Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να διαγραψω καποια ringtone που εφτιαξα εγω και δε μπορω να τα βρω ουτε στο /sd/media/ringtones ουτε μεσα στο τηλεφωνο /media/ringtones κτλ

 

Ξερει κανεις που βρισκονται;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για το wildfire παντως δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν υπαρχουν live wallpapers οταν το καινουριο vodafone joy 845 με 525mhz επεξεργαστη, μολις 128mb ram και android 2.1 εχει live wallpaper. εβαλαν τα γυαλια στην htc σε αυτην την περιπτωση χαλαρα! μακαρι τουλαχιστον στην εκδοση 2.2 να το διορθωσουν αυτο!
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

για το wildfire παντως δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν υπαρχουν live wallpapers οταν το καινουριο vodafone joy 845 με 525mhz επεξεργαστη, μολις 128mb ram και android 2.1 εχει live wallpaper. εβαλαν τα γυαλια στην htc σε αυτην την περιπτωση χαλαρα! μακαρι τουλαχιστον στην εκδοση 2.2 να το διορθωσουν αυτο!

Και είναι τόσο σημαντικά τα live wallpaper? Kαι από αυτό "εβαλαν τα γυαλια στην htc" ;) Χωρίς παρεξήγηση...

Link to comment
Share on other sites

Και είναι τόσο σημαντικά τα live wallpaper? Kαι από αυτό "εβαλαν τα γυαλια στην htc" ;) Χωρίς παρεξήγηση...

 

 

 

για μενα δεν ειναι (κι εχω ενα desire ;) ), για αλλους ειναι.

και ναι..στο συγκεκριμενο θεμα, με τις hardware δυνατοτητες των 2 κινητων, ναι, ενας ουδετερος παρατηρητης συμπεραινει οτι της εβαλαν τα γυαλια. οποιος το βλεπει οπαδικα και δεν ξερω γω τι...κοιταει να δικαιολογησει τα αδικαιολογητα ;) χωρις παρεξηγηση...

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

για μενα δεν ειναι (κι εχω ενα desire ;) ), για αλλους ειναι.

και ναι..στο συγκεκριμενο θεμα, με τις hardware δυνατοτητες των 2 κινητων, ναι, ενας ουδετερος παρατηρητης συμπεραινει οτι της εβαλαν τα γυαλια. οποιος το βλεπει οπαδικα και δεν ξερω γω τι...κοιταει να δικαιολογησει τα αδικαιολογητα ;) χωρις παρεξηγηση...

Το θέμα είναι πως δε μπορεί να είναι το live wallpaper κριτήριο.. Και στην τελική που υστερεί το wild σε σχέση με αυτό; Μόνο στο ότι είναι φθηνότερο..

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως δε μπορεί να είναι το live wallpaper κριτήριο.. Και στην τελική που υστερεί το wild σε σχέση με αυτό; Μόνο στο ότι είναι φθηνότερο..

 

αφου εβαλες θεμα συγκρισης (γιατι εγω, σχολιαζοντας την αξιοποιηση των τεχνολογικων χαρακτηριστικων, απλα ανεφερα οτι αφου εχει εκεινο με χαμηλοτερα specs, δεν βρισκω το λογο να μην εχει και το wildfire)...το wildfire κοστιζει οσο 2.5 845 (αν και εγω ειμαι της αποψης οτι το wildfire ειναι το καλυτερο τηλεφωνο στα λεφτα του και πολυ ομορφο, ειδικα το λευκο τα σπαει) και στο θεμα live wallpaper, αν και εχει δυνατοτερα specs (τουλαχιστον ως προς τη ram).

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γεία σας!!Έπαθα κάτι κουφό.Πήγα να συνδέσω χθες το βράδυ το κινητό με το laptop για να κάνω έναν συγχρονισμό των επαφών μου όπου είχα κάνει κάτι αλλάγες τώρα τελευταία.Η αλήθεια είναι οτι είχα πάαααααρα πολύ καιρό να το κάνω αυτό.Τελος πάντων η επικονωνία ήτο αδύνατη.Έβγαινε μήνυμα στη συσκευή οτι δεν μπορεί λέει να εντοπιστεί στο λαπτοπ το htc sync και κουραφέξαλα.Έκανα απεγκατάσταση του σινκ επανεγκατάσταση ύστερα απο νέα λήψη απο το site της htc (μπας και βγήκε κάποια ανανεωμένη έκδοση) αλλά τζίφος τίποτα!!!!Έχω απενεργοποιήσει εντελώς το antivirus που έχω (μήπως το ''ενοχλεί''),έχω ενεργοποιήσει τον εντοπισμό σφαλμάτων usb αλλά τίποτα.Καμμιά ιδέα?Πως γίνεται αφού λειτουργούσε τέλεια πριν?Ύπάρχει κάποιος εναλλάκτικός τρόπος να σώσω τουλάχιστον τις αλλάγες που έχω κάνει στις επαφές μου?(χρησιμοποιώ το outlook)
Link to comment
Share on other sites

http://androidspin.com/wp-content/uploads/2010/08/cyanogenmod-boot-animation-200x200.png

CyanogenMod 6.1.0 Beta for HTC Wildfire και εδω.

 

Οσοι πιστοί...!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γεία σας!!Έπαθα κάτι κουφό.Πήγα να συνδέσω χθες το βράδυ το κινητό με το laptop για να κάνω έναν συγχρονισμό των επαφών μου όπου είχα κάνει κάτι αλλάγες τώρα τελευταία.Η αλήθεια είναι οτι είχα πάαααααρα πολύ καιρό να το κάνω αυτό.Τελος πάντων η επικονωνία ήτο αδύνατη.Έβγαινε μήνυμα στη συσκευή οτι δεν μπορεί λέει να εντοπιστεί στο λαπτοπ το htc sync και κουραφέξαλα.Έκανα απεγκατάσταση του σινκ επανεγκατάσταση ύστερα απο νέα λήψη απο το site της htc (μπας και βγήκε κάποια ανανεωμένη έκδοση) αλλά τζίφος τίποτα!!!!Έχω απενεργοποιήσει εντελώς το antivirus που έχω (μήπως το ''ενοχλεί''),έχω ενεργοποιήσει τον εντοπισμό σφαλμάτων usb αλλά τίποτα.Καμμιά ιδέα?Πως γίνεται αφού λειτουργούσε τέλεια πριν?Ύπάρχει κάποιος εναλλάκτικός τρόπος να σώσω τουλάχιστον τις αλλάγες που έχω κάνει στις επαφές μου?(χρησιμοποιώ το outlook)

ρε φιλε ακριβως το ιδιο επαθα κ εγω.παλια ηταν οκ αλλα μετα απο αρκετο καιρο που ηθελα να συνδεσω το κινητο με το pc τπτ.αν βρεις ακρη σφυρα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει κανείς πρόβλημα με το market? εδώ και μέρες δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα. Στην αρχή υπέθεσα οτι ήταν πρόβλημα, αλλά τόσες μέρες;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γεία σας!!Έπαθα κάτι κουφό.Πήγα να συνδέσω χθες το βράδυ το κινητό με το laptop για να κάνω έναν συγχρονισμό των επαφών μου όπου είχα κάνει κάτι αλλάγες τώρα τελευταία.Η αλήθεια είναι οτι είχα πάαααααρα πολύ καιρό να το κάνω αυτό.Τελος πάντων η επικονωνία ήτο αδύνατη.Έβγαινε μήνυμα στη συσκευή οτι δεν μπορεί λέει να εντοπιστεί στο λαπτοπ το htc sync και κουραφέξαλα.Έκανα απεγκατάσταση του σινκ επανεγκατάσταση ύστερα απο νέα λήψη απο το site της htc (μπας και βγήκε κάποια ανανεωμένη έκδοση) αλλά τζίφος τίποτα!!!!Έχω απενεργοποιήσει εντελώς το antivirus που έχω (μήπως το ''ενοχλεί''),έχω ενεργοποιήσει τον εντοπισμό σφαλμάτων usb αλλά τίποτα.Καμμιά ιδέα?Πως γίνεται αφού λειτουργούσε τέλεια πριν?Ύπάρχει κάποιος εναλλάκτικός τρόπος να σώσω τουλάχιστον τις αλλάγες που έχω κάνει στις επαφές μου?(χρησιμοποιώ το outlook)

Δεν κατάλαβα , θες να σώσεις τις αλλαγές που έχεις κάνει στο Outlook ή στο κινητό ???:confused:

παιδιά έχει κανείς πρόβλημα με το market? εδώ και μέρες δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα. Στην αρχή υπέθεσα οτι ήταν πρόβλημα, αλλά τόσες μέρες;

Ναι υπαρχει προβλημα εδω και μέρες ,χρειάζετε να ζητήσεις λήψη καμια 10αριά φορές για να κατεβάσει αυτό που θες..

Link to comment
Share on other sites

μήπως ετοιμάζουν κάτι;γιατί δεν το διορθώνουν;

 

 

μια επιπλέον ερώτηση. αξίζει τελικά να το κάνουμε ρουτ το wildfire?

Edited by amanitis
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Oσον αφορα το market και 'γω ειχα για μερες προβλημα. Κατεβαζε οποτε του ερχοταν η δεν κατεβαζε καθολου. Χτες αποφασισα να κανω μια επαναφορα ρυθμισεων στο κινητο και απο τοτε κατεβαζει αμεσως... Τυχαιο? Οσοι θελετε δοκιμαστε το.

 

ΥΓ. Εννοειται κρατατε backup διοτι θα σβηστουν τα παντα

Link to comment
Share on other sites

Για νεα rom, τι να σου πω. Παντως εμενα εφτιαξε αμεσως.

 

Ισως η επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις να ξεμπλοκαρει κατι στην συσκευη, δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

ίσως αλλά έχω διαβάσει οτι και άλλοι χρήστες έχουν αυτό το πρόβλημα , σε διάφορες και διαφορετικές συσκευές.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ψαχνω να βρω απο που μπορουμε να δουμε ποσο Internet καταναλωνουμε το mobile εννοω και δεν βρισκω καπου να μου λεει...

 

πηγα και στις ρυθμισεις αλλα δεν με βοηθαει καπου,εχει εντοπισει κανεις σας κατι??.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ψαχνω να βρω απο που μπορουμε να δουμε ποσο Internet καταναλωνουμε το mobile εννοω και δεν βρισκω καπου να μου λεει...

 

πηγα και στις ρυθμισεις αλλα δεν με βοηθαει καπου,εχει εντοπισει κανεις σας κατι??.

 

Γι'αυτό το λόγο έχω βάλει το TrafficCounter (δεν ξέρω βέβαια πόσο αξιόπιστο είναι).

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

 

άλλος ένας νέος κάτοχος. Πρώτη φορά με android, πρώτη φορά με smartphone. Πρώην κάτοχος NOKIA N78 και πριν από αυτό, πάντα ΝΟΚΙΑ. Εκ πρώτης επαφής, ενθουσιασμένος. Θα δείξει...

 

Ερώτηση αν θέλει κάποιος να βοηθήσει: γράφτηκα στο Vodafone Mobile Internet Small με 100ΜΒ έναντι 5 ευρώ το μήνα.

 

Φτάνουν 100ΜΒ??? Πόσα τρώει ο καιρός και τα νέα; Περισσεύουν για ελαφρά καθημερινή περιήγηση και έλεγχο του mail (χωρίς βιντεάκια και λήψη μεγάλων συννημένων)??

 

Ευχαριστώ!

Edited by manasta
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χωρίς υπερβολική χρήση και μόνο για τα βασικά θα σε φτάσουν. Υπάρχουν εργαλεία στο market που καταγράφουν την κίνηση και μπορείς να βλέπεις πόσο έχεις χρησιμοποιήσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ξεκινώ (...με τρόμο:cry:) να διαβάσω όλο το topic. Αν χρειαστώ τίποτα, ρωτάω...
Link to comment
Share on other sites

Για κανάλια δεν έχω ψάξει στο market αλλά για chat ο αδερφός μου έχει περάσει το eBuddy.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Για κανάλια δεν έχω ψάξει στο market αλλά για chat ο αδερφός μου έχει περάσει το eBuddy.

 

αν παω στο καναλι του σκαι θα βλεπω δηλαδη;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...