Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όσον αφορά τα mail, αν έχεις gmail ειδοποίηση σου έρχεται αυτόματα, αρκεί βέβαια να έχεις ρυθμίσει το κινητό έτσι ώστε να κάνει μόνο του αυτόματα συγχρονισμό. Αν δεν έχει gmail πρέπει να το συγχρονίζεις εσύ για να δεις τα mail σου, δεν λειτουργεί αυτόματα.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

όσον αφορά τα mail, αν έχεις gmail ειδοποίηση σου έρχεται αυτόματα, αρκεί βέβαια να έχεις ρυθμίσει το κινητό έτσι ώστε να κάνει μόνο του αυτόματα συγχρονισμό. Αν δεν έχει gmail πρέπει να το συγχρονίζεις εσύ για να δεις τα mail σου, δεν λειτουργεί αυτόματα.

 

αυτο δεν προϋποθέτει συνεχή σύνδεση με το ιντερνετ? δηλαδή αν είναι στο δρόμο και δεν εχει wifi, γιατί φαντάζομαι γιαυτό θα το θέλει, θα πρέπει να κάνει συγχρονισμό κάθε λίγο και λιγάκι, άρα θα χρεώνεται περισσότερο...

δεν ξέρω κάτι, απλά ρωτάω, εγώ δεν μπαίνω στο internet, παρά μόνο στο σπίτι μου ή αν βρω ανμοιχτό wifi γιατί δεν έχω κάποιο data plan...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Για το πρόγραμμα αυτό, έχω να πω τα καλύτερα. Κατέληξα σε αυτό και το χρησιμοποιώ, γιατί μπορείς να καθορίσεις πόσα δωρεάν λεπτά ομιλίας (και προς ποιους) έχεις (όπως και μηνύματα και δεδομένα) και στα μετράει αυτόματα και σε ειδοποιεί. Πχ εγώ που έχω 1500 σε βόνταφον και 20 σε όλους τους άλλους, με ειδοποιεί όταν πλησιάζω στα όρια μου. Γενικά τη συστήνω ανεπιφύλακτα τη συγκεκριμένη εφαρμογή!

Και ο developer είναι πολύ συνεργάσιμος. Του είχα ζητήσει υποστήριξη για τη συσκευή μας και το έκανε (παλιότερα δεν μπορούσε στη συσκευή μας να μετρήσει τα δεδομένα μέσω wifi). Επίσης, σε λίγες μέρες βγαίνει στο μάρκετ και καινούρια έκδοση με ελληνικά (τη μετέφρασα εγώ :happy: )!

Πως ξεχωρίζει το πρόγραμμα ποιες κλήσεις είναι προς vodafone και ποιες προς άλλα δίκτυα? απλά με το πρόθεμα? 694..? γιατί πλέον με τη φορητότητα έχουν γίνει όλα *****δελο

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την βλακεία και πήγα στις ρυθμίσεις->εφαρμογές->Διαχείριση Εφαρμογών->HTC Sense και πάτησα εκκαθάριση δεδομένων...Τώρα δεν μου το ανοίγει καν το sense ... Υπάρχει τρόπος να το ξαναξεκινήσω χωρίς να κάνω hard reset ??

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την βλακεία και πήγα στις ρυθμίσεις->εφαρμογές->Διαχείριση Εφαρμογών->HTC Sense και πάτησα εκκαθάριση δεδομένων...Τώρα δεν μου το ανοίγει καν το sense ... Υπάρχει τρόπος να το ξαναξεκινήσω χωρίς να κάνω hard reset ??

 

μια πρόταση, δεν ξέρω αν θα λειτουργήσει...

βάλε έναν άλλο launcher και ενεργοποίησε τον χωρίς να τον κάνεις να είναι προεπιλογή. κάθε φορά που θα πατάς το κουμπί home θα σε ρωτάει να επιλέξεις εφαρμογή, sense ή τον καινούριο. επέλεξε το sense και πάντα το κουμπάκι για να θυμάται την επιλογή σου.

 

Βασικά είσαι σίγουρος πως δε λειτουργεί το sense? μήπως απλά έχουν φύγει τα εικονίδια κλπ απο τις οθόνες?

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει το skype στο κινητό μας ;

Το έβαλα χθές αλλά δεν μπορώ με τίποτα στις κλήσεις που κάνω να χρησιμοποιήσω τα ακουστικά μου για να ακούω τον συνομιλητή μου... Ο ήχος βγαίνει συνέχεια από το ηχείο...

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος;

Μήπως δεν έβαλες κανονικά το handsfree; Γιατί έχει τύχει να βάλω το handsfree και δε δούλευε (το handsfree) γιατί δεν μπήκε κανονικά... Θέλει αρκετή πίεση. Γενικά παίζει το skype και με handsfree σ'εμένα και παρόλο που μιλάω άνετα, κάνει κάποια ανεπαίσθητα (αλλά πολύ συχνά) σπασίματα στον ήχο :(

Χαιρετώ την παρέα!!

...

Push notifications παίζουν?

Ο συγχρονισμός που γίνεται με το gmail συγχρονίζει υποχρεωτικά mail-contacts-calendars ή μπορώ να επιλέξω μόνο mail αν το θέλω?

Kατ'αρχάς, απ'όσο έχω δει στις ρυθμίσεις γίνεται να διαλέξεις τι ακριβώς θα συγχρονίζεις...

Για το push τώρα δεν ξέρω πολλά. Πάντως γίνεται να σου έρχονται ειδοποιήσεις για email... Το Push είναι το άμεσο, σωστά; Εδώ είναι ανάλογα με το ρυθμό που έχεις βάλει να γίνεται ο έλεγχος για καινούρια mail...

 

Ρε παιδιά 2 απλές ερωτήσεις.

Το κινητό έχει πολύ χαμηλή ένταση στους ήχους κλήσεις κ στα μηνύματα.

Κ όσο Hich tech και να είναι αυτό ειναι τεράστιο πρόβλημα.

Κάνατε κάτι εσείς γι αυτό???

 

Επίσης απο το Google που είναι συγχρονισμένες οι επαφές όταν πάω να τις κάνω export σε .csv δε τις κάνει import στο Outlook.

Δε θα έλεγα ότι είναι αδύναμη η ένταση... Κοίταξε στις ρυθμίσεις ;)

 

όσον αφορά τα mail, αν έχεις gmail ειδοποίηση σου έρχεται αυτόματα, αρκεί βέβαια να έχεις ρυθμίσει το κινητό έτσι ώστε να κάνει μόνο του αυτόματα συγχρονισμό. Αν δεν έχει gmail πρέπει να το συγχρονίζεις εσύ για να δεις τα mail σου, δεν λειτουργεί αυτόματα.

Και στα άλλα mail (έχω hotmail και ανοίγει από την εφαρμογή email του κινητού) έχει να καθορίζεις ρυθμό με τον οποίο συγχρονίζεται...

 

αυτο δεν προϋποθέτει συνεχή σύνδεση με το ιντερνετ? δηλαδή αν είναι στο δρόμο και δεν εχει wifi, γιατί φαντάζομαι γιαυτό θα το θέλει, θα πρέπει να κάνει συγχρονισμό κάθε λίγο και λιγάκι, άρα θα χρεώνεται περισσότερο...

δεν ξέρω κάτι, απλά ρωτάω, εγώ δεν μπαίνω στο internet, παρά μόνο στο σπίτι μου ή αν βρω ανμοιχτό wifi γιατί δεν έχω κάποιο data plan...

Και το push δε θέλει ανοιχτό ίντερνετ; (δεν ειρωνεύομαι, ρωτάω γιατί δεν ξέρω...)

 

Πως ξεχωρίζει το πρόγραμμα ποιες κλήσεις είναι προς vodafone και ποιες προς άλλα δίκτυα? απλά με το πρόθεμα? 694..? γιατί πλέον με τη φορητότητα έχουν γίνει όλα *****δελο

Συμφωνώ μαζί σου...

Το πρόβλημα (και ο developer δουλεύει πολύ σκληρά πάνω σε αυτό) είναι ακριβώς αυτό και του το έχω επισημάνει κι εγώ πολλές φορές!

Εγώ που έχω πχ απεριόριστα σε βόντα και 20 σε άλλους έχω βάλει το free σε βόντα (694, 695 και κάποιους άλλους που έχουν 697 αλλά είναι βόντα με φορητότητα) και 20 για άλλους. Το μόνο πρόβλημα είναι ένας αριθμός μου που με 694 είναι σε κοσμοτέ...

 

Έκανα την βλακεία και πήγα στις ρυθμίσεις->εφαρμογές->Διαχείριση Εφαρμογών->HTC Sense και πάτησα εκκαθάριση δεδομένων...Τώρα δεν μου το ανοίγει καν το sense ... Υπάρχει τρόπος να το ξαναξεκινήσω χωρίς να κάνω hard reset ??

Παραξενεύομαι που δεν ανοίγει το sense. Δηλαδή τί σου λέει; Με αυτό που έκανες απλά σβήστηκε ότι είχες στις αρχικές σου οθόνες...

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις τα widget απλά..

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου...

Το πρόβλημα (και ο developer δουλεύει πολύ σκληρά πάνω σε αυτό) είναι ακριβώς αυτό και του το έχω επισημάνει κι εγώ πολλές φορές!

Εγώ που έχω πχ απεριόριστα σε βόντα και 20 σε άλλους έχω βάλει το free σε βόντα (694, 695 και κάποιους άλλους που έχουν 697 αλλά είναι βόντα με φορητότητα) και 20 για άλλους. Το μόνο πρόβλημα είναι ένας αριθμός μου που με 694 είναι σε κοσμοτέ...

Ευχαριστώ για την απάντηση, δεν ήξερα αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να προσδιορίζει το πρόγραμμα που ανήκει το τηλέφωνο που πρόκειται να καλέσεις..

και φυσικά ενώ κάλλιστα θα μπορούσαν οι καλές μας εταιρείες κινητής να έχουν ένα φωνητικό μήνυμα να προηγείται διευκρινίζοντας σε ποιο δίκτυο ανήκει ο αριθμός που καλούμε, πρέπει κάθε φορά με τον κάθε ένα που καλείς να κάνεις τη συζήτηση για να προσδιορίσεις και το πόσο πολύ ή λίγο θα μιλήσεις..

Εγώ έχω wind φορητότητα από cosmote, και όσοι με παίρνουν από cosmote νομίζοντας ότι δε χρεώνονται πρέπει κάθε φορά να τους εξηγώ ότι είμαι wind κλπ κλπ..αλλά βγαίνω οφ τόπικ..τεσπα..

Link to comment
Share on other sites

Και το push δε θέλει ανοιχτό ίντερνετ; (δεν ειρωνεύομαι, ρωτάω γιατί δεν ξέρω...)

αυτό έλειπε, να ειρωνεύεσαι :p

δεν έχω ιδέα, δεν χρησιμοποιώ internet εκτός σπιτιού και τα mail τα βλέπω στον υπολογιστή συνήθως...

βασικά απότι είδα εδώ θέλει: http://support.apple.com/kb/HT3576, φαντάζομαι ότι ισχύει για την apple θα ισχύει για όλους (σε αυτή την περίπτωση :lol: )

 

Συμφωνώ μαζί σου...

Το πρόβλημα (και ο developer δουλεύει πολύ σκληρά πάνω σε αυτό) είναι ακριβώς αυτό και του το έχω επισημάνει κι εγώ πολλές φορές!

Εγώ που έχω πχ απεριόριστα σε βόντα και 20 σε άλλους έχω βάλει το free σε βόντα (694, 695 και κάποιους άλλους που έχουν 697 αλλά είναι βόντα με φορητότητα) και 20 για άλλους. Το μόνο πρόβλημα είναι ένας αριθμός μου που με 694 είναι σε κοσμοτέ...

δεν το χρησιμοποιώ το πρόγραμμα οπότε δεν ξέρω, αλλά το πρόβλημα θα μπορούσε εν μέρει να λυθεί αν υπήρχε κάποια επιλογή να έχεις μια λίστα αριθμών που να μην μετράει ο χρόνος όταν μιλάς.. Νομίζω από τις επαφές μας, πάνω κάτω ξέρουμε ποιοι έχουν πρόγραμμα με το οποίο τους μιλάμε δωρεάν. για όσους έχουν what's up μπορούν να στέλνουν wu <κενο> <νουμερο> στο 1313 ή 1314 (νομίζω ένα από τα δύο είναι, δεν θυμάμαι) και να του λέει αν είναι what's up ή όχι...

επίσης στα συμβόλαια wind και cosmote (φαντάζομαι και vodafone, απλά δεν ξέρω ακριβώς) μπορείς να στείλεις μήνυμα και να σου πουν πόσο χρόνο έχεις ακόμα (κενό μήνυμα και αποστολή 1212 για wind και 1 και αποστολή στο 1256 για cosmote)

αυτά από μένα, μέχρι να βρει κάποια λύση ο προγραμματιστής.

αα! την ελάχιστη χρέωση των 45"(τόσα δεν είναι) την υπολογίζει το πρόγραμμα?

Edited by charlie_pace4
Link to comment
Share on other sites

αυτό έλειπε, να ειρωνεύεσαι :p

δεν έχω ιδέα, δεν χρησιμοποιώ internet εκτός σπιτιού και τα mail τα βλέπω στον υπολογιστή συνήθως...

βασικά απότι είδα εδώ θέλει: http://support.apple.com/kb/HT3576, φαντάζομαι ότι ισχύει για την apple θα ισχύει για όλους (σε αυτή την περίπτωση :lol: )

Πρέπει να διαβάσω μου φαίνεται γιατί δεν πρόκειται να καταλάβω τη διαφορά. Μάλλον απλά στο push γίνεται η ειδοποίηση από κάποιον server άμεσα, σε αντίθεση με το άλλο που πρέπει να ελέγχει συνέχεια...

 

δεν το χρησιμοποιώ το πρόγραμμα οπότε δεν ξέρω, αλλά το πρόβλημα θα μπορούσε εν μέρει να λυθεί αν υπήρχε κάποια επιλογή να έχεις μια λίστα αριθμών που να μην μετράει ο χρόνος όταν μιλάς.. Νομίζω από τις επαφές μας, πάνω κάτω ξέρουμε ποιοι έχουν πρόγραμμα με το οποίο τους μιλάμε δωρεάν. για όσους έχουν what's up μπορούν να στέλνουν wu στο 1313 ή 1314 (νομίζω ένα από τα δύο είναι, δεν θυμάμαι) και να του λέει αν είναι what's up ή όχι...

επίσης στα συμβόλαια wind και cosmote (φαντάζομαι και vodafone, απλά δεν ξέρω ακριβώς) μπορείς να στείλεις μήνυμα και να σου πουν πόσο χρόνο έχεις ακόμα (κενό μήνυμα και αποστολή 1212 για wind και 1 και αποστολή στο 1256 για cosmote)

αυτά από μένα, μέχρι να βρει κάποια λύση ο προγραμματιστής.

αα! την ελάχιστη χρέωση των 45"(τόσα δεν είναι) την υπολογίζει το πρόγραμμα?

Την ελάχιστη χρέωση την υπολογίζει, ναι :)

Το πρόβλημα είναι για τους δωρεάν αριθμούς... Εγώ πχ εχω έναν με 694 και κοσμοτε και μόνο με αυτόν εχω προβλημα. Αλλά με whatsup πχ που εκεί μόνο για whatsup κι όχι για συμβόλαια, είναι μεγαλύτερο το πρόβλημα...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα λύθηκε εγκαθιστώντας ένα πρόγραμμα απο το market που κάνει switch ανάμεσα στους διάφορους launchers...Έτσι κατάφερα και ενεργοποίησα ξανά το sense και μάλιστα είχε χάσει όλες τις ρυθμίσεις που είχα για τις οθόνες...

 

Όσον αφορά το θέμα με τα ακουστικα και το skype να επισημάνω ότι αναφερόμουν σε ακουστικά μόνο και όχι σε handsfree ... Με handsfree το θέμα λυνόταν αμέσως και άκουγα και μίλαγα κανονικά αν και με πολλές διακοπές...Με ακουστικά ήθελα να μπορώ να ακούω από αυτά και να μιλάω από το μικρόφωνο του κινητού όπως συμβάνει με τις κανονικές κλήσεις...

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να διαβάσω μου φαίνεται γιατί δεν πρόκειται να καταλάβω τη διαφορά. Μάλλον απλά στο push γίνεται η ειδοποίηση από κάποιον server άμεσα, σε αντίθεση με το άλλο που πρέπει να ελέγχει συνέχεια...

 

και εγώ αυτή έχω καταλάβει πως είναι η διαφορά, το λινκ το έδωσα για το σημείο που έλεγε "Apple Push Notification Service requires iOS 3.0 or later and a connection to the Internet, either via a cellular data network or Wi-Fi, and at least one application that supports notifications.", επειδή ρωτούσα αν χρειάζεται συνεχώς ίντερνετ ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

με εσκασαν τα mms.

προσπαθω κ τωρα να στειλω. βγαζει ενα G επανω κ 2 βελακια, αλλά τιποτα.

ολο αστοχια δυκτιου μου βγαζει σε μνμ.

τι στα διαλα φταιει γμτ?

δοκιμασα χθες με cosmote sim κ εστειλε κανονικα.

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

... Μάλλον απλά στο push γίνεται η ειδοποίηση από κάποιον server άμεσα, σε αντίθεση με το άλλο που πρέπει να ελέγχει συνέχεια...

...

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

Πως ακριβώς λειτουργεί δεν ξέρω αλλά κάνει αυτό ακριβώς!!

Σε ειδοποιεί άμεσα χωρίς να χρειάζεται να γίνεται έλεγχος χειροκίνητα ή κάθε x λεπτά...

Αυτό είναι πολύ βολικό γιατί γλυτώνεις και kb αλλά και μπαταρία.

 

Από ότι έχω διαβάσει στα specs του wildfire υποστηρίζει push αλλά το θέμα μου είναι κατά πόσο δουλεύει.

Στο iphone πχ που έχω τώρα αν κάνεις προσθήκη ενός gmail λογαριασμού μέσω της gmail επιλογής που υπάρχει στο μενού, αν και έχει επιλογή για push δεν λειτουργεί. Ενώ αν σετάρεις το gmail σου μέσω της microsoft exchange επιλογής λειτουργεί κανονικά!!

 

Θα κράταγα το iphone που στο θέμα email με εξυπηρετεί πραγματικά αλλά σαν λινουξάκιας θέλω adroid... :D

ROCK 'N' RIDE

just a way of life

Link to comment
Share on other sites

με εσκασαν τα mms.

προσπαθω κ τωρα να στειλω. βγαζει ενα G επανω κ 2 βελακια, αλλά τιποτα.

ολο αστοχια δυκτιου μου βγαζει σε μνμ.

τι στα διαλα φταιει γμτ?

δοκιμασα χθες με cosmote sim κ εστειλε κανονικα.

 

άστα...κι εγω μια από τα ίδια!

...τα νευρα μου κρόσια! Προφανώς είναι θέμα vodafone και όχι htc.

Πήγα vodafone για χιλιοστή φορά και μου είπαν να τηλ στο 1397 (service vodafone Δευτ-Παρασκ 9-5).

Αν και έχω την εντύπωση οτι έχω ξαναπάρει σε αυτό το νούμερο χωρις καμια επιτυχια, θα ξαναδοκιμάσω! Δεν έχω άλλη επιλογή.......:(

Link to comment
Share on other sites

Μολις χθες το πηρα στα χερια μου 2 πραγματα θελω να ρωτησω γινεται να μην φαινεται το ονομα του αποστολεα οταν λαμβανεις sms? οπως και πως λαμβανεις αρχεια μεσω bluetooth προσπαθησα να το κανω οπως λεει στο επισημο site αλλα δεν τα καταφερα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Μόλις χθες πήρα το πρώτο μου android κι έχω εντυπωσιαστεί από τις δυνατότητες και τις επιλογές στην παραμετροποίηση.

Έχω όμως 2-3 βασικές απορίες που θα σας παρακαλούσα να με βοηθήσετε αν είναι δυνατόν:

 

α) υπάρχει κάποιο πρόγραμμα τύπου PC Suite ώστε να κάνω αλλαγές στις επαφές κλπ από το PC μου;

 

β) πως κλείνω τις διάφορες εφαρμογές που τρεχουν και τα προγράμματα που έχω ανοίξει;

 

γ) αν πατήσω κοφτά το HOME μου βγάζει ένα παράθυρο με 6 προγράμματα. Είναι τα ανοιχτά;

 

δ) υπάρχει κάποια λίστα με τα must have applications να συμβουλευτώ;

 

ε) στα sms έχει ενεργοποιηθεί μόνιμα το caps lock και δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω

 

στ) τις 2 πρώτες μέρες κατέβαζα 10 ΜΒ την ημέρα και άδειαζα την μπαταρία χωρίς wifi και bluetooth. Είναι φυσιολογικό;

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη που σας ζάλισα...

:X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Μόλις χθες πήρα το πρώτο μου android κι έχω εντυπωσιαστεί από τις δυνατότητες και τις επιλογές στην παραμετροποίηση.

Έχω όμως 2-3 βασικές απορίες που θα σας παρακαλούσα να με βοηθήσετε αν είναι δυνατόν:

 

α) υπάρχει κάποιο πρόγραμμα τύπου PC Suite ώστε να κάνω αλλαγές στις επαφές κλπ από το PC μου;

 

β) πως κλείνω τις διάφορες εφαρμογές που τρεχουν και τα προγράμματα που έχω ανοίξει;

 

γ) αν πατήσω κοφτά το HOME μου βγάζει ένα παράθυρο με 6 προγράμματα. Είναι τα ανοιχτά;

 

δ) υπάρχει κάποια λίστα με τα must have applications να συμβουλευτώ;

 

ε) στα sms έχει ενεργοποιηθεί μόνιμα το caps lock και δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω

 

στ) τις 2 πρώτες μέρες κατέβαζα 10 ΜΒ την ημέρα και άδειαζα την μπαταρία χωρίς wifi και bluetooth. Είναι φυσιολογικό;

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη που σας ζάλισα...

:X

 

A) My phone explorer

Β) Υπαρχουν διαφορες εφαρμογες. Ψαξε task killer στο market. Η χρησιμοποιηση τους παντως δεν συνισταται στο android ουτε προσφερουν κατι απο αποψη ταχυτητας κτλ.

Γ) Οχι. Γιατι αν παρατηρησεις αν κλεισεις μια εφαρμογη και πατησεις το home στην βγαζει παλι. Πρεπει να ειναι αυτες που χρησιμοποιησες τελευταια. Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος. Την εχω και 'γω αυτη την απορια.

Δ) Κοιτα στο θεμα Android. Το must have για τον καθενα ειναι διαφορετικο. Ενα που θα πρεπει να δοκιμασεις ειναι το handcent sms το οποιο σου δινει πολλες περισσοτερες επιλογες απο το default.

Ε) Κρατα για 2-3 sec πατημενο το πληκτρο για τα κεφαλαια (μεχρι να εξαφανιστει η κατω παυλα) και θα απενεργοποιηθει αυτη η μονιμοτητα

ΣΤ) Γενικα για να στρωσει η μπαταρια και να αποδιδει το 100% θελει 2-3 εβδομαδες.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Για το πρόγραμμα αυτό, έχω να πω τα καλύτερα. Κατέληξα σε αυτό και το χρησιμοποιώ, γιατί μπορείς να καθορίσεις πόσα δωρεάν λεπτά ομιλίας (και προς ποιους) έχεις (όπως και μηνύματα και δεδομένα) και στα μετράει αυτόματα και σε ειδοποιεί. Πχ εγώ που έχω 1500 σε βόνταφον και 20 σε όλους τους άλλους, με ειδοποιεί όταν πλησιάζω στα όρια μου. Γενικά τη συστήνω ανεπιφύλακτα τη συγκεκριμένη εφαρμογή!

Και ο developer είναι πολύ συνεργάσιμος. Του είχα ζητήσει υποστήριξη για τη συσκευή μας και το έκανε (παλιότερα δεν μπορούσε στη συσκευή μας να μετρήσει τα δεδομένα μέσω wifi). Επίσης, σε λίγες μέρες βγαίνει στο μάρκετ και καινούρια έκδοση με ελληνικά (τη μετέφρασα εγώ :happy: )!

 

το κατέβασα το πρόγραμμα! Όντως φαίνεται πολύ χρήσιμο και πρακτικό αλλα το πρόβλημα μου είναι οτι δεν δεχεται τις εξαιρέσεις των αριθμών. Δηλ πχ μιλαω δωρεαν με vodafone και δεν δέχεται στους "δωρεάν αριθμούς" το 694*. πρέπει να βάζω συγκεκριμένα νούμερα. γιατί? κανω μαλλον κατι λάθος ε? Επίσης με το συμβόλαιο μου έχω ελαχιστη διαρκεια χρέωσης 45'' στο αντίστοιχο του droidstats επιλέγω 45/1?

Link to comment
Share on other sites

A) My phone explorer

Β) Υπαρχουν διαφορες εφαρμογες. Ψαξε task killer στο market. Η χρησιμοποιηση τους παντως δεν συνισταται στο android ουτε προσφερουν κατι απο αποψη ταχυτητας κτλ.

Γ) Οχι. Γιατι αν παρατηρησεις αν κλεισεις μια εφαρμογη και πατησεις το home στην βγαζει παλι. Πρεπει να ειναι αυτες που χρησιμοποιησες τελευταια. Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος. Την εχω και 'γω αυτη την απορια.

Δ) Κοιτα στο θεμα Android. Το must have για τον καθενα ειναι διαφορετικο. Ενα που θα πρεπει να δοκιμασεις ειναι το handcent sms το οποιο σου δινει πολλες περισσοτερες επιλογες απο το default.

Ε) Κρατα για 2-3 sec πατημενο το πληκτρο για τα κεφαλαια (μεχρι να εξαφανιστει η κατω παυλα) και θα απενεργοποιηθει αυτη η μονιμοτητα

ΣΤ) Γενικα για να στρωσει η μπαταρια και να αποδιδει το 100% θελει 2-3 εβδομαδες.

 

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις

α) που το βρίσκω; δεκτό και pm

β) ΟΚ

γ) ΟΚ

δ) ΟΚ any link?

ε) δεν γίνεται. Είναι ανενεργό. Αντίθετα στα αγγλικά λειτουργεί κανονικά. Μήπως έχει να κάνει με το Τ9;

στ) ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμη. Στις επαφές μου έχω εκατοντάδες "ορφανα" e-mails και εκατοντάδες ανθρώπους με τηλέφωνα κλπ. Υπάρχει τρόπος να συγχωνευθούν αυτόματα με κάποο τρόπο; (π.χ. μέσω FB ή gmail)?
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις

α) που το βρίσκω; δεκτό και pm

β) ΟΚ

γ) ΟΚ

δ) ΟΚ any link?

ε) δεν γίνεται. Είναι ανενεργό. Αντίθετα στα αγγλικά λειτουργεί κανονικά. Μήπως έχει να κάνει με το Τ9;

στ) ΟΚ

 

Και κάτι ακόμη. Στις επαφές μου έχω εκατοντάδες "ορφανα" e-mails και εκατοντάδες ανθρώπους με τηλέφωνα κλπ. Υπάρχει τρόπος να συγχωνευθούν αυτόματα με κάποο τρόπο; (π.χ. μέσω FB ή gmail)?

 

α) Google is your friend -> http://www.fjsoft.at/en/

δ) Ψαξε και λιγο στο φορουμ φιλε μου -> Π.χ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287456 - http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=249301

ε) Μπορει να παιζει κατι με το Τ9 αφου στ'αγγλικα λειτουργει κανονικα. Ψαξε λιγο στις ρυθμισεις και θα το βρεις.

 

Οσο για τα mail και τις επαφες μπορεις να συνδεσεις καποιο ατομο με τον λογαριασμο του στο facebook (στην επεξεργασια της επαφης πανω δεξια εχει κατι σαν συνδεσμο, πατας εκει). Δεν ξερω αν ειναι αυτο που θες η αν σε βολευει

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Hi everyone!!!

Είμαι νέα στο forum...

το ξέρω ότι θα φανώ λίγο off topic αλλά...συγχωρέστε με :O

Γνωρίζει κάποιος αν στο myphone υπάρχει κάπου buy&sell???

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Wildfire και έχω "επιδοθεί" στην online αναζήτηση της πιο συμφέρουσας λύσης :rolleyes:

Αν και χρήστης συσκευών Windows Mobile εδώ και καιρό θέλω να δοκιμάσω και το Android ως λειτουργικό, ίσως η πληθώρα των εφαρμογών, ίσως η ευκολία του OS μου κίνησαν την περιέργεια :wink:

Σας ευχαριστώ έτσι και αλλιώς γιατί μέσω του forum έχω ήδη μάθει πάρα πολλά για την συσκευή:)

PS: Και για την τωρινή συσκευή μου, το omnia, με βοήθησε πολύ το αντίστοιχο topic για να το "φέρω στα μέτρα μου" :D Windows Mobile βλέπετε...

"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Hi everyone!!!

Είμαι νέα στο forum...

το ξέρω ότι θα φανώ λίγο off topic αλλά...συγχωρέστε με :O

Γνωρίζει κάποιος αν στο myphone υπάρχει κάπου buy&sell???

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Wildfire και έχω "επιδοθεί" στην online αναζήτηση της πιο συμφέρουσας λύσης :rolleyes:

Αν και χρήστης συσκευών Windows Mobile εδώ και καιρό θέλω να δοκιμάσω και το Android ως λειτουργικό, ίσως η πληθώρα των εφαρμογών, ίσως η ευκολία του OS μου κίνησαν την περιέργεια :wink:

Σας ευχαριστώ έτσι και αλλιώς γιατί μέσω του forum έχω ήδη μάθει πάρα πολλά για την συσκευή:)

PS: Και για την τωρινή συσκευή μου, το omnia, με βοήθησε πολύ το αντίστοιχο topic για να το "φέρω στα μέτρα μου" :D Windows Mobile βλέπετε...

 

γεια σου και welcome.

υπάρχει buy&sell αλλά για να το δεις θα πρέπει να έχεις τουλάχιστον 140-150 posts.μετά ανοίγει. αλλά και πάλι δεν νομίζω να βρεις κάτι. η συσκευή είναι καλή και κανείς δεν την πουλάει.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση :) Το φαντάστηκα ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει όταν δεν έβρισκα buy&sell στην αναζήτηση ενώ είχα δει ότι αναφερόταν στα topic :worry:. Το πιστεύω ότι είναι καλή συσκευή και αξίζει για αυτό κοίταξα και στο skroutz, έχω βρει κάποια online stores. Σε ευχαριστώ και πάλι πάρα πολύ για την βοήθεια :)
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λύση για να χτυπάει το ξυπνητήρι του κινητού ενώ το κινητό είναι απενεργοποιημένο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...