Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημειοματηριο εννοειτε πως εχει ειναι το ημερολογιο εχει και widget και αμα εχεις και post it πως πατωντας αρχικη και στοιχεια περισσ. ελενχου και ληψη περισσοτ γραφικ. διαβασε την αρχικη σελιδα για την υλοιοποιηση ηχων κουδουνισματος και θα σου λυθουν οι περισσοτερες αποριες

 

φιλε μου ευχαριστω που απαντησες αλλα δεν καταλαβα τιποτα..... αν μπορεις στα ελληνικα να μου πεις μερικα πραγματα...!!!!

απλα θελω να σημειονο μερικα πραγματα οχι της ημερας αλλα πχ κοδικους κι αλλα πολλα ..... υπαρχει καπου μεσα στο τηλ η πρεπει να το αγορασω απο το μαρκετ....?

μου ειπε ενας φιλος οτι το latitude ειναι για να γραφεις αλλα δεν μου ανοιγει...

αν μπορει καποιος να βοηθησει......

υπαρχουν free προγραματα να κατεβασω απο καπου ? το android market εχει free ?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε μου ευχαριστω που απαντησες αλλα δεν καταλαβα τιποτα..... αν μπορεις στα ελληνικα να μου πεις μερικα πραγματα...!!!!

απλα θελω να σημειονο μερικα πραγματα οχι της ημερας αλλα πχ κοδικους κι αλλα πολλα ..... υπαρχει καπου μεσα στο τηλ η πρεπει να το αγορασω απο το μαρκετ....?

μου ειπε ενας φιλος οτι το latitude ειναι για να γραφεις αλλα δεν μου ανοιγει...

αν μπορει καποιος να βοηθησει......

υπαρχουν free προγραματα να κατεβασω απο καπου ? το android market εχει free ?

ευχαριστω.

 

Φιλε μου δε χρειαζεται να μπλεκεις.μπες στο μαρκετ γραψε notepad και θα βρεις δεκαδες δωρεαν σημειωματαρια.και να ξερεις οτι η πλειοψηφια των εφαρμογων στο μαρκετ ειναι δωρεαν

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω σχετικα με τα widget του καιρου που εχει το τηλεφωνο, προτι εχω απενεργοποιησει τα 3g συνδεσεις κ.λ.π αφθνοντας ανοιχτο μονο τη ληψη μεσω δορυφορου gps απο τις ρυθμισεις, βλεπω οτι το widget καιρου εξακολουθει να δουλευει και να εχει προγνωση κ.λ.π, Υπαρχει χρεωση γι αυτο? Αν χρεωνομαι πως μπορω να κλεισω τελειως?
Link to comment
Share on other sites

δεν χρεωνεσαι απλα απο μονο του κατεβαζει προγνωση για 5 ημερες οποτε και κλειστο να εχεις το gprs σου δειχνει την προγνωση που ηδη εχει κατεβασει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν χρεωνεσαι απλα απο μονο του κατεβαζει προγνωση για 5 ημερες οποτε και κλειστο να εχεις το gprs σου δειχνει την προγνωση που ηδη εχει κατεβασει

 

Από που κατεβάζει και δεν χρεώνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν χρεωνεσαι απλα απο μονο του κατεβαζει προγνωση για 5 ημερες οποτε και κλειστο να εχεις το gprs σου δειχνει την προγνωση που ηδη εχει κατεβασει

και νομίζω μετά τις πέντε αυτές μέρες δεν θα σου λέει τίποτα μέχρις ότου να το ανανεώσεις (wifi)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να συγχρονίσω το ημερολόγιο μου στο λογαριασμό google που έχω;;; Συγνώμη το ξέρω ότι έχει κάπου απαντηθεί αλλά είναι πάρα πολλές οι σελίδες..... Δεν ξέρω αν κάνω σωστά αλλά πηγαίνω στο Λογαριασμοί & συγχρονισμός πατάω προσθήκη λογαριασμού επιλέγω google πατάω σύνδεση βάζω το email μου και τον κωδικό και μετά τίποτα...

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να συγχρονίσω το ημερολόγιο μου στο λογαριασμό google που έχω;;; Συγνώμη το ξέρω ότι έχει κάπου απαντηθεί αλλά είναι πάρα πολλές οι σελίδες..... Δεν ξέρω αν κάνω σωστά αλλά πηγαίνω στο Λογαριασμοί & συγχρονισμός πατάω προσθήκη λογαριασμού επιλέγω google πατάω σύνδεση βάζω το email μου και τον κωδικό και μετά τίποτα...

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στο μενού Λογαριασμοί και Συγχρονισμός θα επιλέξεις το gmail account σου. Θα δεις 3 επιλογές

  • Συγχρονισμός Επαφές
  • Συγχρονισμός Gmail
  • Συγχρονισμός Ημερολόγιο

πάτα το τελευταίο είναι δεν είναι τικαρισμένο για να κάνει συγχρονισμό.

 

ps. στο post κάτω από τις σελίδες (που υπάρχουν και βλέπεις σε ποια σελίδα έχει φτάσει το thread) έχει μια επιλογή που λέει "αναζήτηση στο θέμα". Μπορείς να γράψεις εκεί την λέξη κλειδί "ημερολόγιο"...

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού Λογαριασμοί και Συγχρονισμός θα επιλέξεις το gmail account σου. Θα δεις 3 επιλογές

  • Συγχρονισμός Επαφές
  • Συγχρονισμός Gmail
  • Συγχρονισμός Ημερολόγιο

πάτα το τελευταίο είναι δεν είναι τικαρισμένο για να κάνει συγχρονισμό.

 

ps. στο post κάτω από τις σελίδες (που υπάρχουν και βλέπεις σε ποια σελίδα έχει φτάσει το thread) έχει μια επιλογή που λέει "αναζήτηση στο θέμα". Μπορείς να γράψεις εκεί την λέξη κλειδί "ημερολόγιο"...

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Το θέμα μου είναι πως δεν μπορώ να καταχωρήσω και 2ο λογαριασμό γιατί αυτόν θέλω να συγχρονίσω....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Το θέμα μου είναι πως δεν μπορώ να καταχωρήσω και 2ο λογαριασμό γιατί αυτόν θέλω να συγχρονίσω....

:blink: μια χαρά μπορείς να βάλεις και 2 λογαριασμούς google. Ξετικάρεις τον συγχρονιμό ημερολογίου του ενός και τικάρεις του 2ου που θέλεις να παρακολουθείς. Πάτησες add account και μετά google και σου είπε ότι δεν γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Mετά από μια μικρή απουσία, επανέρχομαι :)

Καλημέρα σε όλους! :)

 

Tο blade είναι καλύτερο? Βασικά δεν είχε καλή κάμερα γι αυτό και δεν το προτίμησα.. Τεσπα.. Ναι γύρω στα 1.5-2 λεπτά κάνει . Αν υπάρχει κανά προγραμματακάκι που να το βοηθά να κλειδώνει ποιο γρήγορα πείτε το μου (ένα omnia που χα κλείδωνε σε 5 sec);)

 

Συμφωνώ με το θέμα του κινητού αλλά βιαζόμουν μωρέ:lol: Λίγο καλύτερο επεξεργαστή να χε και κάρτα γραφικών (βλ. Huawei) θα ταν πολύ πολύ καλό (βέβαια δεν θα κανε 200 ευρώ:P) . Anyway

 

Ερωτησούλα 2η.. Υπάρχει κανα πρόγραμμα το οποιο να ''κλείνει'' τα ''ανοιχτά'' προγράμματα που τρέχουν στο background , απελευθερώνοντας και την αντίστοιχη μνήμη?:ninja:

Το blade έχει μεγαλυτερη επεξεργαστική ισχύ και το huawei έχει 200 ευρώ :p Τέτοιες συζητήσεις γίνονται στο θέμα επιλογή κινητού! Για να κλειδώνει ταχύτερα το gps σου, απλά έχε ενεργοποιημένο το internet και κατεβαίνουν ελάχιστα δεδομένα (το λεγόμενο a-gps) που θα σε κάνουν να βρεις στίγμα σε δευτερόλεπτα ;)

Για τη δεύτερη ερώτηση, κοίταξε οποιονδήποτε task killer!

 

Μπορεις να μου πεις τα στοιχεια apn καθως και πως κανω αυτην την εκκαθαριση μνημης και δεδομενων;

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση..

Διάβασε το πρώτο post και θα λυθούν πολλές απορίες σου. Η εκκαθάριση μνήμης και δεδομένων γίνεται από ρυθμίσεις->εφαρμογές->διαχείριση εφαρμογών! Για τα apn, κοίτα εδώ!

 

φιλε μου ευχαριστω που απαντησες αλλα δεν καταλαβα τιποτα..... αν μπορεις στα ελληνικα να μου πεις μερικα πραγματα...!!!!

απλα θελω να σημειονο μερικα πραγματα οχι της ημερας αλλα πχ κοδικους κι αλλα πολλα ..... υπαρχει καπου μεσα στο τηλ η πρεπει να το αγορασω απο το μαρκετ....?

μου ειπε ενας φιλος οτι το latitude ειναι για να γραφεις αλλα δεν μου ανοιγει...

αν μπορει καποιος να βοηθησει......

υπαρχουν free προγραματα να κατεβασω απο καπου ? το android market εχει free ?

ευχαριστω.

Αν και πήρες απάντηση σχετικά με το notepad, κάτσε και διάβασε το πρώτο μήνυμα αυτού του θέματος (γενικότερα κοίταξε τα links στην υπογραφή μου) ;)

 

Eπίσης μιας και είδα αναφορά στη 2.3 απ'το wildfire S, να πω απλά ότι η υπάρχουσα έκδοση είναι πολύ μακριά από το να χαρακτηριστεί usable και σε καμία περίπτωση δεν είμαστε κοντά σε μια κανονική έκδοση. Ελπίζουμε απλά να προχωρήσει το project...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

:blink: μια χαρά μπορείς να βάλεις και 2 λογαριασμούς google. Ξετικάρεις τον συγχρονιμό ημερολογίου του ενός και τικάρεις του 2ου που θέλεις να παρακολουθείς. Πάτησες add account και μετά google και σου είπε ότι δεν γίνεται;

 

Ακριβώς δεν με αφήνει να καταχωρήσω 2ο λογαριασμό!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παίδια.Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω το ikariam easy στο κινητό μου στο HTC Wildfire,στο market δεν μου το βγάζει.

δεν στο εμφανίζει διότι δεν είναι συμβατό με την συσκευή.

Ακριβώς δεν με αφήνει να καταχωρήσω 2ο λογαριασμό!!!

τότε άμα θες μόνο του gmail ημερολογίου τον συγχρονισμό δοκίμασε αυτό. Θα σε βολέψει πιθανόν γιατί έχει και widget. Διάβασε όμως και την περιγραφή

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μικρή βοήθεια για να δημιουργήσω 2ο λογαριασμό (να χρησιμοποιώ το ημερολόγιο) στο google!!! Πηγαίνω ρυθμίσεις και μετά "Λογαριασμοί και Συγχρονισμός" στην προσθήκη λογαριασμού πατάω google και μετά πατάω σύνδεση (αφού διαθέτω λογαριασμό) βάζω το email μου τον κωδικό και μετά μου γράφει "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν τον διακομιστή"

Ήδη έχω ένα λογαριασμό αλλά θέλω να χρησιμοποιήσω και τον 2ο (τον οποίο τον χρησιμοποιώ κανονικά και παίρνω τα email μου).

Ο πρώτος λειτουργεί κανονικά και συγχρονίζει και ημερολόγιο

Γνωρίζει κανένας γιατί δεν μπορούμε να δημιουργήσουμε λογαριασμό στο google ή αν κάνω κάτι λάθος;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι παίδες! έψαξα στο "αναζήτηση στο θέμα" όπως αναφέρθηκε κάποιος σε προηγούμενο πόστ αλλά δεν βρήκα αυτό που ζητούσα. θέλω να μάθω αν ξέρει κανείς για ζελατίνα προστασίας οθόνης. αν έχει μερικές κατά νου ή αν έχει δοκιμάσει και ξέρει άν έχει καλή αίσθηση. Ευχαριστώ για την βοήθεια!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω μικρή βοήθεια για να δημιουργήσω 2ο λογαριασμό (να χρησιμοποιώ το ημερολόγιο) στο google!!! Πηγαίνω ρυθμίσεις και μετά "Λογαριασμοί και Συγχρονισμός" στην προσθήκη λογαριασμού πατάω google και μετά πατάω σύνδεση (αφού διαθέτω λογαριασμό) βάζω το email μου τον κωδικό και μετά μου γράφει "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν τον διακομιστή"

Ήδη έχω ένα λογαριασμό αλλά θέλω να χρησιμοποιήσω και τον 2ο (τον οποίο τον χρησιμοποιώ κανονικά και παίρνω τα email μου).

Ο πρώτος λειτουργεί κανονικά και συγχρονίζει και ημερολόγιο

Γνωρίζει κανένας γιατί δεν μπορούμε να δημιουργήσουμε λογαριασμό στο google ή αν κάνω κάτι λάθος;

Ευχαριστώ

Θέλεις να δημιουργήσεις δεύτερο λογαριασμό; Δεν μπορείς να πατήσεις προσθήκη λογαριασμού στο ρυθμίσεις->λογαριασμοί και συγχρονισμός; Εξήγησε μου λίγο αν θες ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν καταλαβαίνω τί γίνεται...

 

Γειά σας και πάλι παίδες! έψαξα στο "αναζήτηση στο θέμα" όπως αναφέρθηκε κάποιος σε προηγούμενο πόστ αλλά δεν βρήκα αυτό που ζητούσα. θέλω να μάθω αν ξέρει κανείς για ζελατίνα προστασίας οθόνης. αν έχει μερικές κατά νου ή αν έχει δοκιμάσει και ξέρει άν έχει καλή αίσθηση. Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Συνήθως όσο ακριβότερο είναι ένα screen protector, τόσο καλύτερο! Συνήθως όμως... Προσωπικά χρησιμοποιώ ένα από το πλαίσιο από τότε που πήρα το κινητό και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Η αίσθηση είναι διαφορετική στην αρχή (όσο είναι καθαρό :p ) αλλά σιγά σιγά βελτιώθηκε και πλέον δε νιώθω καμία διαφορά ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια έκδοση igo που να παίζει άψογα σε wildfire; Sorry αν έχει απαντηθεί αλλά με ενα search που έκανα δεν μπόρεσα να βρω σαφή απάντηση!

 

Το πήρα για τον bro αλλά το σκαλίζω εγώ προς το παρόν:p

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Για προγράμματα πλοήγησης μπορείς να δεις εδώ κι εδώ!

Οπότε καλύτερα να απευθυνθείς εκεί. Απ'όσο έχω ακουστά υπάρχει μια έκδοση για qvga οθόνες, αλλά προσοχή μιας και αναφορά σε σπασμένο λογισμικό απαγορεύεται στο forum! ;)

 

Edit: Καλά νέα! Κοιτάξτε εδώ :)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

δεν στο εμφανίζει διότι δεν είναι συμβατό με την συσκευή.

 

Ευχαριστώ φίλε.Ξέρεις μήπως πως να αναφέρω αυτό στην εφαρμογή για αν πρόκειτε να το κανουν για το HTC;Απλά είμαι λίγο καμένος με το ικαριαμ. :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτω 2 λογαριασμούς gmail και θέλω να προσθέσω και τον 2ο για να συγχρονίζω το ημερολόγιο για επαγγελματική χρήση. Όταν πατάω προσθήκη λογαριασμού πατάω google και μετά πατάω σύνδεση (αφού διαθέτω λογαριασμό) βάζω το email μου τον κωδικό και μετά μου γράφει "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν τον διακομιστή" Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις φίλε μου μήπως δεν τα λέω όσο πιο αναλυτικά γίνεται;;; Ερώτηση λοιπόν υπάρχει πρόβλημα στην google;;; ή κάτι δεν κάνω σωστά;;;
Link to comment
Share on other sites

Mπορείς απλά να να στείλεις ένα email στον developer ;)

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Το βρήκα το ikariam easy για το ΗΤC και παίζει μια χαρά.Δεν ξέρω αν επιτρέπονται τα link απο forum του ikariam easy γιαυτό δεν το γράφω.Αν θέλει κάποιος το πρόγραμμα να μου πεί σε pm να του στείλω το link να το κατεβάσει στο pc και μετά να το κάνει εγκατάσταση.Απλά δεν θα κάνει ενημέρωση αλλά θα το καταβάζει μόλις βγένει καινούρια έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Το βρήκα το ikariam easy για το ΗΤC και παίζει μια χαρά.Δεν ξέρω αν επιτρέπονται τα link απο forum του ikariam easy γιαυτό δεν το γράφω.Αν θέλει κάποιος το πρόγραμμα να μου πεί σε pm να του στείλω το link να το κατεβάσει στο pc και μετά να το κάνει εγκατάσταση.Απλά δεν θα κάνει ενημέρωση αλλά θα το καταβάζει μόλις βγένει καινούρια έκδοση.

Αν δεν είναι κάτι παράνομο-σπασμένο software, δε βλέπω το λόγο γιατί να μην επιτρέπεται να μπει και το link ;)

Αφού πάντως έγινε η δουλειά σου, τέλος καλό, όλα καλά :)

 

Διαθέτω 2 λογαριασμούς gmail και θέλω να προσθέσω και τον 2ο για να συγχρονίζω το ημερολόγιο για επαγγελματική χρήση. Όταν πατάω προσθήκη λογαριασμού πατάω google και μετά πατάω σύνδεση (αφού διαθέτω λογαριασμό) βάζω το email μου τον κωδικό και μετά μου γράφει "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν τον διακομιστή" Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις φίλε μου μήπως δεν τα λέω όσο πιο αναλυτικά γίνεται;;; Ερώτηση λοιπόν υπάρχει πρόβλημα στην google;;; ή κάτι δεν κάνω σωστά;;;

Αναλυτικά το λες αλλά πριν δυσκολεύτηκα να το καταλάβω...

Απ'τη στιγμή που έχεις και τους δυο περασμένους στο κινητό, δεν μπορείς απλά να πας στην εφαρμογή ημερολόγιο και από τις ρυθμίσεις του ημερολογίου ή από το μενού ημερολόγια (δε θυμάμαι πως είναι η επιλογή στη rom που έχεις) και να διαλέξεις το ημερολόγιο από το λογαριασμό που θες;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν κατάλαβες......Ξαναδιάβασε προσεκτικά!!! Πηγαίνω ρυθμίσεις και μετά "Λογαριασμοί και Συγχρονισμός" στην προσθήκη λογαριασμού πατάω google και μετά πατάω σύνδεση (αφού διαθέτω gmail) βάζω το email μου τον κωδικό και μετά μου γράφει "Δεν είναι δυνατή η δημιουργία αξιόπιστης σύνδεσης δεδομένων σε αυτόν τον διακομιστή"

Μη ξεχνάς ότι από την πρώτη φορά που δημιούργησα λογαριασμό ακόμα υπάρχει και λειτουργεί-συγχρονίζεται κανονικά. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να δημιουργήσω άλλον, για να τον συγχρονίζω με το ημερολόγιο μου. Σε ευχαριστώ πολύ που προσπαθείς να με βοηθήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...