Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άστα...κι εγω μια από τα ίδια!

...τα νευρα μου κρόσια! Προφανώς είναι θέμα vodafone και όχι htc.

Πήγα vodafone για χιλιοστή φορά και μου είπαν να τηλ στο 1397 (service vodafone Δευτ-Παρασκ 9-5).

Αν και έχω την εντύπωση οτι έχω ξαναπάρει σε αυτό το νούμερο χωρις καμια επιτυχια, θα ξαναδοκιμάσω! Δεν έχω άλλη επιλογή.......:(

 

Λοιπόν μιλησα με 1397. Σε εμενα το πρόβλημα λύθηκε. θα πώ τα βήματα αλλα νομιζω δουλευε μεσα στο τηλ μου παράλληλα και ο ανθρωπος που με εξυπηρέτησε.

menu->ρυθμίσεις->ασυρματα δικτυα->δικτυα κινητης τηλ->ονοματα σημειου προσβασης->menu->επαναφορα στις προεπιλογές. Στην επιλογη vodafone MMS μπαίνω και σβηνω το user name και το password στην θυρα MMS βαζω 9201 και στο πρωτόκολλο MMS επιλέγω 1,2.

Ξαναλέω....καλυτερα να μιλάτε παράλληλα με το 1397.

 

Επιτέλους MMS!!!!!!!!! (βεβαια τα παλια mms που δεν μπορούσα να ανοιξω συνεχίζω να μην μπορω να τα λαβω :()

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους.

Επειδή τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι να αγοράσω τη συσκευή αυτή, θα μπορούσε κάποιος να δώσει τα κυριότερα μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα;

Βασικά είμαι με windows mobile συσκευές από τότε που κυκλοφόρησαν και θα ήθελα:

1) να μεταφέρω τις επαφές μου στο καινούργιο λειτουργικό χωρίς να κάτσω να περάσω χειροκίνητα 300 πρόσωπα

2) να έχω επεξεργασία αρχείων office

3) να έχω κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης αντίστοιχο του Destinator που χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή και σε γενικές γραμμές με ικανοποιεί και ως περιβάλλον και ως χάρτες (για Ελλάδα και Ευρώπη)

4) να βάλω κανένα λεξικό (π.χ. Αγγλο-Ελληνικό) του τύπου SlovoEd

5) να έχω καμιά εφαρμογή με εορτολόγιο

Τι λέτε; Υπάρχουν όλα αυτά; Γνωρίζει κάποιος;

Ποια είναι τα κυριότερα προβλήματα που θα συναντήσω, αν το πάρω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα!

 

Είμαι καινούργιος στο forum και χρήστης android για πρώτη φορά! Παρακολουθώ το thread και έχω διαβάσει αρκετά πράγματα που με έχουν βοηθήσει.

 

Έχω όμως ένα πρόβλημα σχετικά με τον συγχρονισμό του mail της δουλειάς μου με το κινητό. Ενώ έχω βάλει το hotmail κανονικά, δεν μπορώ να συνδέσω το εταιρικό mail. Έχω κάνει τα παρακάτω βήματα:

 

E-mail address: onoma@etairia.gr

Password: πληκτρολογούμε το Internet password

Κάνουμε uncheck την επιλογή “Try to get e-mail settings automatically from the Internet”

Provider: Internet E-mail

Your name: onoma

Account display name: etairia

Incoming server: pop3.etairia.gr

Account type: pop3

Username: onoma@etairia.gr

Password: πληκτρολογούμε το Internet password

Outgoing server: smtp.etairia.gr

 

Αλλά μου λέει ότι δεν ανταποκρίνεται ο διακομιστής.

 

Για πείτε εσείς που έχετε εμπειρία τι έχω κάνει λάθος ή τι πρέπει να κάνω.

 

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενημερωση αριθμος εκδοσης 1.37.405.1 παντως σιγουρα δεν ειναι η froyo. σε σας ηρθε αυτη η ενημερωση??
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενημερωση αριθμος εκδοσης 1.37.405.1 παντως σιγουρα δεν ειναι η froyo. σε σας ηρθε αυτη η ενημερωση??

 

μου ηρθε και εμενα!!αλλα δεν ξερω αν διορθωνει τιποτε!!!δεν παρατηρησα καμια αλλαγη!!!

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε και εμενα!!αλλα δεν ξερω αν διορθωνει τιποτε!!!δεν παρατηρησα καμια αλλαγη!!!

 

αν πρόλαβα να δω καλά, κάτι έλεγε για βελτίωση των ασύρματων δικτύων.

Πάντως στο site της HTC δεν υπάρχει.

Το μόνο παγωμένο γιαούρτι που βλέπω είναι της φάγε... :ninja:

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενημερωση αριθμος εκδοσης 1.37.405.1 παντως σιγουρα δεν ειναι η froyo. σε σας ηρθε αυτη η ενημερωση??

 

ΟΤΑ ή WiFi? Άκυρο... την έχω ήδη αυτήν την έκδοση... 2.1 Update1

Edited by gkagg
Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Έχετε καταφέρει στις επαφές σας να αποθηκεύετε περισσότερα από ένα κινητά σε κάθε επαφή και να διατηρείται ο χαρακτηρισμός κινητό ;;;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ήρθε ένας φίλος τις προάλες να του βάλω εφαρμογές, να του δείξω ρυθμίσεις κλπ στο wildfire αλλα αμέσως παρατήρησα οτι η οθόνη του ήταν πολύ χειρότερη απο την δικιά μου στο θέμα της αντίθεσης δλδ το μαύρο χρώμα ήταν πιο γκρι απο το δικό μου και γενικά όλα τα χρώματα και ήταν τόσο αισθητό που το παρατήρησα αμέσως έχω τραβήξει και φωτογραφία έχετε καμιά ιδέα γιατί γίνετε αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ήρθε ένας φίλος τις προάλες να του βάλω εφαρμογές, να του δείξω ρυθμίσεις κλπ στο wildfire αλλα αμέσως παρατήρησα οτι η οθόνη του ήταν πολύ χειρότερη απο την δικιά μου στο θέμα της αντίθεσης δλδ το μαύρο χρώμα ήταν πιο γκρι απο το δικό μου και γενικά όλα τα χρώματα και ήταν τόσο αισθητό που το παρατήρησα αμέσως έχω τραβήξει και φωτογραφία έχετε καμιά ιδέα γιατί γίνετε αυτό...

Φωτεινότητα συσκευής;;

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

ρε, δεν ηταν καν γεμάτη, απλά υπήρχε το σηματάκι... δηλαδή καμιά 10αριά mb τα είχε σίγουρα... και την γέμισα επίτηδες μέχρι να βγάλει το σηματάκι και έστειλα στον εαυτό μου, και πάλι που δεν ερχόταν, μέχρι που έβγαλα μερικές εφαρμογές, ελευθερώθηκε χώρος, μετά από λίγο ήρθε..

επίσης όταν έχει βγει το σηματάκι δεν μπορώ να εγκατάστήσω καινούρια εφαρμογή, ακόμα και αν υπάρχει χώρος...μόλις απελευθερώνεται αρχίζει να την κατεβάζει και την εγκαθιστά...

Ναι τα έχω παρατηρήσει όλα εκτός από τα μηνύματα. Κι εγώ είχα παρατηρήσει ότι κάπου στα 15 ελεύθερα αρχίζει να ειδοποιεί με το εικονίδιο...

Αυτο με την καινούρια εφαρμογή ισχύει... Δεν μπορείς να βάλεις από το μαρκετ εφαρμογή. Περιμένει να αδειάσεις χώρο. Και είναι σπαστικό γιατί έχεις ακόμα, αν και φαντάζομαι ότι απλά εννοεί πως αν ξεπεράσεις αυτά τα όρια, ίσως γίνεται μετά unstable το κινητο ;)

Ξέρεις εσύ (ή κάποιος άλλος) αν μπορούμε να βάλουμε το apps2sd με root, ή θέλει κάποια custom rom μονο;;

 

Καλημέρα σε όλους.

Επειδή τις τελευταίες μέρες σκέφτομαι να αγοράσω τη συσκευή αυτή, θα μπορούσε κάποιος να δώσει τα κυριότερα μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα;

Βασικά είμαι με windows mobile συσκευές από τότε που κυκλοφόρησαν και θα ήθελα:

1) να μεταφέρω τις επαφές μου στο καινούργιο λειτουργικό χωρίς να κάτσω να περάσω χειροκίνητα 300 πρόσωπα

2) να έχω επεξεργασία αρχείων office

3) να έχω κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης αντίστοιχο του Destinator που χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή και σε γενικές γραμμές με ικανοποιεί και ως περιβάλλον και ως χάρτες (για Ελλάδα και Ευρώπη)

4) να βάλω κανένα λεξικό (π.χ. Αγγλο-Ελληνικό) του τύπου SlovoEd

5) να έχω καμιά εφαρμογή με εορτολόγιο

Τι λέτε; Υπάρχουν όλα αυτά; Γνωρίζει κάποιος;

Ποια είναι τα κυριότερα προβλήματα που θα συναντήσω, αν το πάρω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

1) Φαντάζομαι ότι χρησιμοποιείς και outlook, οπότε θεωρητικά γίνεται. Πολλοί έχουν προβλήματα με το htc sync, οπότε δεν εγγυώμαι σίγουρα. Φίλοι μου έχουν στείλει τις επαφές με Bluetooth από τα παλιά τους τηλέφωνα και δεν είχαν πρόβλημα. Εγώ τα συγχρόνισα όλα με το gmail και δεν είχα επίσης πρόβλημα. Για σιγουριά όμως, ας σου απαντήσει κάποιος που βασίζεται στο outlook ;

2) Γίνεται!

3) Δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα προσωπικά και καλύτερα γι'αυτό να ρωτήσεις εδώ. Η αλήθεια είναι ότι σε χάρτες δεν είχα βρει κάτι να φτάνει το destinator. Αλλά σε user interface το destinator δεν ήταν και κορυφαίο...

4) Υπάρχουν τα πάντα αρκεί να τα αγοράζεις ;) "Δωρεάν" έχω βρει ένα αγγλο-ελληνικό, αλλά δεν έχει και φωνητικό module (να λέει τις λέξεις). Υπάρχει και το slovoed πάντως αρκεί είπαμε να πληρώσεις!

5) Υπάρχει ναι! Την έχει αναπτύξει κι ένα παιδί από εδώ από το forum. Επίσης, εγω έχω συγχρονίσει ένα εορτολόγιο με το google calendar και μου δείχνει στο ημερολόγιο όλες τις γιορτές και γενέθλια επαφών ;)

 

Το κύριο πρόβλημα του κινητού είναι η οθόνη του (η ανάλυση της οποίας δεν είναι και η καλύτερη δυνατή για το μέγεθος της οθόνης)!

Τώρα ο καθένας έχει και διαφορετικά προβλήματα, αν κι εγώ δεν έχω κάτι ιδιαίτερο...

 

Βρηκα ενημερωση αριθμος εκδοσης 1.37.405.1 παντως σιγουρα δεν ειναι η froyo. σε σας ηρθε αυτη η ενημερωση??

αν πρόλαβα να δω καλά, κάτι έλεγε για βελτίωση των ασύρματων δικτύων.

Πάντως στο site της HTC δεν υπάρχει.

Το μόνο παγωμένο γιαούρτι που βλέπω είναι της φάγε... :ninja:

Ωραίο αυτό με το γιαούρτι :lol:

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ έχω βαρεθεί κι έχω αρχίσει να σκέφτομαι για custom... Πάντως κι εμένα μου ήρθε η αναβάθμιση αλλά είμαι rooted και δεν την έβαλα... Ας ελπίσουμε ότι αυτή η ενημέρωση αποτελεί πρόδρομο του froyo...

 

Παιδιά καλησπέρα ήρθε ένας φίλος τις προάλες να του βάλω εφαρμογές, να του δείξω ρυθμίσεις κλπ στο wildfire αλλα αμέσως παρατήρησα οτι η οθόνη του ήταν πολύ χειρότερη απο την δικιά μου στο θέμα της αντίθεσης δλδ το μαύρο χρώμα ήταν πιο γκρι απο το δικό μου και γενικά όλα τα χρώματα και ήταν τόσο αισθητό που το παρατήρησα αμέσως έχω τραβήξει και φωτογραφία έχετε καμιά ιδέα γιατί γίνετε αυτό...

Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου, αλλά εγώ είδα ένα wildfire στα public και η οθόνη του μου φάνηκε χειρότερης ανάλυσης από του δικού μου. Το ξέρω ότι δε γίνεται, αλλά πραγματικά ήταν απίστευτα πιξελιασμένη :wacko:

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις εσύ (ή κάποιος άλλος) αν μπορούμε να βάλουμε το apps2sd με root, ή θέλει κάποια custom rom μονο;;

 

Ωραίο αυτό με το γιαούρτι

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ έχω βαρεθεί κι έχω αρχίσει να σκέφτομαι για custom... Πάντως κι εμένα μου ήρθε η αναβάθμιση αλλά είμαι rooted και δεν την έβαλα... Ας ελπίσουμε ότι αυτή η ενημέρωση αποτελεί πρόδρομο του froyo...

 

δεν ξέρω, δεν το έχω δοκιμάσει καθόλου, περιμένω froyo πως και πως... αν πάντως δεν έχουμε froyo μέχρι το νέο έτος θα πάω σε custom...

αν και σήμερα διάβαζα ότι η google ισχυρίζεται-στα πλαίσια μιας διαφωνίας με την LG- ότι η Gingerbread δεν έχει minimum requirment 1 Ghz επεξεργαστεί, αλλά μπορεί να μπει οπουδήποτε...

λέτε να μας κάνει την έκπληξη η καλή htc??

ξέρω είναι απίθανο και θα μείνει στα όνειρα μου, αλλά δεν πειράζει :p

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο στο αυτόματο.

Μήπως ο αισθητήραε φωτός ενός εκ των δύο κινητών καλυπτόταν από κατι; Η μήπως έχει πρόβλημα; Δοκίμασε να τα βάλεις χειροκίνητα και τα 2 στο μέγιστο...

 

δεν ξέρω, δεν το έχω δοκιμάσει καθόλου, περιμένω froyo πως και πως... αν πάντως δεν έχουμε froyo μέχρι το νέο έτος θα πάω σε custom...

αν και σήμερα διάβαζα ότι η google ισχυρίζεται-στα πλαίσια μιας διαφωνίας με την LG- ότι η Gingerbread δεν έχει minimum requirment 1 Ghz επεξεργαστεί, αλλά μπορεί να μπει οπουδήποτε...

λέτε να μας κάνει την έκπληξη η καλή htc??

ξέρω είναι απίθανο και θα μείνει στα όνειρα μου, αλλά δεν πειράζει :p

Υπάρχει μια custom Rom με gingerbread, η οποία βέβαια δεν ειναι ιδιαίτερα λειτουργικη, αλλά είναι μια πρώτη ένδειξη για το τι να περιμένουμε!

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το update αλλά δεν έχω παρατηρήσει διαφορά :(

Υπάρχει κάποιο link να γράφει για τις αλλαγές που έγιναν?

Link to comment
Share on other sites

στο ιντερνετ πάντως κυκλοφορεί η φήμη, μεταξύ των χρηστών, ότι ίσως η σημερινή αναβάθμιση είναι για να στείλουν μέσα στην εβδομαδα(ίσως και αύριο) την 2.2...

 

μακάρι να μην είναι ράδιο αρβύλα!!

Link to comment
Share on other sites

στο ιντερνετ πάντως κυκλοφορεί η φήμη, μεταξύ των χρηστών, ότι ίσως η σημερινή αναβάθμιση είναι για να στείλουν μέσα στην εβδομαδα(ίσως και αύριο) την 2.2...

 

μακάρι να μην είναι ράδιο αρβύλα!!

 

Όντως μακάρι. Γρήγορο το κινητάκι αλλά μια 2.2 την θέλει.

Link to comment
Share on other sites

Απο την HTC UK:

 

Good news for HTC Legend users. The Android 2.2 update for HTC Legend will begin to roll out across Europe from tomorrow. We're looking forward to hearing your feedback.

17 hours ago

 

Αντε να δουμε του Wildfire ποτε θα κυκλοφορησει.

Link to comment
Share on other sites

Χθες διάβασα στην σελίδα της htc uk στο Facebook ότι πρώτα θα πάρει την αναβάθμιση το legend εντός των ημερών και το δικό μας πριν τα χριστούγεννα.Άντε να δούμε
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...