Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά

Γιατι αυτο που εχει απο τη "μανα του" δε στελνει με 160 χαρακτηρες;

 

Sorry που ρωταω... εγω σημερα η αυριο θα το εχω στα χερια μου. Σε ασπρο :D

Στέλνει με κεφαλαία (έτσι κι αλλιώς με μικρά δεν μπορείς να στείλεις 160) αλλά χωρίς τόνους. Αν χρησιμοποιείς το τ9, θα έχεις λίγο ένα πρόβλημα, ενώ το handcent τα μετατρέπει όλα μόνο του ;)

 

Εκτός αν είναι κλειστό και αυτό οπότε δεν κάνει update :)

 

1. Ξέρετε πώς μπορώ να κλείσω τον ήχο που κάνει κατά το άνοιγμα της συσκευής?

 

2. Πώς κάνουμε format την κάρτα SD στο κινητό?

1. Θέλει root και μια μικρή διαδικασία... Ίσως γίνεται αν το κλείσεις στο αθόρυβο και μετά δεν ακουστεί ο ήχος, αλλά δεν το ξέρω σίγουρα...

2. Ρυθμίσεις->κάρτα sd και αποθηκευτικός χώρος->διαμόρφωση κάρτας μνήμης

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει καποιος τροπος να δω αν η καρτα SIM που εχω υποστηρίζει 3G για να ξερω αν χρειαζετε να τη κανω αλλαγη;
Link to comment
Share on other sites

Αν το wifi είναι κλειστό τότε χρησιμοποιεί το internet του provider σου. Το "H" σημαίνει ότι στην περιοχή που βρίσκεσαι υπάρχει κάλυψη HSDPA (3G) ενώ το "G" σημαίνει απλή κάλυψη GSM.

 

Τι πρεπει να κάνω σε περιπτωση που θελω να το αποφύγω αυτο??

 

Exω βαλει την μπάρα με το wifi το gps το bt κλπ, την αντιστοιχη του wildfire σαν την πρωτη μπαρα στην φωτο:

http://farm5.static.flickr.com/4082/4890048765_a24f276b40.jpg

 

Θα πρεπει να ειναι κλειστο και το active sync?? (τριτο κουμπάκι στην μπάρα της φωτό)

http://www.tuningnews.net/news/041206a/TN_hamann-gallardo-01.JPG
Link to comment
Share on other sites

To white υπάρχει σε κανένα φυσικό κατάστημα στη Θεσσαλονίκη; Το έχει δεί κανείς;

Το Saturn θα το φέρει σε 8 ημέρες και το Πλαίσιο το έχει "αναμένεται".

Το χρειάζομαι σήμερα ή αύριο το πολύ, για δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

...

2. Ρυθμίσεις->κάρτα sd και αποθηκευτικός χώρος->διαμόρφωση κάρτας μνήμης

 

 

Δε είναι ενεργό το format :(

 

ΟΚ το βρήκα, πρέπει πρώτα να γίνει Unmount.

Edited by niknik
Link to comment
Share on other sites

Τι πρεπει να κάνω σε περιπτωση που θελω να το αποφύγω αυτο??

 

Exω βαλει την μπάρα με το wifi το gps το bt κλπ, την αντιστοιχη του wildfire σαν την πρωτη μπαρα στην φωτο:

http://farm5.static.flickr.com/4082/4890048765_a24f276b40.jpg

 

Θα πρεπει να ειναι κλειστο και το active sync?? (τριτο κουμπάκι στην μπάρα της φωτό)

 

μενου->Ρυθμισεις->Ασυρματα δικτυα-> ξετικαρε το κουτακι δικτυο κινητης τηλεφωνιας

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αυτο που εχει απο τη "μανα του" δε στελνει με 160 χαρακτηρες;

 

Sorry που ρωταω... εγω σημερα η αυριο θα το εχω στα χερια μου. Σε ασπρο :D

 

Φίλε WolfRathmA, αν επιτρέπεται από που το παρήγγειλες σε άσπρο και σε τί τιμούλα; Γιατί και γω σε άσπρο το θέλω αλλά μόνο σε e-shops το βρίσκω.. Επίσης, πώς μπορούμε να ξέρουμε αν είναι όντως ελληνικό αυτό που έχουν τα sites? :confused:

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω το τηλέφωνο, θα εκτιμούσα τις απόψεις των κατόχων για να το αποφασίσω επειδή είδα στο φόρουμ κάποια μειονεκτήματα, π.χ. ανάλυση οθόνης. Οι ανάγκες μου είναι οι εξής:

Wi-fi, μεγάλη οθόνη, ευχάριστο σερφάρισμα στο internet, πληθώρα εφαρμογών δωρεάν ή και όχι (παιχνίδια όμως και ανούσιες εφαρμογές δε με ενδιαφέρουν), δυνατότητα να διαβάζω ικανοποιητικά, word, excel, powerpoint, pdf αρχεία, καθώς και φωτογραφίες, και ικανοποιητικό gps δέκτη με ανάλογο λογισμικό (αν υπάρχει και δωρεάν ακόμα καλύτερα, έως τώρα χρησιμοποιούσα το garmin). Η κάμερα με ενδιαφέρει δευτερευόντως. Αν θέλετε πληροφορήστε με ως προς τα χαρακτηριστικά αυτά.

Link to comment
Share on other sites

http://www.istyles.com/blue-neon-flames-wildfire-skin-p-44702.html

 

Για wildfire καταστάσεις... :D

 

Υ.Γ: (Δεν το βρίσκω πουθενά σε λευκό τελικά.. Ούτε σε e-shops.. Παρόλο που το διαφημίζουν, όταν τους παίρνω τηλέφωνο με ενημερώνουν αν θέλω να μπω σε λίστα αναμονής για όοοοοοταν το φέρουν... Τι λέτε ρε παιδιά τώρα...... :worry: )

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω το τηλέφωνο, θα εκτιμούσα τις απόψεις των κατόχων για να το αποφασίσω επειδή είδα στο φόρουμ κάποια μειονεκτήματα, π.χ. ανάλυση οθόνης. Οι ανάγκες μου είναι οι εξής:

Wi-fi, μεγάλη οθόνη, ευχάριστο σερφάρισμα στο internet, πληθώρα εφαρμογών δωρεάν ή και όχι (παιχνίδια όμως και ανούσιες εφαρμογές δε με ενδιαφέρουν), δυνατότητα να διαβάζω ικανοποιητικά, word, excel, powerpoint, pdf αρχεία, καθώς και φωτογραφίες, και ικανοποιητικό gps δέκτη με ανάλογο λογισμικό (αν υπάρχει και δωρεάν ακόμα καλύτερα, έως τώρα χρησιμοποιούσα το garmin). Η κάμερα με ενδιαφέρει δευτερευόντως. Αν θέλετε πληροφορήστε με ως προς τα χαρακτηριστικά αυτά.

 

To λες και 'συ...Μεγαλη οθονη για σερφαρισμα, word, excel κτλ.

 

Κατα την γνωμη μου οι 3.2 ιντσες του wildfire δεν θα σε ικανοποιησουν.

 

Κατα τ'αλλα στα χρηματα του δεν υπαρχει αντιπαλος για μενα

Link to comment
Share on other sites

To λες και 'συ...Μεγαλη οθονη για σερφαρισμα, word, excel κτλ.

 

Κατα την γνωμη μου οι 3.2 ιντσες του wildfire δεν θα σε ικανοποιησουν.

 

Κατα τ'αλλα στα χρηματα του δεν υπαρχει αντιπαλος για μενα

 

Ευχαριστώ αλλά θα ήθελα μία πιο συγκεκριμένη απάντηση αν γίνεται... σε ποια χαρακτηριστικά και λειτουργίες από όσες είπα θα έχω πρόβλημα; Αν τις έχετε δοκιμάσει βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

 

1. Ξέρετε πώς μπορώ να κλείσω τον ήχο που κάνει κατά το άνοιγμα της συσκευής?

 

 

για βάλε ένα μαγικό προγραμματάκι που λέγεται Silent Boot

και θα γίνει πολύ διακριτικό το κινητό σου ;)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για βάλε ένα μαγικό προγραμματάκι που λέγεται Silent Boot

και θα γίνει πολύ διακριτικό το κινητό σου ;)

 

Super! Ευχαριστώ! Οι υπόλοιποι ήχοι λογικά 'παίζουν' κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά θα ήθελα μία πιο συγκεκριμένη απάντηση αν γίνεται... σε ποια χαρακτηριστικά και λειτουργίες από όσες είπα θα έχω πρόβλημα; Αν τις έχετε δοκιμάσει βέβαια...

 

Σου ειπα. Στο μεγεθος (και αναλυση σε δευτερη μοιρα) της οθονης.

 

Κατα την γνωμη μου γι'αυτα που θες θα πρεπει να πας σε μεγαλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλη τη παρέα...

Επιτέλους το έχω στα χέρια μου απο χτές ..:) Εντυπώσεις :: Επειδή έχω δοκιμάσει αρκετές συσκεύες και έχω δουλέψει όλα τα λειτουργικά ,η γνώμη μου ειναι πως το τηλέφωνο για τα λεφτά του ,είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ !!! Ώς πρώην κάτοχος HTC ΤΑΤΤΟΟ, μπορώ να πω οτι το τηλέφωνο με εντυπωσίασε..

Στυβαρή συσκευή και πανέμορφη.. Η ενσωμάτωση των πλήκτρων στο κάτω μέρος της οθόνης λειτουργική (στο tattoo τα εξωτερικά πλήκτρα μετά απο 2 μήνες προσεκτικής χρήσης ξέβαψαν :(

Ο καιρός βρήκε αμέσως τοποθεσία (σε χωριό στη Μυτιλήνη) , δούλεψαν άψογα τα Email απο Yahoo,Gmail,Facebook ,Outlook κ.λ.π, το Bluetooth το ίδιο καθώς και το Gps... O ήχος του είναι αρκετά δυνάτος ,το Wifi πιάνει σήμα σε αρκετά μεγάλη απόσταση απο το router..

Ώς προς το θέμα της ανάλυσης οθόνης ,απορώ γιατί έχει γίνει τόση σηζήτηση , (το καταλαβαίνω πως υπάρχει πρόβλημα με κάποιες εφαρμογές και παιχνίδια και πως το βίντεο και η φωτογραφία μπορούσαν να είναι καλύτερα), αλλά ρε παιδιά μη τρελαθούμε :blink:...δεν υπάρχει λόγος να δώσει κάποιος τα διπλάσια χρήματα,

εκτός αν χρειάζετε πραγματικά , να έχει HD εικόνες και amoled οθόνη για άλλους λόγους ,π.χ επαγγελματικούς...

Πιστέυω πως τους πρώην κατόχους φθηνότερων κινητών, η οθόνη θα τους ικανοποίησει απόλυτα...

Αυτά για τώρα, sorry :O αν σας κούρασα ,εντυπώσεις απο διάρκεια μπαταρίας ή ότι άλλο ?? αργότερα...

Thank's.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλη τη παρέα...

Επιτέλους το έχω στα χέρια μου απο χτές ..:) Εντυπώσεις :: Επειδή έχω δοκιμάσει αρκετές συσκεύες και έχω δουλέψει όλα τα λειτουργικά ,η γνώμη μου ειναι πως το τηλέφωνο για τα λεφτά του ,είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ !!! Ώς πρώην κάτοχος HTC ΤΑΤΤΟΟ, μπορώ να πω οτι το τηλέφωνο με εντυπωσίασε..

Στυβαρή συσκευή και πανέμορφη.. Η ενσωμάτωση των πλήκτρων στο κάτω μέρος της οθόνης λειτουργική (στο tattoo τα εξωτερικά πλήκτρα μετά απο 2 μήνες προσεκτικής χρήσης ξέβαψαν :(

Ο καιρός βρήκε αμέσως τοποθεσία (σε χωριό στη Μυτιλήνη) , δούλεψαν άψογα τα Email απο Yahoo,Gmail,Facebook ,Outlook κ.λ.π, το Bluetooth το ίδιο καθώς και το Gps... O ήχος του είναι αρκετά δυνάτος ,το Wifi πιάνει σήμα σε αρκετά μεγάλη απόσταση απο το router..

Ώς προς το θέμα της ανάλυσης οθόνης ,απορώ γιατί έχει γίνει τόση σηζήτηση , (το καταλαβαίνω πως υπάρχει πρόβλημα με κάποιες εφαρμογές και παιχνίδια και πως το βίντεο και η φωτογραφία μπορούσαν να είναι καλύτερα), αλλά ρε παιδιά μη τρελαθούμε :blink:...δεν υπάρχει λόγος να δώσει κάποιος τα διπλάσια χρήματα,

εκτός αν χρειάζετε πραγματικά , να έχει HD εικόνες και amoled οθόνη για άλλους λόγους ,π.χ επαγγελματικούς...

Πιστέυω πως τους πρώην κατόχους φθηνότερων κινητών, η οθόνη θα τους ικανοποίησει απόλυτα...

Αυτά για τώρα, sorry :O αν σας κούρασα ,εντυπώσεις απο διάρκεια μπαταρίας ή ότι άλλο ?? αργότερα...

Thank's.

 

καλοριζικο φιλος!θα το λατρεψεις το κινητακι και η αναλυση θεωρειται πταισμα..εγω ηξερα απο πριν γιατι το δοκιμασα πριν το αγορασω και δε με χαλασε καθολου..τωρα αν καποιοι πανε με κλειστα τα ματια λογικο ειναι να στραβωσουν..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε WolfRathmA, αν επιτρέπεται από που το παρήγγειλες σε άσπρο και σε τί τιμούλα; Γιατί και γω σε άσπρο το θέλω αλλά μόνο σε e-shops το βρίσκω.. Επίσης, πώς μπορούμε να ξέρουμε αν είναι όντως ελληνικό αυτό που έχουν τα sites? :confused:

 

Φιλε μου, μπορω να πω οτι σταθηκα τυχερος :) Απλα μπηκα εδω περα να διαβασω και να ρωτησω καποια πραγματα που με ενδιεφεραν και ενα παιδι απο εδω περα το ειχε παρει για δωρο και μου εστειλε μηνυμα επειδη μενουμε και κοντα αν το θελω να το αγορασω γιατι κατι ετυχε και δε το εδωσε για δωρο που προοριζοταν! Ε και δεν εχασα την ευκαιρια :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση το κινητο κανει βιντεο κληση?

 

Απ'ότι γνωρίζω όχι (δεν υπάρχει δεύτερη κάμερα)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

χθές κατέβασα μια εφαρμογή "GPS 2 Bluetooth"

η οποία λέει ( παραθέτω την περιγραφή από τη σελίδα)

 

"This small widget allows You turn your mobile phone to fully functional GPS receiver accessible via Bluetooth. You can use any desktop software like Google Earth or any other NMEA compatible."

 

δηλαδή ενεργοποιεί το GPS και το bluetooth του κινητού, κάνεις ζεύξη με ένα laptop (που έχει φυσικά bluetooth) και μπορείς να "παίξεις" με εφαρμογές π.χ. Google Earth

 

επειδή είμαι στη δουλειά και δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω... αν μπορεί ας το κάνει κάποιος και ας μας πεί τα αποτελέσματα...

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Navigon στο Wildfire αλλά μόλις πάει να κάνει υπολογισμό διαδρομής κλείνει το πρόγραμμα και ξεκινάει ξανά. Δυστυχώς δεν μπορώ να το λειτουργήσω έτσι :( Φταίει ο επεξεργαστής? Έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος το Navigon?
Link to comment
Share on other sites

μάλλον φταίει η έκδοση που έχεις ή η εφαρμογή, σε μενα τρέχει μια χαρά.

δοκίμασε να κατεβάσεις καμιά καλύτερη έκδοση του navigon

Link to comment
Share on other sites

Κ σε εμενα μια χαρα δουλεύει το Navigon , η έκδοση που έχεις θα φταίει.

Πάντως δοκίμασα Sygic , Navigon k Ndrive αλλά κανένα σαν το igo που ειχα σε προηγούμενη συσκευη windows.:(

Link to comment
Share on other sites

Super! Ευχαριστώ! Οι υπόλοιποι ήχοι λογικά 'παίζουν' κανονικά?

 

Το Silent Boot κάνει αυτό ακριβώς που λέει.

Μουγκώνει (ελληνική μετάφραση του mute) για λίγα δευτερόλεπτα το κινητό, όσο διαρκεί η boot οθόνη.

Μετά το ξεμουγκώνει (ελληνική μετάφραση του unmute) αυτόματα.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...