Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά συγγνώμη αν η απορία μου έχει απαντηθεί εδω. Πώς αλλάζω την sd στο κινητό; Είναι της οικογένειας και δεν είναι root αλλά με τη μαμίσια rom. Απλά αντιγράφουμε στο pc την κάρτα, βάζουμε την καινούρια και μεταφέρουμε τα αρχεία στη νέα; Στο desire που έχω root ξέρω αλλά στο wildfire χωρίς root πώς γινεται; Ευχαριστώ!!

Στο desire δηλαδή τι παραπάνω θα έκανες; Απλά αντέγραψε τα περιεχόμενα της sd στην καινούρια sd και είσαι οκ! :)

(αν ήσουν root μόνο το ext partition θα άλλαζε-αν είχες)

Καμία ιδέα για να ξεκολλήσει το κακό σκρολαρισμα στο τηλ; εχω ήδη κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κ άλλαξα την SD με μια μεγαλύτερη. Μήπως κολλάνε το τηλ μερικές εφαρμογές ή θέλει άλλου τυπου SD; Ή απλά ζητάω πολλά;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Μπορείς να εγκαταστήσεις κάποιον άλλον launcher (ο ταχύτερος ίσως στο scrolling είναι ο launcher pro). Δεν μπορώ να καταλάβω πάντως πόσο κολλάει. Δε "σπάει" ιδιαίτερα και δεν είναι και αργό το κινητό για καθημερινή χρήση. Έχεις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης; Μήπως έχεις στην κάρτα μνήμης κάποια εφαρμογή που τρέχει συνεχώς ή κάποιο widget και γι'αυτό καθυστερεί τόσο; Όπως και να΄χει δε νομίζω να 'χεις πρόβλημα με τον launcher pro! ;)

A και η μεγαλύτερη sd δε λέει απαραίτητα κάτι... Η ταχύτητά της μετράει και όχι όσο το μέγεθος ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά στο market εδώ και λίγες μέρες δεν μου εμφανίζει πολλές εφαρμογές που εχω ήδη κατεβάσει.υπάρχει κάποια λύση η πρέπει να τις ξανακατεβασω από την αρχή.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει ενας φιλος αυτο το κινητο και οταν το συνδεει με το radio-cd στο αυτοκινητο δεν του το αναγνωριζει ωστε να παιξει τα τραγουδια του παροτι το συνδεει ως usb....ξερετε τι παιζει???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

εχει ενας φιλος αυτο το κινητο και οταν το συνδεει με το radio-cd στο αυτοκινητο δεν του το αναγνωριζει ωστε να παιξει τα τραγουδια του παροτι το συνδεει ως usb....ξερετε τι παιζει???

φαντάζομαι ότι όταν το συνδέει μπαίνει αυτόματα στη λειτουργία φόρτιση μόνο. αν κατεβάσει τη μπάρα ειδοποιήσεων και εκεί που λέει φόρτιση μόνο πατήσει αυτό που λέει για εξωτερική μονάδα δίσκου, ίσως λειτουργήσει..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο market εδώ και λίγες μέρες δεν μου εμφανίζει πολλές εφαρμογές που εχω ήδη κατεβάσει.υπάρχει κάποια λύση η πρέπει να τις ξανακατεβασω από την αρχή.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Εννοείς εφαρμογές που ήδη έχεις εγκαταστήσει στο κινητό σου; Δοκίμασε να πας Ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείριση εφαρμογών, βρες το Μάρκετ και κάνε εκκαθάριση δεδομένων...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς εφαρμογές που ήδη έχεις εγκαταστήσει στο κινητό σου; Δοκίμασε να πας Ρυθμίσεις-εφαρμογές-διαχείριση εφαρμογών, βρες το Μάρκετ και κάνε εκκαθάριση δεδομένων...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Το έκανα και όλα καλά.ευχαριστώ πολύ.

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμή στο τηλέφωνο μου δεν είμαι συνδεδεμένος στο ιντερνετ με καποιο τρόπο και το έχω συνδέσει με τον υπολογοστή μου (μεσω HTC sync). πως μπορώ να περάσω στο τηλέφωνο εφαρμογές που κατεβάζω απο το site του market απο τον υπολογιστή? υπάρχει κάποια ρύθμιση? θα έπρεπε να το κανει αυτόματα?

(όταν πατάω εγκατασταση μου δείχνει οτι λεχει εγκατασταθεί και στο My market account φαινεται να υπάρχει η εφαρμογή αλλα στο τηλέφωνο δεν υπαρχει τίποτα)

Link to comment
Share on other sites

το πήρα και εγώ προχθές..Εϊμαι κατενθουσμιασμένος αφού είναι η πρώτη μου εμπειρία με android αλλά και γενικώς smartphone..To μόνο κακό είναι ότι μου ήρθε έτοιμο με 2.2.1...και πρέπει να περιμένω ...
Link to comment
Share on other sites

Στο desire δηλαδή τι παραπάνω θα έκανες; Απλά αντέγραψε τα περιεχόμενα της sd στην καινούρια sd και είσαι οκ! :)

(αν ήσουν root μόνο το ext partition θα άλλαζε-αν είχες)

 

Μπορείς να εγκαταστήσεις κάποιον άλλον launcher (ο ταχύτερος ίσως στο scrolling είναι ο launcher pro). Δεν μπορώ να καταλάβω πάντως πόσο κολλάει. Δε "σπάει" ιδιαίτερα και δεν είναι και αργό το κινητό για καθημερινή χρήση. Έχεις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης; Μήπως έχεις στην κάρτα μνήμης κάποια εφαρμογή που τρέχει συνεχώς ή κάποιο widget και γι'αυτό καθυστερεί τόσο; Όπως και να΄χει δε νομίζω να 'χεις πρόβλημα με τον launcher pro! ;)

A και η μεγαλύτερη sd δε λέει απαραίτητα κάτι... Η ταχύτητά της μετράει και όχι όσο το μέγεθος ;)

 

Ευχαριστώ Villis. Όντως ο Launcher pro είναι πιο γρήγορος και με έχει βοηθήσει. Άντε να βγεί και καμία ROM για 2.2 να δούμε τα καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Villis. Όντως ο Launcher pro είναι πιο γρήγορος και με έχει βοηθήσει. Άντε να βγεί και καμία ROM για 2.2 να δούμε τα καλύτερα...

 

ROMs θα βγούνε, αυτό είναι σίγουρο, ROOT να δούμε αν και πότε θα βγεί... :confused:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

hi there!

 

ειμαι ενας ολοκαινουργιος χρηστης ενος HTC WILDFIRE και του συστηματος android!

 

παρολο που δεν ειμαι καινουργιος στα smartphones ( PALM TREO,HTC S740 ) εχω ψιλοχοντρομπερδευτει η αληθεια ειναι!

 

θα ηθελα να ρωτησω τα παρακατω λοιπον...

 

γιατι οταν συνδεω το pc με το κινητο δεν μπορω να περιηγηθω στο ιντερνετ απο το κινητο ( εννοειται οτι στον υπολογιστη εχω ιντερνετ! ) ενω στο S740 μπορουσα απευθειας;

 

πως μπορω να βαλω την φωτογραφια καποιου να φαινεται στην αρχικη οθονη οταν με καλει;

 

μπορειτε να μου προτεινετε καποιες ενδιαφερουσες εφαρμογες διαφορων ειδων;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μεχρι ποσα G μπορει να ειναι ειναι η καρτα μνημης?

 

Πόσα GB θα εννοείς φαντάζομαι! :confused:

 

Δεν υπάρχει περιορισμός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αναζητώ έναν τρόπο να κανω shorting στις επαφές με το επώνυμο πρώτα.

Γνωρίζω οτι μπορώ να τοποθετήσω το επώνυμο πρώτο σε κάθε μια επαφή ξεχωριστά αλλά αυτό είναι αδύνατον όταν έχεις πάνω από 1000 επαφές. Δοκίμασα με το Outlook και δεν γίνεται. Επίσης έχω ψάξει στο Market και δεν έχω βρει κάποια λύση. Αν μπορέι κάποιος ας δώσει κάποια λύση.

Όσο αφορά την παράδοση των SMS, υπάρχει η επιλογή στη συσκευή αλλά ΔΕΝ λειτουργεί. Η αναφορά παράδοσης MMS λειτουργεί μια χαρά. Και πάλι αν ξέρει κάποιος κάτι θα του είμαι υπόχρεος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αναζητώ έναν τρόπο να κανω shorting στις επαφές με το επώνυμο πρώτα.

 

Στην έκδοση 2.2 (froyo) υποστηρίζεται κανονικά αυτό...

 

http://www.mollerus.net/tom/blog/assets_c/2010/08/contact-lastname-sort-thumb-200x355-94.png

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 2.2 (froyo) υποστηρίζεται κανονικά αυτό...

 

http://www.mollerus.net/tom/blog/assets_c/2010/08/contact-lastname-sort-thumb-200x355-94.png

 

 

1. Πού το βρίσκουμε αυτό?

2. Επίσης έχω μία επαφή στο τηλέφωνο, πώς μπορώ να τη μεταφέρω στα τηλ/να Google (γιατί έκανα λάθος επιλογή στην αρχή)?

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 2.2 (froyo) υποστηρίζεται κανονικά αυτό...

 

http://www.mollerus.net/tom/blog/assets_c/2010/08/contact-lastname-sort-thumb-200x355-94.png

 

Που είναι αυτή η οθόνη;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την οθόνη δεν την βρήκα αλλα βρήκα την επιλογή "μονο επαφές με αριθμό τηλεφώνου". Ευρετηριο -> menu -> Προβολή -> μονο επαφες με αριθμό...
Link to comment
Share on other sites

skreenshot μπορουμε να παρουμε απο το κινητο;
Μην κανεις ποτε στους αλλους, αυτο που δεν θα ηθελες να σου κανουν...
Link to comment
Share on other sites

skreenshot μπορουμε να παρουμε απο το κινητο;

μόνο αν είσαι rooted, υπάρχει κάποια εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησο κατι?ακομα δεν εχει βγει ροοτ για την 2.2?επισης μπορω να κανω οβερκλοκ τιν cpu ??
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Άσχημα τα νέα.Το wildfire που μου έπεσε από τα χέρια (όχι με δική μου ευθύνη) μου ζήτησαν 130 ευρω για να φτιαχτεί.Έχει πρόβλημα ο οθόνη και η ταρίφα είναι τα 130.Με 143 αγοράζεις το blade!Αυτά για να έχετε μια ιδέα από service.

 

ΥΓ.Προσοχή στις πτώσεις!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησο κατι?ακομα δεν εχει βγει ροοτ για την 2.2?επισης μπορω να κανω οβερκλοκ τιν cpu ??

ακόμα περιμένουμε για 2.2 ... αν δεν το ροοτάρεις, για να βάλεις άλλη rom και kernel που να γίνεται overcklock δεν θα μπορείς :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας πηρα το Htc to wildfire και θελω να το συνχρωνησω με το htc sync αλλα εχω windows 64bit xp και δεν μου δουλευει το windows media format 11 και το htc drivers installer τι μπορω να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Κάτι νεότερο για το Wildfire 2;

http://www.youtube.com/watch?v=md52PdldJ1U

Edited by spyrdano
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...