Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν συνδέομαι με το wifi έχω σε όλες τις εφαρμογές Internet εκτός απο το μάρκετ! Τι κάνω λάθος ρε παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

back up πως κάνουμε? Θέλει κάποια εφαρμογή ή γίνεται απλά από το κινητό?

Εγω κανω με το Mobile Backup II.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θέλω να ρωτήσω αν τελικά το wildfire πήρε ή πρόκειται να πάρει την αναβάθμιση σε froyo? Θα υπάρχει full flash support σ' αυτή τη συσκευή? Εννοώ τον Adobe Flash 10.1? Ευχαριστώ!
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει σύντομα και τα υποστηρίζει κανονικά τα πάντα.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. :)

Για όσους έχουν βαρεθεί να βλέπουν την ίδια photo στην οθόνη ,κατεβάστε το personal wallpaper (PWALL) από market. Είναι demo, αλλά σας επιτρέπει να βάλετε μέχρι 8 photos αρεσκείας σας, ενώ έχει και επιλογή κάθε πόση ώρα θέλουμε να αλλάζει η εικόνα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θέλω να ρωτήσω αν τελικά το wildfire πήρε ή πρόκειται να πάρει την αναβάθμιση σε froyo? Θα υπάρχει full flash support σ' αυτή τη συσκευή? Εννοώ τον Adobe Flash 10.1? Ευχαριστώ!

 

Flash λογικα θα υποστηριζει με το 2.2 αλλα με τον επεξεργαστη που εχει, μην περιμενεις και πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι νέος και πανευτυχής κάτοχος ενός HTC Wildfire black. Η ερώτησή μου είναι πως στην ευχή γίνονται οι ρυθμίσεις για MMS/3G/internet. Προσπάθησα να βρω στοιχεία για το τι χρειάζεται να βάλω στο settings που έχει τις ρυθμίσεις για τα APN's αλλά δεν δούλεψε τίποτα, ενώ υπάρχουν πεδία που μένουν άδεια. Έχει κανένας ιδέα τι παίζει με τις εν λόγω ρυθμίσεις; Εχω comsote What's Up.

Nokia N-gage Wasn't a bad phone...

it was a good console.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πανευτυχής κάτοχος λευκού Wildfire από Vodafone μετά από παραγγελία 2,5 μηνών.. Περνάω τις επαφές μέσω bluetooth (από SE Z710) και προς το παρών όλα καλά!..
Link to comment
Share on other sites

Guys, δοκίμασα το Navigon.

 

Άνετα Navigon vs NDrive = 1

 

Πολύ πιο smooth!!

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να κατεφέρω κ εγώ να το στήσω...........

Γιατι περίπλοκα μου φαίνονται τα βήματα για να το στήσω.......

Κ είμαι άμαθο ακόμα.

 

Απο το Ndrive δεν έμεινα καθολου ευχαριστημένος. Αλλου ντ'αλλου σε πάει.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

apaleftos,:lol: όλες οι συσκευές που έχουν μεταλλικές επιφάνειες μάλλον έτσι είναι! Να σου πω την αλήθεια πάντως, και εγώ ενοχλήθηκα όταν πρωτοκατάλαβα πως δεν είναι σχεδιαστική επιλογή, αλλά....ατύχημα. Δες το σαν δωράκι όμως και απόλαυσε το:) : Ξέρεις πόσες ώρες περνάω απολαμβάνοντας τα ελαφρά τσιμπιματάκια; Αν ξαναγυρίζανε την ταινία Amelie, την σκηνή που "απολαμβάνει" να βάζει τα χέρια της μέσα στα όσπρια, θα την αντικαθιστούσαν πλέον με την σκηνή που παίζει με το HTC...;)
Link to comment
Share on other sites

τελικα ξερει κανεις ποτε θα ερθει η froyo 2.2?

Απ'ότι λένε μέχρι τέλος του μήνα..

 

Αλλά μη βασίζεσαι σε αυτό..

"Το λογικό πολλές φορές μας απατά,η συνείδηση όμως ποτέ" - Jean Jacques Rousseau
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολισ το πηρα κεγω.μεχρι τωρα καλο.ειχα iphone 3g τι λετε εκανα καλα που αλλαξα?:rolleyes:
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

apaleftos,:lol: όλες οι συσκευές που έχουν μεταλλικές επιφάνειες μάλλον έτσι είναι! Να σου πω την αλήθεια πάντως, και εγώ ενοχλήθηκα όταν πρωτοκατάλαβα πως δεν είναι σχεδιαστική επιλογή, αλλά....ατύχημα. Δες το σαν δωράκι όμως και απόλαυσε το:) : Ξέρεις πόσες ώρες περνάω απολαμβάνοντας τα ελαφρά τσιμπιματάκια; Αν ξαναγυρίζανε την ταινία Amelie, την σκηνή που "απολαμβάνει" να βάζει τα χέρια της μέσα στα όσπρια, θα την αντικαθιστούσαν πλέον με την σκηνή που παίζει με το HTC...;)

 

Η αλήθεια είναι πως δεν με ενοχλεί αλλά μου φάνηκε παράξενο...

Είναι και ένας τρόπος να ξέρεις ότι σίγουρα παίρνει ρεύμα!!!! :lol:

 

παιδια μολισ το πηρα κεγω.μεχρι τωρα καλο.ειχα iphone 3g τι λετε εκανα καλα που αλλαξα?:rolleyes:

 

Κι εγώ από iphone 3g εδώ και λίγες μέρες έχω το wildfire και μπορώ να πω πως είμαι ευχαριστημένος.

Το μόνο που μου έχει λείψει είναι το push του gmail αλλά πιστεύω πως κάπως θα γίνεται και αυτό.

ROCK 'N' RIDE

just a way of life

Link to comment
Share on other sites

το gmail εβγαλε αναβαθμιση και απο οτι διαβαζα τωρα εχει και push email

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

απ'ότι έχω καταλάβει απ'όσα έχω διαβάσει υπάρχει η δυνατότητα να ανέβει η ταχύτητα του επεξεργαστή..αυτό αναμένεται να το κάνει αυτόματα η επίσημη froyo ή για όσους το επιθυμούν μονόδρομος είναι ο rooted δρόμος με τις αντίστοιχες εφαρμογές για τον kernel? κλπ?

 

Καλησπερα παιδια. Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Γινεται ενημερωση του καιρου εμφανιζεται κανονικα Αθηνα και τα δεδομενα καιρου στην αρχικη οθονη του sense και μολις αποσυνδεθω απο το νετ και πατησω στο καιρο μου λεει δεν εχουν ληφθει μετεωρολογικα δεδομενα για Αθηνα ενω οι αλλες ευρωπαικες πολεις παραμενουν ενημερωμενες κανονικα

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

μπορεί να βοηθήσει κάποιος..?

Link to comment
Share on other sites

μολις μου εκλεισε απο μταταρια.κανω το πρωτο φορτισμα.το εχω κλειστο καλα κανω?ποση ωρα λετε να το αφησω?5 ωρες?

κ κατι αλλο τα παιχνιδια τα φορτωνει γρηγορα?εχει δοκιμασει κανεισ?γιατι στο 3g αργοθσε να τα ανοιξει.

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

να μην το αφηνεις να αδιασει τελειως δεν κανει καλο στην μπαταρια εκει στο 10% να το βαζεις για φορτιση. και παντα κλειστο εννοειται για τα πρωτα 3 φορτισματα
Link to comment
Share on other sites

να μην το αφηνεις να αδιασει τελειως δεν κανει καλο στην μπαταρια εκει στο 10% να το βαζεις για φορτιση. και παντα κλειστο εννοειται για τα πρωτα 3 φορτισματα

 

ευχαριστω απλα ειναι το πρωτο φορτισμα κ περιμενα να αδειασει τελειως η μπαταρια του.

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Καθώς κλείνει η πρώτη μέρα χρήσης έχω την εξής απορία.. Μου έβγαλε 3-4 φορές καθώς ήμουν συνδεδεμένος μέσω wifi το μήνυμα καθώς με πέταγε έξω:

 

"Λυπούμαστε! Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της διαδικασίας com.htc.bgp. Προσπαθήστε αργότερα. Αναγκαστικό κλείσιμο."

Link to comment
Share on other sites

Για όσους επιθυμούν να δουν το Wildfire τους να "πετάει" υπάρχει το HCDR Kernel:

 

(http://android.modaco.com/content/htc-wildfire-wildfire-modaco-com/324900/kernel-oc-uv-bfq-aufs-ftw-gpl-hcdr-kernel-v4-1-flash-to-any-rom/)

 

Tο δικό μου Wildfire είναι rooted και τρέχει την πολύ καλή MODACO Froyo ROM. Δουλεύει άψογα.

Με το πατσάρισμα του HCDR Kernel ο χρονισμός του επεξεργαστή ανεβαίνει χαλαρά μέχρι τα 700MHZ. O δημιουργός του HCDR Kernel ισχυρίζεται ότι δουλεύει με οποιαδήποτε ROM οπότε όποιος θέλει - μετά από ένα backup - το δοκιμάζει και στην stock ΗΤC 2.1, με την προυπόθεση πιστεύω να γίνει root. (βλέπε Unrevoked)

 

Ελπίζω να βοήθησα κάποιους απ'την κοινότητα.

Link to comment
Share on other sites

πήρα το wildfire στα χέρια μου ήταν δώρο του :D αλλά επειδή δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα η νέα σύνδεση της vodafone που έκανα και δεν ξέρω εάν είναι καλό να το ενεργοποιήσω με την sim της cosmote που έχω τώρα μήπως και χάση τίποτα ρυθμίσεις για αυτό το λέω καμιά βοήθεια:p:p:p:p
Link to comment
Share on other sites

Για όσους επιθυμούν να δουν το Wildfire τους να "πετάει" υπάρχει το HCDR Kernel:

 

(http://android.modaco.com/content/htc-wildfire-wildfire-modaco-com/324900/kernel-oc-uv-bfq-aufs-ftw-gpl-hcdr-kernel-v4-1-flash-to-any-rom/)

 

Tο δικό μου Wildfire είναι rooted και τρέχει την πολύ καλή MODACO Froyo ROM. Δουλεύει άψογα.

Με το πατσάρισμα του HCDR Kernel ο χρονισμός του επεξεργαστή ανεβαίνει χαλαρά μέχρι τα 700MHZ. O δημιουργός του HCDR Kernel ισχυρίζεται ότι δουλεύει με οποιαδήποτε ROM οπότε όποιος θέλει - μετά από ένα backup - το δοκιμάζει και στην stock ΗΤC 2.1, με την προυπόθεση πιστεύω να γίνει root. (βλέπε Unrevoked)

 

Ελπίζω να βοήθησα κάποιους απ'την κοινότητα.

είσαι σίγουρος για το ότι είναι προϋπόθεση να λεχει γίνει root? (δεν είναι αμφιβολία, είναι όντως απορία)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας παιδια ,

εχω προμηθευτει το htc wildfire εδω και περιπου 1,5 μηνα και μετα απο καλο crash test κατεληξα σε καποια πραγματακια και πιστευω μερικοι θα συμφωνησουν!

καταρχην το γεγονος οτι το wildfire ειναι γνωστο στην "πιατσα" σαν το "iphone των φτωχων" η' "ο φτωχος συγγενης του iphone" ειναι απολυτα δικαιολογημενες!

θεωρω πολυ καλη επιλογη την αγορα αυτου του τηλεφωνου ειδικα αν αναλογιστει κανεις την διαφορα τιμης ακομα και με το iphone 3gs! μην παμε στο 4 γιατι θα με πιασει ιλιγγος!χαχαχα

πολυ καλη οθονη . πολυ καλα χρωματα , αρκετα καλη ανταποκριση οθονης αφης και φυσικα μια πληθωρα πολλως εφαρμογων (οι περισσοτερες ειναι αχρηστες αν θελετε τη γνωμη μου)!!!

 

ωστοσο υπαρχουν καποια πραγματα που εμενα προσωπικα με χαλασαν!

μπορει να φανει σε καποιους ασημαντο , αλλα πιστευω μεγαλο λαθος των devellopers το γεγονος οτι οταν το wildfire ειναι κλειστο (πχ οταν κοιμαστε)δεν λειτουργει το ξυπνητηρι οπως στα περισσοτερα κινητα που εχω δει μεχρι στιγμης!!

επισης η ελλειψη ενεργης αναφορας παραδοσης γραπτου μηνυματος η' mms!

βρηκα βεβαια ενα τροπο επιβεβαιωσης της παραδοσης , κοιταζοντας την κατασταση του μηνυματος στα εξερχομενα!

 

παρατηρησα επισης οτι μετα την εγκατασταση αρκετων μπορω να πω εφαρμογων (απο εκεινες τις αχρηστες που λεγαμε) το τηλεφωνο αρχισε να τρωει σοβαρα κολληματα!το πιο ενοχλητικο ηταν η κακη ανταποκριση της οθονης αφης στις εισερχομενες κλησεις!με αποτελεσμα να μη μπορεσω να απαντησω σε καποις κλησεις λογω κολληματοσ!

 

εκανα λοιπον επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και παμε για μια καινουρια αρχη με το wildfire χερι χερι!!!!

 

αυτη τη φορα θα προσπαθησω να το κανω root μηπως καποια ζητηματα επιλυθουν!

 

επειδη ομως οπως λενε και στην αγορα , οτι πληρωνεις παιρνεις , αν αναλογιστει τα θετικα και τα αρνητικα του wildfire και φυσικα σε συγκριση με την τιμη του , νομιζω δικαιολογημενα εχει παρουσιασει τις μεγαλυτερες πωλησεις το 2010 στην κατηγορια των smartphones!!!

 

οποιαδηποτε κριτικη , συμβουλη και αποψη ειναι καλοδεχουμενη και σεβαστη

 

may the force be with you all

--------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...