Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαίρεται,

 

προσπαθώντας να βάλω την 7.1.0 (για να δω κάποια βελτίωση) δυστυχώς αυτή αν και έκανε boot κανονικότατα, ζητάει συνέχεια (ανά ένα λεπτό) το Pin της SIM... Φυσικά έφυγε όπως μπήκε. Αντίμετώπισε κανείς το ίδιο θέμα;

LUMIA 820, ftw -> no more. Redmi note 3 pro ftw
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαίρεται,

 

προσπαθώντας να βάλω την 7.1.0 (για να δω κάποια βελτίωση) δυστυχώς αυτή αν και έκανε boot κανονικότατα, ζητάει συνέχεια (ανά ένα λεπτό) το Pin της SIM... Φυσικά έφυγε όπως μπήκε. Αντίμετώπισε κανείς το ίδιο θέμα;

 

Γενικά για τις τελευταίες CM, όλο προβλήματα ακούς....

Και εγώ στο SGS2 πάλι δεν έπαιζε με τίποτα το Μάρκετ. Σε άλλο φόρουμ είχαν άλλα προβλήματα σε άλλα κινητά.

Θέλει λίγο υπομονή ακόμα, ή να είσαι τυχερός να σου κάτσει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ρίχτην απο πάνω και αν αντιμετωπίσεις προβλήματα τότε κάνε όσα wipes θες :)

 

Κι εγώ το ίδιο θα πρότεινα! Μιας και το έχεις στημένο, βαλ'την από πάνω. Αν μετά έχεις κάποιο πρόβλημα, κάνεις wipe και την περνάς από μαμά. Τότε θα θέλει πάλι τα gapps. Πάρε κανά nandroid backup καλού κακού όμως πριν κάνεις το οτιδήποτε, γιατί ποτέ δεν ξέρεις...

 

Τελικά περάστηκε μια χαρά η ROM ευχαριστώ για τη συμβουλή.

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται,

 

προσπαθώντας να βάλω την 7.1.0 (για να δω κάποια βελτίωση) δυστυχώς αυτή αν και έκανε boot κανονικότατα, ζητάει συνέχεια (ανά ένα λεπτό) το Pin της SIM... Φυσικά έφυγε όπως μπήκε. Αντίμετώπισε κανείς το ίδιο θέμα;

Η 7.1 έχει πρόβλημα. Δοκίμασε την 7.1.0.1 και θα είσαι Ok! ;)

 

Γενικά για τις τελευταίες CM, όλο προβλήματα ακούς....

Και εγώ στο SGS2 πάλι δεν έπαιζε με τίποτα το Μάρκετ. Σε άλλο φόρουμ είχαν άλλα προβλήματα σε άλλα κινητά.

Θέλει λίγο υπομονή ακόμα, ή να είσαι τυχερός να σου κάτσει καλά.

Δεν ξέρω για το sgs2, αλλά με το wildfire δεν υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, τουλάχιστον με τις stable εκδόσεις. Για τις nightlies είναι λογικό, μιας και ουσιαστικά είναι δοκιμαστικές εκδόσεις! ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την νεα/διορθωμενη 7.1.0.1

Δεν μου εχει το google account σαν επιλογη προσθηκης λογαριασμου... μονο εταιρικος, yahoo και facebook. Εκανα wipe dalvik πριν το φλασαρισμα κανονικα. Μπαινω μαρκετ μου λεει να βαλω λογαριασμο, παταω ναι και μου κλεινει το μαρκετ με πεταει εξω δλδ μαλλον επειδη δεν εχει επιλογη να συσχετισει. Any clues;

 

Sent from my HTC Wildfire

 

Αυτό το πρόβλημα παρουσιάστηκε σήμερα και σε μένα, σε καθαρή εγκατάσταση στο φρεσκοrootαρισμένο WF της γυναίκας μου...

Έτσι επέστρεψα στην RC1...

Σε μένα που έριξα απο πάνω (χωρίς wipes) την 7.1.0.1 δεν παρουσίασε κάποιο πρόβλημα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

η τελευταια cm 7.1.01 κανει το τηλεφωνο ποιο αργο, μου κρασαρει συνεχεια το market, η εφαρμογη του fb κολλαει και τα γραφικα ειναι ποιο χαλια απο ποτε οποτε πισω στην stock :ninja:

Επισης ορισμενες φορες απενεργοποιητε ο ηχος απο μονος του !! :lol:

Edited by trexed
Link to comment
Share on other sites

η τελευταια cm 7.1.01 κανει το τηλεφωνο ποιο αργο, μου κρασαρει συνεχεια το market, η εφαρμογη του fb κολλαει και τα γραφικα ειναι ποιο χαλια απο ποτε οποτε πισω στην stock :ninja:

Επισης ορισμενες φορες απενεργοποιητε ο ηχος απο μονος του !! :lol:

 

Κάποια μαϊμουvιά έχεις κάνει και έχεις τόσα προβλήματα...:rolleyes:

Δεν μας είπες αν έκανες καθαρη εγκατάσταση κτλ κτλ...

Και γιατί να γυρίσεις στην stock? Δεν σου έκανε η RC1 που είναι σταθερή ωσάν βράχος; :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εκει που ημουν στο Γκαζι και κλαμπαρα σαν τρελος,προσπαθησα να συνδεθω στο δικτυο απο το μαγαζι.Παρα το γεγονος οτι το δικτυο ηταν ελευθερο με 1 γραμμη σηματος,δεν καταφερα να συνδεθω.Γυρνωντας σπιτι,ανοιξα το wifi και περιμενα να συνδεθει μονοο του στο δικτυο του σπιτιου.Μετα απο 2 λεπτα προσεξα οτι απλα δεν ειχε συνδεθει πουθενα.Μπηκα να δω γτ δεν βρισκει το δικτυο μου και ανακαλυψα οτι με ανοιχτο το wifi δεν ανιχνευει κανενα δικτυο wifi.Στην οικοδομη μου μεχρι χθες μπορουσα να δω πανω απο 10 wifi.

Eκανα reboot αλλα τιποτα.Τα ιδια.Το παρολογο εινια οτι δεν πειραξα τιποτα απολυτως.

Καμια ιδεα?

εχω 7.1.0 rc1 και radio 13.45.55.24H_3.35.15.31

 

Μολις το ελυσα.Πηγα στις Εφαρμογες->Internet και εκανα εκκαθαριση δεδομενων.

Το θεμα ειναι γιατι προεκυψε αυτο το προβλημα απο το πουθενα?

Edited by giorgisantw
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα παρουσιάστηκε σήμερα και σε μένα, σε καθαρή εγκατάσταση στο φρεσκοrootαρισμένο WF της γυναίκας μου...

Έτσι επέστρεψα στην RC1...

Σε μένα που έριξα απο πάνω (χωρίς wipes) την 7.1.0.1 δεν παρουσίασε κάποιο πρόβλημα...

Ο kampinas έκανε "μη καθαρή" εγκατάσταση, αλλά πραγματικά στο δικό σου μου φαίνεται παράξενο. Έκανα wipe κλπ και πέρασα την 7.1.0.1 και τη θεωρώ την πιο σταθερή έκδοση που είχα μέχρι τώρα. Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Δως της άλλη μια ευκαιρία Δημήτρη, μιας και η rc1 είναι πολύ πίσω σε σχέση με την καινούρια stable ;)

 

η τελευταια cm 7.1.01 κανει το τηλεφωνο ποιο αργο, μου κρασαρει συνεχεια το market, η εφαρμογη του fb κολλαει και τα γραφικα ειναι ποιο χαλια απο ποτε οποτε πισω στην stock :ninja:

Επισης ορισμενες φορες απενεργοποιητε ο ηχος απο μονος του !! :lol:

Κι εμένα δε μου ακούγεται λογικό. Την πέρασα και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Είναι η πιο γρήγορη έκδοση από τις cm που έχω βάλει. Έκανες καθαρή εγκατάσταση;

 

Εκει που ημουν στο Γκαζι και κλαμπαρα σαν τρελος,προσπαθησα να συνδεθω στο δικτυο απο το μαγαζι.Παρα το γεγονος οτι το δικτυο ηταν ελευθερο με 1 γραμμη σηματος,δεν καταφερα να συνδεθω.Γυρνωντας σπιτι,ανοιξα το wifi και περιμενα να συνδεθει μονοο του στο δικτυο του σπιτιου.Μετα απο 2 λεπτα προσεξα οτι απλα δεν ειχε συνδεθει πουθενα.Μπηκα να δω γτ δεν βρισκει το δικτυο μου και ανακαλυψα οτι με ανοιχτο το wifi δεν ανιχνευει κανενα δικτυο wifi.Στην οικοδομη μου μεχρι χθες μπορουσα να δω πανω απο 10 wifi.

Eκανα reboot αλλα τιποτα.Τα ιδια.Το παρολογο εινια οτι δεν πειραξα τιποτα απολυτως.

Καμια ιδεα?

εχω 7.1.0 rc1 και radio 13.45.55.24H_3.35.15.31

 

Μολις το ελυσα.Πηγα στις Εφαρμογες->Internet και εκανα εκκαθαριση δεδομενων.

Το θεμα ειναι γιατι προεκυψε αυτο το προβλημα απο το πουθενα?

Αφού λύθηκε μην κοιτάς τί το προκάλεσε :p

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ο kampinas έκανε "μη καθαρή" εγκατάσταση, αλλά πραγματικά στο δικό σου μου φαίνεται παράξενο. Έκανα wipe κλπ και πέρασα την 7.1.0.1 και τη θεωρώ την πιο σταθερή έκδοση που είχα μέχρι τώρα. Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Δως της άλλη μια ευκαιρία Δημήτρη, μιας και η rc1 είναι πολύ πίσω σε σχέση με την καινούρια stable ;)

 

Πρόσεξε να δεις τι παίζει:

Την 7.1.0 την βγάλανε στις 10/10

Το stable repack της 7.1.0.1 έγινε και σηκώθηκε στο φόρουμ της CM στις 10/10 (αυτή έστησα)

Σήμερα τσέκαρα την σελίδα με τις stable και η 7.1.0.1 ανέβηκε στις 14/10

 

άρα μάλλον κάνανε και άλλες διορθώσεις σε σχέση με αυτή που είχαν σηκώσει αρχικά στο φορουμ (και πιθανότατα διορθώσανε και το πρόβλημα με την είσοδο στο gmail account...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Απ'τη μια έχει μια βάση αυτό που λες, αλλά απ'την άλλη θα άλλαζαν φαντάζομαι και τον αριθμό της έκδοσης! Whatever να'χαμε να λέγαμε... Οι nightlies συνεχίζονται :p
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αφού λύθηκε μην κοιτάς τί το προκάλεσε :p

 

Δυστυχως,2 μερες αργοτερα,το προβλημα ξαναεμφανιστηκε.Αυτη την φορα δεν λειτουργει ουτε η λυση που ειχα βρει.Ανοιγω το wifi και δεν βρισκει κανενα δικτυο.Το δικτυο του σπιτιου μου και ολα οσα εχω συνδεθει μου τα εμφανιζει ως "εκτος εμβελειας". Καμια ιδεα πως να το ξεπερασω?Το κινητο ειναι αχρηστο χωρις ιντερνετ.

 

Και για αλλη μια φορα εδωσα την λυση στον εαυτο μου.Μπηκα στις ρυθμισεις του wifi και εχοντας ανοιχτο το wifi αρχισα να σβηνω τα δικτυα στα οποια ειχα συνδεθει και τωρα μου τα εδειχνε εκτος εμβελειας.Το αποτελεσμα ηταν σιγα σιγα να αρχιζουν να εμφανιζοντα τα δικτυα wifi που ηταν σε κοντινη αποσταση(μαζι με αυτο του σπιτιου μου).Τοσο απλα.

Edited by giorgisantw
Link to comment
Share on other sites

Eχω το HTC Wildfire android και σαν browser ton Dolphin HD ψαχνω να βρω ενα free προγραμμα να μπορω να κατεβαζω βιντεακια απο τα διαφορα sites oxi μονο απο το youtube ξερει κανεις κανενα?.Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως,2 μερες αργοτερα,το προβλημα ξαναεμφανιστηκε.Αυτη την φορα δεν λειτουργει ουτε η λυση που ειχα βρει.Ανοιγω το wifi και δεν βρισκει κανενα δικτυο.Το δικτυο του σπιτιου μου και ολα οσα εχω συνδεθει μου τα εμφανιζει ως "εκτος εμβελειας". Καμια ιδεα πως να το ξεπερασω?Το κινητο ειναι αχρηστο χωρις ιντερνετ.

 

Και για αλλη μια φορα εδωσα την λυση στον εαυτο μου.Μπηκα στις ρυθμισεις του wifi και εχοντας ανοιχτο το wifi αρχισα να σβηνω τα δικτυα στα οποια ειχα συνδεθει και τωρα μου τα εδειχνε εκτος εμβελειας.Το αποτελεσμα ηταν σιγα σιγα να αρχιζουν να εμφανιζοντα τα δικτυα wifi που ηταν σε κοντινη αποσταση(μαζι με αυτο του σπιτιου μου).Τοσο απλα.

Πάντως θα πρότεινα αν έχεις όρεξη/χρόνο να περάσεις σε επόμενη έκδοση. Ή τουλάχιστον σε ένα format ώστε να επανέλθει μια και καλή το πρόβλημα...

 

Eχω το HTC Wildfire android και σαν browser ton Dolphin HD ψαχνω να βρω ενα free προγραμμα να μπορω να κατεβαζω βιντεακια απο τα διαφορα sites oxi μονο απο το youtube ξερει κανεις κανενα?.Ευχαριστω πολυ
Τέτοιο πρόγραμμα είναι το tubemate αν και δεν ξέρω αν κατεβάζει κι από άλλα sites. Ωστόσο για εφαρμογές συζητάμε εδώ ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Περάστηκε κ από εμένα η 7.1.0.1

Κάτι προβλήματα με force close που είχα με την rc δε τα έχω πλέον.

Αυτό όμως που παραμένει είναι πως το κινητό δε φορτίζει όταν είναι κλειστό. Ανάβει το κόκκινο led και κολλάει εκεί, ακόμα και αν αποσυνδέσεις το φορτιστη. Πρέπει να βγει και να ξαναμπεί η μπαταρία για να ανοίξει το κινητό.

Επίσης και με την rc και την 7.1, η μπαταρία τελειώνει για πλάκα, ακόμα και με ελάχιστη χρήση!!

Link to comment
Share on other sites

Aυτό που δεν φορτίζει με κλειστή την μπαταρία, έχει να κάνει με την έκδοση της recovery και όχι με τη rom. Αν περάσεις κάποια τελευταία recovery (αν έχεις κάνει S-off είναι πολύ ευκολότερο) δε θα το έχεις αυτό το πρόβλημα ;) Για την μπαταρία τώρα. Με την rc είχα πρόβλημα στην αρχή αλλά με την stable κανένα. Έκανες ένα battery calibration;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Villis ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!

Μπορώ να περάσω την recovery όπως περνάω και τη rom σε zip μορφή ή πρέπει να ακολουθήσω τη διαδικασία σε image?(έχω κάνει s-off)

Tώρα για τη μπαταρία, ναι έχω κάνει calibration αλλά και πάλι δεν είδα διαφορά!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εγκαθίσταται όπως η rom, οπότε PC42IMG αρχείο πρέπει να κάνεις ;)

Για το battery calibration... Αφού έκανες, περίμενε σε 3-4 κ΄κλους φόρτισης και στρώνει μόνο του. Εκτός αν έβαλες καμια ύποπτη εφαρμογή που τρέχει συνέχεια και σου τρώει την μπαταρία. Κάνε κι ένα restart καλού κακού ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες!!

Πέρασα την recovery 5.0.2.0 και το θέμα με τη φόρτιση λύθηκε.

Με την rc μετά από calibration και αρκετούς κύκλους φόρτισης, η μπαταρία εξακολουθούσε να αδειάζει για πλάκα.

Με την 7.1 θα δούμε μετά από κάποιους κύκλους. Μέχρι στιγμής πάντως αδείαζει και πάλι για πλάκα. Από εφαρμογές το έχω ''γυμνό'' για να σιγουρευτώ πως δεν οφείλεται σε κάποια από αυτές!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που λύθηκε το 1 ζήτημα έστω! Πολλές φορές το google maps πάντως κάνει τη ζημιά ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

το έχεις overclocked σε ψηλά MHz; Μαζί και performance πχ governor; Γιατί έτσι επίσης σου τελειώνει η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πειράξει τίποτα από ρυθμίσεις. Απλά πέρασα τη rom με ''καθαρή'' εγκατάσταση και έβαλα μόνο τον τηλ. κατάλογο. Ούτε live papers ούτε εφαρμογές ούτε τπτ, γιατί ήθελα να δω πόσο αντέχει η μπαταρία. Το μόνο που πείραξα ήταν το brightness το οποίο και χαμήλωσα αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

την διαδικασία του καλιμπραρίσματος της μπαταρίας την έκανες σωστά; Αν δεν σου στρώσει σε μία με δύο μέρες (με κανονική χρήση) ίσως να ξαναεπαναλάβεις την διαδικασία
Link to comment
Share on other sites

Λογικά σωστά πρέπει να το έκανα. Φόρτισμα μέχρι 100% και wipe από τη recovery. Άδειασμα μέχρι να σβήσει το τηλέφωνο και ξανά φόρτισμα!!

Επίσης δοκίμασα την ίδια διαδικασία και με κάτι προγραμματάκια που κυκλοφορούν στο market, αλλά και πάλι το τα ίδια.

Θα κάνω κανα δύο κύκλους φορτίσματος ακόμα με 7.1 και θα ενημερώσω!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...