Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο σημερα η συσκευη στην Vodafone κοστιζει 199€ για οποιον ενδιαφερεται.

 

Πολύ καλή προσφορά μόνο που μου λείπουν 200 ευρώ:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να κανω μια ερωτηση και εγω villi τα widgets που εχει η htc θα υπαρχουν στην 2,3 cyanogenmod 7.και αν οχι μπορουμε να τα βρουμε χωριστα καπως?

υπαρχει καμια πιθανοτητα για sense?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οσοι βαλατε την stable cyanogen 7 δε σας φαινεται οτι ολα εγιναν πιο μεγαλα?δηλαδη τα εικονιδια στη μπαρα επανω εχουν σχεδον διπλο μεγεθος και μου φαινονται και οι γραμματοσειρες στα μενου πιο μεγαλες.

για εναν φιλο που ρωτησε πιο πανω που ρωτησε για sense στο cyanogen,μολις χτες εγκατεστησα ειδικη εκδοση του launcherpro λεγεται sense ui.ειναι πανομοιοτυπη με sense απο τη μπαρα κατω μεχρι τα widget που εκτος απο ολοιδια σα του sense εχουν και τις ιδιες λειτουργιες τουλαχιστον τα δυο που χρησιμοποιω τα bookmarks και ημερολογιο

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση και εγω villi τα widgets που εχει η htc θα υπαρχουν στην 2,3 cyanogenmod 7.και αν οχι μπορουμε να τα βρουμε χωριστα καπως?

υπαρχει καμια πιθανοτητα για sense?

Για τα περισσότερα από τα widget, υπάρχουν "υποκατάστατα" (για μένα πολλά είναι καλύτερα) στο μάρκετ!

 

ρε παιδια οσοι βαλατε την stable cyanogen 7 δε σας φαινεται οτι ολα εγιναν πιο μεγαλα?δηλαδη τα εικονιδια στη μπαρα επανω εχουν σχεδον διπλο μεγεθος και μου φαινονται και οι γραμματοσειρες στα μενου πιο μεγαλες.

Για τις γραμματοσειρές αν θυμάμαι καλά μπορείς να τις πειράξεις απ'το spare parts...

Για τα εικονίδια τώρα, ναι έγιναν πιο μεγάλα και κανονικά έτσι θα έπρεπε να είναι απ'την αρχή. Έγινε η προσαρμογή τους στην ανάλυση της οθόνης και πρίν φαινόταν μικρότερα (και θολά) γιατί ήταν για mdpi συσκευές (με hvga ανάλυση) ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Για τα περισσότερα από τα widget, υπάρχουν "υποκατάστατα" (για μένα πολλά είναι καλύτερα) στο μάρκετ!

Εχεις να προτείνεις κάποιο/α για Καιρό/Calendar/Ρολόι ?

Phoinix is i686 optimized: archlinux.org

He bursts into flames and is reborn from his ashes…

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οκ μια ερώτηση και κατι ψηλά είχα την 2.1 μέσα οταν το πείρα εκανα αναβάθμιση στην 2,2 κανονικά τώρα πως μπορώ να βρω την 2,3 σπασμένη και που οδηγίες η καπιο βίντεο (για το βίντεο ζητάω πολλά;;;;; ) να την περάσω στο κινητό μου !!!!! ευχαριστώ !!!!!!
Link to comment
Share on other sites

οκ μια ερώτηση και κατι ψηλά είχα την 2.1 μέσα οταν το πείρα εκανα αναβάθμιση στην 2,2 κανονικά τώρα πως μπορώ να βρω την 2,3 σπασμένη και που οδηγίες η καπιο βίντεο (για το βίντεο ζητάω πολλά;;;;; ) να την περάσω στο κινητό μου !!!!! ευχαριστώ !!!!!!

αφού έκανες την αναβάθμιση σε 2.2 δεν υπάρχει τρόπος με software να βάλεις 2.3,,μόνο με XTC clip...

Link to comment
Share on other sites

αφού έκανες την αναβάθμιση σε 2.2 δεν υπάρχει τρόπος με software να βάλεις 2.3,,μόνο με XTC clip...

 

οκ μαζι σου θα ζήσω και με τη 2,2 αλλα τη ειναι το xtc clip ; ετσι για το μαμοτο !! και αμα εχει κανεις απορία για παρκε να τη λύσω ΞΕΡΩ εγω ΑΛΛΑ δεν ξερω απο κινιτα !!!!!!!!!

Edited by tasos80
Link to comment
Share on other sites

είναι μια συσκευή που μπαίνει στο κιν σου και το ξεκλειδώνει. αξίζει πολύ ακριβότερα από ένα wildfire και άμα θες να το ξεκλειδώσεις απλά βρίσκεις κάποιον που να έχει ένα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οκ μαζι σου θα ζήσω και με τη 2,2 αλλα τη ειναι το xtc clip ; ετσι για το μαμοτο !! και αμα εχει κανεις απορία για παρκε να τη λύσω ΞΕΡΩ εγω ΑΛΛΑ δεν ξερω απο κινιτα !!!!!!!!!

 

Υπάρχουν εδώ κάποιοι που έχουν το xtc clip. Διάβασε πιο πίσω αν σε ενδιαφέρει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Εχεις να προτείνεις κάποιο/α για Καιρό/Calendar/Ρολόι ?

Kοίτα η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πραγματικά αμέτρητα widget για καιρό/ώρα. Γράψε ένα weather widget ή clock στο market και θα σου βρεί πολλά. Εγώ χρησιμοποιώ το fancy widget. Για ημερολόγιο χρησιμοποιώ το widget του launcherpro plus αλλά υπάρχουν κι άλλα πολύ αξιόλογα. Για περισσότερα γύρω από τέτοια widget, κοίταξε/απευθύνσου εδώ! :happy:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

πριν μερικές μέρες "εχασα¨τo Galaxy S μου (το μνημόσυνο σε μερικές μέρες!) και σκέφτομαι για το HTC Wildfire μια που δεν θέλω να κινηθώ πάνω από 200-250€!

Σκέφτομαι καλά ή θα απογοητευτώ μετά το Γαλαξία μου (κλαΨ!)?:cry:

 

…Κοιμάται κι ονειρεύεται πως αύριο παντρεύεται….

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! εκτός από την οθόνη που το έχω πάερει απόφαση, στα υπόλοιπα για έναν μη απαπτιτικό χρήστη μαλλον θα καλυφθω (?). Αλλη πρόταση?

thanks και πάλι:)

 

…Κοιμάται κι ονειρεύεται πως αύριο παντρεύεται….

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! εκτός από την οθόνη που το έχω πάερει απόφαση, στα υπόλοιπα για έναν μη απαπτιτικό χρήστη μαλλον θα καλυφθω (?). Αλλη πρόταση?

thanks και πάλι:)

 

Ψάξε για κάτι μεταχειρισμένο. Σε αυτά τα χρήματα μπορείς να βρεις ένα Desire με υπόλοιπο εγγύησης. Είναι κρίμα να δώσεις τόσα χρήματα για το Wildfire (no offence κάτοχοι wildfire).

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να κινηθώ πάνω από 200-250€!

 

Εδώ και κάνα δυο μέρες διαπίστωσα οτι επιτέλους η Vodafone έριξε την τιμή. Τώρα το έχει πλεόν στα 199€. Ήμουν άτυχος τελικά γιατί πριν δυο βδομάδες περίπου που το πήρα εγώ με χρήση επιδότησης έδωσα και απο την τσέπη μου ενώ τώρα θα το έπαιρνα σχεδόν τσάμπα... Αλλά που να το ήξερα...

Όσον αφορά τον αντικαταστάτη της συσκευούλας μας, το wildfire s δηλαδή, ρώτησα όταν πήγα για την επιδότηση μου και στη Vodafone και στο Πλαίσιο. Στη Vodafone μου είπανε οτι δεν ξέρουν τίποτα ακόμα, ενώ στο Πλαίσιο μου είπανε οτι το περιμένουν προς τις αρχές του καλοκαιριού, και εκτίμηση τιμής γύρω στα 300€, ίσως και λίγο πάνω απο τα 300€.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτός είναι και ο λόγος που έπεσε η τιμή στo πρώτο wildfire. Πρέπει να ξεστοκάρουν για να ελευθερώσουν χώρο στα ράφια για το S.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι συγκρίσεις μεταξύ συσκευών γίνονται αποκλειστικά στους διαξιφισμούς! ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση!!!

ποιος μπορεί να με βοηθήσει να κάνω ροοτ το wildfire μου…. Έχει 2.1 android και προσπάθησα να το κάνω ροοτ με τον τρίτο τρόπο που αναφέρεται στην αρχική σελίδα, συγκεκριμένα με το live cd του linux ubuntu… αλλά είχα πρόβλημα με το να κάνω boot το pc… το πέρασα σε ένα flashaki και όταν προσπαθούσα να bootarw το pc από το flashaki μου έβγαζε boot error….

Δεύτερον έχω ένα laptop το οποίο έχει πάνω λειτουργικό linux ubuntu οπότε προσπάθησα να το κάνω από εκεί κατευθείαν… κατέβασα το αρχείο που κάνει reflash από το site unrevoked αλλά όταν σύνδεσα το κινητό με το laptop δεν μου έβρισκε το κινητό….

Μπορεί κανένας να βοηθήσει? Έχω δυο pc ένα με windows xp και ένα laptop με linux ubuntu….

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για το δικό σου υπολογιστή που έχει ήδη linux δεν μπορώ να βοηθήσω, γιατί από linux δεν ξέρω και πολλά... Aλλά αν κατεβάσεις την έκδοση από αυτό το link που έχει στο πρώτο post, και δοκιμάσεις να την γράψεις σ'ένα cd αντί για το usb φαντάζομαι δε θα έχεις πρόβλημα, γιατί περιέχονται και οι απαραίτητοι drivers...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Όταν αγόρασα το wildfire τον Αύγουστο είχε πάνω την 2.1 προφανώς γιατί ακόμη δεν είχε κυκλοφορήσει η 2.2 . Τα Χριστούγεννα πέρασα την 2.2 για την οποία δεν έχει βγεί ακόμη root με software οπότε ίσως να μην βγεί κιόλας . Αν κάνω hard reset το κινητό μου υπάρχει περίπτωση να μου περαστεί ξανά η 2.1 ?

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

προς villis: ποια εκδοση wildpuzzle ειχες γιατι στους xda εχει τρεις ; αυτη που ειχες ειχε sence και widget htc? και αν μπορεις δωσε το λινκ να την κατεβασω και μια τελευταια που ακριβως στην πρωτη σελιδα δινεις την ελληνικες οδηγιες για φλασαρισμα. ναι ειμαι λιγο κολλημενος με widget htc ,χρειαζομαι τπτ αλλα για να δουλευει πιοτικα το κιν εκτος απο to setcpu αυτα τα ολιγα Thanks
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν κάνω hard reset το κινητό μου υπάρχει περίπτωση να μου περαστεί ξανά η 2.1 ?

 

To hard reset είναι απλά η επαναφορά της rom που υπάρχει ήδη στη συσκευή στις εργοστασιακές της ρυθμίσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...