Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

β) υπάρχει πρόγραμμα video editing?

 

Δεν το εχω ψαξει αλλα προφανως θα υπαρχει.

 

Τωρα κατα ποσο θα μπορεσεις να κανεις editing στο συγκεκριμενο κινητο εχω αμφιβολιες... Εκτος και αν εχεις ποοοοολυ υπομονη:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα. μετα την τελευταια αναβαθμιση, δεν ανοιγει το fast web installer. εγινε και σε κανεναν αλλον το ιδιο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. μετα την τελευταια αναβαθμιση, δεν ανοιγει το fast web installer. εγινε και σε κανεναν αλλον το ιδιο?

 

Με την τελευταια αναβαθμιση του market η google απεκλεισε την συγκεκεριμενη εφαρμογη. Αυτο λεει το μνμ που βγαζει. Οποτε σε ολους το ιδιο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Όταν το τηλέφωνο φορτίζει αν αγγίξεις απαλά (σαν να το χαϊδεύεις) το μεταλλικό κομμάτι γύρο γύρο από την οθόνη έχει μια αίσθηση σαν να δονείται?? Ελάχιστα όμως...

Όταν δεν είναι συνδεμένο στο φορτιστή δεν έχει την ίδια αίσθηση....

 

Είναι ιδέα μου ή το τηλέφωνο μου γαργαλιέται??? :lol:

ROCK 'N' RIDE

just a way of life

Link to comment
Share on other sites

το καλο μετα απο ενα πειραμα που εκανα ειναι οτι αυτην την στιγμη εχω live wallpaper να τρεχει στο wildfire.το κακο ειναι οτι λογω επεξεργαστη μαλλον εχω πολυ lag οταν παω απο την μια οθονη στην αλλη.για οποιον θελει να δοκιμασει πρεπει να εχει κανει root στο τηλεφωνο του.μετα κατεβαζεις μια custom rom που να εχει ενσωματωμενα live wallpapers.εγω κατεβασα την wildpuzzle froyo.την αποσυμπιεζεις,πας εκει που λεει system και βρισκεις την εφαρμογη LiveWallpapersPicker.apk.την αντιγραφουμε στο wildfire,την εγκαθιστουμε και μετα εγκαθιστουμε απο το μαρκετ ενα live wallpaper και εναν αλλο launcher γιατι στο sense δεν δουλευει.εγω κατεβασα τον go launcher που ειναι δωρεαν και σχετικα καλος.και μετα κλασικα παμε ρυθμισεις-ταπετσαρια-αρχικη και εχουμε 3 επιλογες πια:ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΕΣ-ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΕΣ HTC-ΓΚΑΛΕΡΙ.επιλεγουμε το ζωντανες ταπετσαριες,οριζουμε μια απο αυτες που εγκαταστησαμε και ετσι εχουμε ενα πολυ αργοκινητο live wallpaper,δυστυχως Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

εχω απενεργοποιηση την γραμμη κατάστασης ώστε να μην φαινεται το εισερχόμενο μήνυμα αλλα δεν ακουγεται ο ήχος οταν λαμβάνω sms???. ετσι όπως το εχω τωρα ρυθμισμενο δηλαδη μηνυματα - μενου- ρυθμισεις - ληφθεντα μην.- εχω ξετικαρει το ληφθεισα ειδοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

εχθες εκανα την αναβαθμιση 1.37.405.1.ποιες οι διαφορες με το πριν?

 

Παρατεταμένη πίεση σε κάποια από τις αρχικές οθόνες, προσθήκη στοιχείου ελέγχου, λήψη περισσότερων γραφικών στοιχείων... ;-)

 

 

tapas, mapas, tapatalk

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχω απενεργοποιηση την γραμμη κατάστασης ώστε να μην φαινεται το εισερχόμενο μήνυμα αλλα δεν ακουγεται ο ήχος οταν λαμβάνω sms???. ετσι όπως το εχω τωρα ρυθμισμενο δηλαδη μηνυματα - μενου- ρυθμισεις - ληφθεντα μην.- εχω ξετικαρει το ληφθεισα ειδοποίηση.

 

1. Πώς απενεργοποιούμε τη γραμμή κατάστασης μηνύματος?

 

2. MMS δουλεύετε κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

απ'ότι έχω καταλάβει απ'όσα έχω διαβάσει υπάρχει η δυνατότητα να ανέβει η ταχύτητα του επεξεργαστή..αυτό αναμένεται να το κάνει αυτόματα η επίσημη froyo ή για όσους το επιθυμούν μονόδρομος είναι ο rooted δρόμος με τις αντίστοιχες εφαρμογές για τον kernel? κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Eπίσημη Froyo ακούμε, διαβάζουμε, αλλά δεν... βλέπουμε. Για να δούμε!
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο μειονέκτημα του κινητού και όλων των touch γενικά: δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με γάντια! Ουτε καν για να απαντήσεις σε κλήσεις!

Εκτός αν κάνω εγώ κατι λάθος... :S

Και εχει και κρύο... Μπρρρ... :P

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. Πώς απενεργοποιούμε τη γραμμή κατάστασης μηνύματος?

 

2. MMS δουλεύετε κανονικά?

 

 

1.Θέλω το sms να ερχεται κανονικα με ήχο γιατι τωρα που εχω ξετικαρει την ληφθεισα ειδοποιηση ναι μεν δεν φαινεται στην γραμμη κατασταση μηνυματος αλλα ειναι στο αθορυβο....

 

2. ΜΜS δεν εχω πειραξει καμια ρυθμιση..

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλημέρα,μου έβγαλε μήνυμα για Διάθεση Ενημερωση λογισμικού,να το προχωρήσω? και πρέπει να κάνω back up Ότι εχω στο κινητό μέσα??.
Link to comment
Share on other sites

παίδες καλημέρα,μου έβγαλε μήνυμα για Διάθεση Ενημερωση λογισμικού,να το προχωρήσω? και πρέπει να κάνω back up Ότι εχω στο κινητό μέσα??.

 

Αν ειναι απλη ενημερωση, δε χρειαζετε back up. Αν ειναι η ενημερωση για το "pagomeno giaoyrti" τοτε πρεπει να κανεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι απλη ενημερωση, δε χρειαζετε back up. Αν ειναι η ενημερωση για το "pagomeno giaoyrti" τοτε πρεπει να κανεις.:)

 

back up πως κάνουμε? Θέλει κάποια εφαρμογή ή γίνεται απλά από το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

apaleftos, αυτό είναι στατικό(;) φορτίο που δημιουργείται επειδή η επιφάνεια είναι μεταλλική και προφανώς δεν γειώνεται. Το ίδιο πρόβλημα έχουν οι οθόνες, κάποια πληκτρολόγια της και κάποιοι φορητοί της apple, όπως επίσης και κάποια μοντέλα της sony. Αν και δεν νομίζω πως είναι πρόθεση των σχεδιαστών, εγώ προσωπικά το απολαμβάνω:lol::p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το market? Δεν μπορώ να συνδεθώ καθόλου. Παίζει ρόλο που συνδέομαι μέσω wifi? Ο λογαρισμός google Που ρωτάει είναι η διεύθυνση mail? Ειμαι λίγο χαμένος.... heeelp :worry:
Link to comment
Share on other sites

apaleftos, αυτό είναι στατικό(;) φορτίο που δημιουργείται επειδή η επιφάνεια είναι μεταλλική και προφανώς δεν γειώνεται. Το ίδιο πρόβλημα έχουν οι οθόνες, κάποια πληκτρολόγια της και κάποιοι φορητοί της apple, όπως επίσης και κάποια μοντέλα της sony. Αν και δεν νομίζω πως είναι πρόθεση των σχεδιαστών, εγώ προσωπικά το απολαμβάνω:lol::p

 

Δηλαδή είναι κάτι φυσιολογικό? Το κάνουν όλα?

Σκεφτόμουν να το πάω πίσω και να ζητήσω να μου το αλλάξουν με την πρόφαση ότι γαργαλιέται!!! :lol:

Η αντίδραση και μόνο του πωλητή πιστεύω θα είχε ενδιαφέρον!!!

 

Για να μην παρεξηγηθώ... Έχω δουλέψει κι εγώ πωλητής σε κατάστημα κινητής και έχω ακούσει πολλά τρελά...

ROCK 'N' RIDE

just a way of life

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το market? Δεν μπορώ να συνδεθώ καθόλου. Παίζει ρόλο που συνδέομαι μέσω wifi? Ο λογαρισμός google Που ρωτάει είναι η διεύθυνση mail? Ειμαι λίγο χαμένος.... heeelp :worry:

 

Πρεπει να εχειs ενεργο λογαργιασμο στο Gmail

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Γινεται ενημερωση του καιρου εμφανιζεται κανονικα Αθηνα και τα δεδομενα καιρου στην αρχικη οθονη του sense και μολις αποσυνδεθω απο το νετ και πατησω στο καιρο μου λεει δεν εχουν ληφθει μετεωρολογικα δεδομενα για Αθηνα ενω οι αλλες ευρωπαικες πολεις παραμενουν ενημερωμενες κανονικα

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μιλησα με 1397. Σε εμενα το πρόβλημα λύθηκε. θα πώ τα βήματα αλλα νομιζω δουλευε μεσα στο τηλ μου παράλληλα και ο ανθρωπος που με εξυπηρέτησε.

menu->ρυθμίσεις->ασυρματα δικτυα->δικτυα κινητης τηλ->ονοματα σημειου προσβασης->menu->επαναφορα στις προεπιλογές. Στην επιλογη vodafone MMS μπαίνω και σβηνω το user name και το password στην θυρα MMS βαζω 9201 και στο πρωτόκολλο MMS επιλέγω 1,2.

Ξαναλέω....καλυτερα να μιλάτε παράλληλα με το 1397.

 

Επιτέλους MMS!!!!!!!!! (βεβαια τα παλια mms που δεν μπορούσα να ανοιξω συνεχίζω να μην μπορω να τα λαβω :()

ακολουθησα τις οδηγιες σου αλλα κ παλι δε λεει να στειλει η να λαβει μμσ.

βγαζει επανω στην οθονη το G κ δυο βελακια, αλλα τπτ δυστυχως.

με εσκασε λεμε.

 

εντιτ λεμε... δουλεψεεεεε. μετα απο 2-3 αποτυχημενες προσπαθειες αποστολης το καταφερε.

να σαι καλα Ντινα... χιλια ευχαριστω κοριτσαρα!!!!!

Edited by drum2004
λαθος
δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχειs ενεργο λογαργιασμο στο Gmail

 

Εχω! Kαι μάλιστα συνδέομαι κανονικα με το Gmail απο το κινητο.

Η πλάκα είναι οτι μου βγάζει μήνυμα "Δεν διαθετετε σύνδεση δικτύου" και στα καπάκια μου σκάνε mail στο κινητο μέσω gmail... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...