Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γι'αυτό το λόγο έχω βάλει το TrafficCounter (δεν ξέρω βέβαια πόσο αξιόπιστο είναι).

 

Κ ομως ειναι πολυ καλο!!! :clap::clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
live εφαρμογες υποστηριζει; live chat, παρακολουθηση καναλιων κ.α;

 

Για εφαρμογές απευθύνσου στο σχετικό thread... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές απευθύνσου στο σχετικό thread... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

 

 

δεν ψαχνω για εφαρμογες αλλα ρωταω αν υποστηριζει αυτες τις δυνατοτητες, γιατι σκεφτομαι να το αγορασω!

Link to comment
Share on other sites

αν παω στο καναλι του σκαι θα βλεπω δηλαδη;

 

για δώσε λινκ να το τεστάρω και να σου πω ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε landscape στα sms δεν υπαρχει το send κουμπι και καθε φορα αφου γραφω το μηνυμα πρεπει να γυρναω το κινητο σε portrait για να το στειλω. Πολυ σπαστικο! Υπαρχει καμμια λυση;
Link to comment
Share on other sites

Σε landscape στα sms δεν υπαρχει το send κουμπι και καθε φορα αφου γραφω το μηνυμα πρεπει να γυρναω το κινητο σε portrait για να το στειλω. Πολυ σπαστικο! Υπαρχει καμμια λυση;

 

Υπάρχει κανονικά, απλά 'εξαφάνισε' το πληκτρολόγιο και θα το δεις από κάτω :D

Link to comment
Share on other sites

και εεπείδη μπορεί να μην ξέρεις πώς να το εξαφανίσεις, είναι πολύ απλό, πατάς το back μία φορά!

 

έχετε να μου προτέινετε κανα καλό πληκτρολόγιο με μεγαλύτερα γράμματα?

(να πάω καλύτερα στο τόπικ με τις εφαρμογές να ρωτήσω?)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας το qwerty πληκτρολόγιο στα Ελληνικά κεφαλαία, πολλές φορές για να γράψω αριθμό και να μην το γυρίσω σε αριθμητικό πατάω συνεχόμενα τα πλήκτρα της πάνω σειράς.

Έλα όμως που αυτό λειτουργεί για τους αριθμούς 1 ως 7.Τα 8, 9 , 0 δεν....

Δεν κάνω κάτι καλά;

 

Στο Αγγλικό πληκτρολόγιο δεν εμφανίζεται το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας το qwerty πληκτρολόγιο στα Ελληνικά κεφαλαία, πολλές φορές για να γράψω αριθμό και να μην το γυρίσω σε αριθμητικό πατάω συνεχόμενα τα πλήκτρα της πάνω σειράς.

Έλα όμως που αυτό λειτουργεί για τους αριθμούς 1 ως 7.Τα 8, 9 , 0 δεν....

Δεν κάνω κάτι καλά;

 

Στο Αγγλικό πληκτρολόγιο δεν εμφανίζεται το πρόβλημα.

Όπως το έχεις πατημένο συνεχόμενα,το 8,9,0, απλά σέρνεις το δάκτυλό σου , ελαφρά προς τα δεξιά ή λίγο πάνω και προς τα δεξιά στο παραθυράκι που βγάζει...

Θέλει λιγο εξάσκηση ...;)

Link to comment
Share on other sites

Όπως το έχεις πατημένο συνεχόμενα,το 8,9,0, απλά σέρνεις το δάκτυλό σου , ελαφρά προς τα δεξιά ή λίγο πάνω και προς τα δεξιά στο παραθυράκι που βγάζει...

Θέλει λιγο εξάσκηση ...;)

 

Σωστός. :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανονικά, απλά 'εξαφάνισε' το πληκτρολόγιο και θα το δεις από κάτω :D

 

και εεπείδη μπορεί να μην ξέρεις πώς να το εξαφανίσεις, είναι πολύ απλό, πατάς το back μία φορά!/QUOTE]

 

Με σώσατε, ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να γράφουμε μόνο με κεφαλαία?Να πατάμε το βελάκι των κεφαλαίων αλλά να μένει ενεργοποιημένο?
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να γράφουμε μόνο με κεφαλαία?Να πατάμε το βελάκι των κεφαλαίων αλλά να μένει ενεργοποιημένο?

Κρατάς το πλήκτρο εναλλαγής κεφαλαίων παρατεταμένα και σου εμφανίζει το σύμβολο των κεφαλαίων αλλά με μια γραμμή από κάτω. Έτσι γράφεις μόνο κεφαλαία...

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να γράφουμε μόνο με κεφαλαία?Να πατάμε το βελάκι των κεφαλαίων αλλά να μένει ενεργοποιημένο?

 

Κρατάς το πλήκτρο εναλλαγής κεφαλαίων παρατεταμένα και σου εμφανίζει το σύμβολο των κεφαλαίων αλλά με μια γραμμή από κάτω. Έτσι γράφεις μόνο κεφαλαία...

 

Και δυο φορες αν το πατησεις γρηγορα το caps lock μπορεις να γραψεις κεφαλαια κανονικα μονο!

 

Θελω να διαγραψω καποια ringtone που εφτιαξα εγω και δε μπορω να τα βρω ουτε στο /sd/media/ringtones ουτε μεσα στο τηλεφωνο /media/ringtones κτλ

 

Ξερει κανεις που βρισκονται;

 

Το βρηκα το φακελο τελικα! LOL

Edited by WolfRathmA
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά το WiFi μου κάνει νερά. Σε ελεύθερο δίκτυο που συνδεόμουνα ;) κάνει 'obtaining address' και επιστρέφει ξανά στο 'remembered, open network'. Γενικά σε κανένα 'open network' δεν μπορεί να συνδεθεί :(
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο, κατάφερα και το βρήκα σε κόκκινο.. Το έχω 3-4 μερούλες και μπορώ να πω πως είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αγορά του.. Σας παραθέτω λοιπόν τις πρώτες μου εντυπώσεις, με βαθμολογία με βάση το 10.

 

1)Ποιότητα Οθόνης-Εικόνα:

 

Δεν είναι AMOLED, ούτε φυσικά super AMOLED, είναι όμως μία πάρα πολύ καλή οθόνη, με ζωντανά χρώματα και ευκρίνεια. Κάτω από τον ήλιο (όχι απλώς φως) δεν είχα κανένα πρόβλημα να διακρίνω. Λόγω ανάλυσης τα κείμενα (π.χ στο Web) δεν μπορείς να τα διαβάσεις με zoom out. Όμως η έξυπνη μετατροπή που κάνει το κινητό να fix-άρει το κείμενο στο μέγεθος της οθόνης, όταν κάνεις zoom in, λύνει εντελώς το πρόβλημα. Επειδή υπάρχουν απλώς και καλύτερες οθόνες σήμερα, δεν παίρνει άριστα. Η οθόνη δεν είναι κακή. Βαθμός 8.

 

2)Λειτουργία-Εφαρμογές:

 

Είναι Android. Αυτό από μόνο του λέει πολλά. Είναι και HTC Sense. Αυτό λέει περισσότερα. Εύκολο στη χρήση, μενού με πολλά και ωραία γραφικά. Ανοιχτό λογισμικό, το μάρκετ ένα κλικ μακριά, κατεβάζεις ό,τι θέλεις, πολύ εύκολα και απλά. Παιχνίδια υπάρχουν και τα παίζει μια χαρά. Αν θες να ξεκινησεις καριέρα στο PES11, ή στο NFS έχεις το pc και τη κονσόλα σου. Παιχνίδια για να περάσεις την ώρα σου, στη στάση ή κάπου αλλού έχει αρκετά, έχουν πλάκα και καλά γραφικά.. (Π.χ Fishin'2 GO, Mobile Andrio, Slot Machine, Teeter, Basketball 3D και πολλά άλλα) Δεν έχει τη ποικιλία ή τη ποιότητα του App store, αλλά είναι οκ! Βαθμός 9.

 

3)Φωτογραφική μηχανή:

 

Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το LG VIEWTY. Το Wildfire δεν είναι Viewty όσον αφορά τις φωτογραφίες του... Αλλά.... Με τις σωστές ρυθμίσεις (έχει αρκετές και αποθηκεύονται) και με ακίνητο χέρι (!) μπορείς να βγάλεις ΠΟΛΥ ωραίες φωτογραφίες (κυρίως κοντινές, πρόσωπα δηλαδή). Η εστίαση για να βγάλεις τους φίλους σου είναι πολύ καλή, στα μακρινά τοπία το χάνει κάπως. Το flash είναι πολύ δυνατό. Για καλές και φωτεινές φωτογραφίες το βράδυ (χωρίς υπερβολικό φωτισμό) συστήνω Φωτεινότητα=-3, Ευκρίνεια=στο full, ISO=100, Flash=ενεργοποιημένο, Σωστή Εστίαση, Ακίνητο χέρι! Προσωπικά έχω βγάλει πολύ ωραίες φωτογραφίες, απλά δεν τις "ανεβάζω" γιατί περιέχουν πρόσωπα.. Για βίντεο τραβήξτε (αν προλαβετε) μόνο αν δείτε καμιά koenigsegg ccxr να περνάει δίπλα σας... Για να αποθανατίσετε στιγμές από τις διακοπές σας, πάρτε μια βιντεοκάμερα.. :p Βαθμός: 8

 

4)Πολυμέσα:

 

Σε προηγούμενα κινητά μου συνήθιζα να βάζω ταινίες στη κάρτα μνήμης, αυτό θα συνεχίζω να κάνω και τώρα. Χρησιμοποίησα το Any DVD Converter PRO, επιλέγοντας Google Android MPEG4, με διαστάσεις 480χ320, 768 Video BitRate και 25 FrameRate. Ποιότητα ικανοποιητική προς καλή, δεν είναι βέβαια ούτε DivX, ούτε ποιότητα σε Amoled (τα είπαμε αυτά...) Μουσική μπορείς να ακούσεις ικανοποιητικά, θα θελα λίγο καλύτερη οργάνωση στα τραγούδια (ένα αντίστοιχο Itunes, θα ήταν καλό να υπήρχε..) Βαθμός: 7,5

 

5)Συνδεσιμότητα:

 

Εδώ το κινητό παίρνει άριστα! Το σήμα τηλεφωνιας, το bluetooth, σε συνδυασμό με το wi-fi (που σχεδόν το συναντάς ελεύθερο παντού), το gps (πιάνει μόνο όταν είσαι σταθερός σε ανοιχτό χώρο, μέσα σε αυτοκίνητο χωρίς σύνδεση στο ιντερνετ μπαααα...), και το συγχρονισμό με κοινωνικά δίκτυα (fb, κλπ) το κινητό απλά "σου τα βάζει όλα στη τσέπη". Σου προσθέτει αυτόματα τα γενέθλια των φίλων σου στο ημερολόγιο, και κάνει πολλά ακόμη μαγικά.. Βαθμός 10

 

6)Μπαταρία:

 

Το πόσο θα διαρκέσει η μπαταρία εξαρτάται φυσικά από τη χρήση του. Προσωπικά είμαι από αυτούς που χρησιμοποιώ τα πάντα που μου προσφέρει το κινητό. Με full χρήση λοιπόν, wi-fi στο σπίτι 1-2 ώρες, ή έξω, ράδιο/μουσική, παιχνίδια (όταν είμαι στο δρόμο), τηλέφωνα, μηνύματα, θέλει φόρτιση κάθε μέρα. Όσο λιγότερο χρησιμοποιείς ενεργοβόρες εφαρμογές, τόσο αραιότερα θα το φορτίζεις. Επειδή είναι αρχή ακόμη, πιστεύω πως μετά από κανα μήνα θα πιάσει το max της απόδοσης. Προς το παρόν, βαθμός 7,5. Σημειωτέον στο LG Viewty για παράδειγμα θα έβαζα 6.

 

7)Σύνοψη:

 

Το HTC Wildfire είναι κατά τη γνώμη μου σίγουρα ένα Best Value for money κινητό. Είναι smart, είναι android, έχει εξωτερική σέξυ εμφάνιση, εσωτερική ποιότητα. Εντέλλει είναι μια χαρά.. Για όσους ψάχνουν ένα Smartphone, Android, εμφανίσιμο που να τα κάνει όλα και να συμφέρει, τότε ναι! Το Wildfire είναι μια χαρά και χωρίς "πειράγματα". Γενικός βαθμός: 8,33 :D

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

@Black_Ring

Πολυ ωραιο ποστ! Μπραβο σου!

 

 

Επισης παιδια, μηπως γνωριζει κανεις πως μπορουμε να αλλαξουμε το hostname για το dhcp; Εκανα μια αλλαγη σε ενα αρχειο που νομιζα αλλα δεν εγινε τιποτα. Εχει κατορθωσει κανεις να βαλει καποιο hostname;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ψαχνω να βρω απο που μπορουμε να δουμε ποσο Internet καταναλωνουμε το mobile εννοω και δεν βρισκω καπου να μου λεει...

 

πηγα και στις ρυθμισεις αλλα δεν με βοηθαει καπου,εχει εντοπισει κανεις σας κατι??.

 

 

3G Watchdog απο το market και εισαι ετοιμος. Ειναι ισως το καλυτερο προγραμμα για να παρακολουθεις mobile data. Βαζεις εσυ ποσο data εχεις και ποια ημερομηνια ανανεωνεται και μετα αυτο μονο του καταγραφει, σε ειδοποιει οταν φτασεις το οριο και κανει reset μολις τελειωσει ο μηνας για να μετρησει το νεο.

Δοκιμασε το.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι καρτα μνημης να αγορασω? Καμια προταση? Ευχαριστω πολυ παιδια :)

 

Όσο μεγαλύτερο class έχει τόσο το καλύτερο, πχ. Class 6. H χωρητικότητα έχει να κάνει με τις απαιτήσεις σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

 

θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος κατάφερε να βάλει το igo στο wildfire.

κι αν ναι... θα ήθελα να μου πεί που το βρήκε :)

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

 

θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος κατάφερε να βάλει το igo στο wildfire.

κι αν ναι... θα ήθελα να μου πεί που το βρήκε :)

 

thnx

 

Εγώ αλλά δεν ξέρω αν μπορώ λόγω κανονισμών του φόρουμ να πω.Σε γενικές γραμμές υπάρχει πειραγμενη έκδοση για το δικο μας κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...