Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θα ηθελα να ρωτησω ποτε επιτελους θα μπορουμε να κανουμε update σε android 2.2 μεσω KIES? Σε λιγο θα βγει η 2.3 και εμεις ακομα στην 2.1 ειμαστε.

 

μάλλον τον μάρτιο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα σου βγαλει μηνυμα οτι κλειδωσε!!

και εγω μεσα τις εκανα. εχω κ το wifi on αλλα κ εκτος (οφφ) που δοκιμασα δεν ειχε προβλημα (4')

 

Κι εμένα, μέσα από το σπίτι μου (5ος όροφος, πάνω ταράτσα) κλειδώνει παντού, αλλά και στου αδερφού μου (1ος όροφος) δίπλα στη μπαλκονόπορτα, με την βοήθεια πάντα της vodafone του gpsfix και του agps.

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά έχω ξαναποστάρει το ίδιο... έχω θέμα με το bluetooth και με ανίχνευση δεν μου βρίσκει καμία συσκευή bluetooth... το παράξενο είναι ότι αν κάνω από άλλη συσκευή ανίχνευση μου βρίσκει το galaxy3 και κάνω pair κανονικά.

Το πρόβλημά μου είναι ότι έχω ένα bluetooth GPS και θέλω να το χρησιμοποιήσω γιατί με το δικό του το ενσωματωμένο δεν έχω καταφέρει να πιάσω δορυφόρο και να κλειδώσει... τι GPSopt, τι GPSfix έβαλα... τίποτα...

 

τι συσκευη ψαχνει? την εχεις κανει να ειναι ανιχνευσιμη?

δορυφορους δεν σου βρισκει? ανοιξες καποιο προγραμμα navigator σου κανει αναζητηση.και δεν βρισκει τιποτα?εξω εννοειται.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.....αλλά για όσους αντιμετωπιζουν πρόβλημα με το gps βρήκα αυτό απο μια απλή περιήγηση στο ίντερνετ.......:GPS Optimisation.

 

εδω το σχετικό λινκ...: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:YoO2UCY48bAJ:aliwaqas.info/fix-samsung-galaxy-s-and-3-gps-with-gps-optimisation-app/+gps+free+on+samsung+galaxy+3&cd=2&hl=el&ct=clnk&gl=gr&client=firefox-a&source=www.google.gr

 

όποιος το εχει ήδη δοκιμασει, ας μας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

πιαδια επειδη δεν μπορω να ψαχνω σε προηγ σελιδες....εκανα σερβις στο κινητο μου λογω μπαταριας και τωρα για να κατεβασω το μαρκετ θελει να συνδεθω με τον google λογ μου...προσπαθω να συνδεθω και δεν τον αναγνωριζει....μπορει να μου θυμισει κανεις τι κανουμε...το hotmail μου ειναι οκ και εχει ρυθμιστει

 

πιαδια επειδη δεν μπορω να ψαχνω σε προηγ σελιδες....εκανα σερβις στο κινητο μου λογω μπαταριας και τωρα για να κατεβασω το μαρκετ θελει να συνδεθω με τον google λογ μου...προσπαθω να συνδεθω και δεν τον αναγνωριζει....μπορει να μου θυμισει κανεις τι κανουμε...το hotmail μου ειναι οκ και εχει ρυθμιστει

 

ok.το βρηκα ,ενα απλο κλεισιμο του εκανα και τ ξανανοιξα...

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, μετεφερα τις επαφες τηλεφωνου στον υπολογιστη, και οταν ανοιγω το φακελο που ειναι στον υπολογιστη δεν βλεπει ονοματα απλα κατι συμβολισμους. ο φακελος γραφει SPBfile .. δεν τα αναγνωριζει το pc σαν αρχεια? και οταν τα ξαναμεταφερω στο κινητο θα ειναι αναγνωσιμα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, μετεφερα τις επαφες τηλεφωνου στον υπολογιστη, και οταν ανοιγω το φακελο που ειναι στον υπολογιστη δεν βλεπει ονοματα απλα κατι συμβολισμους. ο φακελος γραφει SPBfile .. δεν τα αναγνωριζει το pc σαν αρχεια? και οταν τα ξαναμεταφερω στο κινητο θα ειναι αναγνωσιμα?

 

Ναι. Τουλάχιστον με εμένα δούλεψε!

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ΦΩΣ!!!!!!

Βρήκε σήμα το Gps.

 

Ενεργοποιήθηκε το gps και με πήγε μέχρι στο περίπτερο δυο στενά από το σπίτι μου.!!!

 

Συμπέρασμα:

 

Μέσα στο σπίτι δε βλέπει δορυφόρο ακόμα και να βάλω το δορυφόρο τον ίδιο μέσα στο σπίτι...έχει μουλαρώσει!!!!

με το που είδε ουρανό όμως???? Είδαμε το φως....9 δορυφόρους έπιασε το αλάνι!!!!

 

Τρέχω το ΝDrive και χωρίς Booster και λοιπά apps!!!

Link to comment
Share on other sites

S.O.S. Το wifi έχει μουλαρώσει και δεν λειτουργει. Μου βγαζει μηνυμα ότι δεν ήταν δυνατή η σάρωση δικτύων. Έχει κανεις καμιά ιδέα τι κάνουμε?Είχα εγκαταστήσει το wifi analyser το οποίο και απεγκατέστησα. Λέτε να έχει σχέση?
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

S.O.S. Το wifi έχει μουλαρώσει και δεν λειτουργει. Μου βγαζει μηνυμα ότι δεν ήταν δυνατή η σάρωση δικτύων. Έχει κανεις καμιά ιδέα τι κάνουμε?Είχα εγκαταστήσει το wifi analyser το οποίο και απεγκατέστησα. Λέτε να έχει σχέση?

 

Αυτό είναι bug. Φτιάχνεται μόνο αν είσαι root, ή με factory reset.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση χρειάζεται ένα συγκεκριμένο τύπο sdcard γιατί θέλω να παραγγείλω...? 8gb είναι οκ η θα σέρνεται γιατί άκουσα κάτι τέτοια...? μετά πως περνάω ότι έχω για να μην χαθούν(app., φώτο,mp3,) εχω froyo εγκαταστησει και εχω εφαρμογες και στην καρτα...
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση χρειάζεται ένα συγκεκριμένο τύπο sdcard γιατί θέλω να παραγγείλω...? 8gb είναι οκ η θα σέρνεται γιατί άκουσα κάτι τέτοια...? μετά πως περνάω ότι έχω για να μην χαθούν(app., φώτο,mp3,) εχω froyo εγκαταστησει και εχω εφαρμογες και στην καρτα...

 

Φίλε εγώ αγόρασα μια 8GB Class 10 από το eBay και την διαβάζει κανονικότατα και σφαιράτα! Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα απλώς μην πας πάνω από 8GB γιατί δεν σου εγγυώμαι αν θα παίξει μιας και η sammy το αναφέρει.

 

Τώρα πως θα τα μεταφέρεις δεν ξέρω να σου πω μιας και δεν έχω πάει σε froyo και στην eclair έκανα απλώς copy-paste. Ας απαντήσει κάποιος αλλός με σιγουριά...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι bug. Φτιάχνεται μόνο αν είσαι root, ή με factory reset.

 

 

Παλεύω να κανω root και μεχρι στιγμης εχω παταγώδη αποτυχία.Πως κάνουμε reset?

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση χρειάζεται ένα συγκεκριμένο τύπο sdcard γιατί θέλω να παραγγείλω...? 8gb είναι οκ η θα σέρνεται γιατί άκουσα κάτι τέτοια...? μετά πως περνάω ότι έχω για να μην χαθούν(app., φώτο,mp3,) εχω froyo εγκαταστησει και εχω εφαρμογες και στην καρτα...

 

οι κάρτες sd βγαίνουν σε gb (1,2,4,8,16,32) και σε class (2,4,8 κ.α.). ο αριθμός class είναι η μέγιστη ταχύτητα εγγραφής. Αν πάρεις 8gb κάρτα sd class 4 θα είναι αρκετά γρήγορη, απλά είναι πιο ακριβή από την 8gb class 2. Υπάρχουν και κάρτες μνήμης με μεγαλύτερο "class" αλλά δεν ξέρω κατά πόσο υποστηρίζονται. Εννοώ μπορεί να μην δουλεύουν στην full ταχύτητα.

 

Παλεύω να κανω root και μεχρι στιγμης εχω παταγώδη αποτυχία.Πως κάνουμε reset?

 

με ρεσετ σου διαγράφονται όλα τα δεδομένα. ροοτ κάνε με το superoneclick :) είναι πανεύκολο. ούτε 5 λεπτά δεν παίρνει όλη η διαδικασία (κατέβασμα, σύνδεση κινητού κλπ.)

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω περασει το 2.2 froyo,προσπαθω να γραψω μνμ στα ελληνικα πωςαλλαζει το πληκτρολογιο??στο 2.1 εκανα κυλιση πανω στο πληκτρολογιο,εδω???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω περασει το 2.2 froyo,προσπαθω να γραψω μνμ στα ελληνικα πωςαλλαζει το πληκτρολογιο??στο 2.1 εκανα κυλιση πανω στο πληκτρολογιο,εδω???

 

ρυθμίσεις -> locale and text -> samsung keypad -> input languages, επέλεξε αγγλικά και ελληνικά και θα σου σέρνεις το δάχτυλο στην spacebar και θα αλλάζεις γλώσσα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

 

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί, αλλά δεν βρήκα κάτι παρόμοιο..

 

Η απορία μου είναι η εξής, εγκαθιστώντας μια σπασμένη εφαρμογή apk σε ένα κινητό που δεν είναι rooted, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό, πρέπει να κάνεις κάτι άλλο μετά για να μη φανεί πως χρησιμοποιείς σπασμένη εφαρμογή;

 

Στο readme file λέει: "Just copy the .apk to your device and install as usuall".

 

Απλά με παραξενεύει που το παιχνίδι, όπως και άλλα πολλά, συνδέεται στο ίντερνετ..

Φιλία είναι μια ψυχή που ζει σε δύο σώματα.

 

Αριστοτέλης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

 

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί, αλλά δεν βρήκα κάτι παρόμοιο..

 

Η απορία μου είναι η εξής, εγκαθιστώντας μια σπασμένη εφαρμογή apk σε ένα κινητό που δεν είναι rooted, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό, πρέπει να κάνεις κάτι άλλο μετά για να μη φανεί πως χρησιμοποιείς σπασμένη εφαρμογή;

 

Στο readme file λέει: "Just copy the .apk to your device and install as usuall".

 

Απλά με παραξενεύει που το παιχνίδι, όπως και άλλα πολλά, συνδέεται στο ίντερνετ..

 

Καλησπέρα φίλε! :)

απλά την εγκαταστείς, δεν παίζει ρόλο αν είσαι root. Δεν υπάρχει πρόβλημα που συνδέετε στο internet :)

Link to comment
Share on other sites

Για το iphone υπαρχει το itunes,

Για τα Nokia υπαρχει το Nokia pc suite,

 

 

Για το Samsung Galaxy 3 υπαρχει κατι αναλογο να μπορουμε να περναμε εφαρμογες μεσω του υπολογιστη??

 

Επισης εδω που ειμαι δεν εχω ασυρματο.... μπορω καπως να μπαινω ιντερνετ απο το samsung μεσω του υπολογιστη??

Link to comment
Share on other sites

Για το iphone υπαρχει το itunes,

Για τα Nokia υπαρχει το Nokia pc suite,

 

 

Για το Samsung Galaxy 3 υπαρχει κατι αναλογο να μπορουμε να περναμε εφαρμογες μεσω του υπολογιστη??

 

Επισης εδω που ειμαι δεν εχω ασυρματο.... μπορω καπως να μπαινω ιντερνετ απο το samsung μεσω του υπολογιστη??

 

υπάρχει το samsung kies. αλλά δεν γίνεται να περάσεις εφαρμογές από εκεί. Τις εφαρμογές τις κατεβάζεις από το android market από το κινητό. για το τελευτέο ερώτημα δεν ξέρω :(. πάντως έπρεπε να ποστάρεις εδώ και όχι να φτιάξεις νέο θέμα :)

Link to comment
Share on other sites

εχουμε βγαλει καποιο τελικο συμπερασμα για το πως μπορουμε να συνδεθουμε στο kies; γιατι πολλες απαντησεις αλλα καμια δεν πιανει. εχει βρει κανενας πως γινεται και κυριως γιατι δε συνδεεται;

εχω την jpa πανω και το τελευταιο kies.

Link to comment
Share on other sites

Bλέπω ότι πολλοί νέοι χρήστες έχουν ερωτήσεις πιο γενικές για Android, και πολλές απ'αυτές έχουν απαντήσεις που έχουν δοθεί για το Galaxy S... Θα συνιστούσα να διαβάσετε το θέμα Οδηγοί για νέους χρήστες του Galaxy S, και ίσως βρείτε κάποιες απαντήσεις εκεί που θα σας βοηθήσουν.

Ίσως κάποιος παλιός χρήστης του Galaxy 3 να θέλει να το προσαρμόσει :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια αμυδρα υποψια οτι η συνδεση με το kies ειναι προβληματικη σε "σπασμενα" windows... Επισης ειναι βλακεια που το προγραμμα δεν θπαρχει για linux...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...