Jump to content

[Επίσημο] Nokia C2-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμ, δεν ξέρω που το βρήκες το SAR της συγκεκριμένης συσκευής, αλλά είναι όντως μεγάλο (και απαγορευτικό ταυτόχρονα).

Αν και του C2 θα ήθελα πολύ να δώ πόσο θα είναι επίσης όταν θα το ανακοινώσουν.

π.χ., του Nokia C1-00 είναι επίσης μεγάλο ( RM-643 1.18 W/kg, RM-644 0.81 W/kg, RM-689 1.13 W/kg) και με δεδομένο πως στην Ελληνική αγορά έρχονται πάντα τα κινητά με το πολύ μεγάλο SAR....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 192
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χμ, δεν ξέρω που το βρήκες το SAR της συγκεκριμένης συσκευής, αλλά είναι όντως μεγάλο (και απαγορευτικό ταυτόχρονα).

Αν και του C2 θα ήθελα πολύ να δώ πόσο θα είναι επίσης όταν θα το ανακοινώσουν.

π.χ., του Nokia C1-00 είναι επίσης μεγάλο ( RM-643 1.18 W/kg, RM-644 0.81 W/kg, RM-689 1.13 W/kg) και με δεδομένο πως στην Ελληνική αγορά έρχονται πάντα τα κινητά με το πολύ μεγάλο SAR....

 

 

αν μιλαμε για το ιδιο τηλεφωνο το gx 300 το δικαρτο μιλαμε για 1,50 κατι.

για του λογου το αληθες κοιτα εδω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, σιγά μην τους παρακαλάω κιόλας για να βγάλουν ένα προϊόν που θα τους αποφέρει έσοδα.

"Ψήνομαι" για ένα Έλ Τζί που είδα με 2 κάρτες... απλά είναι ακριβό (120€) και εγώ ήθελα να δώσω πολύ λιγότερα.

 

και εγω εχω παρει το SAMSUNG 5722 και δε λεω να τους παρακαλεσουμε να το φερουν αλλα να τους κραξουμε που μας απαξιωνουν ...

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, για το GX300 μιλάω και εγώ.

 

Όσο για την "απαξίωση" που αναφέρει ο άλλος φίλος, να σου πώ πως δεν είναι τα πράγματα ακριβώς έτσι.

Για του λόγου το αληθές, από ότι είδα, ούτε και στην Γερμανία το έχουν στα άμεσα σχέδιά τους. Άρα (εκτός και αν θεωρείς πως απαξιώνουν και τους Γερμανούς) θα σου πώ ότι εάν παρθεί η απόφαση να μην κυκλοφορήσει αυτή η συσκευή στην Ελλάδα, μάλλον "φταίχτες" είναι οι Έλληνες παρά οι Φινλανδοί.

Να γίνω λίγο πιό σαφής.

Σε μιά χώρα σαν και την δικιά μας, αν κυκλοφορήσει το συγκεκριμένο κινητό θα το απαξιώσουμε εμείς οι ίδιοι.

 

Ο Έλληνας θέλει η συσκευή του να κοστίζει όσο ένα (φθηνό) 50άρι παπί.

Θέλει ο περίγυρός του να κοιτάει (την συσκευή του, όχι τον ίδιο) με θαυμασμό, φθόνο και ζήλια.

Του αρέσει να αραδιάζει πάνω στο τραπέζι της καφετέριας που κάθεται 2-3 κινητά του και να λέει πως "ακόμα τα έχει σε δόσεις" αλλά σκέφτεται το ένα από αυτά να το αλλάξει με κάποιο άλλο σε δόσεις.

Αλλά να μην μακρυγορήσω άλλο, νομίζω πως το 'πιασες το νόημα... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αν μιλαμε για το ιδιο τηλεφωνο το gx 300 το δικαρτο μιλαμε για 1,50 κατι.

για του λογου το αληθες κοιτα εδω.

 

Τελικά προχθές (08/10/2010) αγόρασα το Samsung GT-E2152 διότι έψαχνα κάτι πραγματικά οικονομικό.

Το εγχειρίδιό του γράφει πως σε SARώνει με 0,727 μόνο.

Α! Και δουλεύει τέλεια και με τις δύο κάρτες του.

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά προχθές (08/10/2010) αγόρασα το Samsung GT-E2152 διότι έψαχνα κάτι πραγματικά οικονομικό.

Το εγχειρίδιό του γράφει πως σε SARώνει με 0,727 μόνο.

Α! Και δουλεύει τέλεια και με τις δύο κάρτες του.

Αυτά.

 

Αδερφε μας λες απο που και ποσο σε βγηκε και γενικα αν ειναι ευχρηστο? Επισης ειναι ενεργες οι 2 σιμ ταυτοχρονα? Απ οτι φαινετε η νοκια την εκανε με ελαφρα και δεν παιζει να κυκλοφορησει στο ελλαδισταν 2σιμ κινητο. :down:

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι φαινετε η νοκια την εκανε με ελαφρα και δεν παιζει να κυκλοφορησει στο ελλαδισταν 2σιμ κινητο. :down:

 

Σε σημερινή ανάρτηση στη σελίδα της nokia στο Facebook αναφέρθηκε ότι το κοιτάζουν να έρθει τελικά και στην Ελλάδα!

 

Τι να πω θα τους παρακαλάμε να μας φέρουν ένα κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Σε σημερινή ανάρτηση στη σελίδα της nokia στο Facebook αναφέρθηκε ότι το κοιτάζουν να έρθει τελικά και στην Ελλάδα!

Τι να πω θα τους παρακαλάμε να μας φέρουν ένα κινητό!

 

Τι θα πει το κοιτάζουν να έρθει τελικά και στην Ελλάδα???? Αν θες να λεγεσαι σοβαρη εταιρια, απο την στιγμη που το ανακοινωνεις επισημα στο σαιτ σου εισαι υποχρεωμενη να το κυκλοφορησεις (εκτος αν συντρεχουν σοβαροι λογοι και το αποσυρεις τελειως) και οχι τελευταια στιγμη να κανεις διαχωρισμους σε ποιες χωρες θα κυκλοφορησει. Αυτα νομιζα οτι μονο στην ελλαδα γινοντουσαν....

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε μας λες απο που και ποσο σε βγηκε και γενικα αν ειναι ευχρηστο? Επισης ειναι ενεργες οι 2 σιμ ταυτοχρονα? Απ οτι φαινετε η νοκια την εκανε με ελαφρα και δεν παιζει να κυκλοφορησει στο ελλαδισταν 2σιμ κινητο. :down:

 

(αν και ίσως να έχουμε ξεφύγει λίγο από το θέμα μας με την προηγούμενη ανάρτησή μου, παρόλα αυτά,)

Ευχαρίστως να σου πώ. Μου βγήκε ακριβώς 79 Ευρώπουλα από τον Κωτσόβολο (το είχαν ετοιμοπαράδοτο παρόλο που στην ιστοσελίδα τους δεν το είχαν αναρτήσει).

Και οι δύο γραμμές είναι ενεργές ταυτόχρονα στην αναμονή και για ομιλία καθώς και για μηνύματα.

Όταν όμως μιλάς στην μία γραμμή η άλλη δεν θα έχει σήμα, όπως γράφει και στον οδηγό χρήσης, διότι υπάρχει μία κεραία κοινή και για τις δύο SIM. Αν και είμαι Νοκιάς, είναι απίστευτα εύχρηστο το κινητάκι καθώς επίσης και ανθεκτικό (μου έπεσε μία φορά από μεγάλο ύψος και δεν έπαθε τίποτα παρόλο που άνοιξε η πίσω πρόσοψη και βγήκε και η μπαταρία του). Πάντως, αυτό που με ενδιαφέρει είναι πως εγώ βολεύτηκα απίστευτα με το κινητάκι, το οποίο παρεπιπτόντως, έχει και έναν εύχρηστο φακό στο επάνω τμήμα του.

 

Όσο για την Nokia, κακό του κεφαλιού της αν δεν κυκλοφορήσει το C2 στην Ελληνική αγορά. Αυτή θα χάσει, όχι οι Έλληνες πιθανοί αγοραστές.

Edited by achillefs76
Ορθογραφική διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

αναρωτιέμαι αν θα βγει ποτέ αυτό το τηλέφωνο, δεν πιστεύω οτι θα αντέξω να περιμένω για πολύ ακόμη, κάνω υπομονή μέχρι τα χριστούγεννα... για να δούμε. αλλιώς samsung και βλέπω να το ρείχνω το Χ στη νόκια γενικά...
Link to comment
Share on other sites

κρίμα πάντως αν δεν έρθει στην Ελλάδα το τηλέφωνο αυτό, δεν θέλω να πάρω samsung :wacko:

 

δείτε και ένα βιντεάκι εδώ

 

Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ θέλω να πάρω Samsung με έχουν βγάλει την πίστη. Είτε sony ericsson είτε nokia θέλω και επειδή η πρώτη δεν το έχει στα σχέδια της, ελπίζω να βγάλει η nokia...
Current: Xiaomi Redmi Note 2 Previous: Xiaomi RedMi Note, Xiaomi Hongmi 1, Nokia N9 :love: Sony ericsson X8, Sony ericsson C902, Sony ericsson W850, Samsung S3650 Corby, Sony ericsson K750, Siemens CX65, Sony Ericsson T310, Nokia 3510, Nokia 3330
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κοιτάξτε τι μου απάντησαν η nokia που τους έστειλα το εξής μήνυμα:

"Kοιτάξτε λίγο καλύτερα για το αν θα έρθει στην Ελλάδα το Νοκια C2-00 είναι δυνατόν να το ανεβάζετε στην επίσημη ιστοσελίδα της Nokia και τελικά να μην κυκλοφορεί; Είναι δυνατόν; Ούτε ένα Dual-sim στην γκάμα της εταιρίας; θα καταφύγουμε στον ανταγωνισμό εν τέλει..."

και μου απάντησαν:

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι το μοντέλο C2-00 θα έρθει στην Ελλάδα,δεν νομίζω να σας δώσαμε πληροφορίες για το ότι δεν θα έρθει.Αυτό που προφανώς σας αναφέραμε είναι οτι δεν ξέρουμε ακριβή ημερομηνία διάθεσης του προιόντος. Σύμφωνα με πληροφορίες της Ευρωπαικής αγοράς αναμένεται μετά το νέο έτος αλλά δυστυχώς ακριβείς πληροφορίες για την ημερομηνία διάθεσής του στα καταστήματα της Ελλάδας, δεν έχουμε.

Με εκτίμηση

Ελίνα Δημητρίου

Nokia Care"

Current: Xiaomi Redmi Note 2 Previous: Xiaomi RedMi Note, Xiaomi Hongmi 1, Nokia N9 :love: Sony ericsson X8, Sony ericsson C902, Sony ericsson W850, Samsung S3650 Corby, Sony ericsson K750, Siemens CX65, Sony Ericsson T310, Nokia 3510, Nokia 3330
Link to comment
Share on other sites

ναι και μένα πρόσφατα έτσι μου είπαν σε ενα νοκια club κατάστημα ότι γενικά δεν έχει ακριβές πληροφορίες για την διαθεσιμότητα οπότε είτε Δεκέμβριο είτε απο του χρόνου αλλά δεν γνωρίζει κάτι εγκυρο για να μου πει....
Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ σε ποστς στο ιντερνετ οτι το κινητό έχει αρχίσει και κυκλοφορεί, θέλω να πιστεύω οτι στους επόμενους 1-2 μήνες θα έρθει και Ελλάδα :)
Link to comment
Share on other sites

παρατηρώ σε ποστς στο ιντερνετ οτι το κινητό έχει αρχίσει και κυκλοφορεί, θέλω να πιστεύω οτι στους επόμενους 1-2 μήνες θα έρθει και Ελλάδα :)

 

Μακάρι να έρθει τότε που λες γιατί θα ήθελα να την πιάσω στα χέρια μου την συσκευή να της ρίξω μιά ματιά από κοντά.

Γιατί καλό και χρυσό το Σάμσουνγκ που πήρα, αλλά όπως και να το κάνουμε Νόκια δεν είναι... (προσωπική άποψη φυσικά).

Link to comment
Share on other sites

και εγω το περιμενω ρε παιδια.καλο και χρυσο το 2152 αλλα νοκια οντως δεν ειναι.

η ποιοτητα του ακουστικου του ειναι ψιλοχαλια.συνεχεια μου παραπονιουνται οι συνομιλητες μου οτι ακουνε την φωνη τους επιστροφη καθε φορα που με καλουν.

κατα τα αλλα ελπιζω το c2 να εχει καλη μπαταρια οπωσ το 2152.

5 μερες γεματες,ανοιχτο 24/24,με περιπου 30-45 λεπτα καθε μερα αν και ειμαι σιγουρος οτι μετα απο 2-3 φορτισεις ακομα θα βγαζει χαλαρα 7 μερες.

Link to comment
Share on other sites

και εγω το περιμενω ρε παιδια.καλο και χρυσο το 2152 αλλα νοκια οντως δεν ειναι.

η ποιοτητα του ακουστικου του ειναι ψιλοχαλια.συνεχεια μου παραπονιουνται οι συνομιλητες μου οτι ακουνε την φωνη τους επιστροφη καθε φορα που με καλουν.

κατα τα αλλα ελπιζω το c2 να εχει καλη μπαταρια οπωσ το 2152.

5 μερες γεματες,ανοιχτο 24/24,με περιπου 30-45 λεπτα καθε μερα αν και ειμαι σιγουρος οτι μετα απο 2-3 φορτισεις ακομα θα βγαζει χαλαρα 7 μερες.

 

Για την ακρίβεια, εμένα στην 4η ή 5η φόρτιση (δεν είμαι σίγουρος), μου βγάζει ήδη 7 καθαρές ημέρες με κανονική χρήση (αλλά το βράδυ το έχω πάντα κλειστό για την ακτινοβολία). Το C2 σύμφωνα με την Νόκια έχει την μισή αυτονομία. (396 περίπου ώρες αναμονής έναντι 660 που έχει το Ε2152. Άρα θα κρατάει λιγότερο φαντάζομαι...:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν και εκτός θέματος σημειώστε και από εμένα 10 ημέρες πλήρεις και έχει μόλις κάνει δύο ή τρεις πλήρεις φορτίσεις....

 

Ο βασικός λόγος που θα προτιμούσα το ΝΟΚΙΑ είναι για το screen saver της οθόνης, δηλ. για τις εμφανείς πληροφορίες που φαίνονται μετά το σβήσιμο της οθόνης και σε πληροφορούν για χαμένες κλήσεις, μηνύματα κλπ....

 

Ένας δεύτερος λιγότερο σημαντικός λόγος είναι το απαράδεκτο σημείο που σκέφτηκαν στη samsung να βάλουν την ημερομηνία, δηλ. σχεδόν στο κέντρο της οθόνης και με υπερμεγέθη άκομψη εμφάνιση...Ενώ η ΝΟΚΙΑ είναι γνωστή για τις κομψές επιλογές και τις δυνατότητες διαμόρφωσης που σου προσφέρει....

 

Και τέλος άλλος ένας λόγος που προτιμά κάποιος το ΝΟΚΙΑ είναι η πλήρης παραμετροποίηση των ρυθμίσεων, που περιλαμβάνει και τα δύο κουμπιά κάτω της οθόνης, που η samsung τα θεωρεί ακόμα "γκουρού" και ως εκ τούτου μη παραμετροποιήσιμα....

Edited by ion83
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

(αν και ίσως να έχουμε ξεφύγει λίγο από το θέμα μας με την προηγούμενη ανάρτησή μου, παρόλα αυτά,)

Ευχαρίστως να σου πώ. Μου βγήκε ακριβώς 79 Ευρώπουλα από τον Κωτσόβολο (το είχαν ετοιμοπαράδοτο παρόλο που στην ιστοσελίδα τους δεν το είχαν αναρτήσει).

Και οι δύο γραμμές είναι ενεργές ταυτόχρονα στην αναμονή και για ομιλία καθώς και για μηνύματα.

Όταν όμως μιλάς στην μία γραμμή η άλλη δεν θα έχει σήμα, όπως γράφει και στον οδηγό χρήσης, διότι υπάρχει μία κεραία κοινή και για τις δύο SIM. Αν και είμαι Νοκιάς, είναι απίστευτα εύχρηστο το κινητάκι καθώς επίσης και ανθεκτικό (μου έπεσε μία φορά από μεγάλο ύψος και δεν έπαθε τίποτα παρόλο που άνοιξε η πίσω πρόσοψη και βγήκε και η μπαταρία του). Πάντως, αυτό που με ενδιαφέρει είναι πως εγώ βολεύτηκα απίστευτα με το κινητάκι, το οποίο παρεπιπτόντως, έχει και έναν εύχρηστο φακό στο επάνω τμήμα του.

 

Όσο για την Nokia, κακό του κεφαλιού της αν δεν κυκλοφορήσει το C2 στην Ελληνική αγορά. Αυτή θα χάσει, όχι οι Έλληνες πιθανοί αγοραστές.

 

Σε ευχαριστω :up:

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
τελικα μαθαμε αν θα ερθει ? η αδικα περιμενουμε

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Στα ξενα φορουμ γραφουνε για μεσα στον Γενναρη αλλα αφαντο το δικαρτο!

παντως κυκλοφορει στο εξωτερικο το c1 δικαρτο μεν αλλα δεν δουλευουν ταυτοχρονα και οι 2 sim.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

τελικα ποτε θα εχουμε το κινητο? ...φλεβαρης μπηκε και το συζηταμε απο περυσι..

 

EDIT : επικοινωνησα με νοκια και μου ειπαν οτι τελικα ΔΕ θα κυκλοφορησει ευρωπη το παραπανω κινητο

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε γμτ;παιζει να ήταν ένα best seller στην κατηγορία των φθηνών κινητών.κάποιοι εκ των έσω δεν το σκέφτηκαν σωστά κ επιχειρηματικά.κριμα...Απο εξωτερικό παίζει να το βρούμε πουθενά;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...