Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! :)

Java εφαρμογές μπορώ να εγκαταστίσω? Τις ανοίγω με τον astro manager αλλά τις ανοίγει σα zip.

Mπορείς να κοιτάξεις εδώ. Δεν έχω δοκιμάσει κάτι τέτοιο (και ούτε πρόκειται μιας και έχω ολόκληρο λειτουργικό με τόσες εφαρμογές και δεν πρόκειται να βάλω java), οπότε ότι κάνεις κοίταξέ το καλά...

 

Τελικά με το Skype τι γίνεται?Άκουσα οτι θέλει επεξεργαστή 600+ κ καλύτερη ανάλυση...γενικά από εφαρμογές έχει πρόβλημα?Τα pdf με ζουμ είναι ευανάγνωστά?Σκέφτομαι να το αγοράσω και γω αν κ αρχικά σκεφτόμουν το galaxy 3...h to x8 Που μου πρότειναν πρόσφατα.

Κι εγώ αυτά διάβασα κάπου σαν απαιτήσεις, αλλά το πρόγραμμα παίζει στο wildfire (βέβαια δεν μπορείς να κάνεις κλήση ή chatting, γιατί κάνει force close, αλλά τρέχει κανονικά κι αυτό είναι θετικό! Αναμένουμε σε βελτίωση της κατάστασης. Μέχρι τότε, υπάρχει η εφαρμογή Nimbuzz, η οποία κάνει τη δουλειά του skype. Και τα pdf με ζουμ διαβάζονται κανονικότατα. Από εφαρμογές δεν έχει πρόβλημα, από παιχνίδια ίσως...

 

Εχετε υποψιν σας καποιο ενσυρματο hands free που να εχει ποιοτικο ηχο και ενσωματωμενο χειριστηριο για μουσικη? Αυτο που δινεται μαζι δεν με καλυπτει ηχητικα...

 

Ευχαριστω:)

Για handsfree μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε ακουστικά αν θέλεις ποιοτικό ήχο. Βέβαια με τη λύση αυτή, δεν έχει μικρόφωνο το handsfree, αλλά απλά στο λέω για καλύτερο ήχο ;)

 

Όσο για το root... Θες να βάλεις cooked ROM? Αν όχι μην μπλέκεις με rooting φιλαράκο!

Δεν είναι τελείως έτσι. Πχ το apps2sd είναι σημαντικό. Όπως και backup και κάτι άλλα τέτοια, αν και σε γενικές γραμμές ισχύει αυτό που λες ;)

 

παιδιά χρησιμοποιώ το handcent για τα μηνύματα. όταν όμως μοθ στέλνουν ένα μήνυμα μοθ το εμφανίζει και στο handcent και στο default του κινητου. Ξέρει κανείς πως απενεργοποιείτε το default?

Πήγαινε στην εφαρμογή μηνύματα του κινητού, πάτησε το πλήκτρο menu-> και ξε-τίκαρε το ληφθείσα ειδοποίηση :)

 

Παιδιά περιμένω εδώ και καιρό είτε απο τη vodafone ειτε απο το πλαίσιο το wildfire ΣΕ ΑΣΠΡΟ!

Έχει κανείς κάποια καλυτερη ενημέρωση για το ερώτημά μου?

Σε άσπρο δεν το βλέπω να έρχεται επίσημα στα ράφια των ελληνικών καταστημάτων.

Στο πλαίσιο (στη θεσσαλονίκη) αυτό που έχει βιτρίνα, είναι το άσπρο πάντως και νομίζω και στο public το ίδιο... Οπότε μάλλον έρχεται επίσημα το άσπρο. Πήρες τηλέφωνο σε κάποιο κατάστημα από αυτά;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω το ξαναλεω γιατι μαλλον δεν ειδατε το ποστ μου 3-4 σελιδες πισω..στο saturn Θεσσαλονικης υπαρχουν ολα τα χρωματα,μεχρι και το κοκκινο.εγω φυσικα τσιμπησα το ασπρο ειναι το ομορφοτερο κατα τη γνωμη μου:)
Link to comment
Share on other sites

εμένα το κινητό με έχει αφήσει πλήρως ικανοποιημένο, το μόνο αρνητικό είναι η μπαταρία, αλλά δεν με πειράζει να το φορτίζω κάθε μέρα...(δε ρισκάρω να αφήσω την μπαταρία στο 50% για μια μέρα)

προσωπικά θεωρώ λίγο περιττό να μπορώ να παίξω 3d παιχνίδια στο κινητό.. προτιμώ να παίζω πιο "χαζά" παιχνίδια, σε στυλ papper toss ή pee.. κινητό είναι, όχι ps3, αυτά τα παιχνίδια έχουν πλάκα και περνάς ευχάριστα τον χρόνο σου..

σίγουρα άλλα κινητά πχ το desire έχει καλύτερη ανάλυση οθόνης και καλύτερη κάμερα... αλλά οκ, έχει και τα διπλάσια λεφτά.. και προσωπικά προτιμώ να πάρω μια ψηφιακή, η οποία είναι σαφώς καλύτερη από το desire για φωτογραφίες στα ταξίδια κλπ και να έχω μια μέτρια αν τύχει κάτι...

φυσικά πάντα μετράει το πορτοφόλι, οι ανάγκες και προτεραιότητα του καθενός...

Link to comment
Share on other sites

1. Πώς βλέπουμε τα περιεχόμενα της SD?

2. 77MB χωρητικότητα στη συσκευή είναι καλά? Πόση έχει όταν το αγοράζουμε (όχι πόση αναφέρεται γενικα).

3. Γιατί στο Silent Profile ακούγονται οι ήχοι του τηλεφώνου και των εφαρμογών?

Link to comment
Share on other sites

1. Πώς βλέπουμε τα περιεχόμενα της SD?

2. 77MB χωρητικότητα στη συσκευή είναι καλά? Πόση έχει όταν το αγοράζουμε (όχι πόση αναφέρεται γενικα).

3. Γιατί στο Silent Profile ακούγονται οι ήχοι του τηλεφώνου και των εφαρμογών?

1.μπορεις να τα βλέπεις με ενα file manager. π.χ τον Astro

2.γενικα δεν ξερω τι ισχυει εμενα ειχε 155MB νομιζω

3.ποιοι ηχοι τηλεφωνου ακουγονται?? η εφαρμογες εχουν συνηθως δικη τους επιλογη για το αν θα εχουν ηχο η οχι...

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο (στη θεσσαλονίκη) αυτό που έχει βιτρίνα, είναι το άσπρο πάντως και νομίζω και στο public το ίδιο... Οπότε μάλλον έρχεται επίσημα το άσπρο. Πήρες τηλέφωνο σε κάποιο κατάστημα από αυτά;

 

Μένω Αθήνα και εχω πάει σε 1-2 πλαίσια, αλλά έχω τηλεφωνήσει και στα κεντρικά στη Μεταμόρφωση για να δω αν (θα) το φέρνουν. Μέχρι στιγμής μου έχουν πει πως δεν εχουν ενημέρωση..:mad:

 

Με ενδιαφέρει μόνο το πλαίσιο γιατι έχουν επισυνάψει συνεργασία με τη vod και μπορώ να εκμεταλευτώ την επιδότησή μου. Δεν έχω βρει άλλα μαγαζια που να συνεργάζονται σε αυτό το θέμα με τη vodafone...

Link to comment
Share on other sites

Μένω Αθήνα και εχω πάει σε 1-2 πλαίσια, αλλά έχω τηλεφωνήσει και στα κεντρικά στη Μεταμόρφωση για να δω αν (θα) το φέρνουν. Μέχρι στιγμής μου έχουν πει πως δεν εχουν ενημέρωση..:mad:

 

Με ενδιαφέρει μόνο το πλαίσιο γιατι έχουν επισυνάψει συνεργασία με τη vod και μπορώ να εκμεταλευτώ την επιδότησή μου. Δεν έχω βρει άλλα μαγαζια που να συνεργάζονται σε αυτό το θέμα με τη vodafone...

 

Πήρα τηλέφωνο χθες όλα τα Πλαισιο της Αθηνας. Δεν το εχει ουτε ενας το λευκό.

Γενικά ειναι λιγα τα μαγαζια που εχουν ακομα και το καφέ. Φερνουν και τα άλλα χρωματα (μαυρο, λευκο, κοκκινο, εν αντιθεσει με την Vodafone που απαξιεί..) αλλά κανεις δεν γνωριζε πότε θα τους έρθει παραλαβή με νεα κομμάτια..

 

Πηρα το καφε/ανθρακί εν τέλει επειδή δεν μπορουσα να περιμενω επ' αοριστον και επειδή ειχα και επιδοτηση vodafone.

http://www.tuningnews.net/news/041206a/TN_hamann-gallardo-01.JPG
Link to comment
Share on other sites

επιτελους και εγω το πηρα στα χερια μου!

αλλα εχω ενα προβλημα.

μπαινω κανονικα στο μαρκετ επιλεγω εφαρμογη που θελω να κατεβασω.(για αρχη το astro file και barcode ) αλλα κολλαει την ληψη. γραφει συνεχεια εκκινηση ληψης.

κ μρτα τιποτα.τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ Νίκο, αλλά γιατί γίνεται αυτό; Δεν ειρωνέυομαι απλά ρωτάω από απορία, γιατί πρώτη φορά το ακούω...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες η vodafone δεν θα φέρει το γουάιλντφαϊρ σε άλλα χρώματα;

Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση;

Link to comment
Share on other sites

Στην vodafone ειναι μπουφοι εγω οταν ειχα παει να το παραγγειλω δεν ηξεραν καν οτι βγαινει και σε αλλα χρωματα. το παραγγελνεις απο το ιντερνετ και εισαι οκ
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ Νίκο, αλλά γιατί γίνεται αυτό; Δεν ειρωνέυομαι απλά ρωτάω από απορία, γιατί πρώτη φορά το ακούω...

 

Βασίλη δεν είναι κανά σοβαρό κόλπο..ας πούμε ότι το μάρκετ είναι στον ίδιο σέρβερ με το talk, οπότε η έναρξη του talk είναι σαν trigger (σκανδάλη) για να ξεκινήσει το download του μάρκετ..;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να μετατρέψει κάποια ταινία ώστε να παίζει στο wildfire και να μας πει εντυπώσεις από το αποτέλεσμα; Εικόνα, ήχο και καρέ δηλαδή. Έχω βρει αυτό το link http://www.htcwildfireforum.com/htc-wildfire-how-to/putting-movies-on-wildfire/ για όποιον ενδιαφέρεται να δοκιμάσει. Έχω καταλήξει στο να το αγοράσω μάλλον, απλά επειδή ταξιδεύω συχνά θα με ενδιέφερε η γνώμη σας και για τη παρακολούθηση ταινιών στο κινητό.

 

Αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει και κάποιο σύντομο βιντεάκι στο youtube για να δούμε πως φαίνονται οι ταινίες πιστεύω πως θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο..

Edited by Black_Ring

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κινητό αυτό το αγόρασε μια συνάδελφος μου, να ρωτήσω κάτι απλό. Πώς γίνεται στις επαφές η προβολή να γίνεται βάση επιθέτου και όχι όνομάτος ;.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν αυτο το tip για τη μπαταρια που γραφει στη πρωτη σελιδα του desire πιανει και στο wildfire; Το εχει δοκιμασει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να μετατρέψει κάποια ταινία ώστε να παίζει στο wildfire και να μας πει εντυπώσεις από το αποτέλεσμα; Εικόνα, ήχο και καρέ δηλαδή. Έχω βρει αυτό το link http://www.htcwildfireforum.com/htc-wildfire-how-to/putting-movies-on-wildfire/ για όποιον ενδιαφέρεται να δοκιμάσει. Έχω καταλήξει στο να το αγοράσω μάλλον, απλά επειδή ταξιδεύω συχνά θα με ενδιέφερε η γνώμη σας και για τη παρακολούθηση ταινιών στο κινητό.

 

Αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει και κάποιο σύντομο βιντεάκι στο youtube για να δούμε πως φαίνονται οι ταινίες πιστεύω πως θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο..

 

εγώ είχα δοκιμάσει παλιά με το anydvdconverter με profile android... έπαιζαν μια χαρά, βλεπόντουσαν πολύ άνετα, απλά, ίσως και λόγω pc, έκανε πολύ ώρα για να γίνει η μετατροπή...

αυτή τη περίοδο έχει χαλάσει το δικό μου pc και είμαι με το labtop της αδερφής μου, οπότε δεν μπορώ να ανεβάσω κάτι :(

 

Ξερει κανεις αν αυτο το tip για τη μπαταρια που γραφει στη πρωτη σελιδα του desire πιανει και στο wildfire; Το εχει δοκιμασει κανεις;

 

θες να μεταφέρεις εδώ το τιπ για να μην ψάχνουμε και να το δοκιμάσω και να σου πω?

 

Οι εφαρμογες που αποθηκευονται? Στην μνημη του τηλεφώνου ή στην microSD??

 

προς το παρόν στην μνήμη του τηλεφώνου... όταν πάρουμε επιτέλους την froyo αυτό θα αλλάξει...

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

 

θες να μεταφέρεις εδώ το τιπ για να μην ψάχνουμε και να το δοκιμάσω και να σου πω?

 

 

-Battery Tip.

1) Βάζουμε το κινητό να φορτίσει κανονικά με ανοικτό το κινητό μέχρι το γίνει το led πράσινο.

2) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέουμε το φορτιστή και στη συνεχεία το κλείνουμε. Αφού κλείσει τελείως το κινητό, βάζουμε το φορτιστή και πάλι και περιμένουμε να ξαναγίνει πράσινο το led.

3) Όταν γίνει πράσινο, αποσυνδέουμε το φορτιστής, ανοίγουμε το κινητό και αφού ανοίξει τελείως το ξανακλείνουμε και συνδέουμε και πάλι το φορτιστή μέχρι να γίνει και πάλι πράσινο το led.

4) Αφού τελειώσει και αυτή η φόρτιση ξαναανοίγουμε το κινητό και το δουλεύουμε κανονικά.

 

Μερικοί αναφέρουν ότι το LED παραμένει πράσινο κατά τις επανεκκινήσεις χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι.

 

Απο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270099

Link to comment
Share on other sites

προς το παρόν στην μνήμη του τηλεφώνου... όταν πάρουμε επιτέλους την froyo αυτό θα αλλάξει...

 

Παραξενη ιδιομορφία..

Και πάνω που ετοιμαζομουν να πάρω μια 8άρα ή μια 16άρα κάρτα για να εχω "ανεση" με τις εφαρμογες..

Αρα στην SD πάνε μονο φωτογραφιες μουσικη κλπ??

http://www.tuningnews.net/news/041206a/TN_hamann-gallardo-01.JPG
Link to comment
Share on other sites

ωριαος νικο ετσι ηταν. και εγω περιμενα περιμενα περιμενα!

παντος δευτερη μερα και ειμαι πολυ εντυπωσιασμενος απο το κινητο.

μονο κανα δυο εφαρμογες δυσκολευομαι να της καταλαβω πως και τι αλλιως ολα ενταξει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...