Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι οτι είναι πάρα πολύ καλή τιμή!

 

Και να ρωτήσω, αυτό με το οτι ξεβάφει το χρώμα τις πρόσοψης στις γωνίες ισχύει? Ξενέρωσα όταν το διάβασα... Το έχω παραγγείλει σε μαύρο (αν παίζει ρόλο).

 

Εμένα παρόλο που το φυλάσσω πάντοτε σε θήκη ξέβαψε.Αστοχία στην επιλογή του υλικού από την htc κατά την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα παρόλο που το φυλάσσω πάντοτε σε θήκη ξέβαψε.Αστοχία στην επιλογή του υλικού από την htc κατά την γνώμη μου.

Αναφέρτε και ποιο χρώμα έχετε, για να συγκρίνουμε αν είναι θέμα όλων των συσκευών ή συγκεκριμένων χρωμάτων..

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν αν δε θες να χρησιμποιήσεις extra πρόγραμμα, πας ΜΗΝΥΜΑΤΑ => κουμπί menu => ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ => ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ SMS => ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ - ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ UNICODE 16(bit).

μετά, πας στο βασικό μενού ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ => ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ => ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΕΙΜΕΝΟΥ - TOUCH INPUT ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ => ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΚΕΙΜΕΝΟΥ => απενεργοποίηση στο ΠΡΟΒΛΕΨΗ απενεργοποίηση στο ΟΡΘΟΓΡΑΦΗΣΗ

από εκεί και πέρα όταν πας να γράψεις μήνυμα, θα σου εμφανίζονται κεφαλαία και μικρά, με διπλό κλικ στο caps εμφανίζεται μια παυλίτσα από κάτω του που σημαίνει ότι είναι ενεργοποιημένα μόνιμα τα κεφαλαία, και γράφεις μήνυμα 160 χαρακτήρων..

 

Ευχαριστώ πολύ... :D

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρτε και ποιο χρώμα έχετε, για να συγκρίνουμε αν είναι θέμα όλων των συσκευών ή συγκεκριμένων χρωμάτων..

 

εγω εχω το κοκκινο.νομιζω τον αυγουστο-σεπτεμβρη το πηρα κ ειναι σαν καινουριο. τουχω θηκη κ ζελατινα

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρτε και ποιο χρώμα έχετε, για να συγκρίνουμε αν είναι θέμα όλων των συσκευών ή συγκεκριμένων χρωμάτων..

Έχω εδώ και ένα μήνα το metal mocha (καφέ), με θήκη και ζελατίνα και είναι άψογο, σαν να το έβγαλα τώρα από το κουτί του..:)

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρτε και ποιο χρώμα έχετε, για να συγκρίνουμε αν είναι θέμα όλων των συσκευών ή συγκεκριμένων χρωμάτων..

 

Έχω το μαύρο απο Σεπτέμβριο, με θήκη μεταφοράς και είναι σαν καινούργιο.

Η γυναίκα μου έχει το κόκκινο, σε sleeve και είναι και αυτό σε τέλεια κατάσταση.

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το μαύρο έχω κάνα μήνα με ελαφριά χρήση και προσοχή δεν έχει ξεβάψει.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι μέσα στη θήκη να είναι σε άψογη κατάσταση?

Καλύτερα να απαντήσουν για φθορές όσοι δε χρησιμοποιούν θήκη.

Εγώ έχω το άσπρο, εκτός θήκης, 45 ημέρες περίπου και δεν έχει πάθει τίποτα εξωτερικά.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι μέσα στη θήκη να είναι σε άψογη κατάσταση?

Καλύτερα να απαντήσουν για φθορές όσοι δε χρησιμοποιούν θήκη.

Εγώ έχω το άσπρο, εκτός θήκης, 45 ημέρες περίπου και δεν έχει πάθει τίποτα εξωτερικά.

 

Αν απαντήσουν για φθορές όσοι δεν χρησιμοποιούν θήκη και SP και το ρίχνουν χύμα μέσα στην τσάντα ή στην τσέπη (παρέα με αναπτήρες κλειδιά φορτιστές γυαλια κτλ) τι περιμένεις να σου πούν; :lol:

 

Εγώ όταν μιλάω για θήκη, εννοώ μόνο κατά την μετακίνηση (όχι δεν έχει μπει σε τσέπη / τσάντα).

Κατά τα άλλα χύμα στο γραφείο δίπλα στο PC μου την βγάζει...

 

Γενικά όλες οι συσκευές σου φέρονται καλά όταν τους φέρεσαι καλα! ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα είναι το κλασικό γκρι και το πήρα Αύγουστο.Από την πρώτη μέρα ήταν σε δερμάτινη θήκη.Ποτέ δεν μπήκε σε τσέπη μαζί με αναπτήρες ή κλειδιά.Παρόλα αυτά στις γωνίες το χρώμα έχει αλλοιωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι μέσα στη θήκη να είναι σε άψογη κατάσταση?

Καλύτερα να απαντήσουν για φθορές όσοι δε χρησιμοποιούν θήκη.

Εγώ έχω το άσπρο, εκτός θήκης, 45 ημέρες περίπου και δεν έχει πάθει τίποτα εξωτερικά.

Δεν είναι απαραίτητο αυτό, εγώ χρησιμοποιώ sleeve και είναι ακόμα σε άψογη κατάσταση. Ενός φίλου που έχει δερμάτινη θήκη ξέβαψε (χρώματος metal mocha) στις γωνίες λίγες μέρες αφότου ξεκίνησε να την χρησιμοποιεί. Μάλλον οι διαστάσεις της θήκης δεν ήταν οι σωστές και τριβότανε υπερβολικά στο βάλε βγάλε το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το καφέ από τον Αύγουστο, δεν το βάζω χύμα σε τσάντες, δεν το έχω σε θήκη και είναι σαν καινούριο. Λίγη προσοχή θέλει απλά.. :)
Link to comment
Share on other sites

απο που μπορω να κανω εκαθαριση δεδομενων στην εφαρμογη Barcode scanner???Μου βγαζει και μενα το μνμ για αναγκαστικο κλεισιμο αλλα δεν βρισκω απο που να κανω την εκαθαριση μηπως και στρωσει!

H προηγούμενη έκδοση της εφαρμογής αυτής είχε πρόβλημα και για αυτό το λόγο είχαμε force closes. Χθές βγήκε καινούρια έκδοση και όλα καλά :)

 

Εγκατέστησα το 3G Watchdog αν και είχα κάποιες επιφυλάξεις όσον αφορά την αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας.Πολλά έχουν γραφτεί για αυτό.

Το ερώτημα μου είναι: καταναλώνει μπαταρία ακόμα και αν δεν είμαι συνδεδεμένος μέσω mobile internet;

Ηρέμησε με την μπαταρία. Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις έτσι. Άσε το πρόγραμμα να κάνει τη δουλειά του. Αν είναι έτσι, κακώς πήρες smartphone. Μη βάζεις κανένα πρόγραμμα, γιατί θα τρώει μπαταρία....

Το πρόγραμμα δεν τρέχει (τουλάχιστον στο προσκήνιο) όταν δεν έχεις ανοιχτό το 3g. Πιθανώς στο παρασκήνιο να τρέχει, αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα με την μπαταρία ;)

 

όλη αυτή τη διαδρομή θέλω να γλυτώσω.. :S

Αυτό που σου είπε ο φίλος για το widget, γίνεται μια φορά και μόνο... Απλά βγαίνει σε κάποια από τις αρχικές οθόνες το widget και το μόνο που έχεις να κάνεις είναι ένα tap, ώστε να ανοίξει το internet.

Στην κινεζική 2.2 το jit δεν ειναι ενεργοποιημένο οπότε ξέχασε το για την ταχυτητα αν ισχύει το ιδιο κ για την ευρωπαϊκή έκδοση. Εγω χρησιμοποιω custom 2.2 την openfire και είμαι πολυ ευχαριστημένος.Εδω και 2 εβδομάδες τρέχει απροβληματιστα στη συσκευη μου.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τελικά με την openfire όλα καλά; βρίσκεις κάποιο bug που σε ενοχλεί; Από τηνcm6 τί εντυπώσεις είχες; Δοκίμασες την rc2? :confused:

Καλησπέρα σε όλους.

 

Εχει προκυψει ένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο widget καθώς πλέον δεν εντοπίζεται αυτόματα η τρέχουσα τοποθεσία μου με αποτέλεσμα να μην λαμβάνω τα στοιχεια καιρου. Ως εκ τούτου και στο βασικό clock&weather widget στο Sense, κατω από την ώρα αναγράφει απλά "current location" χωρίς εικονίδιο καιρού.

 

Να σημειώσω ότι απο την εφαρμογή weather μπορώ να προσθέσω την τοποθεσία μου (Αθήνα) (και να ανανεώσω τα στοιχεία καιρού) αλλά την δέχεται ως επιπλέον καταχώρηση και όχι ως προεπιλογή για current location, με αποτέλεσμα να μην εμφανίζεται αυτομάτως στα σχετικά widgets. Εάν προσπαθήσω να καταχωρήσω τοποθεσία μεσω του weather widget λαμβάνω μηνυμα απροσδόκητης παύσης. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο αλλα στις ρυθμίσεις privacy είναι ενεργοποιημένη η επιλογή "Use my Location" (δεν αλλάζει κάτι εαν απενεργοποιηθεί), ενώ έχω κάνει αφαίρεση και εκ νεόυ προσθήκη του weather widget χωρίς αποτέλεσμα.

 

Οποιαδήποτε ιδέα ευπρόσδεκτη

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακρυσκελές μήνυμα

Μήπως φίλε μου απενεργοποίησες την εύρεση της τοποθεσίας σου; Αν πας ρυθμίσεις->τοποθεσία, είναι ενεργοποιημένο το μέσω ασύρματων δικτύων;

παιδια επειδη ενδιαφερομαι αμεσα να το αγορασω μου αρεσει πολυ!

πειτε μου η οθονη ειναι τοσο πολυ προβλημα οσο λενε?

αναβαθμηση σε 2,2 θα παρει? και τελικα υπαρχει προβλημα συμβατοτητας με τις εφαρμογες?

Απ'ότι λέγεται θα πάρει αναβάθμιση. Σ'ενα mail που έστειλα στην htc, μου είπαν ότι θα πάρει, αλλά δεν ξέρουν πότε...

Για την οθόνη τι να σου πω; Είχα ένα n80 με πολύ καλύτερη ανάλυση και πολύ μεγαλύτερη πυκνότητα pixels καθώς κι ένα lg viewty, πάλι με καλύτερη ανάλυση και πρόβλημα δεν έχω. Μου φαίνεται ικανοποιητικότατη! :)

Πήγαινε δες το από κοντά, γιατί όλα αυτά είναι υποκειμενικά ;)

 

Να ευχαριστήσω ΚΑΙ εγώ με την σειρά μου τον φίλο Βασίλη(Vills).

Μετά από βοήθεια μέσω PM κατάφερα και έκανα Unroot το τηλέφωνο μου.

Βέβαια όταν το ανοίγω και κρατάω πατημένο το πάνω κουμπί της έντασης με βγάζει στον Bootloader αλλά το recovery δεν ανοίγει οπότε θεωρώ πως είναι unrooted.

Από αύριο φεύγει για service το κιν.

Θα σας ενημερώσω!

Φιλικά

Ίσως θα μπορούσες να δοκιμάσεις και κάποια εφαρμογή που ηθελε root δικαιώματα, αλλά φαντάζομαι όλα καλά θα είναι! Ενημέρωσέ μας για ότι νεότερο ;)

 

Παραθέτω τα ποστς:

...

 

Το δεύτερο ποστ είναι στις 7 Σεπτ. 3 μέρες μετά την αγορά, ημέρα Τρίτη δηλαδή.

 

Αλλά ευτυχώς μετά είδα ένα ποστ που αναφέρεται στο οτι του κάνανε εντύπωση αυτά τα 2 ποστ, και οτι το έχει 1μιση μήνα το κινητό και δεν έχει δει φθορά, και ρώτησε μήπως αλλάξανε τα υλικά κατασκευής (δεν το παρέθεσα γιατί δεν το βρήκα το ποστ)

Το επόμενο ποστ (που έλεγε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα) είναι μάλλον δικό μου (εκτός αν απλά θυμάμαι τόσο καλά post άλλου παιδιού εδώ μέσα :p).

Από μέσα με τέλη ιουλίου που το έχω, δεν έχω πρόβλημα. Έχω το καφέ χρώμα και το αγόρασα από τη vodafone από τους πρώτους εδώ μέσα. Θήκη χρησιμοποιώ μια διαλυμένη υφασμάτινη αλλά όχι πάντα. Με κλειδιά δεν το έχω βάλει στην τσέπη, ενώ έξυνα τις άκρες μήπως και φύγει το χρώμα :O

Στο σπίτι εννοείται χωρίς θήκη...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα είναι το κλασικό γκρι και το πήρα Αύγουστο.Από την πρώτη μέρα ήταν σε δερμάτινη θήκη.Ποτέ δεν μπήκε σε τσέπη μαζί με αναπτήρες ή κλειδιά.Παρόλα αυτά στις γωνίες το χρώμα έχει αλλοιωθεί.

 

Αυτό ενδεχομένως να γίνεται επειδή ιδρώνει το χέρι σου, και τα άλατα του ιδρώτα "τρώνε το πλαστικό"

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ενδεχομένως να γίνεται επειδή ιδρώνει το χέρι σου, και τα άλατα του ιδρώτα "τρώνε το πλαστικό"

 

Μπορεί να είναι και αυτό.Άμα διαβρώνεται τόσο εύκολα τι να πω.Το κρατάω στο χέρι μου όταν το χρησιμοποιώ.Όλες τις άλλες ώρες είναι σε δερμάτινη θηκούλα μεγαλύτερων διαστάσεων από το wildfire.Το χρησιμοποιώ όπως και όλα τα προηγούμενα κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου.Τέτοιου είδους φθορά όμως συνήθως γινόταν μετά από πολλούς μήνες και όχι τους πρώτους 2.Και κάτι άλλο.Εμένα έχει χάσει την "γυαλάδα" και μπροστά εκατέρωθεν του trackball.Μπορεί να φταίει και η παρτίδα της συσκευής (αγορασμένο από voda τις πρώτες ημέρες κυκλοφορίας του)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι και αυτό.Άμα διαβρώνεται τόσο εύκολα τι να πω.Το κρατάω στο χέρι μου όταν το χρησιμοποιώ.Όλες τις άλλες ώρες είναι σε δερμάτινη θηκούλα μεγαλύτερων διαστάσεων από το wildfire.Το χρησιμοποιώ όπως και όλα τα προηγούμενα κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου.Τέτοιου είδους φθορά όμως συνήθως γινόταν μετά από πολλούς μήνες και όχι τους πρώτους 2.Και κάτι άλλο.Εμένα έχει χάσει την "γυαλάδα" και μπροστά εκατέρωθεν του trackball.Μπορεί να φταίει και η παρτίδα της συσκευής (αγορασμένο από voda τις πρώτες ημέρες κυκλοφορίας του)

 

Τι να πω... Μπορείς να αξιώσεις τίποτα αν το πας πίσω;

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξενέρωσα.. Το κινητό δεν το είχαν τελικά..

 

Αλλά μου την δίνει όταν το παραγγέλνεις και σου λένε "αύριο θα το έχω" και δεν έχουν ρωτήσει καν τον προμηθευτή τους αν θα το στείλει...

 

Τέλος πάντων... Αναμονή...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξενέρωσα.. Το κινητό δεν το είχαν τελικά..

Αλλά μου την δίνει όταν το παραγγέλνεις και σου λένε "αύριο θα το έχω" και δεν έχουν ρωτήσει καν τον προμηθευτή τους αν θα το στείλει...

Τέλος πάντων... Αναμονή...

Δεν ξέρω ποιον να βρίσω.. Την HTC ή την Vodafone από την οποία έχω παραγγείλει εδώ και ένα μήνα 2 κινητά και αφού πήγαινε από βδομάδα σε βδομάδα, τώρα με έστειλαν αρχές Δεκεμβρίου..

Αύριο θα πάω να δω τι εννοούν όταν λένε παραγγελία και να ζητήσω να κάνει ένα τηλέφωνο μπροστά μου..

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι αυτό το ποστ του tsente:

 

Δεν είναι απαραίτητο αυτό, εγώ χρησιμοποιώ sleeve και είναι ακόμα σε άψογη κατάσταση. Ενός φίλου που έχει δερμάτινη θήκη ξέβαψε (χρώματος metal mocha) στις γωνίες λίγες μέρες αφότου ξεκίνησε να την χρησιμοποιεί. Μάλλον οι διαστάσεις της θήκης δεν ήταν οι σωστές και τριβότανε υπερβολικά στο βάλε βγάλε το κινητό.

 

Πρέπει να ζορίζεται το κινητό να μπει μέσα, και έτσι να τρίβεται αρκετά με αποτέλεσμα να ξεβάφει.

 

Είδα αυτή:

http://cgi.ebay.com/New-Real-Cowhide-leather-Case-Skin-HTC-Wildfire-G8-/330475105434?pt=PDA_Accessories&hash=item4cf1d9ec9a#ht_4628wt_796

Λέτε να έχει πιο "free-play"?

 

Δεν έχει λουράκι.

Link to comment
Share on other sites

εμένα σήμερα μου ήρθε μία σιλικόνης μόνιμη, όχι κάτι τρελό αλλά ανεκτή προς το παρόν για τα 3-4ευρώ της μαζί με τη προστατευτική ζελατίνα :) ..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου είπε ο φίλος για το widget, γίνεται μια φορά και μόνο... Απλά βγαίνει σε κάποια από τις αρχικές οθόνες το widget και το μόνο που έχεις να κάνεις είναι ένα tap, ώστε να ανοίξει το internet.

Τότε μάλλον κατάλαβα λάθος..μπορείς να μου πεις ποιο είναι το widgetάκι αυτό? :)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ξέρει κανένας αν η cosmote σε αφήνει να το πάρεις με επιδότηση γιατί τους πήρα τηλέφωνο αλλά μου είπαν ότι επειδή δεν έχει ανοίξει ακόμα η επιδότηση μου δεν μπορούν να μου πουν.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πήρα στην cosmote μου είπαν οτι το wildfire είναι αποκλειστικότητα της vodafone.

 

Στο Linpack το Wildfire με 2.1 με το ζορι πιανει 3,?? σκορ με την 2.2 (με jit ενεργοποιημενο) που χρησιμοποιω πιανει 5,+ και γενικα παει σφαιρα πραγματικα.

Αυτο που με ανησυχεί ομως ειναι οτι στην Κινα που κυκλοφορει με 2.2 το jit δεν ειναι ενεγοποιημενο, ελπιζω να μην γινει το ιδιο και στην ευρωπαϊκή εκδοση.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι αυτο το jit?

Και επίσης τι θα γίνει τελικα με το flash στην 2.2?

 

Επίσης κάτι που διάβασα για τον χρονισμό της CPU ότι θα τρέχει απροβλημάτιστα στα 700κάτι, με το froyo

Edited by kauleas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...