Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Aυτό γίνεται γιατί δεν έχεις την έκδοση 2.5.x της recovery. Από την 3 και πάνω δεν υποστηρίζεται το amend scripting. Η διαδικασία είναι αυτή.

 

Την είχα δει την διαδικασία αλλά όταν είδα το όνομα του αρχείου που κατέβαινε νόμιμζα ότι είναι το ίδιο που πέρασα κατα την διαδικασία για το root αλλά τελικά ήταν απλά το ίδιο όνομα και δεν ήταν η recovery . Εγκαταστάθηκε και το GPS και όλα είναι οκ τώρα.. Σε ευχαριστώ πολύ!!

 

πρόβλημα κατεβάζω το zip AlphaRevX και το ανειγω αλλα δεν μου το δηχνι ως εφαρμογή αλλα ως μορφή αρχείου κάνω κάτι λαθος :wacko:

 

Είναι zip αρχείο που πρέπει να κάνεις extract-αποσυμπίεση και θα δεις εκεί μέσα το εκτελέσιμο !!

 

Πως μπορω να δω αν μπορω ή οχι να κλειδωσω δορυφορους?Δεν γνωριζω

 

Κατέβασε ένα πρόγραμμα που να χρειάζεται gps όπως το compass για παράδειγμα και αν δείς ότι εμφανίζεται το σηματάκι του gps τότε μπορείς να κλειδώσεις δορυφόρους μετά από λίγη ώρα...

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε stefanostam το ανοίγω κανονικά το zip και περνώ το περιεχόμενο του αλλα αυτο μου το εμφανίζει ως αρχειο και οχι ως εφαρμογη:(
Link to comment
Share on other sites

Το παθαινω και εγω φιλε.Εχει να κανει κυριως με τα popups.Εχω περιγραψει το προβλημα μου 2-3 σελιδες πιο πισω.Οταν το παθαινω αυτο,να φανταστεις οτι δεν μπορω κλεισω το κινητο,αφου παταω παρατεταμενα του κουμπι για να κλεισει αλλα δεν εμφανιζεται το παραθυρο με τις επιλογες.Ετσι,απλα μαντευω που ειναι το "απενεργοποιηση τηλεφωνου" και το κλεινω.Μου εμφανιζεται καθε 3-4 μερες.Ο Villys λεει οτι δεν ειναι γνωστο προβλημα και μαλλον χρειαζεται να ξαναπερασω την rom.Δεν το εχω κανει,αλλλα σιγουρα καποια στιγμη θα το κανω.

 

 

Γενικά μπουκώνει το κινητό και σου εμφανίζει τέτοια προβλήματα... και εγώ το παθαίνω, μου κάνει χίλια χαζά... μόνο με επανεκκίνηση στρώνει...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα κατεβάζω το zip AlphaRevX και το ανειγω αλλα δεν μου το δηχνι ως εφαρμογή αλλα ως μορφή αρχείου κάνω κάτι λαθος :wacko:

Mήπως κατέβασες έκδοση για άλλο λειτουργικό κι όχι για windows; Τί κατάληξη αρχείου έχει το αρχείο που κατέβασες;

 

Πως μπορω να δω αν μπορω ή οχι να κλειδωσω δορυφορους?Δεν γνωριζω

Δοκίμασε και το gps status.

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε villis αυτο λεω οτι δεν ειναι για windows και οτι ειναι για λινουξ αυτο το αρχειο που εχει η σελιδα που δινεις .Tο αρχειο για τα windows ειναι off line υπαρχει καπου αλλου το αυτο το προγραμα αλλα για windows αμα μπεις στο site που δινεις στην σελιδα 300 θα καταλάβεις τη λεω ....... πάντως ευχαριστώ που μπαίνετε στην διαδικασία να απαντάτε :blink:
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε villis αυτο λεω οτι δεν ειναι για windows και οτι ειναι για λινουξ αυτο το αρχειο που εχει η σελιδα που δινεις .Tο αρχειο για τα windows ειναι off line υπαρχει καπου αλλου το αυτο το προγραμα αλλα για windows αμα μπεις στο site που δινεις στην σελιδα 300 θα καταλάβεις τη λεω ....... πάντως ευχαριστώ που μπαίνετε στην διαδικασία να απαντάτε :blink:

Έχεις δίκιο. Δεν υπάρχει προς το παρόν η έκδοση για windows μιας και πλέον βγήκε η beta 2 οπότε θα περιμένεις λίγο μέχρι να κάνουν και την έκδοση για windows. Ωστόσο υπάρχει η φήμη ότι με τη δεύτερη έκδοση θα μπορείς να κάνεις και root ταυτόχρονα αλλά δεν έχω δει κάποιο νέο επ'αυτού. Οπότε μάλλον άργησες λίγο... Διαφορετικά μπορείς να δοκιμάσεις με κάποιο linux live cd ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

θα περιμένω λιγο ακομα αφου βγήκε η beta2 για λινουξ θα βγει και για windows σε λίγες μέρες .... ποσο καιρο να κανει !!!! εγω ελεγα εαν υπηρχε σε καπιο αλλο site to beta 1 ........παντως ευχαριστω?)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση κυρίως σε cm7 χρήστες. Έχω δει στο ίντερνετ γενικά ότι λενε οτι παιζει το angry birds παίζει χωρίς lag με cm7. Εμένα κολλάει αρκετά αν και έχω κάνει overlock. Εσάς παίζει;

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δείτε αυτο το video
ο τύπος φοράει την 2,3,1 και εχει κινούμενη ταπετσαρία ;;;;; πως γίνετε αυτό ;;;;
Edited by tasos80
Link to comment
Share on other sites

δείτε αυτο το video
ο τύπος φοράει την 2,3,1 και εχει κινούμενη ταπετσαρία ;;;;; πως γίνετε αυτό ;;;;

Ποιο ακριβώς πως γίνεται; Tα live wallpapers υποστηρίζονται κανονικά στη cm7...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

δεν την παλεύω αλλο θέλω και εγω να βάλω την cm7 γιατι αν δεν την βαλω βλεπω το wildfire να εχει στενες επαφες με το σκερπανι μου :cry::cry::cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε ένα πρόγραμμα που να χρειάζεται gps όπως το compass για παράδειγμα και αν δείς ότι εμφανίζεται το σηματάκι του gps τότε μπορείς να κλειδώσεις δορυφόρους μετά από λίγη ώρα...

 

Ειχα ηδη το Navigon.Κατεβασα το GPS STATUS και το Compass.To σημα του δορυφορου(δηλαδη το σημα του GPS) δεν εμφανιζεται ποτε στην status bar(εννοειται πως εχω ενεργοποιημενο το GPS και μαλιστα αρκετη ωρα πριν τρεξω τα προγραμματα).Για να πω την αληθεια δεν θυμαμαι να εχω ξαναδει το σημα του GPS απο την μερα που περασα CM7.Κανενα απο τα τρια προγραμματα δεν μπορει να βρει σημα GPS.Μου λενε "Detecting location.Determining address" και "Δεν βρεθηκε σημα GPS"(Navigon).To παραλογο ειναι οτι sto compass και στο GPS Status λειτουργει η πυξιδα και ας μην εχω σημα GPS.Δεν ξερω βεβαια αν δειχνει σωστα,αλλα οταν στριβω στριβει και αυτη.

 

Τι πρεπει να κανω?Πρεπει να ξαναπερασω την Rom?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ηδη το Navigon.Κατεβασα το GPS STATUS και το Compass.To σημα του δορυφορου(δηλαδη το σημα του GPS) δεν εμφανιζεται ποτε στην status bar(εννοειται πως εχω ενεργοποιημενο το GPS και μαλιστα αρκετη ωρα πριν τρεξω τα προγραμματα).Για να πω την αληθεια δεν θυμαμαι να εχω ξαναδει το σημα του GPS απο την μερα που περασα CM7.Κανενα απο τα τρια προγραμματα δεν μπορει να βρει σημα GPS.Μου λενε "Detecting location.Determining address" και "Δεν βρεθηκε σημα GPS"(Navigon).To παραλογο ειναι οτι sto compass και στο GPS Status λειτουργει η πυξιδα και ας μην εχω σημα GPS.Δεν ξερω βεβαια αν δειχνει σωστα,αλλα οταν στριβω στριβει και αυτη.

 

Τι πρεπει να κανω?Πρεπει να ξαναπερασω την Rom?

 

πρέπει να κάνεις flash ξανά το radio...η οδηγίες βρίσκονται σε ένα παλιότερο post του Villy. (μετά την σελίδα 300 δεν θυμάμαι σε ποια ακριβώς....)

LUMIA 820, ftw -> no more. Redmi note 3 pro ftw
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ηδη το Navigon.Κατεβασα το GPS STATUS και το Compass.To σημα του δορυφορου(δηλαδη το σημα του GPS) δεν εμφανιζεται ποτε στην status bar(εννοειται πως εχω ενεργοποιημενο το GPS και μαλιστα αρκετη ωρα πριν τρεξω τα προγραμματα).Για να πω την αληθεια δεν θυμαμαι να εχω ξαναδει το σημα του GPS απο την μερα που περασα CM7.Κανενα απο τα τρια προγραμματα δεν μπορει να βρει σημα GPS.Μου λενε "Detecting location.Determining address" και "Δεν βρεθηκε σημα GPS"(Navigon).To παραλογο ειναι οτι sto compass και στο GPS Status λειτουργει η πυξιδα και ας μην εχω σημα GPS.Δεν ξερω βεβαια αν δειχνει σωστα,αλλα οταν στριβω στριβει και αυτη.

 

Τι πρεπει να κανω?Πρεπει να ξαναπερασω την Rom?

 

Δεν έχεις δει ποτέ το σηματάκι γιατί δεν λειτουργεί το gps γι αυτό . Πριν 1-2 σελίδες είχα κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και μου απάντησε ο Villis και λύθηκε..Κοίταξε το !!

 

H πυξίδα είναι ανεξάρτητη από το gps και γι αυτό σου δείχνει κανονικά...

 

second :p

Edited by stefanostam

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις δει ποτέ το σηματάκι γιατί δεν λειτουργεί το gps γι αυτό . Πριν 1-2 σελίδες είχα κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και μου απάντησε ο Villis και λύθηκε..Κοίταξε το !!

 

H πυξίδα είναι ανεξάρτητη από το gps και γι αυτό σου δείχνει κανονικά...

 

second :p

 

Αν ξαναπερασω την rom χωρις να εχω κανει update to radio δεν θα λυθει το προβλημα??

Το λεω αυτο επειδη ηδη εχω σημαντικο προβλημα με την μπαταρια οποτε θα ελυνα 2 προβληματα με μια κινηση.

Edited by giorgisantw
Link to comment
Share on other sites

Αν ξαναπερασω την rom χωρις να εχω κανει update to radio δεν θα λυθει το προβλημα??

Το λεω αυτο επειδη ηδη εχω σημαντικο προβλημα με την μπαταρια οποτε θα ελυνα 2 προβληματα με μια κινηση.

 

Δεν νομίζω γιατί εγώ πέρασα 3-4 φορές τη Rom γιατί έκανα κάτι βλακείες με το backup μετά και δεν λύθυκε το θέμα..Δεν χάνεις βέβαια κάτι και να προσπαθήσεις 10 λεπτά παραπάνω δουλειά είναι .

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω γιατί εγώ πέρασα 3-4 φορές τη Rom γιατί έκανα κάτι βλακείες με το backup μετά και δεν λύθυκε το θέμα..Δεν χάνεις βέβαια κάτι και να προσπαθήσεις 10 λεπτά παραπάνω δουλειά είναι .

 

Aπλα φοβαμαι το φλασαρισμα του radio.Εχω ακουσει πολλα και γενικα,οπου διαβαζω για radio,λεει οτι απαιτειται να ειμαι απολυτα σιγουρος του τι κανω!Επισης διαβασα απο παρα πολλους οτι αμα περασεις καινουριο radio,αυξανεται η καταναλωση της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κατανάλωση δεν ισχύει! Υπάρχει ένας κίνδυνος να μη γίνει κάτι σωστά και να χαλάσεις το κινητό σου, αλλά αφενός αν καταλάβεις τα βήματα δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα και το έχω κάνει άπειρες φορές χωρίς πρόβλημα ;)

Απ'την άλλη δές και αποφάσισε, τι όντως θες να κάνεις. Να πάρεις το ρίσκο και να έχεις μια πλήρως λειτουργική συσκευή ή να μην το πάρεις;

Η διαδικασία πάντως για το φλασάρισμα του radio είναι αυτή!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την κατανάλωση δεν ισχύει! Υπάρχει ένας κίνδυνος να μη γίνει κάτι σωστά και να χαλάσεις το κινητό σου, αλλά αφενός αν καταλάβεις τα βήματα δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα και το έχω κάνει άπειρες φορές χωρίς πρόβλημα ;)

Απ'την άλλη δές και αποφάσισε, τι όντως θες να κάνεις. Να πάρεις το ρίσκο και να έχεις μια πλήρως λειτουργική συσκευή ή να μην το πάρεις;

Η διαδικασία πάντως για το φλασάρισμα του radio είναι αυτή!

 

Eσενα περιμενω ολη μερα :up: ...Αργησες.

Οταν λεει ο vman "με την διαφορα οτι δεν χρειαζεται να φτιαξεις goldcard" εννοει οτι απλα θα παρω το αρχειο που δινει και θα το πεταξω στην καρτα μνημης?

Απο το τελευταιο ποστ που εκανες σχετικα με το radio ειδα οτι εχω την τριτη απο τις 3 εκδοσεις(την πιο προσφατη δλδ).Για την ακριβεια : Εκδοση βασικου φασματος = 13.55.55.24H_3.35.20.10.Μηπως πρεπει να βαλω καποια αλλη?

Eπειδη μπορει να χρειαστει να ξαναπερασω την ρομ λογω προβληματων με την μπαταρια μου,το radio(αν εχω καταλαβει καλα) δεν θα μεινει ε?Θα χρειαστει να το ξαναφλασαρω αφου ξαναπερασω την ρομ?

Yπαρχει κατι το οποιο πρεπει να προσεξω πριν ξεκινησω την διαδικασια?

(Συγνωμη που στα ρωτησα ολα μαζεμενα)

Edited by giorgisantw
Link to comment
Share on other sites

για και πάλη βγήκε το alpharevx beta2 για windows οταν κατεβαζεις το αρχείο PC49IMG.zip το ανοίγω το zip και βάζω το περιεχόμενο του στην καρτα ; και δεύτερων απο που θα δω οδηγίες για να περάσω την cm7 και τα αρχεια που πρεπει να κατεβάσω ; συγνωμη αν οι ερώτησης μου σας φαινονται χαζές αλλα δεν ξερω για αυτο ρωτάω
Link to comment
Share on other sites

Eσενα περιμενω ολη μερα :up: ...Αργησες.

Οταν λεει ο vman "με την διαφορα οτι δεν χρειαζεται να φτιαξεις goldcard" εννοει οτι απλα θα παρω το αρχειο που δινει και θα το πεταξω στην καρτα μνημης?

Απο το τελευταιο ποστ που εκανες σχετικα με το radio ειδα οτι εχω την τριτη απο τις 3 εκδοσεις(την πιο προσφατη δλδ).Για την ακριβεια : Εκδοση βασικου φασματος = 13.55.55.24H_3.35.20.10.Μηπως πρεπει να βαλω καποια αλλη?

Eπειδη μπορει να χρειαστει να ξαναπερασω την ρομ ογω προβληματων με την μπαταρια μου,το radio(εχω καταλαβει καλα) δεν θα μεινει ε?Θα χρειαστει να το ξαναφλασαρω αφου ξαναπερασω την ρομ?

Yπαρχει κατι το οποιο πρεπει να προσεξω πριν ξεκινησω την διαδικασια?

(Συγνωμη που στα ρωτησα ολα μαζεμενα)

 

Σχετικά με το bold ναι αυτό ακριβώς εννοεί το βάζεις στην κάρτα μνήμης και σε ρωτάει μόνο του για update . Φρόντισε να έχεις μπαταρία και να μην την βγάλεις κ σταματήσει η διαδικασία για να μην έχεις κανένα πρόβλημα . Για τα άλλα δεν ξέρω να απαντήσω με σιγουριά...

 

 

για και πάλη βγήκε το alpharevx beta2 για windows οταν κατεβαζεις το αρχείο PC49IMG.zip το ανοίγω το zip και βάζω το περιεχόμενο του στην καρτα ; και δεύτερων απο που θα δω οδηγίες για να περάσω την cm7 και τα αρχεια που πρεπει να κατεβάσω ; συγνωμη αν οι ερώτησης μου σας φαινονται χαζές αλλα δεν ξερω για αυτο ρωτάω

 

Δεν βάζεις το περιεχόμενο του αλλά το zip αυτούσιο στην κάρτα . Φρόντισε η κάρτα σου να είναι fat-32 ...

Το zip για την CM7 είναι εδώ και για οδηγίες ακολούθησε αυτές εδώ με την διαφορά ότι στο 8ο βήμα θα κάνεις μόνο Restore missing apps .

Edited by stefanostam

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το bold ναι αυτό ακριβώς εννοεί το βάζεις στην κάρτα μνήμης και σε ρωτάει μόνο του για update . Φρόντισε να έχεις μπαταρία και να μην την βγάλεις κ σταματήσει η διαδικασία για να μην έχεις κανένα πρόβλημα . Για τα άλλα δεν ξέρω να απαντήσω με σιγουριά...

 

 

 

 

Δεν βάζεις το περιεχόμενο του αλλά το zip αυτούσιο στην κάρτα . Φρόντισε η κάρτα σου να είναι fat-32 ...

Το zip για την CM7 είναι εδώ και για οδηγίες ακολούθησε αυτές εδώ με την διαφορά ότι στο 8ο βήμα θα κάνεις μόνο Restore missing apps .

εχω τιν cm7 και καποιες φορες μου βαραγε μαυρες οθονες και κολαγε...ειχα σαν default launcher τον launcher pro συνηθως οταν ημουν και πολυ χαμηλα στην μπαταρια παρουσιαζοντουσαν...αφου εκανα απεγκατασταση τον launcher το κινητο μεχρι στιγμης παει μια χαρα υπαρχει περιπτωση να εφταγε ο launcher pro??επισης δεν εχω σηκωσει συχνοτιτα επεξεργαστη..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

εχω τιν cm7 και καποιες φορες μου βαραγε μαυρες οθονες και κολαγε...ειχα σαν default launcher τον launcher pro συνηθως οταν ημουν και πολυ χαμηλα στην μπαταρια παρουσιαζοντουσαν...αφου εκανα απεγκατασταση τον launcher το κινητο μεχρι στιγμης παει μια χαρα υπαρχει περιπτωση να εφταγε ο launcher pro??επισης δεν εχω σηκωσει συχνοτιτα επεξεργαστη..

 

Απο οτι διάβασα στο φόρουμ του CM είναι bug του 2.3.3, και μάλλον στην stable έκδοση 7.1 (υπάρχει η RC1 τώρα) θα το διορθώσουν...

 

http://forum.cyanogenmod.com/topic/26761-black-screen/

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν υπάρχει αυτό για root, χωρίς όμως να το έχω δοκιμάσει προσωπικά. Εγώ έχω το παλιό hboot και απλά για να κάνω τον οδηγό σκοπεύω να κάνω αναβάθμιση στην stock 2.2 για να κάνω μετά τη διαδικασία με το alpharev. Για όσους πάντως δεν κατάλαβαν, το Link με την beta του alpharevX παραπάνω αποτελεί τρόπο για s-off (και κατα συνέπεια root) στη συσκευή.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Η διαδικασία να γίνει μόνο απ'όσους είναι σίγουροι για το τι κάνουν. Η εφαρμογή alpharevΧ είναι σε beta μορφή και μπορεί να υπάρξουν bricks όπως αναφέρουν και οι ίδιοι στο site τους. Δε φέρω καμία ευθύνη!

 

Εdit:

Διαδικασία για s-off

Κατ’αρχάς να πω ότι όλη τη διαδικασία την έκανα σε ένα htc wildfire με windows 7 x64 και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Aπό το site των alpharev είδα ότι υποστηρίζονται τα HTC Desire (hboot 0.93.0001), Desire cdma (hboot 1.06.0000), Wildfire (hboot 1.01.0001 και 1.02.0002), Aria (hboot 1.02.0000) και Incredible S (hboot 1.09.0000 και 1.13.0000). Το αρχικό πρόβλημά ήταν στην αναγνώριση του κινητού απ’το pc, αλλά λύθηκε με την εγκατάσταση του htc sync από εδώ.

1. Κατεβάστε το alpharevX (είναι σε beta μορφή ακόμα 19/06/2011).

2. Με την επιλογή του κατεβάσματος εμφανίζεται στη σελίδα μια φόρμα στην οποία πρέπει να συμπληρώσετε κάποια στοιχεία όπως α) το λειτουργικό σας σύστημα, β) τη συσκευή σας, γ) την έκδοση του hboot δ) το σειριακό αριθμό της συσκευής σας. Την έκδοση του hboot μπορείτε να τη δείτε εάν σβήσετε το κινητό σας και το ενεργοποιήσετε πατώντας παρατεταμένα το volume down και το power button. To serial number θα σας το δώσει το alpharevX μόλις το τρέξετε.

3. Τρέξτε την εφαρμογή και συνδέστε το κινητό σας στο pc, έχοντας προηγουμένως ενεργοποιήσει το usb debugging (ρυθμίσεις->εφαρμογές->ανάπτυξη).

4. Εδώ γίνεται ο εντοπισμός από την εφαρμογή και θα σας δωθεί το serial number ώστε να πάρετε ένα beta key από την ιστοσελίδα του alpharev.

5. Bάλτε το beta key στην εφαρμογή και θα γίνει η δουλειά σας.

6. Το κινητό σας πλέον έχει s-off (όχι όμως root ακόμα)!

 

 

Επειδη δεν τα καταφερνω κ πολυ καλα ειπα να ρωτησω εσας.

Προσπαθω να κανω την παραπανω διαδικασια αλλα οταν παω να τρεξω το αρχειο για να μου βγαλει το serial number μου γραφει μονιμα : Waiting for devive...

Εχω κανει τικ στον εντοπισμο σφαλματων USB.

Τι φταιει και δεν προχωραει η διαδικασια

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Eσενα περιμενω ολη μερα :up: ...Αργησες.

Οταν λεει ο vman "με την διαφορα οτι δεν χρειαζεται να φτιαξεις goldcard" εννοει οτι απλα θα παρω το αρχειο που δινει και θα το πεταξω στην καρτα μνημης?

Απο το τελευταιο ποστ που εκανες σχετικα με το radio ειδα οτι εχω την τριτη απο τις 3 εκδοσεις(την πιο προσφατη δλδ).Για την ακριβεια : Εκδοση βασικου φασματος = 13.55.55.24H_3.35.20.10.Μηπως πρεπει να βαλω καποια αλλη?

Eπειδη μπορει να χρειαστει να ξαναπερασω την ρομ λογω προβληματων με την μπαταρια μου,το radio(αν εχω καταλαβει καλα) δεν θα μεινει ε?Θα χρειαστει να το ξαναφλασαρω αφου ξαναπερασω την ρομ?

Yπαρχει κατι το οποιο πρεπει να προσεξω πριν ξεκινησω την διαδικασια?

(Συγνωμη που στα ρωτησα ολα μαζεμενα)

Για το bold σου απαντήθηκε οπότε απαντάω στα επόμενα...

Δέν έχει σημασία που έχεις την πιο πρόσσφατη έκδοση. Το πρόβλημα λογικά θα λυθεί αν ξαναπεράσεις την ίδια. Κάποιο θέμα υπάρχει και το πέρασμα της rom "επηρεάζει" το radio απ'ότι λέγανε στο xda και γι'αυτό έπρεπε μα ξαναφλασάρουμε το radio ;) Το radio γενικότερα δε "σβήνεται" με τα wipe και το πέρασμα της rom, αλλά αν είναι να ξαναπεράσεις τη rom, πέρνα την πρώτα και βάλε μετά το radio. Πρόσεξε την μπαταρία όπως σου ειπώθηκε και να έχεις υπομονή μιας και αν καθυστερήσει λίγο κατά το φλασάρισμα του radio, μη βγάλεις τη μπαταρία!

 

Επειδη δεν τα καταφερνω κ πολυ καλα ειπα να ρωτησω εσας.

Προσπαθω να κανω την παραπανω διαδικασια αλλα οταν παω να τρεξω το αρχειο για να μου βγαλει το serial number μου γραφει μονιμα : Waiting for devive...

Εχω κανει τικ στον εντοπισμο σφαλματων USB.

Τι φταιει και δεν προχωραει η διαδικασια

Ευχαριστω εκ των προτερων

Έχεις εγκαταστήσει τους drivers για το κινητό (αυτούς που είχε στην κάρτα μνήμης); Γιατί το πρόβλημα αυτό έχει να κάνει με το ότι ο υπολογιστής σου δεν εντοπίζει το κινητό... Εναλλακτικά εγκατέστησε στον υπολογιστή σου το htc sync και απεγκατέστησε το αμέσως (με αυτό τον τρόπο θα περαστούν οι drivers) και θα μπορέσεις να συνδέσεις το κινητό σου :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...