Jump to content

Sony Ericsson Xperia X8


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευθύμη μην τον αγxώνεις! Δεν έγινε brick όλα δουλεύουν τέλεια. Απλά με το tweak, επειδή έχω πειράξει πολλά πράγματα, λόγω αλλαγμένου framework δεν εμφανίζεται η έκδοση του kernel. Είναι bug sorry για αυτό. Αλλά δεν έχεις κανένα πρόβλημα απλά δεν εμφανίζει την έκδοση του kernel

 

Edit: Απο το log σου, όπως μπορείς να δείς δεν λέει WARNING αλλά INFO οπότε δεν είναι σφάλμα απλά σε ενημερώνει οτι πέρασε τον kernel, βγάλε το τηλέφωνο, ενεργοποίησε άγνωστες πηγές και εντοπισμό σφαλμάτων και τελείωσες!

 

αυτο λεει ; εγω νομιζα θα κανε κανενα brick. επειδη εχω κανει πολλα brick και πολλες φορες θα τον βοηθουσα . αλλα δεν διαβασα για αυτο. σε ολους βγαινει σιγα

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

'γεια σας παιδια.....θελω να μου πειτε σχολια για την ρομ "stornmix" οσοι φυσικα την ειχατε ή και την εχετε...

 

ευχαριστω guys;)

 

 

 

πωω...προβλημα περασα ενα ζιπ..(και καλα ρομ)και κολλησε το κινητο..το κλεινω το ξαναανοιγω εμενε στο σημα της SE (x10 φορες το εκανα για να μπω στο xrecovery τιποτα.δεν εμπενε το σκασμενο..)με λιγα λογια να θυμηθικα τον σοφο για μενα οπως και για πολλους αλλους τον zxr..(SEUS)..το εκανα και τωρα ειμαι με την μαμα ρομ..:'(((((((((((((((((( για να μπορω τωρα ξανα να περασω ρομ πρεπει να περασω το xrecovery μονο ή να το κανω και ροοτ..(δηλ. ολα απο την αρχη?):'(((((((((((((((( ty για τις απαντησεις!

 

 

Υ/Γ ειχα κανει και buckup στο xrecovery τωρα αν το ξαναπερασω δεν θα το εχει?

Edited by mpa3

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

ανακαληψα ενα προβληματακι. . . . :) με την ρομ που φοραω οταν θελω ναδω ποσα μνμ και χρονο ομιλιας εχω ακομη στελνω μνμ. . . . .( εχω cosmote αν αυτο βοηθαει. . .) αλλα μου λεει συνεχεια η υπηρεσια δν βρεθηκε . . . . . . οσες φορες και να προσπαθησα τα ιδια. . . . και με οποιαδηποτε ρομ. . . . με δουλευει μονο οτανεχω την stok. . . . ξερεις κανενας γτ συμβαινει αυτο. . . . και ανμπορω να το φτιαξω. . . . . . .:worry:

 

Σε εμένα γιατί δουλεύει;

Στείλε ypol στο 1313

 

Στο παλιο μου κινητο εκανε και εμενα τα ιδια, αλλα σε αυτο ολα καλα. Προφανως καποια ασυμβατοτητα των custom roms...

 

 

πωω...προβλημα περασα ενα ζιπ..(και καλα ρομ)και κολλησε το κινητο..το κλεινω το ξαναανοιγω εμενε στο σημα της SE (x10 φορες το εκανα για να μπω στο xrecovery τιποτα.δεν εμπενε το σκασμενο..)με λιγα λογια να θυμηθικα τον σοφο για μενα οπως και για πολλους αλλους τον zxr..(SEUS)..το εκανα και τωρα ειμαι με την μαμα ρομ..:'(((((((((((((((((( για να μπορω τωρα ξανα να περασω ρομ πρεπει να περασω το xrecovery μονο ή να το κανω και ροοτ..(δηλ. ολα απο την αρχη?):'(((((((((((((((( ty για τις απαντησεις!

 

 

Υ/Γ ειχα κανει και buckup στο xrecovery τωρα αν το ξαναπερασω δεν θα το εχει?

 

Ολα απο την αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Το λεει ακριβως στην προηγουμενη σελιδα ο sonik...

 

εγω γραφω αυτο dmesg | grep cyttsp-i2c

παταω enter και δεν μου γραφει τιποτα μετα

Link to comment
Share on other sites

εγω γραφω αυτο dmesg | grep cyttsp-i2c

παταω enter και δεν μου γραφει τιποτα μετα

 

Εγω οταν το δοκιμασα μου εβγαλε καποιο σφαλμα, και το παρατησα:p:p

 

EDIT: Ρε παιδια, παω να εγκαταστησω την gingercrutz, και ενω την περναω κανονικα στο κινητο, οταν παω να τη βρω απο το xrecovery για να την εγκαταστησω, δεν μου τη βρισκει. Η ρομ υπαρχει κανονικα μεσα καθως την εχει βρει και ο astro αλλα και ο root explorer. Τι γινεται;

 

Το βρηκα. Η εκδοση 8.5 ειναι μονο με custom kernel...

Πολυ ομορφη ρομ η gingercrutz..μπραβο στον developer..κριμα που δεν δουλευει το tweak του Jim πανω της...

 

Και μια ερωτηση. Ειναι καλυτερο να εχω ξεχωριστα σε αλλο partition εφαρμογες και σε αλλο μουσικη, εικονες και λοιπα;

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα κατσω τωρα να περασω την gingerdx v021..εχω διαωασει τον οδηγο του jimm εχω κανει ροοτ και backup...yparxei κατι που πρπει να γνωριζω ακομα για να μην το διαλισω..???????????
Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν το δοκιμασα μου εβγαλε καποιο σφαλμα, και το παρατησα:p:p

 

EDIT: Ρε παιδια, παω να εγκαταστησω την gingercrutz, και ενω την περναω κανονικα στο κινητο, οταν παω να τη βρω απο το xrecovery για να την εγκαταστησω, δεν μου τη βρισκει. Η ρομ υπαρχει κανονικα μεσα καθως την εχει βρει και ο astro αλλα και ο root explorer. Τι γινεται;

 

Το βρηκα. Η εκδοση 8.5 ειναι μονο με custom kernel...

Πολυ ομορφη ρομ η gingercrutz..μπραβο στον developer..κριμα που δεν δουλευει το tweak του Jim πανω της...

 

Και μια ερωτηση. Ειναι καλυτερο να εχω ξεχωριστα σε αλλο partition εφαρμογες και σε αλλο μουσικη, εικονες και λοιπα;

 

χααχαχ...δεν θα με πιστεψεις.και εγω αυτη εβαλα και κολλησα.!εκανα χαζομαρα..το κατεβασα ανοιξα το αρχειο και πηρα το ζιπακι που εχει μεσα. ΕΛΕΟΣ.:lol:

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα κατσω τωρα να περασω την gingerdx v021..εχω διαωασει τον οδηγο του jimm εχω κανει ροοτ και backup...yparxei κατι που πρπει να γνωριζω ακομα για να μην το διαλισω..???????????

 

Αν ακολουθησεις τα βηματα του οδηγου, εισαι καλυμενος!!

 

χααχαχ...δεν θα με πιστεψεις.και εγω αυτη εβαλα και κολλησα.!εκανα χαζομαρα..το κατεβασα ανοιξα το αρχειο και πηρα το ζιπακι που εχει μεσα. ΕΛΕΟΣ.:lol:

 

Αν λες για την 8.5, και εγω κολλησα. Μου το εβλεπαν και οι δυο file managers και δεν το εβλεπε το xrecovery. Μετα που διαβασα ολο το ποστ καταλαβα οτι δουλευει μονο με custom kernel..

Link to comment
Share on other sites

παιδια το περασα..φοβερο.να ειναι καλα ο jimm με τον οδηγο του
Link to comment
Share on other sites

δεν 3ερω..η κερνελ τι 8α μου προσθερει?συμφερει???και ποια ????????
Link to comment
Share on other sites

δεν 3ερω..η κερνελ τι 8α μου προσθερει?συμφερει???και ποια ????????

 

O κερνελ!:)

Ειναι γραμμενοι βασισμενοι πανω σε καποιες ρομ, και προσφερουν ταχυτητα στις εκαστοτε ρομ. Βεβαια ειναι επικινδυνη διαδικασια, καθως δυο παιδια απο εδω, brickαραν τα κινητα τους. Αλλα αφου εχεις το tweak του jim, εισαι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω τον τροπο που μπορω να φτιαξω φακελο μπορεις να μ πειτε πως γινεται??????

 

Αν θες να φτιαξεις φακελο στην sd, κατεβαζεις καποιον file manager(astro) και δημιουργεις ενα φακελο. Αλλιως μεσω pc!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα γιατί δουλεύει;

Στείλε ypol στο 1313

 

Στο παλιο μου κινητο εκανε και εμενα τα ιδια, αλλα σε αυτο ολα καλα. Προφανως καποια ασυμβατοτητα των custom roms...

 

 

 

 

Ολα απο την αρχη...

 

το δοκιμασα πολλες φορες με ολους τους τροπους και κανενας δν δουλευει. . . . . . .με ολες τις ρομ . . . μονο οταν εχω την στοκ δουλευει. . .:blink:

 

παιδεια καταφερα και περασα τον flash player . . . . παιζει κανονικα . . . οι σελιδες δουλευον κανονικοτατα.. . . ( οπως οι σελιδες του αντενα live. . . παιζει κανονικα και βλεπω τηλεοραση ζωντανα. . . . οπως και το what 's up reload. . . . :p:p)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πρόσφατα αποφάσισα να αλλάξω το κινητό μου με το xperia x8. Μιας και γενικά μου φάνηκε αργό σε πολλά πράγματα, έψαξα γενικά με Norton Utillities για tasks που είναι αχρείαστα κλπ και μια ερευνα στο google με έφερε εδώ, όπου και διαβάζω για το root. Θα ήθελα να κάνω root στο κινητό μου, ώστε να δουλεύει καλύτερα, όπως λέτε.

 

Επειδή είμαι εντελώς άσχετος με αυτό, θα μπορούσατε να μου δώσετε κάποια links από αναλυτικούς οδηγούς, ώστε να το κάνω με ασφάλεια και ολόσωστα; π.χ. θέλω οπωσδήποτε να περάσω 2.2 έκδοση android στο τηλέφωνο, εάν είναι δυνατό.

 

Συγνώμη αν είμαι εκτός θέματος ή επαναλαμβάνω θέματα που έχετε αναλύσει!

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πρόσφατα αποφάσισα να αλλάξω το κινητό μου με το xperia x8. Μιας και γενικά μου φάνηκε αργό σε πολλά πράγματα, έψαξα γενικά με Norton Utillities για tasks που είναι αχρείαστα κλπ και μια ερευνα στο google με έφερε εδώ, όπου και διαβάζω για το root. Θα ήθελα να κάνω root στο κινητό μου, ώστε να δουλεύει καλύτερα, όπως λέτε.

 

Επειδή είμαι εντελώς άσχετος με αυτό, θα μπορούσατε να μου δώσετε κάποια links από αναλυτικούς οδηγούς, ώστε να το κάνω με ασφάλεια και ολόσωστα; π.χ. θέλω οπωσδήποτε να περάσω 2.2 έκδοση android στο τηλέφωνο, εάν είναι δυνατό.

 

Συγνώμη αν είμαι εκτός θέματος ή επαναλαμβάνω θέματα που έχετε αναλύσει!

 

Καλωσηρθες! Ειναι πολυ απλο και ασφαλες αυτο που θες να κανεις!

Λιγο πιο πανω η στην προηγουμενη σελιδα, ψαξε και βρες ενα σχολιο του jimdem. Εχει κανει ενα e-book που τα εξηγει πολυ καλα και με πολυ απλα βηματα!

Αλλα γιατι 2.2 και οχι 2.3;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

 

Ααα, έχει και 2.3; Ωραία :p

- SE Experia x8 white, custom rom: GingerDX.v029 - JimdemDroid Tweak Package 24.1 lite, multitouch, overclocked @ 760Mhz

- Huawei P8 lite

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω να μου πειτε τι να παρω για εναν φιλο?ποιο ειναι καλυτερο? το samsung nexus s or sony ericsson neo v?και τα δυο απο οτι ειδα ειναι λιγο πολυ ιδια..(και απο οτι καταλαβα στο nexus s ειναι επισημα διαθεσιμη η εκδοση android 4.0?)

sry για το ακυρο post αλλα σας ξερω καλα και μετραει η γνωμη σας πολυ..ευχαριστω για τις απαντησεις.:)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θελω να μου πειτε τι να παρω για εναν φιλο?ποιο ειναι καλυτερο? το samsung nexus s or sony ericsson neo v?και τα δυο απο οτι ειδα ειναι λιγο πολυ ιδια..(και απο οτι καταλαβα στο nexus s ειναι επισημα διαθεσιμη η εκδοση android 4.0?)

sry για το ακυρο post αλλα σας ξερω καλα και μετραει η γνωμη σας πολυ..ευχαριστω για τις απαντησεις.:)

 

πρωτον οχι Sumsung Nexus S. Google Nexus S ειναι για αυτο εχει παρει 4.0 ICS. το νεο v που εχω ειναι το αγαπημενο μου και δεν το αλλαζω με κανενα. το προτεινω ανετα σε ολους. απλως επειδη ειναι φτιαγμενο απο την se , θα παρει αναβα8μιση σε 2-3 μηνες. σιγα.

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

πρωτον οχι Sumsung Nexus S. Google Nexus S ειναι για αυτο εχει παρει 4.0 ICS. το νεο v που εχω ειναι το αγαπημενο μου και δεν το αλλαζω με κανενα. το προτεινω ανετα σε ολους. απλως επειδη ειναι φτιαγμενο απο την se , θα παρει αναβα8μιση σε 2-3 μηνες. σιγα.

 

ty..και οσο για την ονομασια το nexus s δεν ευθυνομαι εγω..... πατα το λινκhttp://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Nexus-S-GT-I9023FSACOS.htm και δες πως το εχει!;)

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

ty..και οσο για την ονομασια το nexus s δεν ευθυνομαι εγω..... πατα το λινκhttp://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Samsung-Nexus-S-GT-I9023FSACOS.htm και δες πως το εχει!;)

 

ναι , βασικα εγω εκανα λαθος συγνωμη. Google Νexus S το ηξερα οχι samsung :p

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..! καλη χρονια να εχουμε...!

 

εχτες πειραζα τις ρυθμισεις του κινητου και συγκεκριμενα ασυρματο και δικτυα.. τικαρα την επιλογη χρηση δικτυων μονο 2G,χωρις να ξερω τι πραγματικα σημαινει...; μπορει να μ εξηγησει καποιος...; παντως παρατηρησα πως εχω φουλ σημα..:confused: ενω πριν 2-3 γραμμες με το ζορι οπου και να ημουν...!

δεδομενα data roaming και ολα τα υπολοιπα τα εχω απενεργοποιημενα..!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...