Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας! ειμαi νεος εδω στο φορουμ και κατοχος του wildfire εδω και 5-6 μηνες! θελω να ρωτησω. διαβασα αυτο που λετε για να μεταφερω τις εφαρμογες στην καρτα SD. το εκανα και οκ πηγανε.. το θεμα ειναι ομως οτι αφου το εκλεισα το κινητο και το ανοιξα την επομενη μερα δεν υπαρχουν οι εφαρμογες στο μενου! γιατι??

Περιμένοντας λίγο ή απλά κλείνοντας και ξανα-ανοίγοντας τον app drawer (εκεί που φαίνονται οι εγκατεστημένες εφαρμογές) δεν εμφανίστηκαν πάλι; Γιατί η κάρτα μνήμης είναι πιο αργή από την εσωτερική μνήμη (flash) του κινητού και καμιά φορά αργούν να εμφανιστούν ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας! ειμαi νεος εδω στο φορουμ και κατοχος του wildfire εδω και 5-6 μηνες! θελω να ρωτησω. διαβασα αυτο που λετε για να μεταφερω τις εφαρμογες στην καρτα SD. το εκανα και οκ πηγανε.. το θεμα ειναι ομως οτι αφου το εκλεισα το κινητο και το ανοιξα την επομενη μερα δεν υπαρχουν οι εφαρμογες στο μενου! γιατι??

 

Μήπως εννοείς τα widgets που τρέχουν στην "επιφάνεια εργασίας"; Αυτά χρειάζεται να τα ξαναβάλεις, αφού μετακινήσεις κάποια εφαρμογή στην SD.

Link to comment
Share on other sites

Θα συνιστούσα να μην ασχολείσαι καθόλου με την sim και τις απαρχαιωμένες δυνατότητές της.

 

 

για να χρησιμοποιω sim καποιο λογο θα εχω.....προφανως κ δεν ειναι απαντηση αυτη,ζητησα μια βοηθεια απο καποιον που γνωριζει το θεμα κ το εχει αντιμετωπισει ή γνωριζει το πως να το αντιμετωπισει.σε ευχαριστω για το χρονο σου αλλα δεν βοηθας!

λοιπον ? υπαρχει καποιος που να ξερει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για να χρησιμοποιω sim καποιο λογο θα εχω....

 

Τι λόγο; Είμαι σίγουρος ότι έχεις καλύτερες εναλλακτικές που δεν τις γνωρίζεις. Και το χειρότερο είναι ότι δεν ρωτάς καν για να τις μάθεις! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας! Πραγματικά εξαιρετικό το forum παιδιά, με έχει βοηθήσει απίστευτα και με το Omnia II που είχα πάρει πέρυσι αλλά και με το Wildfire που πήρα τώρα! Πολύ ωραίο κινητό, ειδικά για entry level στο Android όπως εγώ γιατί με το Omnia και τα WM δεν είχα δει προκοπη...:) Τέτοιου είδους συσκευές όπως τα κινητά πρέπει να μας διευκολύνουν τη ζωή και οχι να μας βγάζουν την ψυχή...

 

Anyway στο προβλημα μου, αν μπορείτε να με βοηθήσετε.

Το κινητό το πήρα ταχυδρομικά πριν 3 μέρες από e-shop.Μέσα στο κουτί ήταν η απόδειξη, ένα χαρτάκι από απλή μηχανή, το οποίο έλεγε το ποσό που πλήρωσα αλλά όχι το τι είδος πήρα!!! Από πίσω βέβαια είχε χειρόγραφα και σφραγισμένο με τη σφραγίδα του καταστήματος το IMEI της συσκευής αλλά τίποτα παραπάνω. Ούτε μοντέλο , ούτε τίποτα! Και σαν να μην έφτανε αυτό, εξαιτίας του μικρού μεγέθους της κάπου παράπεσε και δεν μπορώ να τη βρώ....:(:( Εχω ανακατέψει τον κόσμο αλλά τίποτα.... Τι να κάνω? Ο πωλητής μπορεί να μου δώσει άλλη απόδειξη? 'Η έστω μια βεβαίωση ότι πήρα απο αυτόν την συγκεκριμένη ημερομηνία αυτό το κινητό? Τι θα γίνει με την εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Anyway στο προβλημα μου, αν μπορείτε να με βοηθήσετε.

Το κινητό το πήρα ταχυδρομικά πριν 3 μέρες από e-shop.Μέσα στο κουτί ήταν η απόδειξη, ένα χαρτάκι από απλή μηχανή, το οποίο έλεγε το ποσό που πλήρωσα αλλά όχι το τι είδος πήρα!!! Από πίσω βέβαια είχε χειρόγραφα και σφραγισμένο με τη σφραγίδα του καταστήματος το IMEI της συσκευής αλλά τίποτα παραπάνω. Ούτε μοντέλο , ούτε τίποτα! Και σαν να μην έφτανε αυτό, εξαιτίας του μικρού μεγέθους της κάπου παράπεσε και δεν μπορώ να τη βρώ....:(:( Εχω ανακατέψει τον κόσμο αλλά τίποτα.... Τι να κάνω? Ο πωλητής μπορεί να μου δώσει άλλη απόδειξη? 'Η έστω μια βεβαίωση ότι πήρα απο αυτόν την συγκεκριμένη ημερομηνία αυτό το κινητό? Τι θα γίνει με την εγγύηση?

 

Επικοινώνησε με το e-shop να σου τυπώσουν άλλη απόδειξη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για να χρησιμοποιω sim καποιο λογο θα εχω.....προφανως κ δεν ειναι απαντηση αυτη,ζητησα μια βοηθεια απο καποιον που γνωριζει το θεμα κ το εχει αντιμετωπισει ή γνωριζει το πως να το αντιμετωπισει.σε ευχαριστω για το χρονο σου αλλα δεν βοηθας!

λοιπον ? υπαρχει καποιος που να ξερει?

Αν πας στις επαφές και πατώντας το πλήκτρο menu νομίζω έχει επιλογή προβολή και απο εκεί ρύθμισε να φαινονται μόνο οι επαφές από τη sim...

Και ο Γιάννης (athanasso) δε σου απάντησε για να αντιπαρατεθείτε αλλά για να σε κάνει να δεις και άλλες-πιθανώς καλύτερες- λύσεις ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

με τις επαφες της sim εχει κανεις προβλημα? οποτε παω να μπω στις επαφες κανει κατι σαν αντιγραφη κ που τις εμφανιζει διπλη-τριπλη κ βαλε την καθε επαφη.εχω καταντισει να εχω πανω απο 1000 επαφες οι οποιες ειναι κοπιες των ηδη υπαρχοντων με αποτελεσμα για να φτασω στις τελευταιες με κυλιση περνανε κατι ωρες... πως το αντιμετωπιζουμε αυτο? κ τι φταει που γινεται?

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω καποια στιγμη.μπορεις να μπεις στο gmail απο τον υπολογιστη σου,αφου κανεις ενα συγχρονισμο επαφων,και μετα εχει εντολη οπου ενωνει η αφαιρει οσες επαφες ειναι ιδιες.δεν θυμαμαι ακριβως την εντολη αλλα ειχα καθε επαφη απο τρεις φορες και το διορθωσε με αυτο το τροπο το gmail.απο τον υπολογιστη παντα ολα αυτα

Edited by Villis
Άλλαξα το quote...

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

 

Αν καποιος εχει καποια ιδεα ας βοηθησει..

 

Σας ευχαριστω και παλι για το ενδιαφερον και την βοηθεια!!!

 

 

 

Μπορεις να μας πεις τα ακριβη βηματα για την εναλλαγη μεταξυ των γραμμων απο το μενου του κινητου??

 

Sim Toolkit/ Cosmote 2 in1/ Ρυθμίσεις/

Στη κάθε γραμμή δώσε απο ένα όνομα κ τον αριθμό που θα αντιστοιχεί απο τους 2.

Κοιτάς ποια είναι η "Ενεργή γραμμή"

Εχει κ οδηγίες μέσα.

 

Μετά κάνεις πίσω, κ πάς στην Ενεργοποίηση. Εκει ενεργοποιείς την κύρια γραμμή που πάνω της θα σου έρχονται προωθημένες οι κλήσεις απο την άλλη.

Στο Γερμανό θα ξέρουν να σε βοηθήσουν. Εμενα στο παλιο κινητό αυτοί μου τα πέρασαν.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όσο μπόρεσα για το HTC εδώ στο forum και μπερδέυτηκα ομολογώ.Μου ήρθε η αναβάθμιση για το κινητό μου κ σκεφτόμουν για πρώτη φορά να αλλαξω εταιρεία(ποτέ δεν είναι αργά..:confused: ) Πάντα αγόραζα ΝΟΚΙΑ αλλά όταν είδα το htc μου άρεσε πολύ.Είμαι ανάμεσα στο nokia c5-03 και στο wildlife...:confused:

Όσοι αγοράσατε το htc είστε ευχαριστημένοι? Να διευκρινήσω οτι δεν θέλω να φτιάχνει και καφέ...:) απλά να είναι ευχρηστο και να έχει τα βασικά..

:D

HOW EVER FAR AWAY...

AEKARA FOREVER...

Link to comment
Share on other sites

ή περιμενεις το Wildfire S (κανα 2μηνο υπολογισε) ή κοιτας καποιο αλλο κινητο σε παρομοια τιμη. Το πρωτο Wildfire, καλο και χρυσο αλλα πλεον με 240x320 αναλυση δεν το προτεινω σε κανεναν.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ..

Να ρωτισο?υπαρχει καποιο app να γραφεις 160 χαρακτηρες εκτος του handcent??:ninja:

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτισο?υπαρχει καποιο app να γραφεις 160 χαρακτηρες εκτος του handcent??:ninja:

Μπορεις να δοκιμάσεις και το go SMS...

 

avi αρχεια δεν παιζει το wildfire?
Δεν παίζει και το ιδιο ισχύει και από default για τα περισσότερα android κινητα. Καποιοι γνωστοι players είναι οι yxplayer, rockplayer, vplayer...

 

Sent from my HTC Wildfire

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δοκιμάσεις και το go SMS...

 

Δεν παίζει και το ιδιο ισχύει και από default για τα περισσότερα android κινητα. Καποιοι γνωστοι players είναι οι yxplayer, rockplayer, vplayer...

 

Sent from my HTC Wildfire

 

ναι με το rockplayer παιζει αλλα σε slowmotion....

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση για οσους εχουν custom rom.

επειδη δεν το κατεχω, υπαρχει καποια ρομ που παιζει απροβληματιστα και κανει το κινητο καθολου γρηγοροτερο;

εχω πανω 2.2 αλλα πραγματικα ειναι εκνευριστικα αργο.

οποιος γνωριζει καρτι να προτεινει δοκιμασμενο θα του ημουν υποχρεος.

the coldest of the cool
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση για οσους εχουν custom rom.

επειδη δεν το κατεχω, υπαρχει καποια ρομ που παιζει απροβληματιστα και κανει το κινητο καθολου γρηγοροτερο;

εχω πανω 2.2 αλλα πραγματικα ειναι εκνευριστικα αργο.

οποιος γνωριζει καρτι να προτεινει δοκιμασμενο θα του ημουν υποχρεος.

 

Οταν καταφερουμε με το καλο να το rootαρουμε υπαρχουν αρκετες λυσεις οπως ακομα και αυτη του overclock. Φυσικα οτιδηποτε απαιτει GPU το ξεχνας τελειως.

Το προβλημα ειναι βεβαια οτι ακομα δεν υπαρχει soft root αρα μεχρι στιγμης δεν μπορουμε να το σπασουμε δωρεαν και η συσκευη που μπορει να το ξεκλειδωσει πρεπει να εφτασε στην αθηνα σημερα αν δεν κανω λαθος :D

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Αρα αναγκαστικα περιμενουμε τον ευκολο τροπο,αν υπαρξει..

the coldest of the cool
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....σημερα πηρα το htc wildfire στα χερια μου και επειδη ειναι το πρωτο μου smartphone και απ οτι βλεπετε ειμαι και καινουργιος εδω , εχω χασει τον μπουσουλα μια βοηθεια θα ηταν οτι πρεπει

πχ βασικα πραγματα-εφαρμογες που πρεπει να κατεβασω , διαφορα tips και γενικα τι θα πρεπει να προσεχω

 

ξερω οτι τα εχετε γραψει ολα αυτα αλλα ειναι τετοιος ο ογκος που απλα τα χανεις

 

ευχαριστω για την βοηθεια εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....σημερα πηρα το htc wildfire στα χερια μου και επειδη ειναι το πρωτο μου smartphone και απ οτι βλεπετε ειμαι και καινουργιος εδω , εχω χασει τον μπουσουλα μια βοηθεια θα ηταν οτι πρεπει

πχ βασικα πραγματα-εφαρμογες που πρεπει να κατεβασω , διαφορα tips και γενικα τι θα πρεπει να προσεχω

 

ξερω οτι τα εχετε γραψει ολα αυτα αλλα ειναι τετοιος ο ογκος που απλα τα χανεις

 

ευχαριστω για την βοηθεια εκ των προτερων

 

Διάβασε το πρώτο ποστ και μετά οτι απορίες έχεις εδω είμαστε για να βοηθήσουμε :)

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εν ταχει

πρωτη απορια που εχω ειναι αν οταν βγεις απο καποια εφαργομγη που χρειαζεται internet το κινητο συνεχιζει να ειναι μεσα ??παρατηρω μερικες φορες τα βελακια που εχει πανω να αναβωσβινουν

2ον για cosmote συνδεσεις που εχουν και τα απεριοριστα λεπτα κ τον καθαρο χρονο ομιλιας υπαρχει καμια εφαρμογη στο market??ενα cosmote info που διαβασα δεν το βρηκα εκει

3ον ειναι απαραιτητη η αναβαθμιση σε 2,2 κ αν ναι πως γινεται??

ευχαριστω εκ των προτερων

στο μελλον σιγουρα θα εχω κ αλλες

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πρωτη απορια που εχω ειναι αν οταν βγεις απο καποια εφαργομγη που χρειαζεται internet το κινητο συνεχιζει να ειναι μεσα ??παρατηρω μερικες φορες τα βελακια που εχει πανω να αναβωσβινουν

 

Βάλε ένα από τα πολλά widget switches που κυκλοφορούν στο market για να ανοιγοκλείνεις τη σύνδεση κατά βούληση.

 

2ον για cosmote συνδεσεις που εχουν και τα απεριοριστα λεπτα κ τον καθαρο χρονο ομιλιας υπαρχει καμια εφαρμογη στο market??ενα cosmote info που διαβασα δεν το βρηκα εκει

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=298459

 

3ον ειναι απαραιτητη η αναβαθμιση σε 2,2 κ αν ναι πως γινεται??

 

Ποια έκδοση έχεις τώρα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την 2.1 ΜΗΝ κανεις αναβαθμιση. Πραγματικα η 2.2.1 δεν προσφερει τιποτα ιδιαιτερο και κλειδωνει και το κινητο για την περιπτωση που θελησεις να το πειραξεις αργοτερα :)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμένα.... είμαι καινούργιος στο φόρουμ και έχω το wildfire εδώ και 2 εβδομάδες. το κινητό έχει την 2.1 και θα ήθελα να ρωτήσω αυτούς που έχουν κάνει αναβάθμιση σε 2.2 official τι είναι καλύτερο για το κινητό... να το κάνω root η να κάνω την αναβάθμιση σε 2.2 η να το αφήσω όπως είναι....?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...