Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας..

θελω να κανω μια ερωτηση..

ποια ειναι κατα την γνωμη σας η καλυτερη ρομ(με ελληνικα και που θα την βρω) που κυκλοφορει για το μικρο μας?περασα μια αλλα δυστυχως δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ μεσω 3g.αλλα και με wifi μπορω να μπω μονο στο μαρκετ ενω οταν παω να ανοιξω το ιντερνετ κλεινει μετα απο λιγο μονο του

To ότι δεν μπορείς να μπεις μέσω 3g κάπου, δείχνει μάλλον ότι δεν έχεις σωστά τα στοιχεία apn.

Απ'την άλλη τώρα, για το πρόβλημα με τον browser, μπορείς να κάνεις εκκαθάριση μνήμης και δεδομένων και φαντάζομαι το πρόβλημά σου θα διορθωθεί. Απ'τις (λίγες) rom που υπάρχουν για το κινητό μας, νομίζω η cm7 είναι ότι καλύτερο από aosp rom ενώ αν θες ντε και καλά sense rom, κοίταξε για την DK :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προφανώς και θα σου φαίνεται αργό, γιατί συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Το iphone είναι κινητό που έκανε 700 ευρώ όταν βγήκε και το wildfire 269. Μια διαφορά την έχουν...

Επίσης wildfire+ότι έχει σχέση με γραφικά, ξέχασέ το. Το wildfire δεν έχει τσιπ γραφικών, οπότε ότι θέλει επεξεργαστική ισχύ και γραφικά, είναι απ'την αρχή ξεγραμμένο!

1) Προτείνω να εγκαταστήσεις την εφαρμογή dialer one!

2) Αν έχεις τη 2.2.1 έκδοση του λογισμικού, έχε υπόψιν ότι δεν μπορείς να κάνεις root (άρα και να'χεις πειραγμένες rom), παρά μόνο με το xtc clip (hardware). Τώρα διαφορά θα δεις σίγουρα (800 mhz βέβαια δεν πάει) αλλά όπως είπα και πρίν, παιχνίδια & γραφικά δεν πρόκειται να σου είναι ποτέ οκ, λόγω έλλειψης τσιπ γραφικών!

 

Για να αλλάξεις φωτογραφία στις επαφές, μπές στην εκάστοτε επαφή και πάτησε το πλήκτρο μενου->επεξεργασία και μετά πάτα πάνω στην εικόνα!

 

Να στε καλά παίδες..:) Ναι την 2.2.1 έχω αλλά απο αυτά που διάβασα και μου 'πατε - και άλλη ρομ να χα δεν θα πειραματιζόμουν:mad: απ την στιγμή ιδίως που δεν φορά και κάρτα γραφικών.. Κρίμα πάντως.. Και να σκεφτείτε πως ήθελα να πάρω το Huawei X5 (κλάσεις ανώτερο με τα ίδια λεφτά) αλλά έπρεπε να το παραγγείλω και βαριόμουν γιατί δεν θα χα κινητό για 6 μέρες..:X

 

Α και κάτι άλλο: Πόση ώρα σας κάνει να ''κλειδώσουν'' οι δορυφόροι? Χρησιμοποιώ το gps status και μου κάνει κανα 2λεπτο..Είναι λογικό? Υπάρχει τπτ να κλειδώνει πιο γρήγορα?

Edited by Haris1977
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά στα 2 λεπτά κλειδώνει; Εμένα θα έλεγα γύρω στο λεπτό κρατάει, αλλά το πόσο γρήγορα κλειδώνει εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, πέραν του δέκτη (καιρικές συνθήκες, οπτική επαφή με τον ουρανό κ.α.)!

Στη θέση σου πάντως, θα προτιμούσα να μείνω λίγο καιρό χωρίς κινητό! ;) Το wildfire είναι καλό - ίσως το καλύτερο στα λεφτά του μόλις πρωτοβγήκε- αλλά από τότε εμφανίστηκαν πολλά φθηνά smartphones στην αγορά (πχ blade) που κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερα ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

To ότι δεν μπορείς να μπεις μέσω 3g κάπου, δείχνει μάλλον ότι δεν έχεις σωστά τα στοιχεία apn.

Απ'την άλλη τώρα, για το πρόβλημα με τον browser, μπορείς να κάνεις εκκαθάριση μνήμης και δεδομένων και φαντάζομαι το πρόβλημά σου θα διορθωθεί. Απ'τις (λίγες) rom που υπάρχουν για το κινητό μας, νομίζω η cm7 είναι ότι καλύτερο από aosp rom ενώ αν θες ντε και καλά sense rom, κοίταξε για την DK :)

 

Μπορεις να μου πεις τα στοιχεια apn καθως και πως κανω αυτην την εκκαθαριση μνημης και δεδομενων;

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση..

Link to comment
Share on other sites

η htc ξεκλειδώνει τους bootloaders!!

http://www.digitallife.gr/htc-unlocks-bootloaders/

λέτε να δώσει ξεκλείδωμα για το δικό μας ή απλά δεν θα κλειδώνει τα κινητά από εδώ και πέρα?

Link to comment
Share on other sites

η htc ξεκλειδώνει τους bootloaders!!

http://www.digitallife.gr/htc-unlocks-bootloaders/

λέτε να δώσει ξεκλείδωμα για το δικό μας ή απλά δεν θα κλειδώνει τα κινητά από εδώ και πέρα?

 

Σιγα μην ασχοληθει με το wildfire. Σιγουρα με τα καινουρια.

 

Sent from my HTC Wildfire

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα χρειαστεί να περιμένουμε ούτως ώστε να δούμε τι πολιτική θα ακολουθήσει ή κάποια περαιτέρω ανακοίνωση ίσως. Μέχρι τότε μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να μειώσεις τις αρχικές οθόνες, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να χρησιμοποιήσεις κάποιον 3rd party launcher...

 

πες μου ποια είναι 3rd party launcher!(ονόματα προγραμμάτων)

Link to comment
Share on other sites

η htc ξεκλειδώνει τους bootloaders!!

http://www.digitallife.gr/htc-unlocks-bootloaders/

λέτε να δώσει ξεκλείδωμα για το δικό μας ή απλά δεν θα κλειδώνει τα κινητά από εδώ και πέρα?

 

μακαρι για ολους να ξεκλειδωσει και το wildfire γιατι τα ταλεντα στο xda εχουν σχεδον ετοιμη την επiσημη ρομ της htc 2.3.3 με το νεο sense 2.1

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά στα 2 λεπτά κλειδώνει; Εμένα θα έλεγα γύρω στο λεπτό κρατάει, αλλά το πόσο γρήγορα κλειδώνει εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, πέραν του δέκτη (καιρικές συνθήκες, οπτική επαφή με τον ουρανό κ.α.)!

Στη θέση σου πάντως, θα προτιμούσα να μείνω λίγο καιρό χωρίς κινητό! ;) Το wildfire είναι καλό - ίσως το καλύτερο στα λεφτά του μόλις πρωτοβγήκε- αλλά από τότε εμφανίστηκαν πολλά φθηνά smartphones στην αγορά (πχ blade) που κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερα ;)

 

Tο blade είναι καλύτερο? Βασικά δεν είχε καλή κάμερα γι αυτό και δεν το προτίμησα.. Τεσπα.. Ναι γύρω στα 1.5-2 λεπτά κάνει . Αν υπάρχει κανά προγραμματακάκι που να το βοηθά να κλειδώνει ποιο γρήγορα πείτε το μου (ένα omnia που χα κλείδωνε σε 5 sec);)

 

Συμφωνώ με το θέμα του κινητού αλλά βιαζόμουν μωρέ:lol: Λίγο καλύτερο επεξεργαστή να χε και κάρτα γραφικών (βλ. Huawei) θα ταν πολύ πολύ καλό (βέβαια δεν θα κανε 200 ευρώ:P) . Anyway

 

Ερωτησούλα 2η.. Υπάρχει κανα πρόγραμμα το οποιο να ''κλείνει'' τα ''ανοιχτά'' προγράμματα που τρέχουν στο background , απελευθερώνοντας και την αντίστοιχη μνήμη?:ninja:

Edited by Haris1977
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

πες μου ποια είναι 3rd party launcher!(ονόματα προγραμμάτων)

ο 2ος launcher είναι καλώς συνιστώμενος για wildfire

πείτε μερικά market! έχω το app*****!

:blink: τι εννοείς μερικά market; τι θες να κάνεις; Υπάρχει και το appbrain αν σου κάνει...

Ερωτησούλα.. Υπάρχει κανα πρόγραμμα το οποιο να ''κλείνει'' τα ''ανοιχτά'' προγράμματα που τρέχουν στο background , απελευθερώνοντας και την αντίστοιχη μνήμη?:ninja:

κάποιο task killer αλλά καλά είναι να μην χρησιμοποιήσεις. τα android έχουν την δυνατότητα να ελευθερώνουν όση μνήμη χρειάζονται οπότε τα task killers είναι περιτά (ειδικά από την 2.2 και μετά)

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αφαιρέθηκε post ζήτησης site με παράνομο λογισμικό. Ας είμαστε πιο διακριτικοί σε τέτοιες συζητήσεις μιας και απαγορεύονται δημόσια στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μακαρι για ολους να ξεκλειδωσει και το wildfire γιατι τα ταλεντα στο xda εχουν σχεδον ετοιμη την επiσημη ρομ της htc 2.3.3 με το νεο sense 2.1

 

Δηλαδή ρε Στέλιο τι εννοείς? ότι θα μπορούμε να κάνουμε Upgrade επίσημα σε 2.3.3? (την αναφέρεις ως επίσημη έκδοση) ή θα πρέπει να το έχω root; (προφανώς)

LUMIA 820, ftw -> no more. Redmi note 3 pro ftw
Link to comment
Share on other sites

μακαρι για ολους να ξεκλειδωσει και το wildfire γιατι τα ταλεντα στο xda εχουν σχεδον ετοιμη την επiσημη ρομ της htc 2.3.3 με το νεο sense 2.1

 

μπορεις να ανεβασεις το λινκ και αν ειναι πληρες με widget htc?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε Στέλιο τι εννοείς? ότι θα μπορούμε να κάνουμε Upgrade επίσημα σε 2.3.3? (την αναφέρεις ως επίσημη έκδοση) ή θα πρέπει να το έχω root; (προφανώς)

 

upgrade δε θα μπορουμε να κανουμε αλλα απο οτι καταλαβαινω προσπαθουν να προσαρμοσουν τα παιδια στο xda μια επισημη rom gingerbread 2.3.3 με sense 2.1 απο καποιο αλλο μοντελο της htc πιθανως και απο το wildfire s στο δικο μας wildfire.οποτε οποιος ειναι root θα μπορει να την περναει στο κινητο του.αν ξεκλειδωσει τελικα και το wildfire θα μπορουν ολοι να την περασουν αφου γινουν root

και το καλο ειναι οτι την εχουν σχεδον ετοιμη http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1067868

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πριν λίγες μέρες πήρα ένα wildfire για 2ο κινητό μιας και είναι μικρό σε διαστάσεις. Έχει ένα θέμα με το Wi-Fi. Και συγκεκριμένα δεν μπορεί να συνδεθεί στο δίκτυο του σπιτιού όταν αυτό είναι κρυφό. Κάνω προσθήκη δικτύου μιας και δεν το βρίσκει (κρυφό) αλλά τίποτα. Πρέπει να μπαίνω κάθε φορά στο ρούτερ και να κάνω φανερό το δίκτυο για να μπορέσει να συνδεθεί το wildfire….Ξέρει κανείς τι παίζει; Ευχαριστώ!!!
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ανεβασεις το λινκ και αν ειναι πληρες με widget htc?

 

το λινκ το εχω βαλει στο προηγουμενο ποστ.αφου ειναι επισημη htc 2.3.3 rom θεωρητικα θα εχει ολα τα widget του sense 2.1 οπως και την επιλογη στις 2 dockbar την κλασικη καμπυλη και την ισια που εχει το νεο sense

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα μερικες ερωτησης γιατι μολις πηρα το htc wildfire και εχω πελαγοση....

σε ολα τα κινητα που ειχα ειχε ενα σημειοματαριο.... εδω δεν μπορω να το βρω...

θελω να βαλω δικο μου ηχο στο μηνυμα γινετε ?

δικο μου ηχο σε μερικες επαφες γινετε ?

πλοηγηση μπορω να βαλω garmin η καποιο αλλο ? to gps χρεωνετε?

αυτα τα λιγα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα μερικες ερωτησης γιατι μολις πηρα το htc wildfire και εχω πελαγοση....

σε ολα τα κινητα που ειχα ειχε ενα σημειοματαριο.... εδω δεν μπορω να το βρω...

θελω να βαλω δικο μου ηχο στο μηνυμα γινετε ?

δικο μου ηχο σε μερικες επαφες γινετε ?

πλοηγηση μπορω να βαλω garmin η καποιο αλλο ? to gps χρεωνετε?

αυτα τα λιγα ευχαριστω

 

σημειοματηριο εννοειτε πως εχει ειναι το ημερολογιο εχει και widget και αμα εχεις και post it πως πατωντας αρχικη και στοιχεια περισσ. ελενχου και ληψη περισσοτ γραφικ. διαβασε την αρχικη σελιδα για την υλοιοποιηση ηχων κουδουνισματος και θα σου λυθουν οι περισσοτερες αποριες

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σημειοματηριο εννοειτε πως εχει ειναι το ημερολογιο εχει και widget και αμα εχεις και post it πως πατωντας αρχικη και στοιχεια περισσ. ελενχου και ληψη περισσοτ γραφικ. διαβασε την αρχικη σελιδα για την υλοιοποιηση ηχων κουδουνισματος και θα σου λυθουν οι περισσοτερες αποριες

 

Γράψε αν θες κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας. Οι συντομογραφίες και η γραφή τύπου sms απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γράψε αν θες κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας. Η συντομογραφίες και η γραφή τύπου sms απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum.

 

ο λόγος που έγραψα έτσι είναι γιατί έτσι φαίνεται στο κινητό ,για να καταλάβει και να μην ψάχνετε για αυτά που ρώτησε ο φίλος παραπάνω.και ελληνικά είναι και οι συντομογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

χαζη ερωτηση:blink:

Οτι γραφετε εδω μεσα αναφερετε στο Wildfire το απλό και οχι στο -S. ?

Αν ειναι ετσι λεω να παω να το παρω , το εχουν 199ε.

Αν μου πειτε 3 λόγους θετικους θα παω να το παρω ΤΩΡΑ!

Αν παλι μου πειτε 3 λογους για να μην το παρω θα το σκεφτω...:blink:

Γενικα ψαχνω το καλυτερο android μεχρι 200ε.

Απο μπαταρια τι λεει? (Νορμαλ χρηση)

Ισχυει και σε αυτο το multitouch σε ολοα τα μενου (και στο Ιντερνετ browser) οπως το ειδα και στο -S?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, θα ήθελα να μου προτείνεται ένα launcher για το wildfire! Paid ή free δεν με νοιάζει!

 

Έχω το Go Launcher αλλά με το τελευταίο update ψιλοκολλάει(κολλάει σε εσάς?)!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

χαζη ερωτηση:blink:

Οτι γραφετε εδω μεσα αναφερετε στο Wildfire το απλό και οχι στο -S. ?

Αν ειναι ετσι λεω να παω να το παρω , το εχουν 199ε.

Αν μου πειτε 3 λόγους θετικους θα παω να το παρω ΤΩΡΑ!

Αν παλι μου πειτε 3 λογους για να μην το παρω θα το σκεφτω...:blink:

Γενικα ψαχνω το καλυτερο android μεχρι 200ε.

Απο μπαταρια τι λεει? (Νορμαλ χρηση)

Ισχυει και σε αυτο το multitouch σε ολοα τα μενου (και στο Ιντερνετ browser) οπως το ειδα και στο -S?

ναι το thread αυτό είναι μόνο για το πρώτο. Όχι για το S.

Το κυρίως θετικό είναι η μάρκα του και το άψογό του support. Τα μειονεκτήματα που είναι πιο πολλά (κατά την γνώμη μου) είναι πρώτο και κυριότερο η ανάλυσή του και η μη δυνατότητα ξεκλειδώματός του (s-off) με software αλλά μόνο με hardware (xtc clip). Αλλά αυτή είναι η γνώμη μου. Μπορεί σε άλλους να μην τους χαλάει το ότι να μην μπορεί να ξεκλειδωθεί, να μην τους ενδιαφέρει να βάλουν άλλη rom ή από την άλλη ακόμα και η μνήμη να μην είναι αρκετή. Για μένα επίσης το καλύτερο μέχρι 200€ είναι το blade γιατί και καλύτερη ανάλυση έχεις, και root μπορείς να το κάνεις μέσω προγράμματος αλλά και την ram να την κάνεις από 256 σε 512! Και έχεις και ρέστα 40€. Αυτά εν ολίγοις. Ψάξε και το αντίστοιχα posts για blade. Γενικά ψάξου περισσότερο. Ξέρω ότι δεν είναι και το καλύτερο να είσαι κολλημένος σε μια οθόνη και να μπουκώνεσαι για android και blade και wildfire και root κλπ αλλά η αγορά ενός smartphone είναι στις μέρες μας επένδυση. Παίρνεις ένα καλό και το κρατάς (και αυτό υποκειμενικό θα μου πεις απλώς δράτομαι της ευκαιρίας λόγω των 200€ που διαθέτεις). Και τέλος ναι, έχει multitouch και μάλιστα 4 σημείων. Διάβασε και το πρώτο post. Μπαταρία 3-4 μέρες.

Γεια σας παιδιά, θα ήθελα να μου προτείνεται ένα launcher για το wildfire! Paid ή free δεν με νοιάζει!

 

Έχω το Go Launcher αλλά με το τελευταίο update ψιλοκολλάει(κολλάει σε εσάς?)!

 

Ευχαριστώ!

launcher pro (plus άμα διαθέτεις χρήματα)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γενικα ψαχνω το καλυτερο android μεχρι 200ε.

 

Για τέτοιες συζητήσεις απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Εδώ συζητάμε αποκλειστικά σε ότι έχει να κάνει με τη συσκευή του θέματος.

 

και ελληνικά είναι και οι συντομογραφίες.

 

Διάβασε τους Ο.Π.Χ. και θα πάρεις την απάντησή σου.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...