Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανες αυτό που σου είπα; Δεν έχει σχέση με τη μνήμη... Έχει με τη μνήμη cache του browser...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με τη μεταφορά των επαφών του τηλεφώνου στις επαφές του gmail στον υπολογιστή; Το είχα πριν κανα 2μηνο με βάση τον οδηγό που υπάρχει στην πρώτη σελίδα, αλλά μετά κάτι πείραξα (πάντα κάτι τέτοιο γίνεται..) και από τότε δεν συγχρονίζει...

 

UPDATE: Σαν πρώτη λύση έκανα εξαγωγή από το κινητό τις επαφές σε αρχείο στο υπολογιστή και έπειτα από τον υπολογιστή εισαγωγή στο gmail.

Edited by DimBoud
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με τη μεταφορά των επαφών του τηλεφώνου στις επαφές του gmail στον υπολογιστή; Το είχα πριν κανα 2μηνο με βάση τον οδηγό που υπάρχει στην πρώτη σελίδα, αλλά μετά κάτι πείραξα (πάντα κάτι τέτοιο γίνεται..) και από τότε δεν συγχρονίζει...

 

UPDATE: Σαν πρώτη λύση έκανα εξαγωγή από το κινητό τις επαφές σε αρχείο στο υπολογιστή και έπειτα από τον υπολογιστή εισαγωγή στο gmail.

 

Το προβλημα σου ειναι οτι δεν συγχρονιζει; ελεγξε εαν ο λογαριασμος google ειναι ο ιδιος με αυτον του gmail σου. Αλλιως δεν βλεπω αλλο λογο να μην σου συχρονιζει. Επισης στις επαφες πατα προβολη και τσεκαρε την επιλογη google contacts αν θυμαμαι καλα για να προβαλονται.

 

Sent from my HTC Wildfire

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα σου ειναι οτι δεν συγχρονιζει; ελεγξε εαν ο λογαριασμος google ειναι ο ιδιος με αυτον του gmail σου. Αλλιως δεν βλεπω αλλο λογο να μην σου συχρονιζει. Επισης στις επαφες πατα προβολη και τσεκαρε την επιλογη google contacts αν θυμαμαι καλα για να προβαλονται.

Sent from my HTC Wildfire

Όλα είναι εντάξει, μάλιστα από τα 3 που συγχρονίζονται στον gmail λογαρισμό, δεν συγχρονίζεται μόνο το πρώτο.

 

Α! Τώρα τις διπλοπερνάει και συγχρονίζει...

 

Α(2)! Και τώρα πως σβήνω γρήγορα τις διπλές; Αν κάνω "Εύρεση και συγχώνευση διπλοτύπων", θα σβήσει τις διπλές;

Edited by DimBoud
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι με την εύρεση και συγχώνευση διπλοτύπων θα γίνει αυτό που θες, αλλά εγώ απλά θα έκανα καθαρισμό δεδομένων στην εφαρμογή "αποθηκευτικός χώρος επαφών" (σβήνονται ότι επαφές υπάρχουν στο κινητό) και μετά ένα συγχρονισμό! Βέβαια αν αντιμετωπίζεις προβλήματα με το συγχρονισμό, δε θα στο συνιστούσα μήπως μετά δεν έχει καθόλου επαφές :p
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες παίδες, αποτι θυμάμαι είχα διαβάσει σε αυτο το θρεντ για κάποια προβλήματα που έχει το κινητο διπλά μηνύματα σε "διπλούς παραλήπτες". Λοιπόοοοοον, το απόγευμα μου το έκανε και εμένα, εχω το Go sms pro και μου στείλανε 2 φίλοι μου σχεδόν παράλληλα μήνυμα, απάντησα στον πρώτο με reply πάνω απο το δικό του και στις αναφορες μου ήρθαν 3!!! 2 στον φίλο που έστειλα το μήνυμα (παρεπιτπώντος 140 χαρακτήρες έστειλα και με χρέωσε διπλά...) και 1 στο άλλο. Πήρα τηλέφωνο αυτον (που μου ήρθε 1 αναφορά) και του πήγε μόνο το πρώτο μέρος!!!!:blink: Κοινώς και στέλνει αλλου για αλλου και στέλνει λάθος...:wacko:

Προσοχή λοιπόν, γιατι μπορεί να γίνει ΧΟΝΤΡΗ γκάφα :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Mυρίζομαι πρόβλημα με το go sms... Κατ'αρχάς, για να στέλνεις 160 χαρακτήρες/μήνυμα, πήγαινε στις ρυθμίσεις του go sms -> ρυθμίσεις αποστολής -> ενεργοποίηση υποστήριξης για τοπικές ρυθμίσεις και διάλεξε τα ελληνικά ;)

Για το πρόβλημα που λες ότι είναι του κινητού, δεν ισχύει ακριβώς. Το πρόβλημα είναι του android γενικότερα, αν και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο... Το πρόβλημα πάντως αφορούσε την αποστολή sms σε άλλον παραλήπτη και όχι διπλά sms. Για την περίπτωσή σου πάντως, υποψιάζομαι πρόβλημα εμε το quick reply και το popup που βγαίνει απ'τo go sms αλλά δεν είμαι και σιγουρος...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Mυρίζομαι πρόβλημα με το go sms... Κατ'αρχάς, για να στέλνεις 160 χαρακτήρες/μήνυμα, πήγαινε στις ρυθμίσεις του go sms -> ρυθμίσεις αποστολής -> ενεργοποίηση υποστήριξης για τοπικές ρυθμίσεις και διάλεξε τα ελληνικά ;)

Για το πρόβλημα που λες ότι είναι του κινητού, δεν ισχύει ακριβώς. Το πρόβλημα είναι του android γενικότερα, αν και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο... Το πρόβλημα πάντως αφορούσε την αποστολή sms σε άλλον παραλήπτη και όχι διπλά sms. Για την περίπτωσή σου πάντως, υποψιάζομαι πρόβλημα εμε το quick reply και το popup που βγαίνει απ'τo go sms αλλά δεν είμαι και σιγουρος...

 

Ευχαριστώ πολύ για τις ρυθμίσεις, όντως δεν το είχα έτσι! Μάλλον αυτο θα φταίει. :up: Τωρα για το δεύτερο, πιθανόν να έχεις δίκιο. Απλά δεν είχα ακούσει αν το έχουν αυτο το πρόβλημα όλα τα android γιαυτο ειπα για εμας μόνο. Αυτο που πιστευω πάντως είναι οτι αν σβήνεις τα μυνήματα δεν θα έχεις πρόβλημα, εγω είχα 2 μηνύματα μέσα απο διαφορετικά ατομα. Διάβασα το πρώτο το έκλεισα και μετα διάβασα το δευτερο όπου έκανα και reply. Ε αυτό έστειλε και στους δυο το μήνυμα... αν το έσβηνα το μήνυμα του πρώτου δεν θα το έστελνε αλλού... μάλλον.:O Τεσπα, μικρό το κακό. Απλά να προσέχετε λίιιιγο που στέλνετε τι και να μην πολυ κρατάτε μηνύματα στα εισερχόμενα.

Link to comment
Share on other sites

We're aware of Sebastian Krahmer's new release--excellent work by him! This can help temproot Wildfire, but permaroot still needs more work.

 

από το twiter των unrevoked... καμιά ιδέα τι είναι αυτό? και τι είναι το temproot? προσωρινό root? δηλαδή??

 

και το "ευχάριστο"

We're always keeping an eye out for ways to root the new Wildfire devices. No news yet - we'll post here when we have info.

βέβαια το μήνυμα είναι από 13 απριλίου...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ρυθμίσεις, όντως δεν το είχα έτσι! Μάλλον αυτο θα φταίει. :up: Τωρα για το δεύτερο, πιθανόν να έχεις δίκιο. Απλά δεν είχα ακούσει αν το έχουν αυτο το πρόβλημα όλα τα android γιαυτο ειπα για εμας μόνο. Αυτο που πιστευω πάντως είναι οτι αν σβήνεις τα μυνήματα δεν θα έχεις πρόβλημα, εγω είχα 2 μηνύματα μέσα απο διαφορετικά ατομα. Διάβασα το πρώτο το έκλεισα και μετα διάβασα το δευτερο όπου έκανα και reply. Ε αυτό έστειλε και στους δυο το μήνυμα... αν το έσβηνα το μήνυμα του πρώτου δεν θα το έστελνε αλλού... μάλλον.:O Τεσπα, μικρό το κακό. Απλά να προσέχετε λίιιιγο που στέλνετε τι και να μην πολυ κρατάτε μηνύματα στα εισερχόμενα.

Μάλλον το πρόβλημα είναι ότι είχες δυο νέα μηνύματα από διαφορετικά άτομα ταυτόχρονα αν κατάλαβα καλά. Όπως και να'χει δες αν συνεχίσει να γίνεται το ίδιο, κι ενημέρωσέ μας. Ετσι κι αλλιώς το ότι δεν έφτασε ένα (μισό) μήνυμα μια φορά μπορεί να οφείλεται σε πάρα πολλές αιτίες! Πάντως ακόμα μου κάνει για bug του go sms. Αν θες στειλ'τους το με mail ή στο thread στο xda, τουλάχιστον για να δεις αν έχουν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα...

 

από το twiter των unrevoked... καμιά ιδέα τι είναι αυτό? και τι είναι το temproot? προσωρινό root? δηλαδή??

 

και το "ευχάριστο"

 

βέβαια το μήνυμα είναι από 13 απριλίου...

Το temproot είναι κάτι σαν root που κρατάει μέχρι την επανεκκινηση. Δηλαδή μπορείς να εγκαταστήσεις και να λειτουργήσεις εφαρμογές που απαιτούν δικαιώματα root, αλλά δεν μπορείς να περάσεις custom rom ;) Για το άλλο τι να πω... Απλά ας ελπίσουμε ότι θα γίνει κάτι!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παλικαρια!!!μεγα προβλημα με το ακουστικο!!δεν λειτουργει και μονο με ανοιχτη ακροαση συνενοουμε; εχει παθει καποιος κατι αναλογο;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παλικαρια!!!μεγα προβλημα με το ακουστικο!!δεν λειτουργει και μονο με ανοιχτη ακροαση συνενοουμε; εχει παθει καποιος κατι αναλογο;

 

Κάνε μια επαναφορά ρυθμίσεων και αν το πρόβλημα εξακολουθεί... είσαι για service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά αυτή η "εύρεση και συγχώνευση διπλοτύπων" που βρίσκεται; Το wildfire μου το εχω στα αγγλικά..

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα το έχει σαν: find & delete ή merge duplicates κάπου στις επιλογές στις επαφές. Ωστόσο ας σου απαντήσει καλύτερα κάποιος φίλος με stock-sense rom, γιατί αφενός δεν έχω sense rom και αφετέρου δεν έχω το κινητό μου άμεσα διαθέσιμο...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερώτηση μιας και μόλις το πήρα το κιν. Μπορώ να σορτάρω τις επαφές με βάση το επώνημο ή το όνομα. Δεν βλέπω κάτι στις ρυθμίσεις.

Επίσης όντως το ξυπνητήρι δεν χτυπέι με κλειστή συσκευή ε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άμα βάλω κάρτα μνήμης 4gb ή 6gb θα υπάρξει πρόβλημα;

 

6GB δεν θα βρεις εύκολα αλλά και 16 ή 32GB να βάλεις πάλι δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Επίσης όντως το ξυπνητήρι δεν χτυπέι με κλειστή συσκευή ε?

 

Όπως σε καμία συσκευή του είδους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερώτηση μιας και μόλις το πήρα το κιν. Μπορώ να σορτάρω τις επαφές με βάση το επώνημο ή το όνομα. Δεν βλέπω κάτι στις ρυθμίσεις.

Επίσης όντως το ξυπνητήρι δεν χτυπέι με κλειστή συσκευή ε?

Δεν είχα δει πρίν το μήνυμά σου...

Η αλήθεια είναι ότι στη cm7 που είμαι τώρα γίνεται αυτό το πράγμα... Σε sense rom δε θυμάμαι να γινόταν κάτι τέτοιο. ΕΚΤΟΣ εάν έχεις τις επαφές σου περασμένες στο gmail, όπου και μπορείς να κάνεις αλλαγή στον τρόπο προβολής ;)

Και το ξυπνητήρι δε χτυπάει με κλειστή συσκευή, παρά μόνο με ανοιχτή ή σε λειτουργία πτήσης!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!βρηκα αυτο το αρθρο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=847443

επειδη δεν σκαμπαζω καλα αγγλικα και απο root-hack ειμαι κουμπαρος,μπορειτε να μου πειτε τι παιζει?

ειναι για το κινητο σας???

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα,

 

θέλω να λαμβάνω notifications οταν λαμβάνω e-mail, αλλά να μπορώ να τα ανοίγω με το πρόγραμμα τις HTC και όχι του gmail, μιας και το πρώτο είναι σαφώς πιο εύχρηστό..

 

Ανοιξά το Gmail και απενεργοποίησα το notification για αυτό, και άφησα ενεργό το notification για το mail του HTC αλλά πλέον δεν βγαίνει notification :angry:...αλλά παίρνω mail κανονικά...καμιά πρόταση??? :thanks:

LUMIA 820, ftw -> no more. Redmi note 3 pro ftw
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...