Jump to content

[Επίσημο] Nokia C2-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 192
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είχαμε κάνα νέο για το θέμα με το μεγάφωνο?

 

Κι εγώ το πήρα χτες και ψαχνόμουν να δω αν είναι πρόβλημα. Δεν είναι ότι ακούγεται από το πίσω μεγάφωνο, απλά ακούγετε από τα βάθη της συσκευής ο ήχος και απλά βγαίνει από ότι τρύπα βρει ελεύθερη... :p

Link to comment
Share on other sites

μου εδωσαν ενα καρτονουμερο και εχασα τον αριθμο.εχω την σιμ και την καρτα με πιν 1 πιν 2 κλπ.τι παταμε για να εμφανιστει το νουμερο στην οθονη?θυμαται κανενας?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση το λογισμικό του κινητού με το nokia ovi suite. Κάνει κανονικά download και back up και μόλις φτάνει στο install ξεκινάει και μετά από λίγο μου λέει connection to the phone was lost. Το έχει κάνει κανείς; Το αγνοώ αυτό το μήνυμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Διαθέτω ενα C2-00 περίπου 4 μήνες τώρα...οταν θελω να στειλω ενα sms ενω στην αρχη μου λεει οτι εχω 160 χαρακτηρες διαθεσιμους για ενα sms,μολις αρχιζω να γράφω κατευθειαν με περιοριζει στους 69 χαρακτηρες...οταν γυρίζω την γλωσσα γραφής στα αγγλικα δεν το κανει αυτο κ εχει οντως διαθεσιμους 160 χαρακτηρες....οπως κταλαβενετε αυτο με χρεωνει εξτρα μυνηματα καθε φορα....μηπως γνωριζετε καποιο τροπο ωστε να λυσω το προβλημα μου γραφωντας παντα ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Διαθέτω ενα C2-00 περίπου 4 μήνες τώρα...οταν θελω να στειλω ενα sms ενω στην αρχη μου λεει οτι εχω 160 χαρακτηρες διαθεσιμους για ενα sms,μολις αρχιζω να γράφω κατευθειαν με περιοριζει στους 69 χαρακτηρες...οταν γυρίζω την γλωσσα γραφής στα αγγλικα δεν το κανει αυτο κ εχει οντως διαθεσιμους 160 χαρακτηρες....οπως κταλαβενετε αυτο με χρεωνει εξτρα μυνηματα καθε φορα....μηπως γνωριζετε καποιο τροπο ωστε να λυσω το προβλημα μου γραφωντας παντα ελληνικα?

 

για δοκίμασε να αλλάξεις απο τις ρυθμίσεις κειμένου την υποστήριξη χαρακτήρων απο 'πλήρης' σε 'περιορισμένη'..

Link to comment
Share on other sites

για δοκίμασε να αλλάξεις απο τις ρυθμίσεις κειμένου την υποστήριξη χαρακτήρων απο 'πλήρης' σε 'περιορισμένη'..

 

ωραίος μας έφτιαξες ;)

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Για δεύτερη συσκευή πιστεύετε πως αξίζει;

Στην ποιότητα κατασκευής και στην συναρμογή των πλαστικών σε τι επίπεδα κινείται; Είναι και αυτό ένα προσεγμένο και αψεγάδιαστο nokia όπως μας έχει συνηθήσει η ετερία ή είναι πιο προχειρο-φτηνιαρο-κατασκευή;

Η οθόνη είναι κουραστική (επειδή έχει ιδαίτερα χαμηλό ppi ) ;

Η ποιότητα ήχου είναι ικανοποιητική;

Από αυτονομία;

Άλλα θέματα που έχουν να κάνουν με το λογισμικό όπως αυτό με τις αναπάντητες από απόκρυψη έχουν λυθεί; Υπάρχουν άλλα σοβαρά bugs?

 

Θα το προτείνατε για δεύτερη συσκευή;

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Για δεύτερη συσκευή πιστεύετε πως αξίζει;

Στην ποιότητα κατασκευής και στην συναρμογή των πλαστικών σε τι επίπεδα κινείται; Είναι και αυτό ένα προσεγμένο και αψεγάδιαστο nokia όπως μας έχει συνηθήσει η ετερία ή είναι πιο προχειρο-φτηνιαρο-κατασκευή;

Η οθόνη είναι κουραστική (επειδή έχει ιδαίτερα χαμηλό ppi ) ;

Η ποιότητα ήχου είναι ικανοποιητική;

Από αυτονομία;

Άλλα θέματα που έχουν να κάνουν με το λογισμικό όπως αυτό με τις αναπάντητες από απόκρυψη έχουν λυθεί; Υπάρχουν άλλα σοβαρά bugs?

 

Θα το προτείνατε για δεύτερη συσκευή;

 

Από μένα τα εξής:

Για δεύτερη συσκευή το έχω και γω και μου κάνει μπορώ να πω.

Ποιότητα κατασκευής ούτε θα έλεγα μέτρια προς καλή.

Η οθόνη εμένα δεν με κουράζει.

Από ήχο καλά τα πάει πιστεύω αν εξερεσεις το θέμα με το ηχείο.

Αυτονομία εμένα μου κρατάει 2.5 μέρες με φουλ μηνύματα και λίγο ομιλία.

Αυτό με της αναπάντητες που λες δεν το ξέρω, κατα τα άλλα έχει ελάχιστες φορές μικροκολληματα και η δεύτερη sim που μπαίνει στο πλάι καμιά φορά δεν φαίνεται για λίγο.

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα παιδια.Ειμαι και γω κατοχος του συγκεκριμενου τηλεφωνου.

Καποια στιγμη μου εβγαλε για upfdate του software.Δεν το κοιταξα ακομη εδω και πολυ καιρο.Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος το εκανε.

Το συγκεκριμενο τι αλλαγες προσφερει και αν υποστηριζει ελληνικα.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειμαι και γω κατοχος του συγκεκριμενου τηλεφωνου.

Καποια στιγμη μου εβγαλε για upfdate του software.Δεν το κοιταξα ακομη εδω και πολυ καιρο.Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος το εκανε.

Το συγκεκριμενο τι αλλαγες προσφερει και αν υποστηριζει ελληνικα.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Το αν υποστηρίζει ελληνικά εξαρτάται από το τηλέφωνο σου, όχι από την αναβάθμιση. Δηλαδή από το αν το τηλέφωνο σου ειναι ελληνικό.

 

Ελληνικό Product Code:

059J9S7 (Black) / 059K061 (White)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω bpmber21. Δεν το ηξερα αυτο και ναι ειναι ελληνικο απο δω το αγορασα κιολας οποτες δεν θα εχω προβλημα.Ευχαριστω και παλι.Θα κανω το update και θα ενημερωσω,,,,
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο για δεύτερο, κυρίως λόγω χαμηλού SAR. Διαφορετικά θα μπορούσα να βρω και κάτι φτηνότερο. Κάνω πίσω λόγω των προβλημάτων που αναφέρονται και των κακών κριτικών. Π.χ πρόβλημα με ηχείο, αστάθεια λογισμικού κλπ. Θεωρείτε ότι αξίζει τον κόπο ή να αγοράσω κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο για δεύτερο, κυρίως λόγω χαμηλού SAR. Διαφορετικά θα μπορούσα να βρω και κάτι φτηνότερο. Κάνω πίσω λόγω των προβλημάτων που αναφέρονται και των κακών κριτικών. Π.χ πρόβλημα με ηχείο, αστάθεια λογισμικού κλπ. Θεωρείτε ότι αξίζει τον κόπο ή να αγοράσω κάτι άλλο;

δώσε κατι παραπάνω και πάρε το Χ2-02 που ειναι κατα πολύ ανώτερο:)

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως το Χ2-02 δε συγκρίνεται με δαύτο....
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

δώσε κατι παραπάνω και πάρε το Χ2-02 που ειναι κατα πολύ ανώτερο:)

έχει 0.91 sar και γι αυτό δε θα το προτιμήσω. To C2 έχει 0.60 αλλά επίσης δε θα το προτιμήσω λόγω των άλλων προβλημάτων που έχει.

 

Το Nokia C2-03 όμως είναι ότι πρέπει.

Edited by aegeanblue
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...