες τα παντα ? Εμενα με ενδιαφεριε να κρατησω τηλεφωνα . Τις φωτο τις αποθηκευσα στο pc . Τα υπολοιπα δεν νομιζω να μου χρειαζονται . Απο την καρτα μνημης θα σβησει τα παντα ?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες τα παντα ? Εμενα με ενδιαφεριε να κρατησω τηλεφωνα . Τις φωτο τις αποθηκευσα στο pc . Τα υπολοιπα δεν νομιζω να μου χρειαζονται . Απο την καρτα μνημης θα σβησει τα παντα ?

 

εννοει οτι εχεις στη μνημη του κινητου (Εφαρμογες επαφες και τα λοιπα). απο την καρτα μνημης δε πειραζει τιποτα.

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

εννοει οτι εχεις στη μνημη του κινητου (Εφαρμογες επαφες και τα λοιπα). απο την καρτα μνημης δε πειραζει τιποτα.

 

Ωραια ! Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις ! Θα το δοκιμασω αυριο !

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλει την GingerDX v021 και στο reboot εχει μεινει στο λογοτυπο του ginger και παιζει συνεχως εναν ηχο. Τι μπορω να κανω?

 

edit:

Εβγαλα την μπαταρια τελικα. Να δοκιμασω να την βαλω ξανα?

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βαλει την GingerDX v021 και στο reboot εχει μεινει στο λογοτυπο του ginger και παιζει συνεχως εναν ηχο. Τι μπορω να κανω?

 

edit:

Εβγαλα την μπαταρια τελικα. Να δοκιμασω να την βαλω ξανα?

 

Έκανες full wipe μετά την εγκατάσταση; Οχι :)

Link to comment
Share on other sites

καλα τι το εκανες ρε ; Κανε επιδιορθωση μεσω του PC Companion.αν δεν πετυχει θα σου δωσω την 2.1 για το Flashtool να την φλασαρεις (εχει ολα μεσα κερνελ ρομ ολα )

 

Ετοιμο το x8!!!πω ειναι πολυυυυ αργοοοοο!!!

Αυριο εχει root,xrecovery,custom,jimdem,custom kernel!!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο το x8!!!πω ειναι πολυυυυ αργοοοοο!!!

Αυριο εχει root,xrecovery,custom,jimdem,custom kernel!!!

 

μολις το κανεις πες εντυπωσεις και σε εμας!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ δεν θα την εμπιστευόμουν πάντως

Link to comment
Share on other sites

 

μια απ τα ιδια με τον jim..δεν θα το ρισκαρα...:confused:

 

EDIT: Jim εχω ενα προβληματακι με το powerAMP..χωρισα τα τραγουδια χτες σε φακελους..απο εκεινη τη στιγμη οταν κανω kill την εφαρμογη και την ξανανοιγω μετα, δεν διαβαζει την καρτα μνημης και δεν παιζουν τα τραγουδια..για να λυθει το προβλημα πρεπει να μεταφερω το powerAMP στην sd και μετα ξανα στην μνημη του κινητου..ξερεις πως λυνεται το προβλημα γιατι ειναι καπως σπαστικο...

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

jim εχω βαλει τα εργαλει που χεις κανει. Πολυ ωραια ολα μπραβο για τη δουλεια και το χρονο σου;)

 

Αν θελω να βαλω την lite εκδοση ενω πανω ειναι η full πως γινεται?

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

jim εχω βαλει τα εργαλει που χεις κανει. Πολλα ωραια ολα μπραβο για τη δουλεια και το χρονο σου;)

 

Αν θελω να βαλω την lite εκδοση ενω πανω ειναι η full πως γινεται?

 

με τον ιδιο τροπο που εγκατεστησες τη full..θα περαστει απο πανω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακουστε το εξεις κουλο...!!!

κατα την αναπαραγωγη βιντεο που εχω τραβηξει ο ηχος παιζει πιο μπροστα απο την εικονα με αποτελεσμα να μν συγχρονίζεται..! κουλο ε...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακουστε το εξεις κουλο...!!!

κατα την αναπαραγωγη βιντεο που εχω τραβηξει ο ηχος παιζει πιο μπροστα απο την εικονα με αποτελεσμα να μν συγχρονίζεται..! κουλο ε...;

 

Οτι να'ναι . Δοκιμασες να παιξεις αλλο βιντεο ; κανε κανενα ρεβοοτ το κινητο και ξαναδες . αν συνεχισει τα ιδια θα κανεις φουλ wipe. αν εχεισ custom rom

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Οτι να'ναι . Δοκιμασες να παιξεις αλλο βιντεο ; κανε κανενα ρεβοοτ το κινητο και ξαναδες . αν συνεχισει τα ιδια θα κανεις φουλ wipe. αν εχεισ custom rom

 

στα βιντεο που το εβγαλα σμρ μου το κανει αυτο..! στα προχθεσινα πχ μια χαρα...! θα κανω επανακκινηση και θα δω...!

 

καλησπερα παιδια ..

τελικα περασα την gdx 21 και το tweak lite του jim και ηρεμησα..~

αλλα εχω μια απορια γιατι τα εικονιδια gia wi-fi σημα κτλ μου βγαινουν λευκα και οταν μπαινω στο μαρκετ γινονται παλι πρασινα..; τα θελω πρασινα να ειναι ολη την σιγμη..!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ..

τελικα περασα την gdx 21 και το tweak lite του jim και ηρεμησα..~

αλλα εχω μια απορια γιατι τα εικονιδια gia wi-fi σημα κτλ μου βγαινουν λευκα και οταν μπαινω στο μαρκετ γινονται παλι πρασινα..; τα θελω πρασινα να ειναι ολη την σιγμη..!!

 

Πράσινο σημαίνει οτι είσαι συνδεδεμένος στον λογαριασμό google. Feature είναι οχι bug

Link to comment
Share on other sites

Πράσινο σημαίνει οτι είσαι συνδεδεμένος στον λογαριασμό google. Feature είναι οχι bug

σωστος..:lol:

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

στα βιντεο που το εβγαλα σμρ μου το κανει αυτο..! στα προχθεσινα πχ μια χαρα...! θα κανω επανακκινηση και θα δω...!

 

τελικα φτιαχτηκε ; αχχαχα ελεινο. εμενα η καμερα στο βιντεο του χ8 με κολλαγε... τωρα το Neo V ειναι πολυ αλλου το κινητο. εχει τεραστια διαφορα με το X8..

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκπεμπω sos!!!λοιπον αγορασα μια καρτα μνημης (4gb)...

 

αρχισα να περναω τα τραγουδια βιντεο και εικονες και μολις το ανοιξα τα μισα απ αυτα δεν λειτουργουσαν βασικα σχεδον ολα τα τραγουδια τα βιντεο δεν επαιζαν και οι εικονες ειχαν καταστραφει!!! τα ξανα εβγαλα ολα τα ξαναεβαλα τα ιδια.. μου ειπαν να απενεργοποιησω την προστασια εγγραφης απ τον ανταπτορα.. το κανα και αυτο.. οκ μετα τα περασα επαιζαν.. το θεμα ειναι πως τωρα παω να κατεβασω τραγουδια και παλι κολλανε η δεν παιζουν... τα βιντεοοο ειναι χαλια και δεν μπορω να βγαλω φωτογραφιες.. δλδ στις 10 φωτογραφιες οι 7 θα μου ειναι κατεστραμενες και τα βιντεο ετσι τα τραγουδια περνανε στιχουν ανακατεβονται με αλλα αλλαζουν ονοματαα...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???? ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

 

ευχαριστω για το χρονο σας..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...