Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα βγεί κάποια στιγμή η stable 7.2. Μέχρι τότε βγαίνουν custom-made nightlies, μιας και ακόμα δεν έχει επανέλθει το σύστημα που τις έβγαζε κανονικά. Η nightly 14 πραγματικά κάνει το τηλέφωνο να πετάει. Γίνεται πιο γρήγορο από ποτέ! Όσοι ασχολούνται με το πέρασμα των nightlies, ας προχωρήσουν. Διαφορετικά, εν αναμονή της stable!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καποιος οδηγος για εγκατασταση CWM υπαρχει?

βρηκα οδηγο για root για ενα φιλο αλλα πως θα περασει το recovery ωστε να περναει roms?

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν 2 τρόποι. Όπως ανέφερε ο mol παραπάνω και ο τρόπος με το pc49img αρχείο... Koίτα εδώ για τη διαδικασία για root μετά το s-off ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν 2 τρόποι. Όπως ανέφερε ο mol παραπάνω και ο τρόπος με το pc49img αρχείο... Koίτα εδώ για τη διαδικασία για root μετά το s-off ;)

 

Φλασάρετε manually για να έχετε εσείς τον έλεγχο και όχι κάθε χαζοπρόγραμμα που κυκλοφορεί...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Βρηκα σε ενα site το navigon και ελεγε να το αντιγραψω στην καρτα ωστε να το τρεξω και θα ειναι ολοκληρο. Ισχυει κατι τετοιο χωρις να ειναι root to wildfire s? Υπαρχουν οδηγιες αν πρεπει να το κανω root πως γινετε;

 

Ευχαριστω!

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Βρηκα σε ενα site το navigon και ελεγε να το αντιγραψω στην καρτα ωστε να το τρεξω και θα ειναι ολοκληρο. Ισχυει κατι τετοιο χωρις να ειναι root to wildfire s? Υπαρχουν οδηγιες αν πρεπει να το κανω root πως γινετε;

 

Ευχαριστω!

 

Μη μη μηηηηη μιλάς για πειρατικό λογισμικό!

απαγορεύεται και θα πέσουν οι mods σαν τα κοράκια! :)

 

ΥΓ Δεν χρειάζεται root

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχουν οδηγιες αν πρεπει να το κανω root πως γινετε;

 

Στο πρώτο post υπάρχουν όλες οι πληροφορίες που χρειάζεσαι για τη συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο επειδή βλέπω ότι μιλάς για το wildfire S και όχι για το απλό wildfire, μπορείς να δείς εδώ ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο επειδή βλέπω ότι μιλάς για το wildfire S και όχι για το απλό wildfire, μπορείς να δείς εδώ ;)

 

Ωπα! Νέο avatar!!!

ΜΕΓΕΙΕΣ ΦΙΛΑΡΑΚΙ!!! :happy:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη μόλις τώρα το συνειδητοποίησα... μας εγκατέλειψες..??? κλαψ :'(

:P

 

Ωπα! Νέο avatar!!!

ΜΕΓΕΙΕΣ ΦΙΛΑΡΑΚΙ!!! :happy:

:lol: :lol:

Ευχαριστώ ευχαριστώ!

Δεν εγκαταλείπω το θέμα παιδιά. Εδώ γύρω θα'μαστε ;)

Ασχολούμαι ακόμα με τα τεκταινόμενα στο χώρο του wildfire!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ποιο προγραμμα gps προτεινετε για το wildfire ; προσπαθω να βαλω το sygic αλλα μου βγαζει το μηνυμα <<υπαρχει επαρκης χωρος στη συσκευη >>
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

To navigon ήταν αυτό που προσωπικά μου είχε φανεί το καλύτερο στη συσκευή μας από άποψη απόδοσης. Κάποια άλλα που είδα, πήγαιναν κομματάκι αργά ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

To navigon ήταν αυτό που προσωπικά μου είχε φανεί το καλύτερο στη συσκευή μας από άποψη απόδοσης. Κάποια άλλα που είδα, πήγαιναν κομματάκι αργά ;)

 

iGo απο μένα (καθυστερημένο post άλλα έπεσε δουλειά τώρα τελευταία...)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

To navigon ήταν αυτό που προσωπικά μου είχε φανεί το καλύτερο στη συσκευή μας από άποψη απόδοσης. Κάποια άλλα που είδα, πήγαιναν κομματάκι αργά ;)

 

iGo απο μένα (καθυστερημένο post άλλα έπεσε δουλειά τώρα τελευταία...)

 

Το sygic του πέρασα αλλα δεν δουλεύει ..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί νομίζω θέλει κάρτα γραφικών! Δοκίμασε κάποιο από αυτά που σου πρότεινε ο Δημήτρης κι εγώ. Διαφορετικά, ό,τι άλλο χρειαστείς, μπορείς να απευθυνθείς εδώ! :) Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Δεν είμαι rooted άλλα είμαι s-off απο htc dev.Μπορεί η συσκευή μας να έχει τη δυνατότητα να παίρνει και να δίνει δεδομένα σ'ένα usb φλασάκι με το κατάλληλο καλώδιο φυσικά?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα νεο για sense 4 for wildfire και για android 4? γνωριζετε τιποτα?

Εδώ δεν έχουμε δει sense 3-3.5. Εσύ περιμένεις το 4;;; :p

Επίσημα εννοείται πως δε θα πάρουμε κάτι. Υπάρχουν κάποιες εκδόσεις της miui και της cm9 (unofficial) οι οποίες έχουν το android 4 (ics), αλλά είναι μακριά απ'το να χαρακτηριστούν λειτουργικές!

 

 

Παιδιά μια ερώτηση.Δεν είμαι rooted άλλα είμαι s-off απο htc dev.Μπορεί η συσκευή μας να έχει τη δυνατότητα να παίρνει και να δίνει δεδομένα σ'ένα usb φλασάκι με το κατάλληλο καλώδιο φυσικά?
Το είχα ψάξει πάρα πολύ γιατί μ'ενδιέφερε και δυστυχώς δεν υπήρχε κάποια τέτοια δυνατότητα. Ακόμα κοιτάω τις εξελίξεις και δεν έχω δει κάτι να εμφανίζεται... Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα νεο για sense 4 for wildfire και για android 4? γνωριζετε τιποτα?

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας χλιδιάζουν τόσο τα νεα (και βαριά) λειτουργικά

Android 4.0 = Όμορφο περιβάλλον - ανούσιες λειτουργίες - εξαιρετικά βαρύ

Ιδίως στο Wildfire το οποίο αγκομαχά με το μανίσιο (που περιέχει τις σαβούρες της htc - δλδ το sense)

Εγώ προσωπικά ξύλωσα το ICS (το οποίο είχα STOCK) δοκίμασα 10 μαγειρεμένα με 1000 tweeks και kernels

και επέστρεψα τελικά στο γλυκό και ΤΑΧΥΤΑΤΟ Gingerbread...

Γιατί φίλε μου ωραίο το μοντέρνο περιβάλλον και τα φρου φρού, αλλά ακόμα καλύτερο το να πετάει ο επεξεργαστής σου

 

Πιο αναλυτικά

ICS Codename + Matr1x + OC 1200 = 1450 < GB Oxygen (no pushed kernel) (no OC) = 2500

 

Στο wildfire μου (το οποίο πούλησα χθές) είχα μια CM7 stable + ADW launcher και ήμουν ευτυχισμένος ;)

 

Καλημέρα!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας χλιδιάζουν τόσο τα νεα (και βαριά) λειτουργικά

Android 4.0 = Όμορφο περιβάλλον - ανούσιες λειτουργίες - εξαιρετικά βαρύ

Ιδίως στο Wildfire το οποίο αγκομαχά με το μανίσιο (που περιέχει τις σαβούρες της htc - δλδ το sense)

Εγώ προσωπικά ξύλωσα το ICS (το οποίο είχα STOCK) δοκίμασα 10 μαγειρεμένα με 1000 tweeks και kernels

και επέστρεψα τελικά στο γλυκό και ΤΑΧΥΤΑΤΟ Gingerbread...

Γιατί φίλε μου ωραίο το μοντέρνο περιβάλλον και τα φρου φρού, αλλά ακόμα καλύτερο το να πετάει ο επεξεργαστής σου

 

Πιο αναλυτικά

ICS Codename + Matr1x + OC 1200 = 1450 < GB Oxygen (no pushed kernel) (no OC) = 2500

 

Στο wildfire μου (το οποίο πούλησα χθές) είχα μια CM7 stable + ADW launcher και ήμουν ευτυχισμένος ;)

 

Καλημέρα!

 

ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου για τις συμβουλες σου. να εισαι καλα. θελω ομως καποια αλλαγη. πες μου αν μπορεις κ εμενα να περασω κ εγω τα καθεκαστα που ειχες και εσυ στο δικο σου αν μπορεις και να ειμαι κ εγω ευτυχησμενος αφου το δοκιμασω:(

 

εχει δοκιμασει κανεις αυτο update-cm-7.2.0-RC1-ace-signed? πωςειναι?

Edited by lakhsdiam
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου για τις συμβουλες σου. να εισαι καλα. θελω ομως καποια αλλαγη. πες μου αν μπορεις κ εμενα να περασω κ εγω τα καθεκαστα που ειχες και εσυ στο δικο σου αν μπορεις και να ειμαι κ εγω ευτυχησμενος αφου το δοκιμασω:(

 

εχει δοκιμασει κανεις αυτο update-cm-7.2.0-RC1-ace-signed? πωςειναι?

 

1- Θα βάλεις την τελευταία stable του Cyanogen ( update-cm-7.1.0.1-buzz-signed.zip )

ή την nightly που λέει o Βασίλης πιο πάνω

2- Θα βάλεις ADW Launcher ή Go Launcher

3- Αν θες ρολόι το Beautiful widgets

4- Power widget - widgetsoid μη βαλεις έχει controls η CM

 

Κράτα τα homescreen σου 3 αν μπορείς (για καλύτερα αποτελέσματα)

 

Λογικά θα είσαι χαρούμενος μετά...

Και για να παραμείνεις χαρούμενος, μην πιασεις κινητό φίλου σου με πυρήνα 1000αρι ή διπύρινο! :lol:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

1- Θα βάλεις την τελευταία stable του Cyanogen ( update-cm-7.1.0.1-buzz-signed.zip )

ή την nightly που λέει o Βασίλης πιο πάνω

2- Θα βάλεις ADW Launcher ή Go Launcher

3- Αν θες ρολόι το Beautiful widgets

4- Power widget - widgetsoid μη βαλεις έχει controls η CM

 

Κράτα τα homescreen σου 3 αν μπορείς (για καλύτερα αποτελέσματα)

 

Λογικά θα είσαι χαρούμενος μετά...

Και για να παραμείνεις χαρούμενος, μην πιασεις κινητό φίλου σου με πυρήνα 1000αρι ή διπύρινο! :lol:

 

αυτο το εχω ειδη. ετσι οποως ακριβως το ειπες. δεν γνωριζω ομως τι ειναι η nightly, που μπορω να την βρω?:!:

οσο γιαυτο update-cm-7.2.0-RC1-ace-signed? ξερεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!

Σήμερα έπιασα στα χέρια μου το κινητάκι και για κάποιο λόγο μου άρεσε αρκετά! :D

Μπορώ να το χτυπήσω σε αριστότατη κατάσταση στα 50€ το πολύ. Αξίζει σε αυτά τα χρήματα πιστεύετε ή όχι?

Εννοείται πώς δεν ζητάω πολλά από το συγκεκριμένο, απλά να δουλεύει (σχεδόν άδειο απο apps και με μια cm) χωρίς σκαλώματα/lags.

Επίσης, χρειάζεται να προσέξω (ή να μάθω) κάτι πριν την αγορά?

Κάποιο bug/ελάττωμα/δυσλειτουργία or something?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...