Jump to content

[Επίσημο] Nokia C2-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν λαμβάνω ειδοποήση για αναφορά παράδοσης μηνύματος? μόνο οταν πάω στα στελθέντα μηνύματα το βλέπω οτι έχει παραδοθεί.. Έχω ενεργοποιημένη την αναφορά παράδοσης από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ! :)

 

εάν έχεις επιλέξει την ενσωματωμένη αναφορά παράδοσης δεν θα στο εμφανίζει παρά μόνο στα σταλθεντα μυνήματα στο τέλος του μυνήματος. Εάν επιλέξεισ στην αναφορά παράδοσης εμφάνιση σημείωσης θα σου βγάζει μύνημα στην οθόνη και θα το βλέπεις και στα σταλθεντα έτσι ίσχυε. Τώρα εάν δεν στο έχει τι να πω δεν ξέρω κάτι παραπάνω αλλά αυτό τον τρόπο το δύο επιλογών από όσο ξέρω εμφανίζει στα περισσότερα νοκια.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 192
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά είχε κολλήσει.. Με μια επανεκκίνηση έρχονται ξανά οι αναφορές.. Κοίταξα να κάνω αναβάθμιση μέσω ovi suite γιατι εχω την εκδοση v03.45 ενώ υπάρχει νεότερη έκδοση. το κινητό αυτό είναι σίγουρα παραεισαγωγής, μου το είπαν απο nokia, Θα χάσω σίγουρα τα ελληνικά αν το κάνω? Τουλαχιστον θα έχει αγγλικά? Το έχει δοκιμάσει κανείς? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχε κολλήσει.. Με μια επανεκκίνηση έρχονται ξανά οι αναφορές.. Κοίταξα να κάνω αναβάθμιση μέσω ovi suite γιατι εχω την εκδοση v03.45 ενώ υπάρχει νεότερη έκδοση. το κινητό αυτό είναι σίγουρα παραεισαγωγής, μου το είπαν απο nokia, Θα χάσω σίγουρα τα ελληνικά αν το κάνω? Τουλαχιστον θα έχει αγγλικά? Το έχει δοκιμάσει κανείς? Ευχαριστώ!

 

αν δεν εχει ελληνικους χαρακτηρες στα πληκτρα,θα χαθει η ελληνικη γλωσσα μολις κανεις αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Και τι μπορώ να κάνω για αναβάθμιση? και τι γλώσσα θα περαστεί αν αποφασισω να το κανω update?

 

αγγλικα θα εχει σιγουρα,τωρα για τις υπολοιπες δεν ξερω.τωρα για αναβαθμιση ή θα το πας σε nokia care ή θα το αναβαθμισεις εσυ και μετα θα ξαναπερασεις την ελληνικη γλωσσα με τους καταλληλους οδηγους που υπαρχουν εδω στο forum.

Link to comment
Share on other sites

αγγλικα θα εχει σιγουρα,τωρα για τις υπολοιπες δεν ξερω.τωρα για αναβαθμιση ή θα το πας σε nokia care ή θα το αναβαθμισεις εσυ και μετα θα ξαναπερασεις την ελληνικη γλωσσα με τους καταλληλους οδηγους που υπαρχουν εδω στο forum.
Πως θα βρω ελληνικο product code? Πρέπει να είναι και από ίδιο χρώμα με αυτό που έχω? γιατί απ οτι ειδα σε άλλα μοντέλα κάθε χρώμα έχει δικό του κωδικό.. Πειράζει να βάλω από διαφορετικό χρώμα?
Link to comment
Share on other sites

Πως θα βρω ελληνικο product code? Πρέπει να είναι και από ίδιο χρώμα με αυτό που έχω? γιατί απ οτι ειδα σε άλλα μοντέλα κάθε χρώμα έχει δικό του κωδικό.. Πειράζει να βάλω από διαφορετικό χρώμα?

 

πρεπει να ειναι το ιδιο χρωμα..κανονικα επρεπε να το λεει στην πρωτη σελιδα του θεματος μαζι με τα υπολοιπα χαρακτηριστικα,αλλα δεν το εχουν βαλει δυστυχως..

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ειναι το ιδιο χρωμα..κανονικα επρεπε να το λεει στην πρωτη σελιδα του θεματος μαζι με τα υπολοιπα χαρακτηριστικα,αλλα δεν το εχουν βαλει δυστυχως..

Προστέθηκαν τα διαθέσιμα product code στην πρώτη σελίδα.

Ευχαριστούμε για την υπενθύμιση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ενώ έχω κόκκινο χρώμα έβαλα product code λευκου και η αναβάθμιση περάστηκε κανονικά! με ελληνικά! τώρα είναι σχετικά πιο γρήγορο σε ανταπόκριση και όταν έρχεται μήνυμα και βγάζει το φακελάκι στο πάνω μέρος λέει και από ποια κάρτα είναι το μήνυμα. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ενώ έχω κόκκινο χρώμα έβαλα product code λευκου και η αναβάθμιση περάστηκε κανονικά! με ελληνικά! τώρα είναι σχετικά πιο γρήγορο σε ανταπόκριση και όταν έρχεται μήνυμα και βγάζει το φακελάκι στο πάνω μέρος λέει και από ποια κάρτα είναι το μήνυμα. :)

 

πολυ ωραια,χαιρομαι που εγινε η δουλεια σου!ποιον οδηγο ακολουθησες?μεσω nemesis τα περασες?

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια,χαιρομαι που εγινε η δουλεια σου!ποιον οδηγο ακολουθησες?μεσω nemesis τα περασες?
Ναι μέσω nemesis! και ενώ έβγαζε error και δεν διάβαζε το παλίο product code το παρέβλεψα έγραψα το ελληνικό και περάστηκε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτή η συσκευή βγήκε καλή ; διότι στην άλλη που έχει δύο σημ γράφει ότι έχει πρόβλημα με το μεγάφωνο το κινητό.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παντως που ειναι Ελληνικο εκανα την αναβαθμηση μεσω Nokia updater κανονικα απο εκδοση V3.45 σε V3.82 χωρις κωδικους για χρωματα κτλ....
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η συσκευή βγήκε καλή ; διότι στην άλλη που έχει δύο σημ γράφει ότι έχει πρόβλημα με το μεγάφωνο το κινητό.

Έμένα με ικανοποίησε εκτός από το πρόβλημα με το ακουστικο.. :( Δεν το θεωρω και λίγο.. Επίσης μικροφψνίζει μερικές φορές. Το x1-01 δεν είναι το ίδιο. Έχει καθαρότερο ήχο. Ακουστικό και μεγάφωνο δεν είναι μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια... Εχει τυχει να χω 1 αναπαντητη κληση απο αποκρυψη και αυτο να εμφανιζει στην λιστα 2 αναπαντητες κλησεις απο μια τυχαια αποθηκευμενη επαφη του τηλεφωνικου καταλογου:blink: Ξερω οτι ακούγετε κουλό ομως δυο φορες που μου συνεβη καλεσα πισω τα συγκεκριμενα ατομα και ηταν σίγουροι οτι δεν με ειχαν καλεσει....Την ψιλιαστικα ομως μια φορα που ημουν στο σπιτι ενος φιλου, το κινητο καπου ειχε παραπέσει και οταν με εκανε κληση απ το σταθερο του (σημειωτέον οτι το σταθερο του εχει αποκρυψη) για να το βρω, με εμφανισε 2 αναπαντητες κλήσεις απο ασχετη επαφη... Το δοκιμασαμε επειτα αρκετες φορες και το ΤΡΑΓΙΚΟΤΑΤΟ σφαλμα για μενα που προανεφερα εμφανίστηκε καποιες φορες... Εχει τύχει και σε αλλον ? ? ?
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα παιδια και ελπιζω να κανω την ερωτηση μου στο σωστο μερος.

Πηρα λοιπον σημερα το nokia c2-00 το οποιο ειναι dula sim το φορτισα και πριν απο λιγο αρχισα να το δουλευω και παρατηρω το εξης

Οταν κανεις κληση,ΧΩΡΙς ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΜEΓΑΦΩΝΟ,o hxow den akoygetai apo to akoystiko alla apo to HXEIO !!!!!

Το οποιο ειναι στο πισω μερος του τηλεφωνου!!!Ειναι λογικο αυτο ρε παιδια??Η απλα εχει γινει καποιο λαθος και να το παω πισω??

Οποιος ξερει η ακομα και να το εχει ας μου πει αλλα και γενικοτερα δε σας φαινεται λιγο κουλο???

Ευχαριστω εκ των προτερον για τις απαντησεις σας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και ελπιζω να κανω την ερωτηση μου στο σωστο μερος.

Πηρα λοιπον σημερα το nokia c2-00 το οποιο ειναι dula sim το φορτισα και πριν απο λιγο αρχισα να το δουλευω και παρατηρω το εξης

Οταν κανεις κληση,ΧΩΡΙς ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΜEΓΑΦΩΝΟ,o hxow den akoygetai apo to akoystiko alla apo to HXEIO !!!!!

Το οποιο ειναι στο πισω μερος του τηλεφωνου!!!Ειναι λογικο αυτο ρε παιδια??Η απλα εχει γινει καποιο λαθος και να το παω πισω??

Οποιος ξερει η ακομα και να το εχει ας μου πει αλλα και γενικοτερα δε σας φαινεται λιγο κουλο???

Ευχαριστω εκ των προτερον για τις απαντησεις σας...

 

 

Ειναι γνωστο θεμα αυτο όσον αφορα τα dual sim κινητα της νοκια και απ οσο ξερω δεν εχει παρει θεση ωστε να το διορθώσει, ισως δεν ασχοληθηκε κανεις με αυτο.... η μπορει να θεωρουν εκει στην νόκια οτι δεν τρεχει και τιποτα αν ακουει τις συνομιλιες ο διπλανός σου...

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα boombastic...Τι πραγμα???Ειναι σθγουρο αυτο που μου λες γιατι οσο και αν εψαξα πριν το παρω δεν ειχε ναναφερθει κατι τετοιο και για αυτο προτιμησα να παρω και νοκια πιο ακριβο απ τα υπολοιπα αλλα λεω ειναι νοκια!!!!

Ελεος,δηλαδη ολα ειναι ετσι σε αυτο το μοτιβο?Γιατι αυριο θα το πηγαινα εκει με την εγγυηση 2 ημερων τηλεφωνο για να μου το αλλαξουνε....

Πραγματικα μου φαινεται κουλο αυτο απο μερια της νοκια! Ισχυει η να αρχισω να απογοητευομαι?

Link to comment
Share on other sites

Κανε τον κοπο και διαβασε τα προηγουμενα πόστ απ το συγκεκριμενο θεμα... Επισης δες εδώ ενα αλλο dual sim kinhto nokia. Επισης το Χ1-01 (νοκια dual sim και αυτο) που εχω εγω ακουγετε ο συνομιλιτης ελαχιστα απ το μεγαφωνο δηλ αν εισαι σε ενα δωματιο με αλλο ατομο και εχει ησυχια ακουει μια χαρα την συνομιλια σου...Κατα τα αλλα την μπαταρια του ξεχνας να την φορτισεις :p Παντως στην περιπτωση σου αν καταλαβα καλα ειναι νεκρο το ακουστικο? αν ναι σιγουρα ειναι προβλημα αυτο οπότε θα στο αλλαξουν... Πριν αναφερθηκα στο οτι ο ηχος ακουγετε και απ το μεγαφωνο την ωρα που μιλας χωρις να χεις ανοιξει την ανοιχτή ακροαση και οπως προείπα ειναι γνωστο θεμα αυτο οσον αφορα τα dual sim της νοκια. Edited by boombastic
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Ααααχ,οφειλω να ομολογησω οτι μετα απο τοσα χρονια απογοητευτηκα με τη Νοκια.Τι να πω ειχα μια ελπιδα να συμβαινει σε μενα μονο και να ηταν ελλατωματικο,αλλα απ οτι διαβασα δεν ειαανι ετσι.Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και την ενημερωση αλλα ξενερωσα παρα πολυ και δεν ξερω τι να κανω,μεχρι και να το πουλησω σκεφτομαι ¨-(

Αυριο θα περασω παντως μια βολτα πο την Νοκια να δω τι θα μου πουν!!!

Ευχαριστω και παλι...

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ,οφειλω να ομολογησω οτι μετα απο τοσα χρονια απογοητευτηκα με τη Νοκια.Τι να πω ειχα μια ελπιδα να συμβαινει σε μενα μονο και να ηταν ελλατωματικο,αλλα απ οτι διαβασα δεν ειαανι ετσι.Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και την ενημερωση αλλα ξενερωσα παρα πολυ και δεν ξερω τι να κανω,μεχρι και να το πουλησω σκεφτομαι ¨-(

Αυριο θα περασω παντως μια βολτα πο την Νοκια να δω τι θα μου πουν!!!

Ευχαριστω και παλι...

 

Σε ξανα λεω αν ο ηχος δεν ακουγετε απ το ακουστικο αλλα μονο απο το μεγαφωνο ειναι ελαττωματικό οποτε απαίτησε να στο επιδιορθώσουν η να στο αντικαταστησουν. Τωρα αν ο ηχος ακούγεται και απο τις δυο μεριές όπως ειδες και μονος σου ειναι γενικό το προβλημα....

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι...Μετα λυπης ανακοινωνω πως στη ωοκια μου ειπανε πως τα τηλεφωνα αυτα ειναι κατασκευασμενα ετσι και το τηλεφωνο δεν εχει κανενα προβλημα!!!

Booombastic τελικα ειχες δικιο και ευχαριστω πολυ για αυτο ηχειο και ακουστικο ειναι ενα!Το τηλεφωνακι γενικα τα σπαει αλλα το προβλημα του μεγαλο.Για μενα προσωπικα εκανε μεγαλο λαθος η νοκια!!!

 

Επισης θελω να αναφερω πως η version που εχω ειναι 03.45 (14-11-2011) RM-704 και σημερα που το συνεδεσα στο pc μεσω bluetooth ολα πηγαν κατ ευχην.

Με ενημερωσε για νεα version δεν ξερω ποια απλα θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεισ τι υποστηριζει και αν ειναι μονο στα αγγλικα...?????

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.....

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, ο αδερφός μου έχει ένα Nokia C2 από το Κατάρ. Δυστυχώς, το κινητό δεν έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο(λογικό). Μήπως γνωρίζει κανένας πως μπορώ να βάλω Ελληνικά στο κινητό; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ο αδερφός μου έχει ένα Nokia C2 από το Κατάρ. Δυστυχώς, το κινητό δεν έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο(λογικό). Μήπως γνωρίζει κανένας πως μπορώ να βάλω Ελληνικά στο κινητό; ευχαριστώ.

Μπορείς να επισκευτείς ένα κατάστημα Nokia Care ή να προσπαθήσεις να αλλάξεις το Product code του μέσω σχετικού software.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3991385#post3991385

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...