Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω φιλε.ρωταω απλως γιατι χρεωθικα 420ευρο απο vodafone για ογκο δεδομενων που δεν χρησιμοποιησα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

billktm προφανώς χρεώθηκες γιατί συγχρονιζόντουσαν διάφορες εφαρμογές (καιρός, facebook, google, twitter) στο background. Να μην το χρησιμοποίησες δεν νομίζω, να μην πρόσεξες ότι το χρησιμοποιείς και να μην το ζήτησες ίσως.

Από την στιγμή πάντως που θα πραγματοποιηθεί η σύνδεση και ΤΙΠΟΤΑ απολύτως να μην ζητήσεις σαν download πάλι κάτι θα χρεωθείς λόγω δεδομένων που ανταλλάσσονται ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites

εχω απενεργοποιησει στα ασυρματα δικτυα-δικτυα κινητης τηλεφωνιας και επισης στα ονοματα σημειου προσβασης εχω σβησει τισ διευθηνσεις vodafone.gr-vodafone.wap
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω φιλε.ρωταω απλως γιατι χρεωθικα 420ευρο απο vodafone για ογκο δεδομενων που δεν χρησιμοποιησα.

 

billktm προφανώς χρεώθηκες γιατί συγχρονιζόντουσαν διάφορες εφαρμογές (καιρός, facebook, google, twitter) στο background. Να μην το χρησιμοποίησες δεν νομίζω, να μην πρόσεξες ότι το χρησιμοποιείς και να μην το ζήτησες ίσως.

Από την στιγμή πάντως που θα πραγματοποιηθεί η σύνδεση και ΤΙΠΟΤΑ απολύτως να μην ζητήσεις σαν download πάλι κάτι θα χρεωθείς λόγω δεδομένων που ανταλλάσσονται ούτως ή άλλως.

 

Ότι και να κατεβάσει η συσκευή από μόνη της 420 ευρώ δεν βγαίνει με τίποτα. Προφανώς είναι λάθος και ελπίζω να το διευθέτησες αυτό με τη Vodafone και να μην πλήρωσες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για το wildfire μιλάω, αλλά είναι λύση που στηρίζεται σε ειδικό hardware κι όχι κάτι που μπορεί να κάνει ο καθένας σπίτι του.

Μιλάμε δηλαδή για το xtc clip που λένε και στο xda; Διάβαζα ότι κι εκεί μετά δεν μπορούν να περάσουν τη recovery... Με το s-off oυσιαστικά μπορείς να κάνεις downgrade σε ότι (hboot) θέλεις, σωστά;

 

ξερει κανενας αν στο wild fire στις εφαρμογες-υπηρεσιες που εκτελουντε, το touch input τρωει ογκο δεδομενων και με χρεωνει? ρωταω γιατι κατω δειχνει <ελευθερα 125κβ+113κβ απο 23> αν ναι πως απενεργοποιητε?

Το touch input είναι το soft-key πληκτρολόγιο και όπως είπε κι ο Athanasso δε σου τρώωει internet.

ευχαριστω φιλε.ρωταω απλως γιατι χρεωθικα 420ευρο απο vodafone για ογκο δεδομενων που δεν χρησιμοποιησα.

Αν και είδα ότι το έκανες, βεβαιώσου ότι έσβησες τη σύνδεση δεδομένων (κοίταξε στο πρώτο post για να δεις πως γίνεται) και σβήσε και το αυτόματο συγχρονισμό από ρυθμίσεις->λογαριασμοί & συγχρονισμός.

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω πληρωσει και εχω κανει αιτηση αμφησβιτησεις λογαριασμου και περιμενω να με παρουν τηλ.

Και πολύ καλά έκανες φιλε. Μακάρι να βγάλεις άκρη.

 

 

 

htc Android/tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε δίλημμα.Πριν από 2 μήνες μου χάλασε η οθόνη και το touch από το wildfire.Στο service μου ζήτησαν 130 ευρώ.Μου φάνηκαν πολλά και έτσι αποφάσισα να πάρω με 143 ευρώ το zte blade. Σήμερα που κοιτούσα στο ebay βρήκα πακέτο οθόνη και το touch στα 68.38 ευρώ.Τι λέτε να κάνω?Αν ήσασταν στην θέση μου θα δίνατε τα 68.38 παρόλο που θα είχατε πάρει άλλη συσκευή?

 

http://cgi.ebay.com/FREE-SHIP-HTC-Wildfire-LCD-Screen-Digitizer-Tools-/290521570703?pt=PDA_Accessories&hash=item43a46f5d8f

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είμαι σε δίλημμα.Πριν από 2 μήνες μου χάλασε η οθόνη και το touch από το wildfire.Στο service μου ζήτησαν 130 ευρώ.Μου φάνηκαν πολλά και έτσι αποφάσισα να πάρω με 143 ευρώ το zte blade. Σήμερα που κοιτούσα στο ebay βρήκα πακέτο οθόνη και το touch στα 68.38 ευρώ.Τι λέτε να κάνω?Αν ήσασταν στην θέση μου θα δίνατε τα 68.38 παρόλο που θα είχατε πάρει άλλη συσκευή?

 

http://cgi.ebay.com/FREE-SHIP-HTC-Wildfire-LCD-Screen-Digitizer-Tools-/290521570703?pt=PDA_Accessories&hash=item43a46f5d8f

 

Υπάρχουν και φθηνότερες επιλογές... http://shop.ebay.co.uk/i.html?LH_PrefLoc=2&_nkw=htc%20wildfire%20lcd&_ds=1&_fcid=80&_fln=1&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_ssov=1&_stpos=&_trksid=p3286.c0.m282&gbr=1&_mPrRngCbx=1&_udlo=15&_udhi=

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω πληρωσει και εχω κανει αιτηση αμφησβιτησεις λογαριασμου και περιμενω να με παρουν τηλ.

 

Ψάξε λίγο περισσότερο γιατί υπάρχει μια δέσμευση από τις εταιρείες όταν ο λογαριασμός ξεπεράσει κάποιο όριο θα πρέπει να σε ενημερώσουν, συνέβη σε γνωστό μου στον ίδιο πάροχο και δικαιώθηκε είναι κρίμα να τα πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ψάξε λίγο περισσότερο γιατί υπάρχει μια δέσμευση από τις εταιρείες όταν ο λογαριασμός ξεπεράσει κάποιο όριο θα πρέπει να σε ενημερώσουν, συνέβη σε γνωστό μου στον ίδιο πάροχο και δικαιώθηκε είναι κρίμα να τα πληρώσεις.

 

Δεν υπάρχει λόγος να πληρώσει, στο χέρι του είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για ξεκλείδωμα του Wildfire με 1.01.001, μπορεί να μου στείλει PM.

 

Και εδώ το ίδιο, στην Αθήνα σε μια εβδομάδα.

Στείλτε μου PM.

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο. Απλα επειδη εχω 1 SIM με 2 νουμερα (2 in 1) δεν ξερω αν θα μπορω απο το εσωτερικο μενου να αλλαζω γραμμες.

 

Γνωριζει κανεις κατι σχετικο να με βοηθησει?? Εχω ρωτησει σε Cosmote, Germano, Vodafone, Plaisio και δεν ξερει κανεις τιποτα :mad:

 

Παντως, εκανα μια αποπειρα και το δοκιμασα σε ενα Wildfire ενος φιλου και δεχοταν κλησεις και στους δυο αριθμους. Το προβλημα ειναι να δω και αν μπορει να γινει η εναλλαγη μεταξυ των 2 γραμμων.

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου!

Χωρίς να ξέρω σίγουρα να σου απαντήσω γιατί δεν έχω κάρτα 2 σε 1, έχει απαντηθεί κάπου εδώ μέσα στο θέμα (διάβασε κατά σειρά αυτό, αυτό κι αυτό)...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου!

Χωρίς να ξέρω σίγουρα να σου απαντήσω γιατί δεν έχω κάρτα 2 σε 1, έχει απαντηθεί κάπου εδώ μέσα στο θέμα (διάβασε κατά σειρά αυτό, αυτό κι αυτό)...

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. Απλα ξερει κανεις να μου πει που να ψαξω να βρω τις ρυθμισεις εντος του μενου του κινητου για να μπορω να μεταβω απο την γραμμη 1 στην γραμμη 2 και το αντιστροφο??

 

περιμενω να με παρουν τηλ. απο την vodafone για να το ψαξουν το θεμα.

 

Βασικα υπαρχει μια "ομιχλη" γυρω απο το ολο θεμα.

Αρχικα πηγα στην Vodafone και μου ειπε η πωλητρια πως το δικος τους 2 in 1 δεν το υποστηριζει το HTC Wildfire. Για την καρτα 2 in 1 της Cosmote δεν ηξερε να μου πει. Μετα απευθυνθηκα στην Cosmote, πελατης της οποιας ειμαι, και μου ειπε πως ουτε αυτοι ειναι σιγουροι γιατι δεν φερνουν την συσκευη. Πηρα στην HTC στην Αθηνα και μου ειπαν οτι δεν το υποστηριζει. Στο Πλασιο παλι που ρωτησα μου ειπαν οτι το υποστηριζει κανονικα.

 

Οτι να'ναι :mad::mad::mad:

 

Εγω παντως εβαλα την καρτα μου σε ενα HTC Wildfire ενος φιλου και δεχοταν κανονικα κλησεις και στους δυο αριθμους, διαψευδοντας ολο το "εξειδικευμενο" προσωπικο...

Απλα δεν ειχα χρονο να ψαξω να δω πως γινεται η εναλλαγη μεταξυ των δυο γραμμων.

 

Αν καποιος εχει καποια ιδεα ας βοηθησει..

 

Σας ευχαριστω και παλι για το ενδιαφερον και την βοηθεια!!!

 

Νομίζω πως ναι.

Εχω τη sim μέσα, αλλα δεν την εχω ενεργοποιήσει τελικά.

Πάντως το ειδικό μενού για να την ενεργοποιήσεις κ να τη ρυθμίσεις υπάρχει κανονικά μέσα.

 

Μπορεις να μας πεις τα ακριβη βηματα για την εναλλαγη μεταξυ των γραμμων απο το μενου του κινητου??

Edited by Villis
Συνένωση συνεχόμενων post

Samsumg Galaxy S GT-I9000

Running cm 10.11-SNAPSHOT M5

Έκδοση Android: 4.4.2, RAM: 371 MB

Ευχαριστω που λυνετε τις αποριες μου:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας πεις τα ακριβη βηματα για την εναλλαγη μεταξυ των γραμμων απο το μενου του κινητου??

 

Εάν μπορεί να γίνει αυτό που ζητάς, θα γίνεται από την εφαρμογή SIM toolkit, που υπάρχει στο κινητό και η οποία σε βγάζει στο μενού επιλογών της SIM.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω το γεγονός ότι δέχεται κλήσεις και στις 2 sim έχει να κάνει με το ότι υπάρχει προώθηση από τη μία στην άλλη η κάτι τέτοιο...

αν μπορείς βάλε την sim στο κινητό και δες αν δημιουργείται η επιλογή που θες στο sim toolkit.. λογικά εκεί πέρα θα πρέπει να είναι..

 

edit: α καλά, τώρα είδα ότι αυτά που έγραψα τα έχουν γράψει και άλλοι... sorry!

επίσης αντί για τροποποίηση, πάτησα παράθεση... sorry και πάλι, απ'ότι φαίνεται δεν είμαι και πολύ καλά!! παώ να κοιμηθώ πριν ξαναγράψω κάτι :p

Edited by Villis
Συνένωση συνεχόμενων post
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το forum σας ...

θα ηθελα να με βοηθεισετε με το νεο μου κινητο το wildfire. μολις το εχω παρει εχω κανει οτι λεει το manual στο ιντερνετ για συνδεση με wifi και δεν μπορω να συνδεθώ.μηπως χρειαζεται αυτό(ένα πιστοποιητικό δικτύου (*.p12) στο τηλέφωνό σας για να

μπορέσετε να συνδεθείτε σε δίκτυο Wi-Fi με πρωτόκολλο ελέγχου ταυτότητας EAP-TLS.) που μπορώ να το βρω για να το κανω εγκατασταση? δεν ξερω αν γραφω στο σωστο σημειο για αυτο ζητησα προκαταβολικα συγνωμη για να βοηθεισω.ανοιγω το wifi βρισκει το δικτυο του σπιτιου μου παταω πανω βαζω τον κωδικο μου και γραφει μετα ,σαρωση..., συνδεση....., ελενχοσ ταυτοτητα με (το ονομα του δικτυου μου), και μετα βγαζει αποσυνδεθηκε

Edited by htcwildfire
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας! ειμαi νεος εδω στο φορουμ και κατοχος του wildfire εδω και 5-6 μηνες! θελω να ρωτησω. διαβασα αυτο που λετε για να μεταφερω τις εφαρμογες στην καρτα SD. το εκανα και οκ πηγανε.. το θεμα ειναι ομως οτι αφου το εκλεισα το κινητο και το ανοιξα την επομενη μερα δεν υπαρχουν οι εφαρμογες στο μενου! γιατι??
Link to comment
Share on other sites

με τις επαφες της sim εχει κανεις προβλημα? οποτε παω να μπω στις επαφες κανει κατι σαν αντιγραφη κ που τις εμφανιζει διπλη-τριπλη κ βαλε την καθε επαφη.εχω καταντισει να εχω πανω απο 1000 επαφες οι οποιες ειναι κοπιες των ηδη υπαρχοντων με αποτελεσμα για να φτασω στις τελευταιες με κυλιση περνανε κατι ωρες... πως το αντιμετωπιζουμε αυτο? κ τι φταει που γινεται?
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το forum σας ...

θα ηθελα να με βοηθεισετε με το νεο μου κινητο το wildfire. μολις το εχω παρει εχω κανει οτι λεει το manual στο ιντερνετ για συνδεση με wifi και δεν μπορω να συνδεθώ.μηπως χρειαζεται αυτό(ένα πιστοποιητικό δικτύου (*.p12) στο τηλέφωνό σας για να

μπορέσετε να συνδεθείτε σε δίκτυο Wi-Fi με πρωτόκολλο ελέγχου ταυτότητας EAP-TLS.) που μπορώ να το βρω για να το κανω εγκατασταση? δεν ξερω αν γραφω στο σωστο σημειο για αυτο ζητησα προκαταβολικα συγνωμη για να βοηθεισω.ανοιγω το wifi βρισκει το δικτυο του σπιτιου μου παταω πανω βαζω τον κωδικο μου και γραφει μετα ,σαρωση..., συνδεση....., ελενχοσ ταυτοτητα με (το ονομα του δικτυου μου), και μετα βγαζει αποσυνδεθηκε

 

Για να συνδεθείς σε τέτοιου είδος δίκτυο (φαντάζομαι είναι εταιρικό ή πανεπιστημίου), χρειάζεσαι δύο ψηφιακά πιστοποιητικά, τα οποία πρέπει να εγκατασταθούν στο κινητό σου. Το πρώτο είναι το προσωπικό σου ψηφιακό πιστοποιητικό και το δεύτερο αυτό της αρχής που έχει εκδώσει το δικό σου πιστοποιητικό. Αυτά μπορείς να τα προμηθευτείς από την εταιρεία ή το πανεπιστήμιο στο ασύρματο δίκτυο του οποίου προσπαθείς να συνδεθείς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...