Jump to content

Samsung Galaxy 3 (Ι5800)


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη αν διαβασετε παραπανω θα δειτε ποσα παραπονα εκανα για την μπαταρια ενα εχω να σας πω... advanced task killer free και battery doctor. το κινητο το εχω λιωσει και ειναι με φορτιση προχθες σημερα ακομα στο 70 % η μου κανει πλακα το κινητο η ακολουθηστε το..... επισης δημοσια ευχαριστω στον κυριλλο 13 με χει σωσει... good job kyrille keep going!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γενικά το skype δεν πολυπαίζει καλά. το κινητό θα πάρει 2.1 κάπου τον μάρτιο και έχει βγει και beta με ελάχιστα προβλήματα και είναι εύκολη η διαδικασία να το περάσεις απλά θέλει προσοχή και υπομονή.

 

ok σ ευχαρηστω πολυ για τον χρονο σου!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ το κινητό και έχω ορισμένες απορίες.

Εφαρμογές εγκαθιστούμε σε αυτά τα λίγα ΜΒ εσωτερικής μνήμης μέχρι να βάλουμε froyo;

Από την μπάρα των ειδοποιήσεων πως βγάζουμε τα μηνύματα και τις αναπάντητες. Μόνο αν τα δω αφου έχει κλειδώσει η οθόνη βάζοντας το κομμάτι του παζλ τα έχω καταφέρει.

Μπορώ να ρυθμίσω πόση ώρα θα κάνει να κλείσει η οθόνη;

Και κάτι πιο γενικό για το Android, υπάρχει κανείς media player που να παίζει με ελληνικούς υπότιτλους;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Δοκίμασε αυτόν τον player: https://market.android.com/details?id=afzkl.development.mVideoPlayer&feature=search_result

Το κατέβασα χτες και το δοκίμασα. Υποστηρίζει ελληνικά!

 

 

edit: ρυθμίσεις -> Αναπαρα & εμφάνιση -> Ληξη χρονικού ορίου οθόνης (τελευταία επιλογή)

Αυτό για την μπάρα δεν το κατάλαβα, και για το που εγκαθίστανται οι εφαρμογές έχω την εντύπωση στην SD, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος..

Edited by kjim87
Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω το δικτυο ειναι κλειδωμενο?

ανοιγεις το ασυρματο και σου βρισκει ασυρματα δικτυα.εκει επιλεγεις ποιο δικτυο θες κλικαρεις.πανω του και βαζεις τον κωδικο wep-wap.

 

Οχι, δεν ειναι κλειδωμενο, ελευθερο ειναι, απλα για να μπορεσεις να πλοηγηθεις σου βγαζει μια σελιδα του Πολυτεχνειου που σου ζητα να βαλεις τους κωδικους που εχεις παρει απο την Υπηρεσια, τους οποιους εχω. Αλλα για καποιο λογο, δεν μου εμφανιζει τη σελιδα αυτη, αλλα μου λεει "web page not available" οτι και αν πατησω. οι υπολοιποι κατοχοι smartphone μπαινουν κανονικα, τουςβγαζει αυτοματα στη σελιδα, βαζουν κωδικους και ετοιμοι.τι να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια,μόλις διάβασα σε ενα Blog Οτι παιζει η 2.2 Official του ι5800 να μην βγει ποτε?!

 

Ξερει κανεις τιποτα?

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Δοκίμασε αυτόν τον player: https://market.android.com/details?id=afzkl.development.mVideoPlayer&feature=search_result

Το κατέβασα χτες και το δοκίμασα. Υποστηρίζει ελληνικά!

 

 

edit: ρυθμίσεις -> Αναπαρα & εμφάνιση -> Ληξη χρονικού ορίου οθόνης (τελευταία επιλογή)

Αυτό για την μπάρα δεν το κατάλαβα, και για το που εγκαθίστανται οι εφαρμογές έχω την εντύπωση στην SD, αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος..

 

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μπάρα ειδοποιήσεων εννοώ αυτή που είναι πάνω πάνω και την κατεβάζεις και βλέπεις ειδοποιήσεις και μπορείς να ενεργοποιήσεις κατευθείαν Wi-fi, GPS, Bluetooth και δόνηση.

 

Και κάτι άλλο που είδα γενικά να αναφέρεται. Η μπαταρία έπεσε ξαφνικά από το 40% στο 1%. Έχει σχέση ότι είναι μετά την πρώτη φόρτιση; Θα φτιάξει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μεν α ξερει κανεις τι γινετε με το flash palyer??? εχω φλασαρει την 2.2 αλλα δεν υποστηριζεται απ'οτι λεει ουτε με αλλον browser καταφερα κατι υπαρχει καμια λυση???δεν γινετε ετσι δουλεια :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μεν α ξερει κανεις τι γινετε με το flash palyer??? εχω φλασαρει την 2.2 αλλα δεν υποστηριζεται απ'οτι λεει ουτε με αλλον browser καταφερα κατι υπαρχει καμια λυση???δεν γινετε ετσι δουλεια :(

 

Δεν μπαίνει στο κινητό μας το flash player λόγω ασυμβατότητας του τύπου επεξεργαστή. (ARMv6)

Link to comment
Share on other sites

επειδη αν διαβασετε παραπανω θα δειτε ποσα παραπονα εκανα για την μπαταρια ενα εχω να σας πω... advanced task killer free και battery doctor. το κινητο το εχω λιωσει και ειναι με φορτιση προχθες σημερα ακομα στο 70 % η μου κανει πλακα το κινητο η ακολουθηστε το..... επισης δημοσια ευχαριστω στον κυριλλο 13 με χει σωσει... good job kyrille keep going!!!!

 

To battery doctor τι κανει ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λόγο ασχετοσύνης

Τι κάρτα μνήμης παίρνει αυτό το κινητό

εάν είναι εύκολο στείλτε μου λινκ με προτάσεις καρτών από καταστήματα όπως eshop klp..

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λόγο ασχετοσύνης

Τι κάρτα μνήμης παίρνει αυτό το κινητό

εάν είναι εύκολο στείλτε μου λινκ με προτάσεις καρτών από καταστήματα όπως eshop klp..

 

Ευχαριστώ

 

 

microSD, up to 32GB, 1GB card included

 

:)

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

microSD, up to 32GB, 1GB card included

 

:)

 

Αυτό το είδα στις προδιαγραφές αλλά μπερδεύτηκα με τα είδη micro SD καρτών που είδα στο eshop.

 

Micro SD High Capacity (Micro SDHC) Micro SD (Transflash)

Γι' αυτό και ρωτάω...

Link to comment
Share on other sites

η micro SDHC ειναι High Capacity :) Μονο καλο θα κανει και οχι κακο ;)

 

προσωπικα εχω http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553844

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξαναθέσει το θέμα παλιότερα χωρίς σαφή απάντηση.

Με ποιο τρόπο μπορώ να βλέπω τα μηνύματα (sms) με την παλιά κλασσική μορφή (Εισερχόμενα-Απεσταλμένα) και όχι σαν Συνομιλίες ανά Επαφή. Υπάρχει κάποιο free app στο Market που να υλοποιεί τη συγκεκριμένη λειτουργία;

Κατέβασα το handcent sms αλλά και σε αυτό δεν βρήκα τρόπο να αλλάξω την παρουσίαση των sms από την Συνομιλία που είχε αρχικά.

Link to comment
Share on other sites

To battery doctor τι κανει ακριβως?

 

δεν ξερω φιλε το μονο που ξερω ειναι οτι σωθηκα.... μαλλον και αυτο σκοτωνει τα apps και πιθανον διαχειριζεται καλυτερα την ενεργεια της μποαταριας

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξερει καποιος πως ακυρωνουμε την διευθυνση ηλεκτρονικου ταχειδρομειου(GMAIL) μεσα στο τηλεφωνο(galaxy 3) και να βαλω μια αλλη παλι σε gmail?Επισης πως γινεται να απενεργοποιησω τελειως το ιντερνετ απο τον παροχο (vodafon) δεν θελω να τους το πληρωνω. Edited by MOISIS
Link to comment
Share on other sites

Τα live wallpapers τρωνε πιο πολυ μπαταρια;(Εννοω οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο και η οθονη απενεργοποιημενη, τρεχουν συνεχως στο backround);

Ακομα, ξερει κανεις αν υπαρχει το live wallpaper του νεξους;Εχει ξαναγινει αυτη η ερωτηση απο αλλον αλλα δεν υπηρξε απαντηση...

Edited by Takis_dm
Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξερει καποιος πως ακυρωνουμε την διευθυνση ηλεκτρονικου ταχειδρομειου(GMAIL) μεσα στο τηλεφωνο(galaxy 3) και να βαλω μια αλλη παλι σε gmail?Επισης πως γινεται να απενεργοποιησω τελειως το ιντερνετ απο τον παροχο (vodafon) δεν θελω να τους το πληρωνω.

 

Για το πρώτο που ρωτάς με factory reset, τουλάχιστον αυτό δούλεψε :) άλλοι τρόποι που βρήκα ψάχνοντας δεν έκαναν κάτι.... αν ξέρει κανένας γάτος από εδώ ας μας πει .... :)

 

αναφορικά με την απενεργοποίηση 3G/gprs, υπάρχουν προγραμματάκια στο market που κάνουν αυτή τη δουλειά... το Quick Settings είναι πολύ βολικό, κι εκεί απενεργοποιείς τις επιλογές για Mobile Data

ή ακόμα καλυτερα, παίρνεις τηλέφωνο στη Vodafone και τους λες να σου κόψουν την πρόσβαση .... ;)

In the flat field :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξερει καποιος πως ακυρωνουμε την διευθυνση ηλεκτρονικου ταχειδρομειου(GMAIL) μεσα στο τηλεφωνο(galaxy 3) και να βαλω μια αλλη παλι σε gmail?Επισης πως γινεται να απενεργοποιησω τελειως το ιντερνετ απο τον παροχο (vodafon) δεν θελω να τους το πληρωνω.

ρυθμισεις-λογαριασμοι και συχρονισμος.

 

θυμαται καννενας πως μικραινουμε την αποθηκευση ιστορικο κλησεων?

εχει μεγαλωσει πολλη και αργει να ανοιξει το τηλεφωνο.

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..

παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι..εχω παρει κ εγω galaxy 3 μια εβδομαδα κ ενω φορτιζω φουλ το κινητο..μετα απο καποιες ωρες οχι εντονης χρησης βγαζει μηνυμα οτι πρεπει να φορτισω κ παλι το κινητο.Οταν το κλεισω κ το ανοιξω επανερχεται στη μεση η μπαταρια..λετε να φταιει η μπαταρια???

 

επισης γενικα πολλες φορες οταν παω επαφες η ιστορικο κλησεων αργει φταει γενικα το λειτουργικο του??

 

Ευχαριστω προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

Επισης

Απο την πρωτη ημερα προσπαθησα να ενεργοποιησω το gps αλλα ποτε δεν με αφηνει...δλδ βλεπω οτι για κανα λεπτω κανει ψαξιμο δορυφορο κ μετα σταματαει.

 

Πρεπει να κανω καποια συγκεκριμενη ενεργεια??

 

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους παιδια!Εχω ενα προβλημα με το androit market και το gmail!Δεν μπορω να συνδεθω με κανεναν τροπο, με κανεναν account.Ξερετε τιποτα παιδια? :(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy 3 (Ι5800)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...