Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επειδή τους προσεχείς μήνες θα βρίσκομαι εξωτερικό αν κάνω την αναβάθμιση σε 2.2 από έξω θα έχω πρόβλημα με τα Ελληνικά;

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατ'αρχάς να κάνω δύο αναφορές για όποιους τους αφορά..

Αφενός, το igo my way φαίνεται να τρέχει αρκετά καλά..ενδεχομένως να παίρνει λίγο διόρθωση η διάταξη αναφορικά με την ανάλυση της οθόνης αλλά ίσως διορθωθεί μελλοντικά αυτό..προς το παρόν έχω την έκδοση iGOMyWay_8.4.2.139242_tattoo_v3

αφετέρου, για άνοιγμα κλείσιμο bluetooth και wifi υπάρχουν εφαρμογούλες που τις βάζεις στη desktop και γίνονται όλα πανεύκολα...

η ερώτηση μου είναι η εξής..στο xperia x1 όταν άνοιγα το browser και έβαζα να ανοίξει κάποιο site, άνοιγε αυτόματα η σύνδεση στο internet, ενώ όταν ήθελα να την τερματίσωβ πάταγα στο εικονιδιάκι στη μπάρα και από τις επιλογές πάταγα off στη λήψη δεδομένων..αυτό απ'ότι είδα δεν γίνεται στο wildfire, ενώ και με ένα widgetάκι που κατέβασα apn on/off πάλι δε παρατήρησα να αλλάζει κάτι..

πρέπει κάθε φορά να πηγαίνω ρυθμίσεις=>ασύρματα δίκτυα=>κλπ κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να απενεργοποιήσεις την εμφάνιση του μηνύματος από την default εφαρμογή και να ενημερώνεσαι μόνο από το handcent. Βέβαια αν σου δουλέψει αυτό που προτείνει ο nik0las6600... ακόμα καλύτερα. Δοκίμασε το αν θέλεις και ενημέρωσε μας.

Εγώ το έχω κάνει γι'αυτό το πρότεινα, αν κάποιος έχει πρόβλημα να βρει τα επιμέρους μενού που απανεργοποιεί τις επιλογές ευχαρίστως να τα γράψω και αναλυτικότερα..

Link to comment
Share on other sites

τα εχω τσεκαρισμενα ολα αυτα....δεν μπορω να βρω με τιποτα τι μπορει να φταιει!

Υπάρχει δυνατότητα να το τσεκάρεις και σε κάποιο άλλο PC ??? Μήπως κάτι συμβαίνει με τα Windows που έχεις ???:confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποτε θα βγει επιτελους το 2.2??? το ειδα στο optimus και πραγματικα εχει βελτιωσεις

 

:up::dance::yahoo::clap: στην ίδια αναμονή νομίζω είμαστε οι πιο πολλοί..

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς να κάνω δύο αναφορές για όποιους τους αφορά..

Αφενός, το igo my way φαίνεται να τρέχει αρκετά καλά..ενδεχομένως να παίρνει λίγο διόρθωση η διάταξη αναφορικά με την ανάλυση της οθόνης αλλά ίσως διορθωθεί μελλοντικά αυτό..προς το παρόν έχω την έκδοση iGOMyWay_8.4.2.139242_tattoo_v3

αφετέρου, για άνοιγμα κλείσιμο bluetooth και wifi υπάρχουν εφαρμογούλες που τις βάζεις στη desktop και γίνονται όλα πανεύκολα...

η ερώτηση μου είναι η εξής..στο xperia x1 όταν άνοιγα το browser και έβαζα να ανοίξει κάποιο site, άνοιγε αυτόματα η σύνδεση στο internet, ενώ όταν ήθελα να την τερματίσωβ πάταγα στο εικονιδιάκι στη μπάρα και από τις επιλογές πάταγα off στη λήψη δεδομένων..αυτό απ'ότι είδα δεν γίνεται στο wildfire, ενώ και με ένα widgetάκι που κατέβασα apn on/off πάλι δε παρατήρησα να αλλάζει κάτι..

πρέπει κάθε φορά να πηγαίνω ρυθμίσεις=>ασύρματα δίκτυα=>κλπ κλπ?

 

δε χρειαζεται να κατεβασεις καποιο widget,εχει ηδη δικο του.πατας στην οθονη-στοιχειο ελεγχου-ρυθμισεις-δικτυο κινητης και σου βαζει στην οθονη ενα διακοπτη για το gprs σαν αυτον που ειναι για το bluetooth

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια ποτε θα βγει επιτελους το 2.2??? το ειδα στο optimus και πραγματικα εχει βελτιωσεις

 

Οι βελτιώσεις έχουν να κάνουν κυρίως με την ταχύτητα του λειτουργικού και αυτό είναι όντως σημαντικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εκανα εξαγωγη των επαφων του κινητου στην καρτα sd κ απο εκει μετεφερα το αρχειο στον υπολογιστη μου.ανοιξα το αρχειο για να δω αν οντως ολες πο επαφες ειναι οκ κ διαπιστωσα οτι στην θεση του ονοματος μου βγαζει κινεζικα...ολες οι κ δεν ηταν ολες οι επαφες γραμμενες σε ελληνικα...ξερεις κανεις πως αντιμετωπιζεται κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω κάνει γι'αυτό το πρότεινα, αν κάποιος έχει πρόβλημα να βρει τα επιμέρους μενού που απανεργοποιεί τις επιλογές ευχαρίστως να τα γράψω και αναλυτικότερα..

 

Το έβαλα το πρόγραμμα πάλι έκανα ρυθμίσεις για ειδοποιήσεις κτλ απο κείνο, αλλά μου σκάει μνμ και στο κανονικό, βγάζει πάνω στη γραμμή 2πλό το μνμ και ξεκινάει να ηχεί και επιτόπου ξεκινάει ο 2ος ήχος.

Στα κανονικά μηνύματα/ ρυθμίσεις τα ακύρωσα όλα ,αλλά και πάλι το ίδιο...

γιατί? :O

Link to comment
Share on other sites

Οι βελτιώσεις έχουν να κάνουν κυρίως με την ταχύτητα του λειτουργικού και αυτό είναι όντως σημαντικό.

 

Στην κινεζική 2.2 το jit δεν ειναι ενεργοποιημένο οπότε ξέχασε το για την ταχυτητα αν ισχύει το ιδιο κ για την ευρωπαϊκή έκδοση. Εγω χρησιμοποιω custom 2.2 την openfire και είμαι πολυ ευχαριστημένος.Εδω και 2 εβδομάδες τρέχει απροβληματιστα στη συσκευη μου.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Εχει προκυψει ένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο widget καθώς πλέον δεν εντοπίζεται αυτόματα η τρέχουσα τοποθεσία μου με αποτέλεσμα να μην λαμβάνω τα στοιχεια καιρου. Ως εκ τούτου και στο βασικό clock&weather widget στο Sense, κατω από την ώρα αναγράφει απλά "current location" χωρίς εικονίδιο καιρού.

 

Να σημειώσω ότι απο την εφαρμογή weather μπορώ να προσθέσω την τοποθεσία μου (Αθήνα) (και να ανανεώσω τα στοιχεία καιρού) αλλά την δέχεται ως επιπλέον καταχώρηση και όχι ως προεπιλογή για current location, με αποτέλεσμα να μην εμφανίζεται αυτομάτως στα σχετικά widgets. Εάν προσπαθήσω να καταχωρήσω τοποθεσία μεσω του weather widget λαμβάνω μηνυμα απροσδόκητης παύσης. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο αλλα στις ρυθμίσεις privacy είναι ενεργοποιημένη η επιλογή "Use my Location" (δεν αλλάζει κάτι εαν απενεργοποιηθεί), ενώ έχω κάνει αφαίρεση και εκ νεόυ προσθήκη του weather widget χωρίς αποτέλεσμα.

 

Οποιαδήποτε ιδέα ευπρόσδεκτη

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακρυσκελές μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιον να βρίσω.. Την HTC ή την Vodafone από την οποία έχω παραγγείλει εδώ και ένα μήνα 2 κινητά και αφού πήγαινε από βδομάδα σε βδομάδα, τώρα με έστειλαν αρχές Δεκεμβρίου..
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ενδιαφερομαι αμεσα να το αγορασω μου αρεσει πολυ!

πειτε μου η οθονη ειναι τοσο πολυ προβλημα οσο λενε?

αναβαθμηση σε 2,2 θα παρει? και τελικα υπαρχει προβλημα συμβατοτητας με τις εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω ΚΑΙ εγώ με την σειρά μου τον φίλο Βασίλη(Vills).

Μετά από βοήθεια μέσω PM κατάφερα και έκανα Unroot το τηλέφωνο μου.

Βέβαια όταν το ανοίγω και κρατάω πατημένο το πάνω κουμπί της έντασης με βγάζει στον Bootloader αλλά το recovery δεν ανοίγει οπότε θεωρώ πως είναι unrooted.

Από αύριο φεύγει για service το κιν.

Θα σας ενημερώσω!

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου αύριο πάει αντιπροσωπία λόγω προβλήματος στο ακουστικό!

Όταν μιλάω τρίζει το μεγάφωνο ειδικά αν είναι δυνατά!

Το πάω κατ'ευθείαν εκεί ε?

Δεν έχει κλείσει 15 μέρες το κινητό. Οφείλουν να μου το αντικαταστήσουν?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αμφιβάλω για το αν θα σου το αντικαταστήσουν αλλά είναι κάτι που μπορείς τουλάχιστον να το διεκδικήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να τίθεται κάποιο θέμα που θα το πάρω από εδώ:

 

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7431/HTC-A3333-Wildfire-Android-Phone-Black-GR-ENG-Smartphone-Android-Phone-GR-ENG-PDA-GSM-GPS

 

Έτσι?

 

Γιατί είδα στις πρώτες σελίδες να αναφέρεται κάτι για αγορά απο πλαίσιο που είναι δοκιμασμένο κλπ

 

Και την εγγύηση αναφέρει το site κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να τίθεται κάποιο θέμα που θα το πάρω από εδώ:

 

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/7431/HTC-A3333-Wildfire-Android-Phone-Black-GR-ENG-Smartphone-Android-Phone-GR-ENG-PDA-GSM-GPS

 

Έτσι?

Όχι, αρκεί βέβαια να είναι ελληνικής αντιπροσωπίας, και πολύ καλά θα κάνεις γιατί επιλέγοντας το φτηνότερο ρίχνουμε τις τιμές.:)

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι είναι πάρα πολύ καλή τιμή!

 

Και να ρωτήσω, αυτό με το οτι ξεβάφει το χρώμα τις πρόσοψης στις γωνίες ισχύει? Ξενέρωσα όταν το διάβασα... Το έχω παραγγείλει σε μαύρο (αν παίζει ρόλο).

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ενδιαφερομαι αμεσα να το αγορασω μου αρεσει πολυ!

πειτε μου η οθονη ειναι τοσο πολυ προβλημα οσο λενε?

αναβαθμηση σε 2,2 θα παρει? και τελικα υπαρχει προβλημα συμβατοτητας με τις εφαρμογες?

ανάλογα τι κινητό είχες πριν μπορεί να σου κακοφανεί ή όχι..εγώ με το xperia, καταλαβαίνω διαφορές αλλά ζω μ'αυτές αν είχες κάποιο με χαμηλότερη ανάλυση δε θα σε ενοχλήσει, αν είχες κάποιο με υψηλότερη....

 

Το έβαλα το πρόγραμμα πάλι έκανα ρυθμίσεις για ειδοποιήσεις κτλ απο κείνο, αλλά μου σκάει μνμ και στο κανονικό, βγάζει πάνω στη γραμμή 2πλό το μνμ και ξεκινάει να ηχεί και επιτόπου ξεκινάει ο 2ος ήχος.

Στα κανονικά μηνύματα/ ρυθμίσεις τα ακύρωσα όλα ,αλλά και πάλι το ίδιο...

γιατί? :O

λοιπόν αν δε θες να χρησιμποιήσεις extra πρόγραμμα, πας ΜΗΝΥΜΑΤΑ => κουμπί menu => ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ => ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ SMS => ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ - ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ UNICODE 16(bit).

μετά, πας στο βασικό μενού ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ => ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ => ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΕΙΜΕΝΟΥ - TOUCH INPUT ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ => ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΚΕΙΜΕΝΟΥ => απενεργοποίηση στο ΠΡΟΒΛΕΨΗ απενεργοποίηση στο ΟΡΘΟΓΡΑΦΗΣΗ

από εκεί και πέρα όταν πας να γράψεις μήνυμα, θα σου εμφανίζονται κεφαλαία και μικρά, με διπλό κλικ στο caps εμφανίζεται μια παυλίτσα από κάτω του που σημαίνει ότι είναι ενεργοποιημένα μόνιμα τα κεφαλαία, και γράφεις μήνυμα 160 χαρακτήρων..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και να ρωτήσω, αυτό με το οτι ξεβάφει το χρώμα τις πρόσοψης στις γωνίες ισχύει? Ξενέρωσα όταν το διάβασα... Το έχω παραγγείλει σε μαύρο (αν παίζει ρόλο).

 

Αυτές οι συσκευές φίλε μου θέλουν προσοχή στην χρήση ούτως ή άλλως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι συσκευές φίλε μου θέλουν προσοχή στην χρήση ούτως ή άλλως.

Παραθέτω τα ποστς:

 

Καλησπέρα σε όλους,

Μια χαζή μάλλον ερώτηση, έχω το κινητο εδώ και 4 μέρες.. με πολύ χαλαρή χρήση... και παρατηρώ οτι στις γωνίες του κινητού στο καπάκι μπαταρίας δημιουργούνται μικρά μαύρα στίγματα.. σαν να φεύγει η επίστρωση του χρώματος... χωρίς καμία πτώση και με πολύ λεπτούς χειρισμούς όσο έχω προλάβει να παίξω...

Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι αντίστοιχο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

καλημερα,και εγω το εχω απο το σαββατο,και εχο παρατηρειςι το ιδιο,ξεβαφει το χρομα του στης γονειες :-(

 

Το δεύτερο ποστ είναι στις 7 Σεπτ. 3 μέρες μετά την αγορά, ημέρα Τρίτη δηλαδή.

 

Αλλά ευτυχώς μετά είδα ένα ποστ που αναφέρεται στο οτι του κάνανε εντύπωση αυτά τα 2 ποστ, και οτι το έχει 1μιση μήνα το κινητό και δεν έχει δει φθορά, και ρώτησε μήπως αλλάξανε τα υλικά κατασκευής (δεν το παρέθεσα γιατί δεν το βρήκα το ποστ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...