Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

 

Αφου ξαναπερασα την CM7 stable το προβλημα που ειχα παλιοτερα εμφανιζεται ολο και πιο συχνα.Παω να ξεκλειδωσω το τηλεφωνο και δεν εμφανιζεται εκεινο το ημικυκλιο που το γυρνας για να ξεκλειδωσει το κινητο.Επισης παω να γραψω μηνυμα και δεν εμφανιζεται το πληκτρολογιο.Παω να ανοιξω ενα προγραμμα (οχι κατι βαρυ,τις "Επαφες" για παραδειγμα) και εμφανιζει μια μαυρη οθονη.Το θεμα ειναι οτι οταν παταω παταω στην μαυρη οθονη ακουγεται ο ηχος σαν να επιλεγω κατι.

Το συγκεκριμενο προβλημα με εχει κουρασει απιστευτα στην CM7 καθως ,μπορει να λυνεται με ενα soft reset αλλα ,δεν ειναι δυνατο να χρειαζεται να κανω soft reset καθε 2 μερες αν σκεφτει κανεις οτι εχοντας iphone για 1.5 χρονο δεν χρειαστηκε να το κανω ουτε μια φορα soft reset.

Όντως όπως προανέφεραν και τα υπόλοιπα παιδιά εδώ μέσα, βάλε την 7.1 rc1. Πλέον βέβαια και για τις τελευταίες nightlies ακούω καλά λόγια, αλλά καλύτερα μείνε με την rc1 μέχρι την rc2 τουλάχιστον. Γενικότερα κανένα απ'τα προβλήματα αυτά δεν το είχα με τις stable και τις είχα δοκιμάσει όλες αλλά μάλλον κάτι δεν κάθεται καλά στο κινητό σου. Φαντάζομαι είχες κάνει τα wipe και τα σχετικά πρίν την περάσεις...

 

Γενικότερα πάντως, και άσχετο με τα παραπάνω, πλέον το viber υποστηρίζει τη συσκευή μας και μπορείτε να το κατεβάσετε/αναβαθμίσετε από το market :happy:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

 

Όντως όπως προανέφεραν και τα υπόλοιπα παιδιά εδώ μέσα, βάλε την 7.1 rc1. Πλέον βέβαια και για τις τελευταίες nightlies ακούω καλά λόγια, αλλά καλύτερα μείνε με την rc1 μέχρι την rc2 τουλάχιστον. Γενικότερα κανένα απ'τα προβλήματα αυτά δεν το είχα με τις stable και τις είχα δοκιμάσει όλες αλλά μάλλον κάτι δεν κάθεται καλά στο κινητό σου. Φαντάζομαι είχες κάνει τα wipe και τα σχετικά πρίν την περάσεις...

 

 

Villara,αν γινεται πες μου ακριβως τα βηματα που πρεπει να κανω πριν την περασω.Εχω κρατησει backup των εφαρμογων(μονο apks),εχω συγχρονισει τις επαφες και δεν με νοιαζει να κρατησω τα μηνυματα.Τι αλλο χρειαζεται?Κατι ακουω για το wipe dalvik cache.To πειραζω αυτο?Δεν το εχω ξανακουμπησει.

Πες μου τι χρειαζεται να κανω.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως και για το λόγο αυτό έχεις προβλήματα. Γενικότερα backup των εφαρμογών μπορείς να κρατάς με το titanium backup που κρατάει και τα data κάθε εφαρμογής...

Γενικότερα πάντως, πέρνα το .zip της rom στην κάρτα μνήμης και σβήσε το κινητό σου. Πάτησε το volume down και το power button αμέσως μετά και με το volume down πήγαινε στη recovery. Στη recovery μέσα κινείσαι κι επιλέγεις με το trackpad. Κάνε wipe data/factory reset και wipe dalvik cache. Στη συνέχεια κανονικά πήγαινε στο install zip from sd card και επέλεξε το zip της rom ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις περασα την 7.1 rc1 και δοκιμασα και τα τριατελευταια radio και δεν μου λειτουργει το WiFi... τα περασα με το android flasher, μπορω να κανω κατι αλλο, η την πατησα???
Link to comment
Share on other sites

To wifi;;; Έκανες κανονικά wipe πρίν εγκαταστήσεις τη rom; Όπως και να'χει, πρόσεξε να μην αλλάζεις radio χωρίς πολλή μπαταρία, μιας και αν τελειώσει η μπαταρία θα brickάρεις το κινητό σου... Τώρα αν έχεις κάνει wipe πρίν εγκαταστήσεις τη rom κάνε το εξής: Κράτησε nandroid backup στη cm7 rom σου. Κάνε wipe στα πάντα (εκτός από τα battery stats) και κάνε nandroid restore (άν έχεις κάποιο backup από πρίν) σε rom που δούλευαν τα wifi/gps. Αν δεν είχες, εγκατέστησε μια (αφού όπως είπαμε έκανες wipe) και χρησιμοποίησε το gps για να βρεις τη θέση σου και το wifi για να συνδεθείς. Τέλος, κάνε wipe στα πάντα και επανέφερε το backup της cm7. Λογικά έτσι θα λειτουργήσει αλλά ξέρω είναι λίγο μεγάλη/σπαστική η διαδικασία...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

συνιστάται να κάνεις partition στην sd για να αποθηκεύονται εκεί οι εφαρμογές; Η επιλογή partition sd card της εφαρμογής rom manager είναι ακίνδυνη;
Link to comment
Share on other sites

Ίσως και για το λόγο αυτό έχεις προβλήματα. Γενικότερα backup των εφαρμογών μπορείς να κρατάς με το titanium backup που κρατάει και τα data κάθε εφαρμογής...

Γενικότερα πάντως, πέρνα το .zip της rom στην κάρτα μνήμης και σβήσε το κινητό σου. Πάτησε το volume down και το power button αμέσως μετά και με το volume down πήγαινε στη recovery. Στη recovery μέσα κινείσαι κι επιλέγεις με το trackpad. Κάνε wipe data/factory reset και wipe dalvik cache. Στη συνέχεια κανονικά πήγαινε στο install zip from sd card και επέλεξε το zip της rom ;)

 

Την 7.0.3 την εxω περασει 2 φορες και καμια απο αυτες δεν ειχα κανει wipe dalvik cache.Μου φαινεται πολυ πιθανο να σταματησω να εχω το συγκεκριμενο θεμα αν κανω wipe dalvik cache.Τωρα ειχα ψηθει να περασω RC1 αλλα εμαθα οτι το RC σημαινει release candidate και ισως να μην ειναι τοσο σταθερη οσο η 7.0.3.Εννοειται οτι για μενα προτεραιοτητα ειναι να ειναι σταθερη η rom.Δεν θα με χαλουσε να εχω την RC1 (ασχετα αμα την 7.0.3 την εχω μαθει απ'εξω και ειναι ενα + ) αλλα αν εχει bugs και με αναγκαζει να κανω soft reset που και που, καλυτερα να μεινω με την 7.0.3 .

Edited by giorgisantw
Link to comment
Share on other sites

Nα κανω κ εγω μια ερωτηση!Το wildfire δεν υποστηριζει μικρους ελληνικους χαρακτηρες κατα την πληκτρολογηση sms??Eψαξα ολο το κινητο αλλα δεν βρηκα κατι!!Υπαρχει καποιος τροπος να γινει??

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Την 7.0.3 την εxω περασει 2 φορες και καμια απο αυτες δεν ειχα κανει wipe dalvik cache.Μου φαινεται πολυ πιθανο να σταματησω να εχω το συγκεκριμενο θεμα αν κανω wipe dalvik cache.Τωρα ειχα ψηθει να περασω RC1 αλλα εμαθα οτι το RC σημαινει release candidate και ισως να μην ειναι τοσο σταθερη οσο η 7.0.3.Εννοειται οτι για μενα προτεραιοτητα ειναι να ειναι σταθερη η rom.Δεν θα με χαλουσε να εχω την RC1 (ασχετα αμα την 7.0.3 την εχω μαθει απ'εξω και ειναι ενα + ) αλλα αν εχει bugs και με αναγκαζει να κανω soft reset που και που, καλυτερα να μεινω με την 7.0.3 .

 

Η rc1 είναι πολύ πιο σταθερή από... την stable! Το up time μου είναι απίστευτο και όταν του κάνω reboot το κάνω προληπτικά και όχι επειδή χρειάζεται! Βάλε την άφοβα...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Nα κανω κ εγω μια ερωτηση!Το wildfire δεν υποστηριζει μικρους ελληνικους χαρακτηρες κατα την πληκτρολογηση sms??Eψαξα ολο το κινητο αλλα δεν βρηκα κατι!!Υπαρχει καποιος τροπος να γινει??

Ευχαριστω...

 

Το πρωτόκολλο των sms υποστηρίζει μόνο κεφαλαία στην περίπτωση των 160 ελληνικών χαρακτήρων/sms. Συνεπώς... σωστά δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

συνιστάται να κάνεις partition στην sd για να αποθηκεύονται εκεί οι εφαρμογές; Η επιλογή partition sd card της εφαρμογής rom manager είναι ακίνδυνη;

Mε ext partition ξεχνά ίσως μια και καλή το πρόβλημα χώρου αποθήκευσης εφαρμογών. Προσωπικά το έχω έτσι εδώ και καιρό (από τη 2.2) και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μάλιστα δεν υπάρχει και ο φόβος μεταφοράς εφαρμογών, μιας και ακόμα και εφαρμογές με widget εγκαθίστανται στην κάρτα χωρίς πρόβλημα. Ωστόσο θα πρέπει να περάσεις και το ανάλογο script (από εδώ). Μετά οι εντολές δίνονται μέσω terminal ή υπάρχει και ανάλογο γραφικό περιβάλλον για το παραπάνω script. Η επιλογή που λες αν δεν κάνω λάθος διαγράφει όλα τα δεδομένα στην sd, οπότε για αρχή και πρίν/αν δοκιμάσει κάτι, κάνε ένα copy/paste τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης σε κάποιο φάκελο στον υπολογιστή και πάντα κράτα και backup (nandroid & titanium) γιατί το a2sd καμιά φορά προκαλεί bootloops ;)

 

Την 7.0.3 την εxω περασει 2 φορες και καμια απο αυτες δεν ειχα κανει wipe dalvik cache.Μου φαινεται πολυ πιθανο να σταματησω να εχω το συγκεκριμενο θεμα αν κανω wipe dalvik cache.Τωρα ειχα ψηθει να περασω RC1 αλλα εμαθα οτι το RC σημαινει release candidate και ισως να μην ειναι τοσο σταθερη οσο η 7.0.3.Εννοειται οτι για μενα προτεραιοτητα ειναι να ειναι σταθερη η rom.Δεν θα με χαλουσε να εχω την RC1 (ασχετα αμα την 7.0.3 την εχω μαθει απ'εξω και ειναι ενα + ) αλλα αν εχει bugs και με αναγκαζει να κανω soft reset που και που, καλυτερα να μεινω με την 7.0.3 .

Όπως είπε κι ο Δημήτρης είναι πολύ σταθερή η rc αλλά πραγματικά χωρίς wipe βγάζεις μόνος σου τα μάτια σου. Στο xda από τα πρώτα πράγματα που λένε είναι ότι αν έχεις πρόβλημα κάνε καθαρή εγκατάσταση (δηλαδή με wipe). Κι εσύ έχεις πολλά προβλήματα, οπότε έπρεπε να το κάνεις εξ'αρχής ;)

 

Η rc1 είναι πολύ πιο σταθερή από... την stable! Το up time μου είναι απίστευτο και όταν του κάνω reboot το κάνω προληπτικά και όχι επειδή χρειάζεται! Βάλε την άφοβα...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Δημήτρη έχω αρχίσει να "ψήνομαι" και για τις τελευταίες nighlties, μιας και τα σχόλια για τη σταθερότητά τους είναι καλά. Μιας κι αν δεν κάνω λάθος σε πετυχαίνω και στο xda, έχεις εντοπίσει κανένα νέο για rc2;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Αντιμετωπίζει κανείς άλλος πρόβλημα με το fm radio στην CM 7.1; Δεν εχω ήχο στο ηχείο. Στα ακουστικά παίζει μια χαρά. Όταν γυρίζω τον ήχο στο ηχείο συνεχίζει να ακούγεται από τα ακουστικά. Στην 7.0.3 που είχα δούλευε κανονικά. Πρίν τη φλασάρω έκανα full wipe.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όντως και σε εμένα το κάνει. τώρα που το είπες το δοκίμασα.

τόσο καιρό άκουγα ράδιο απο τα ακουστικά και δεν το είχα προσέξει

Link to comment
Share on other sites

Η rc1 είναι πολύ πιο σταθερή από... την stable! Το up time μου είναι απίστευτο και όταν του κάνω reboot το κάνω προληπτικά και όχι επειδή χρειάζεται! Βάλε την άφοβα...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

δυστυχώς δεν ισχύει στο 100% γιατί από χθες που πρωτοέβαλα την 7.1.0rc1 είδα αρκετά reboots και μαύρες οθόνες (πάντα με καθαρό install) σε σχέση με την 7.0.0 stable. :(

Mε ext partition ξεχνά ίσως μια και καλή το πρόβλημα χώρου αποθήκευσης εφαρμογών. Προσωπικά το έχω έτσι εδώ και καιρό (από τη 2.2) και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μάλιστα δεν υπάρχει και ο φόβος μεταφοράς εφαρμογών, μιας και ακόμα και εφαρμογές με widget εγκαθίστανται στην κάρτα χωρίς πρόβλημα. Ωστόσο θα πρέπει να περάσεις και το ανάλογο script (από εδώ). Μετά οι εντολές δίνονται μέσω terminal ή υπάρχει και ανάλογο γραφικό περιβάλλον για το παραπάνω script. Η επιλογή που λες αν δεν κάνω λάθος διαγράφει όλα τα δεδομένα στην sd, οπότε για αρχή και πρίν/αν δοκιμάσει κάτι, κάνε ένα copy/paste τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης σε κάποιο φάκελο στον υπολογιστή και πάντα κράτα και backup (nandroid & titanium) γιατί το a2sd καμιά φορά προκαλεί bootloops ;)

thx dude! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να είναι θέμα Rom. Ωστόσο αν δουλεύει σε κάποιον ας ενημερώσει μήπως υπάρχει λυση αλλιώς περιμένουμε την rc2

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη καλησπέρα. Τους παρακολουθώ παντού (xda, cgm forum, tweeter) δεν έχει ακουστεί τίποτα αξιόπιστο σχετικά με την ημερομηνία της rc2...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κιν μετα την φορτωση της 7.1.0 εχει δικα του πνευματικα δικαιωματα. Κανει συνεχεια reboot απο μονο του. Μα συνεχεια, ανα μιση ωρα

 

Sent from my HTC Wildfire

Link to comment
Share on other sites

Ηδη 3 φιλοι μου ,χρηστες HTC , εχουν τεραστιο θεμα με το power button αφου πλεον το πατανε και αυτο ειναι σαν να μην δουλευει.O λογος ειναι η ΤΕΡΑΣΤΙΑ καθημερινη χρηση καθως ,οπως ειναι λογικο, το πατουσαν πανω απο 100 φορες την μερα.

Εγω ηδη εχω ρυθμισει μεσω της CM7 stable να ξεκλειδωνει το κινητο απο το trackball και να κλειδωνει απο την status bar.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ηδη 3 φιλοι μου ,χρηστες HTC , εχουν τεραστιο θεμα με το power button αφου πλεον το πατανε και αυτο ειναι σαν να μην δουλευει.O λογος ειναι η ΤΕΡΑΣΤΙΑ καθημερινη χρηση καθως ,οπως ειναι λογικο, το πατουσαν πανω απο 100 φορες την μερα.

Εγω ηδη εχω ρυθμισει μεσω της CM7 stable να ξεκλειδωνει το κινητο απο το trackball και να κλειδωνει απο την status bar.

 

Βάλε του την stock rom και... επίσκεψη στο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχω χάσει πολλές πολλές σελίδες παρακολούθησης, από την τελευταία στιγμή που έγραψα, οπότε εκτός από την εύλογη ερώτησή μου, αν υπάρχει κάτι official για το wildfire πέρα από την 2.2 έχω να προτείνω, ένα πρόγραμμα που έψαχνα τρόπο να κάνω αυτό που ήθελα εδώ και καιρό, και το έκανε μόνο το μέσα σε λίγα λεπτά..

Το πρόβλημά μου ήταν ότι ήθελα όλες τις επαφές από μορφή 69X-XXX-XXXX να γίνουν στη μορφή +30 69Χ-ΧΧΧ-ΧΧΧΧ κοινώς να μπει το πρόθεμα +30 σε όλες τις επαφές..αυτό δεν κατέστη δυνατό ούτε από το gmail ούτε από κάποιο πρόγραμμα διαχείρισης επαφών..και εκεί που ήμουν απογοητευμένος, βρήκα το "Number fixer" στο οποίο εισάγεις το μέγεθος των αριθμών που θέλεις να μπει το πρόθεμα (στην περίπτωσή μας 10ψήφιοι αριθμοί) και εισάγεις και το πρόθεμα που θέλεις να προστεθεί..και το κάνει σε όλες τις επαφές μόνο του!! Και φυσικά είναι free στο market με μια επιλογή για donation..!!

Απ'όσα προγράμματα έχω δοκιμάσει για εντελώς διαφορετικές χρήσεις, η δουλειά που με γλύτωσε το Number fixer, ειλικρινά δεν ξέρω με ποιο θα μπορούσε να συγκριθεί.

Link to comment
Share on other sites

και σε τι σε εξυπηρετεί να έχεις το +30;

 

ότι π.χ. στο εξωτερικό δεν χρειάζεται να κάνεις edit την κάθε επαφή που δεν έχει +30 ώστε να την καλέσεις..και ότι ουσιαστικά το νούμερό σου δεν είναι 69Χ-ΧΧΧ-ΧΧΧΧ αλλά +3069Χ-ΧΧΧ-ΧΧΧ αυτό το διαπιστώνεις σε εισερχόμενη κλήση όπου πάντα υπάρχει το πρόθεμα..

να πω, ότι υπάρχει ένα μειονέκτημα αν κάνετε αυτή την αλλαγή..

αν υπάρχουν μερικά νούμερα που θυμάστε 4-5 ψηφία στην αρχή αλλά έχετε μετατρέψει τον κατάλογο σε +30...

πληκτρολογώντας π.χ. 69356 δεν θα αναγνωρίσει η συσκευή τους αποθηκευμένους αριθμούς που ταιριάζουν αλλά θα πρέπει να επιλέξετε +3069356 ώστε να σας βγάλει αποτελέσματα..αυτό είναι λίγο κουραστικό..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κιν μετα την φορτωση της 7.1.0 εχει δικα του πνευματικα δικαιωματα. Κανει συνεχεια reboot απο μονο του. Μα συνεχεια, ανα μιση ωρα

 

Sent from my HTC Wildfire

 

Έχεις βάλει κάποια εφαρμογή για να ελέγχεις την διαθέσιμη μνήμη? Μήπως για κάποιο λόγο πίνει την μνήμη και το αναγκάζει να κάνει επανεκκίνησή? Μπήκες στο φόρουμ της cgm για να αναζητήσεις λύση?

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! ;)

 

Πιθανόν να είναι θέμα Rom. Ωστόσο αν δουλεύει σε κάποιον ας ενημερώσει μήπως υπάρχει λυση αλλιώς περιμένουμε την rc2

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Σίγουρα είναι θέμα rom, μιας και ούτε το ηχείο έχει χαλάσει και ούτε ο δέκτης ραδιοφώνου ;)

 

Βασίλη καλησπέρα. Τους παρακολουθώ παντού (xda, cgm forum, tweeter) δεν έχει ακουστεί τίποτα αξιόπιστο σχετικά με την ημερομηνία της rc2...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Ωραία, οπότε ξέρω ότι σε όλα αυτά δεν είμαι μόνος γιατί κι εγώ τους έχω από κοντά όπου υπάρχουν :p

 

Ηδη 3 φιλοι μου ,χρηστες HTC , εχουν τεραστιο θεμα με το power button αφου πλεον το πατανε και αυτο ειναι σαν να μην δουλευει.O λογος ειναι η ΤΕΡΑΣΤΙΑ καθημερινη χρηση καθως ,οπως ειναι λογικο, το πατουσαν πανω απο 100 φορες την μερα.

Εγω ηδη εχω ρυθμισει μεσω της CM7 stable να ξεκλειδωνει το κινητο απο το trackball και να κλειδωνει απο την status bar.

Εσύ έχεις κάποιο πρόβλημα; Γενικότερα φοβόμουν κι εγώ γι'αυτό και περίμενα πως και πως να βγει επιλογή για trackball wake στη 2.2 και 2.3 ;)

 

έχω χάσει πολλές πολλές σελίδες παρακολούθησης, από την τελευταία στιγμή που έγραψα, οπότε εκτός από την εύλογη ερώτησή μου, αν υπάρχει κάτι official για το wildfire πέρα από την 2.2 έχω να προτείνω, ένα πρόγραμμα που έψαχνα τρόπο να κάνω αυτό που ήθελα εδώ και καιρό, και το έκανε μόνο το μέσα σε λίγα λεπτά..

Το πρόβλημά μου ήταν ότι ήθελα όλες τις επαφές από μορφή 69X-XXX-XXXX να γίνουν στη μορφή +30 69Χ-ΧΧΧ-ΧΧΧΧ κοινώς να μπει το πρόθεμα +30 σε όλες τις επαφές..αυτό δεν κατέστη δυνατό ούτε από το gmail ούτε από κάποιο πρόγραμμα διαχείρισης επαφών..και εκεί που ήμουν απογοητευμένος, βρήκα το "Number fixer" στο οποίο εισάγεις το μέγεθος των αριθμών που θέλεις να μπει το πρόθεμα (στην περίπτωσή μας 10ψήφιοι αριθμοί) και εισάγεις και το πρόθεμα που θέλεις να προστεθεί..και το κάνει σε όλες τις επαφές μόνο του!! Και φυσικά είναι free στο market με μια επιλογή για donation..!!

Απ'όσα προγράμματα έχω δοκιμάσει για εντελώς διαφορετικές χρήσεις, η δουλειά που με γλύτωσε το Number fixer, ειλικρινά δεν ξέρω με ποιο θα μπορούσε να συγκριθεί.

Χρήσιμο, δε λέω, αλλά προσωπικά είχα κάτσει να γράψω μια φορά όλες μου τις επαφές όπως ήθελα εγώ (με τηλέφωνα, email κλπ) και πλέον δε σκοπεύω να το κάνω στη ζωή μου :p

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...