Jump to content

Σχολιασμός και νέα για τη πλατφόρμα Symbian


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήταν στα σκαριά όμως. Και όταν δίνεις την ανάπτυξη σε 10 άτομα στην Accenture, λογικό να μην πηγαίνει πουθενά

 

Μέχρι το 2012 πάντως, από εφαρμογές υπήρχαν τα πάντα. Ειλικρινά τα πάντα, και υπήρχαν εφαρμογές που ανάλογες σε ποιότητα δεν είχε η έχει το Android. Όμως από το 13 και μετά το εγκατέλειψαν εντελώς σχεδόν όλοι

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί??? Γιατί ο ΚΥΡΙΟΣ ELOP έκλεισε τον κώδικα με το που ανέλαβε ηνία...

Πάμε όλοι μαζί: ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ELOP!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΕΛΟΠΑ!!! :p

 

Υ.Γ. Πραγματικά η Microsoft του οφείλει ένα τεράστιο ευχαριστώ για όσα έκανε στη Νοκια, στο Συμπιαν, στο Μιγκο και στους χιλιάδες απολυμένους υπαλλήλους... τα 25 εκατομμύρια ήταν ψίχουλα για όσα έκανε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήταν στα σκαριά όμως. Και όταν δίνεις την ανάπτυξη σε 10 άτομα στην Accenture, λογικό να μην πηγαίνει πουθενά

 

Μέχρι το 2012 πάντως, από εφαρμογές υπήρχαν τα πάντα. Ειλικρινά τα πάντα, και υπήρχαν εφαρμογές που ανάλογες σε ποιότητα δεν είχε η έχει το Android. Όμως από το 13 και μετά το εγκατέλειψαν εντελώς σχεδόν όλοι

ευτυχώς δεν το εγκατέλλειψαν όλοι... Οι καλύτερες εφαρμογές συνεχίζουν να δέχονται αναβαθμίσεις. Ελπίζω όσο κάνουν αναβαθμίσεις σε άλλα λειτουργικά, να συνεχίζουν κι εδώ...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τίποτα δεν είναι απίθανο να γίνει. Απλώς θελει δουλεια! Εφόσον ήδη ήταν σχεδόν έτοιμα οι Carla και Donna, δεν θα είχαν και τόσο πολύ δουλεια πιστεύω! Σε περίπτωση που η Nokia πάει στο Sailfish και γίνει, ας πούμε, δεκτή από την Jolla, πως θα λέγονται οι συσκευές που θα βγάλουν; Ελπίζω κι εγώ στο "απίθανο". Επιστροφή στο Symbian με λίγη δουλεια παραπάνω! Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τίποτα δεν είναι απίθανο να γίνει. Απλώς θελει δουλεια! Εφόσον ήδη ήταν σχεδόν έτοιμα οι Carla και Donna, δεν θα είχαν και τόσο πολύ δουλεια πιστεύω! Σε περίπτωση που η Nokia πάει στο Sailfish και γίνει, ας πούμε, δεκτή από την Jolla, πως θα λέγονται οι συσκευές που θα βγάλουν; Ελπίζω κι εγώ στο "απίθανο". Επιστροφή στο Symbian με λίγη δουλεια παραπάνω!

 

Από το στόμα σου...Ακόμα προσπαθώ να βρω λειτουργικό που να με βολέψει όσο το Symbian....:worry:

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Από το στόμα σου...Ακόμα προσπαθώ να βρω λειτουργικό που να με βολέψει όσο το Symbian....:worry:

 

BBOS10. :) Δεν το λέω κοροϊδευτικά. Το χρησιμοποιώ τον τελευταίο καιρό και δείχνει αρκετά πλήρες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

BBOS10. :) Δεν το λέω κοροϊδευτικά. Το χρησιμοποιώ τον τελευταίο καιρό και δείχνει αρκετά πλήρες.

Το θέμα είναι ότι τα blackberry πάνε για κατάρρευση... Οπότε αν είναι να πάρει ο άλλος κάτι που να πλησιάζει στο τέλος του, γιατί να μην κρατήσει ένα λειτουργικό που έχει μεν εγκαταλειφθεί, αλλα το ξέρει το έχει συνηθίσει κλπ... Έπειτα τα blackberry είναι ιδιαίτερα, από σχεδιασμό κλπ. Από το να πάει κάποιος βέβαια σε ανδροειδή ή μηλόφωνα, καλύτερα να πάει στα φρούτα του Ελληνοκαναδού...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην πάει σε Android; Το μοναδικό λειτουργικό με πλήρη ικανότητα παραμετροποίησης. Όπως σχεδόν ήταν το Symbian στην εποχή του, που το χάκαρες, είχες μεγάλες δυνατότητες παραμετροποίησης με τα patches, καθώς και εύκολη δημιουργία custom roms (έφτιαχνα custom rom symbian στο λύκειο για το κινητό μου). Για όποιον θέλει δυνατότητες, το Android ειναι η καλύτερη επιλογή, και θα το άλλαζα μόνο για άλλο Linux-based
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι τα blackberry πάνε για κατάρρευση... Οπότε αν είναι να πάρει ο άλλος κάτι που να πλησιάζει στο τέλος του, γιατί να μην κρατήσει ένα λειτουργικό που έχει μεν εγκαταλειφθεί, αλλα το ξέρει το έχει συνηθίσει κλπ... Έπειτα τα blackberry είναι ιδιαίτερα, από σχεδιασμό κλπ. Από το να πάει κάποιος βέβαια σε ανδροειδή ή μηλόφωνα, καλύτερα να πάει στα φρούτα του Ελληνοκαναδού...

 

Θα πάρει ένα bb ή κάποιο άλλο λειτουργικό λόγω browsing και οθόνης. Δυο βασικότατα χαρακτηριστικά που νομίζω πως βρίσκονται ψηλά στις σημερινές ανάγκες (κατά την γνώμη μου πάντα). Σε ολα τα υπόλοιπα ακόμα τα καταφέρνει το γεροsymbian (αν και διαβάζω πως υπάρχουν θέματα και στις εφαρμογές πλέον).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο, δώσε μου ένα σύγχρονο Ν8 να δεις για πότε παρατάω το Android :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι τα blackberry πάνε για κατάρρευση... Οπότε αν είναι να πάρει ο άλλος κάτι που να πλησιάζει στο τέλος του, γιατί να μην κρατήσει ένα λειτουργικό που έχει μεν εγκαταλειφθεί, αλλα το ξέρει το έχει συνηθίσει κλπ... Έπειτα τα blackberry είναι ιδιαίτερα, από σχεδιασμό κλπ. Από το να πάει κάποιος βέβαια σε ανδροειδή ή μηλόφωνα, καλύτερα να πάει στα φρούτα του Ελληνοκαναδού...

 

Για κατάρρευση δεν το βλέπω. Έτσι κι αλλιώς, ποτέ δεν ήταν για τις μάζες η BB/Rim. Άσε που τα τελευταία νέα είναι ενθαρρυντικά, προς την αντίθετη κατεύθυνση. :) Όσο για τα ανδροειδή, δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Τα μηλόφωνα είναι "ιδιαίτερη" περίπτωση"...

 

Σταύρο, δώσε μου ένα σύγχρονο Ν8 να δεις για πότε παρατάω το Android :p

 

Ένα τετραπύρηνο Nokia N8, με την τελευταία gpu, 2 ή 3 GBs ram, 4,5" FHD οθόνη ( πάνω από 720p είναι overkill, προσωπικά ) με όχι και τα πιο μικρά bezels, για προστασία της οθόνης από πτώσεις, όλες τις συνδεσιμότητες του original N8, μια μπαταρία 2,500mAh, εννοείται ανοδιωμένο αλουμίνιο, με κάμερα 20Mpxs και εννοείται Xenon, με Symbian 5 OS ή WP10 ή BBOS10.3.... :happy: Σε πράσινο, το αγόραζα προχτές και με 600€.. :O

 

Edit: Και επειδή θα ήταν Nokia, να γράφει Nokia στο πάνω bezel της οθόνης και στο πίσω μέρος της συσκευής με μεγάλα ανάγλυφα γράμματα, πιο μεγάλα από αυτά στο N8... :O

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει ένα bb ή κάποιο άλλο λειτουργικό λόγω browsing και οθόνης. Δυο βασικότατα χαρακτηριστικά που νομίζω πως βρίσκονται ψηλά στις σημερινές ανάγκες (κατά την γνώμη μου πάντα). Σε ολα τα υπόλοιπα ακόμα τα καταφέρνει το γεροsymbian (αν και διαβάζω πως υπάρχουν θέματα και στις εφαρμογές πλέον).

Η M$ έχει ριμάξει όσες περισσότερες εφαρμογές μπορεί στο σύμπιαν, αλλά εμείς αντιστεκόμαστε ακόμα!!! :shoot:

 

Το τελευταίο blackberry από review κλπ που είχα δει φαίνεται πολύ καλό, αλλά όπως είπα φοβάμαι πάει για κλείσιμο... Το Sailfish είναι επίσης Linux based μιας και το αναφέρατε, ελαφρύ, μοντέρνο, σύγχρονο, αλλά από ό,τι έχω δει όχι τόσο παραμετροποιήσιμο ακόμη. Είναι ανοιχτό κι ελευθερο βέβαια, οπότε ένας γνωστης μπορεί να το κάνει ό,τι θέλει. Αν το υποστηρίξουν ίσως του δώσω μια ευκαιρία στο μέλλον.

 

Όσο για ένα σύγχρονο 808, Ν8 ή Ε7 δεν το συζητώ καν, αν έβγαιναν δεν θα μιλούσαμε για τίποτα άλλο!!! :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για κατάρρευση δεν το βλέπω. Έτσι κι αλλιώς, ποτέ δεν ήταν για τις μάζες η BB/Rim. Άσε που τα τελευταία νέα είναι ενθαρρυντικά, προς την αντίθετη κατεύθυνση. :) Όσο για τα ανδροειδή, δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Τα μηλόφωνα είναι "ιδιαίτερη" περίπτωση"...

 

 

 

Ένα τετραπύρηνο Nokia N8, με την τελευταία gpu, 2 ή 3 GBs ram, 4,5" FHD οθόνη ( πάνω από 720p είναι overkill, προσωπικά ) με όχι και τα πιο μικρά bezels, για προστασία της οθόνης από πτώσεις, όλες τις συνδεσιμότητες του original N8, μια μπαταρία 2,500mAh, εννοείται ανοδιωμένο αλουμίνιο, με κάμερα 20Mpxs και εννοείται Xenon, με Symbian 5 OS ή WP10 ή BBOS10.3.... :happy: Σε πράσινο, το αγόραζα προχτές και με 600€.. :O

 

Edit: Και επειδή θα ήταν Nokia, να γράφει Nokia στο πάνω bezel της οθόνης και στο πίσω μέρος της συσκευής με μεγάλα ανάγλυφα γράμματα, πιο μεγάλα από αυτά στο N8... :O

MR_47 με τις περιγραφές για μια σύγχρονη συσκευή Νόκια, μου άνοιξες την όρεξη!!! :)

 

Μακάρι να ξαναβγάλει κάτι καλό η Νόκια του χρόνου να την υποστηρίξουμε. ;)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

MR_47 με τις περιγραφές για μια σύγχρονη συσκευή Νόκια, μου άνοιξες την όρεξη!!! :)

 

Μακάρι να ξαναβγάλει κάτι καλό η Νόκια του χρόνου να την υποστηρίξουμε. ;)

 

:lol: Τη βλέπω τη δουλειά να κάνει κάτι με Sailfish OS... :shifty: Γι' αυτό θέλει να μείνει ανεξάρτητη από την MS. Τουλάχιστον, αυτό καταλαβαίνω με τη διάθεση του μεγαλύτερου "όπλου" της, των Here Maps, σε όλα τα OS's.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαστε πολλοί που έχουμε σκαλώσει με το N8! Άντε να δούμε τι θα κάνει η Nokia στο μέλλον άλλα μη περιμένετε πολύ άμεσα...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαστε πολλοί που έχουμε σκαλώσει με το N8! Άντε να δούμε τι θα κάνει η Nokia στο μέλλον άλλα μη περιμένετε πολύ άμεσα...

Και που να δεις πόσοι είμαστε με το 808..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά με τις μαμά-εφαρμογές του n8 είμαι σχεδόν καλυμένος. Αντε καναν opera mini και καμιά εφαρμογή για σκότωμα εφαρμογών στο παρασκήνιο. Αυτό πλέον που δεν με καλύπτει καθόλου είναι η διάμετρος της οθόνης. 3,5 ίντσες το 2010 ήταν πολλές, σήμερα δυστυχώς λίγες (και σε σύγκριση με το κινητό του avatar μου).

Αλλά για δεύτερο δεν έχω παράπονο. Μια χαρά είναι (το gps του το χρησιμοποιώ καθημερινά, είναι μακράν το καλύτερο:)).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά με τις μαμά-εφαρμογές του n8 είμαι σχεδόν καλυμένος. Αντε καναν opera mini και καμιά εφαρμογή για σκότωμα εφαρμογών στο παρασκήνιο. Αυτό πλέον που δεν με καλύπτει καθόλου είναι η διάμετρος της οθόνης. 3,5 ίντσες το 2010 ήταν πολλές, σήμερα δυστυχώς λίγες (και σε σύγκριση με το κινητό του avatar μου).

Αλλά για δεύτερο δεν έχω παράπονο. Μια χαρά είναι (το gps του το χρησιμοποιώ καθημερινά, είναι μακράν το καλύτερο:)).

 

Το μέγεθος της οθόνης μια χαρά είναι. Εκεί που υστερεί είναι η ανάλυση της.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος της οθόνης μια χαρά είναι. Εκεί που υστερεί είναι η ανάλυση της.

Η πυκνότητα εικονοστοιχείων είναι που μετράει... Στο Ν8 ήταν καλούτσικη, στο Ε7 και 808 με ίδια ανάλυση αλλά μεγαλύτερη οθόνη, μοιάζει να θαμπώνει ώρες ώρες... Ακόμα και HD βίντεο να βάλεις...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

 

Μακάρι να ξαναβγάλει κάτι καλό η Νόκια του χρόνου να την υποστηρίξουμε. ;)

 

Μπορεί να βγάλει του χρόνου η Nokia ξανα smartphones;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος της οθόνης μια χαρά είναι. Εκεί που υστερεί είναι η ανάλυση της.

Για το μέγεθος της καλά είναι. Οι επόμενες αναβαθμίσεις θα έφερναν και 720 οθόνες ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαστε πολλοί που έχουμε σκαλώσει με το N8! Άντε να δούμε τι θα κάνει η Nokia στο μέλλον άλλα μη περιμένετε πολύ άμεσα...

 

Μαζί με 2 - 3 άλλες συσκευές, το N8 είναι από τις ωραιότερες συσκευές που έχω δει και έχω. :happy:

 

Η πυκνότητα εικονοστοιχείων είναι που μετράει... Στο Ν8 ήταν καλούτσικη, στο Ε7 και 808 με ίδια ανάλυση αλλά μεγαλύτερη οθόνη, μοιάζει να θαμπώνει ώρες ώρες... Ακόμα και HD βίντεο να βάλεις...

 

Αυτό ήθελα να πω κι εγώ. :p

 

Για το μέγεθος της καλά είναι. Οι επόμενες αναβαθμίσεις θα έφερναν και 720 οθόνες ;)

 

Να σου πω. Καλή για όλα, εκτός από προβολή βίντεο καλής ανάλυσης και ειδικά με υπότιτλους ( νομίζω είχες γράψει ότι έβλεπες σειρές στο N8 :blink: ) ή προβολή φωτογραφιών, υψηλής ανάλυσης και πάλι. Επίσης, τη θεωρώ χαζή όλη αυτή μεγέθυνση των οθονών από τις εταιρείες. Με το 820 είμαι στο όριό μου και μου έχει πέσει αρκετές φορές. Με το N8 μου δεν είχα/έχω τέτοια θέματα. Δεν είναι τυχαίο νομίζω. Και για να κλείσω το off - topic, δε μου αρέσει να έχω τσάντες ή τσαντάκια, για να κουβαλάω τις παντόφλες - smartphones μου. Όπως και τα bluetooths.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε mr47. Η παντοφλοποίηση κάνει τα κινητά δύσχρηστα. Το 808 το χειρίζομαι σχετικά άνετα με ένα χέρι, αλλά με το 1020 είμαι στα όριά μου. Και να φανταστείς ότι τις 4.5 ίντσες τις έχουν για λίγο. Σου λέει ο άλλος 5άρα ή 6άρα οθόνη! Πήγα να δω κι εγώ την 6άρα του 1520 και δεν μπορούσα να το κρατήσω και να το χειριστώ ούτε με δυο χέρια!!! Ελπίζω ό,τι βγάλει η Νόκια να είναι με άνετη διαγώνιο οθόνης, να βλέπεις χωρίς να κουράζεσαι αλλά να μπορείς και να το χειριστείς... Αλλιώς πάμε σε μικρό tablet μετά...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε mr47. Η παντοφλοποίηση κάνει τα κινητά δύσχρηστα. Το 808 το χειρίζομαι σχετικά άνετα με ένα χέρι, αλλά με το 1020 είμαι στα όριά μου. Και να φανταστείς ότι τις 4.5 ίντσες τις έχουν για λίγο. Σου λέει ο άλλος 5άρα ή 6άρα οθόνη! Πήγα να δω κι εγώ την 6άρα του 1520 και δεν μπορούσα να το κρατήσω και να το χειριστώ ούτε με δυο χέρια!!! Ελπίζω ό,τι βγάλει η Νόκια να είναι με άνετη διαγώνιο οθόνης, να βλέπεις χωρίς να κουράζεσαι αλλά να μπορείς και να το χειριστείς... Αλλιώς πάμε σε μικρό tablet μετά...

 

Αυτό ακριβώς. Και σου έρχονται από το "απέναντι" στρατόπεδο και σου λένε, "τι μπορείς να κάνεις με μια μικροσκοπική οθόνη 4"! :X "Δε μπορείς να καταναλώσεις περιεχόμενο στο internet". Και άλλα τέτοια όμορφα.. Είμαι σίγουρος ότι, με το Q10 μου ( 3.1" ), κάνω περισσότερα από αυτούς. Εκτός κι αν, με το κατανάλωση περιεχομένου, εννοούν παιχνίδια και facebook...

 

P.S.: Όσο για το 1520. Πολύ όμορφη συσκευή, απίθανη οθόνη, αλλά από τις πιο δύσχρηστες, όπως όλα τα phablets. Επίσης, με τόση οθόνη, επομένως γυαλί και βάρος, αυξάνονται οι πιθανότητες να σπάσει η οθόνη.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Και σου έρχονται από το "απέναντι" στρατόπεδο και σου λένε, "τι μπορείς να κάνεις με μια μικροσκοπική οθόνη 4"! :X "Δε μπορείς να καταναλώσεις περιεχόμενο στο internet". Και άλλα τέτοια όμορφα.. Είμαι σίγουρος ότι, με το Q10 μου ( 3.1" ), κάνω περισσότερα από αυτούς. Εκτός κι αν, με το κατανάλωση περιεχομένου, εννοούν παιχνίδια και facebook...

 

P.S.: Όσο για το 1520. Πολύ όμορφη συσκευή, απίθανη οθόνη, αλλά από τις πιο δύσχρηστες, όπως όλα τα phablets. Επίσης, με τόση οθόνη, επομένως γυαλί και βάρος, αυξάνονται οι πιθανότητες να σπάσει η οθόνη.

 

Πάντως οι οθόνες της Nokia δεν είναι σαν της Apple που σπάνε με το παραμικρό πέσιμο!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι οθόνες της Nokia δεν είναι σαν της Apple που σπάνε με το παραμικρό πέσιμο!!!!

 

Αυτό το επιβεβαιώνω κι εγώ. :P Μου έχει πέσει καμια 10αριά φορές, με θήκη και χωρίς, ευτυχώς ακόμα δεν έχει σπάσει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αθάνατο ρε, μόλις εγκατέστησα εφαρμογή για εγγραφή κλήσεων χωρίς beep σε ποιότητα wav. Όλο αυτό γίνεται αυτόματα χωρίς να τρέχει κάποια εφαρμογή πίσω... Και με καμία διαφορά σε ταχύτητα του κινητού !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...