Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα την νεα stable και μου κανει force close το systemui και δεν εχω μπαρα ειδοποιησεων. Εχει συναντησει κανεις αυτο το προβλημα;

 

Sent from my HTC Wildfire

 

παιδια τελικα να βαλω αμεσως τιν 219 η να περασω τιν stable?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περάστε την 7.1.0.1 απο εδώ
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν το συγκεκριμενο τηλεφωνο εχει δυνατο ηχειο διοτι εχω προβλημα ακοης και φοραω ακουστικα..ακουγεται δυνατα;σιγα;ικανοποιητικα;

 

ευχαριστώ

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν το συγκεκριμενο τηλεφωνο εχει δυνατο ηχειο διοτι εχω προβλημα ακοης και φοραω ακουστικα..ακουγεται δυνατα;σιγα;ικανοποιητικα;

 

ευχαριστώ

 

Προσωπικά επιλέγω "Ικανοποιητικά" ;)

Το Nexus S κατά τη γνώμη μου πάντα έχει σαφώς πιο δυνατό ηχείο...

Το blackberry είναι πάνω κάτω σαν το wildfire

iPhone δεν έχω και δεν σκοπεύω να πάρω! :devil:

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

αν μπορειτε συγκρίνετέ το και και με κάποιο άλλο κινητό,διότι ποτέ δεν είχα htc γενκότερα

 

πχ σε σχέση με το Iphone ή με τα blackberries;

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

αν μπορειτε συγκρίνετέ το και και με κάποιο άλλο κινητό,διότι ποτέ δεν είχα htc γενκότερα

 

πχ σε σχέση με το Iphone ή με τα blackberries;

 

Τεχνολογικοί Διαξιφισμοί

Link to comment
Share on other sites

 

 

ως προς την ενταση ακουστικου εννοουσα οχι ολο το τηλεφωνο και τα χαρακτηριστικά του:)

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Υπάρχει κάποιος με xtc clip; Δυστυχώς δεν μπορώ να rootάρω το τηλ μου. Εχει την 2.2.1 πάνω και δεν γίνεται root με τον σύνηθη τρόπο.

 

μπορεις να κανιες root και με την 2.2.1 με το revolutionary θα το βρεις εδω http://revolutionary.io/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Υπάρχει κάποιος με xtc clip; Δυστυχώς δεν μπορώ να rootάρω το τηλ μου. Εχει την 2.2.1 πάνω και δεν γίνεται root με τον σύνηθη τρόπο.

Υπάρχει τρόπος για root με 2.2. Υπάρχει στο πρώτο post οδηγός, αλλά επειδή το πρόγραμμα που χρησιμοποίησα στον οδηγό αναβαθμίστηκε (revolutionary λέγεται πλέον όπως λέει κι ο φίλος από πάνω) κοίταξε εκείνο!

Εβαλα την νεα stable και μου κανει force close το systemui και δεν εχω μπαρα ειδοποιησεων. Εχει συναντησει κανεις αυτο το προβλημα;

 

Sent from my HTC Wildfire

Δοκίμασε την 7.1.0.1. Η 7.1 είχε πρόβλημα ;)

 

παιδια τελικα να βαλω αμεσως τιν 219 η να περασω τιν stable?

Πέρασε την stable 7.1.0.1. Η 219 είναι "παλιότερη" από την 7.1.0.1 ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

χτες περασα την 7.1.0.1 και ολα λειτουργουν μια χαρα...το μονο προβλημα ειναι οτι ξαφνικα σταματα να δουλευει ο ήχος (δεν ακουγοντε αρχεια mp3 ουτε οταν κανω κληση ακουγετε ήχος) ο ήχος ειναι εντελος νεκρος...μετα απο restart ολα οκ....γιατι λετε να το κανει αυτο???
Link to comment
Share on other sites

χτες περασα την 7.1.0.1 και ολα λειτουργουν μια χαρα...το μονο προβλημα ειναι οτι ξαφνικα σταματα να δουλευει ο ήχος (δεν ακουγοντε αρχεια mp3 ουτε οταν κανω κληση ακουγετε ήχος) ο ήχος ειναι εντελος νεκρος...μετα απο restart ολα οκ....γιατι λετε να το κανει αυτο???

 

Ο ήχος σταματάει ξαφνικά ή ενώ ακούς μουσική;

Στο έχει κάνει πολλές φορές;

Τσέκαρες τα volumes (system, media, ring κτλ) με κάποια εφαρμογή;

Εχεις ενεργοποιήσει το equalizer που έχει μέσα η CM?

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την νεα/διορθωμενη 7.1.0.1

Δεν μου εχει το google account σαν επιλογη προσθηκης λογαριασμου... μονο εταιρικος, yahoo και facebook. Εκανα wipe dalvik πριν το φλασαρισμα κανονικα. Μπαινω μαρκετ μου λεει να βαλω λογαριασμο, παταω ναι και μου κλεινει το μαρκετ με πεταει εξω δλδ μαλλον επειδη δεν εχει επιλογη να συσχετισει. Any clues;

 

Sent from my HTC Wildfire

Link to comment
Share on other sites

Όταν άνοιξες το κινητό μετά το flashάρισμα δε σου έβγαλε τον οδηγό που βγάζει την πρώτη φορά; Εκεί δε σου ζήτησε να βάλεις το gmail σου; Αν πας από ρυθμίσεις->λογαριασμοί και συγχρονισμός;
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να κανιες root και με την 2.2.1 με το revolutionary θα το βρεις εδω http://revolutionary.io/

 

 

Όπως αναφέρω και στην σελίδα 321 (επισυνάπτω και φωτό) δεν μπορώ να κάνω την συγκεκριμένη διαδικασία γιατί παίρνω το συγκεκριμένο error κατα την διαδικασία του S-OFF.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την 7.1.0.1 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! αλλα το καινουργιο market ειναι χαλιαααα κολλαει συνεχεια... υπαρχει κανενας τροπος να επιστρεψουμε στο παλιο???
Link to comment
Share on other sites

Όταν άνοιξες το κινητό μετά το flashάρισμα δε σου έβγαλε τον οδηγό που βγάζει την πρώτη φορά; Εκεί δε σου ζήτησε να βάλεις το gmail σου; Αν πας από ρυθμίσεις->λογαριασμοί και συγχρονισμός;

 

Οχι Βασιλη, επειδη ειχα την rc την περασα απο το rom manager (τι κατεβασε και στο τελειωμα μου υπεδειξε τι wipe να κανω και ειχε ετοιμο τικαρισμενο το dalvik) την φλασαρε μονο του και οταν ανοιξε ηταν ολα στην θεση τους. Προγραμματα, widgets ολα. Η εκδοση ειχε αλλαξει σε 2.3.7 αλλα δεν μπορω να βαλω google λογαριασμο γιατι πολυ απλα... δεν υπαρχει να τον επιλεξω! Μονο εταιρικος (exhange), yahoo & facebook. Δεν υπαρχει επικοινωνια με τους google servers και φυσικα δεν εχω market, επαφες κτλ.

 

Sent from my HTC Wildfire

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος σταματάει ξαφνικά ή ενώ ακούς μουσική;

Στο έχει κάνει πολλές φορές;

Τσέκαρες τα volumes (system, media, ring κτλ) με κάποια εφαρμογή;

Εχεις ενεργοποιήσει το equalizer που έχει μέσα η CM?

 

μου το εκανε 4-5 φορες...

ναι τα τσεκαρα ολα...απλα νεκρωνει ο ήχος, αφου και οταν με περνατε τηλ μονο δονηση δουλευε ο ήχος τπτ....ετσι ξαναflasara τη rom ξανα. Ελπίζω να ειναι οκ τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ απο 2.2.1 να περάσω 2.1, μετά να το κάνω root και να περάσω πανω στην 2.1 την 2.3;
Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Οχι Βασιλη, επειδη ειχα την rc την περασα απο το rom manager (τι κατεβασε και στο τελειωμα μου υπεδειξε τι wipe να κανω και ειχε ετοιμο τικαρισμενο το dalvik) την φλασαρε μονο του και οταν ανοιξε ηταν ολα στην θεση τους. Προγραμματα, widgets ολα. Η εκδοση ειχε αλλαξει σε 2.3.7 αλλα δεν μπορω να βαλω google λογαριασμο γιατι πολυ απλα... δεν υπαρχει να τον επιλεξω! Μονο εταιρικος (exhange), yahoo & facebook. Δεν υπαρχει επικοινωνια με τους google servers και φυσικα δεν εχω market, επαφες κτλ.

 

Sent from my HTC Wildfire

To πρόβλημα είμαι σχεδόν σίγουρος τότε ότι οφείλεται στη "μη καθαρή" εγκατάσταση της rom. Αφού την πέρασες από rom manager και το μόνο wipe που έγινε είναι της dalvik cache, νομίζω ότι αυτό φταίει! Δοκίμασε να περάσεις πάλι τη rom κάνοντας όμως wipe τα πάντα! Λογικά τότε θα λυθεί το πρόβλημά σου. Προσωπικά προχώρησα σε τελείως clean install και μετά από πολύ καιρό κιόλας, εγκαθιστώ πλέον 1-1 τις εφαρμογές μου και δεν επαναφέρω το backup, για να το στήσω από την αρχή. Είναι απίστευτη η διαφορά στην ταχύτητα (και στο scrolling) και το τηλέφωνο ξανάνιωσε ;)

 

Παιδια περασα την 7.1.0.1 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! αλλα το καινουργιο market ειναι χαλιαααα κολλαει συνεχεια... υπαρχει κανενας τροπος να επιστρεψουμε στο παλιο???

Xωρίς να το έχω δοκιμάσει, κοίταξε αυτό!

 

Μπορώ απο 2.2.1 να περάσω 2.1, μετά να το κάνω root και να περάσω πανω στην 2.1 την 2.3;

Δυστυχώς απ'όσο ξέρω δεν υπάρχει τρόπος για downgrade :( Εϊχες δοκιμάσει και με το revolutionary ή μόνο με το εργαλείο των alpharev;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα είμαι σχεδόν σίγουρος τότε ότι οφείλεται στη "μη καθαρή" εγκατάσταση της rom. Αφού την πέρασες από rom manager και το μόνο wipe που έγινε είναι της dalvik cache, νομίζω ότι αυτό φταίει! Δοκίμασε να περάσεις πάλι τη rom κάνοντας όμως wipe τα πάντα! Λογικά τότε θα λυθεί το πρόβλημά σου. Προσωπικά προχώρησα σε τελείως clean install και μετά από πολύ καιρό κιόλας, εγκαθιστώ πλέον 1-1 τις εφαρμογές μου και δεν επαναφέρω το backup, για να το στήσω από την αρχή. Είναι απίστευτη η διαφορά στην ταχύτητα (και στο scrolling) και το τηλέφωνο ξανάνιωσε ;)

 

 

Xωρίς να το έχω δοκιμάσει, κοίταξε αυτό!

 

 

Δυστυχώς απ'όσο ξέρω δεν υπάρχει τρόπος για downgrade :( Εϊχες δοκιμάσει και με το revolutionary ή μόνο με το εργαλείο των alpharev;

 

Φίλτατε Villis έχω δοκιμάσει και με τα 2 ( αν και νομίζω ότι είναι το ίδιο εργαλείο). Αποτέλεσμα το ίδιο.

Εσύ δεν είσαι άνθρωπος, εσύ είσαι χιονάνθρωπος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη περασμένη cm 7.0.3 αν κάνω wipe τα πάντα όλα και πάρω μόνο backup μέσα από τη recovery (ούτε Titanium ούτε τπτ) θα πρέπει να ξαναπεράσω τα gapps ?

Γιατί κάτι διάβασα ότι αν είχαμε και πριν Cm7 δεν χρειάζεται..

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη περασμένη cm 7.0.3 αν κάνω wipe τα πάντα όλα και πάρω μόνο backup μέσα από τη recovery (ούτε Titanium ούτε τπτ) θα πρέπει να ξαναπεράσω τα gapps ?

Γιατί κάτι διάβασα ότι αν είχαμε και πριν Cm7 δεν χρειάζεται..

 

Εγώ έχοντας πριν την CM7, απλά κράτησα nandroid backup και στην συνέχεια πέρασα την ROM απο πάνω...

Ούτε wipe ούτε τίποτα...

Δεν συνάντησα το παραμικρό πρόβλημα!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχοντας πριν την CM7, απλά κράτησα nandroid backup και στην συνέχεια πέρασα την ROM απο πάνω...

Ούτε wipe ούτε τίποτα...

Δεν συνάντησα το παραμικρό πρόβλημα!

 

Απλά φοβάμαι ότι μπορεί να έχει κρατήσει τίποτα κατάλοιπα από την 7.0.3 που κράσαρε μερικές φορές και γι αυτό σκέφτηκα να κάνω wipe τα πάντα...

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Απλά φοβάμαι ότι μπορεί να έχει κρατήσει τίποτα κατάλοιπα από την 7.0.3 που κράσαρε μερικές φορές και γι αυτό σκέφτηκα να κάνω wipe τα πάντα...

 

Ρίχτην απο πάνω και αν αντιμετωπίσεις προβλήματα τότε κάνε όσα wipes θες :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο θα πρότεινα! Μιας και το έχεις στημένο, βαλ'την από πάνω. Αν μετά έχεις κάποιο πρόβλημα, κάνεις wipe και την περνάς από μαμά. Τότε θα θέλει πάλι τα gapps. Πάρε κανά nandroid backup καλού κακού όμως πριν κάνεις το οτιδήποτε, γιατί ποτέ δεν ξέρεις...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...