Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχει παρατηρησει κανεις οτι το αριθμητικο πληκτρολογιο στην λειτουργια ''Τηλεφωνο" (οταν πας να κανεις κληση δελαδη) δεν εχει και πολυ καλη λειτουργια ευρεσης ονοματων? Δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργει......Με το HTC Touch 3G ολα ηταν αψογα. Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση?

 

Και κατι αλλο... Πολλες φορες παρατηρω καθυστερημενη ανταποκριση κατα την πληκτρολογηση μηνυματος. Δηλαδη παταω ενα γραμμα και το εμφανιζει μετα απο λιγο (κυριως οταν παραλληλα κατεβαζει ενημερωσεις ή ακουω μουσικη κτλ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας είμαι και εγώ νέος στο touch κινητό

πήρα το wildfire εδώ και μια βδομάδα γιατί είχα βαρεθεί το nokia n82 και έχω ενθουσιαστεί. με το sync δεν το έχω συνδέσει ακόμα αλλά δοκίμασα να μπω στο ίντερνετ από το pc μέσω του κινητού και ήταν πανεύκολο και τα έσπαγε σε ταχύτητα μια χαρά όλα. για να το κάνετε συνδέεται το κινητό

κάνετε εγκαταστήσει μέσα από των φάκελο tools το αρχείο και μετά θέτεται το κινητό σε λειτουργία κοινή χρήση internet από το μενού σύνδεση με pc:):):)

Link to comment
Share on other sites

Χθες απέκτησα το πρώτο μου Android κινητό.

Όμορφο, με σωστό μέγεθος, όχι φανταχτερό,

ακριβώς αυτό που ήθελα!

Η μετάβαση από το iPhone, μπορώ να πω ότι είναι αρκετά δύκολη

(εκεί δεν χρειάστηκε ποτέ να ψάξω για οδηγείες χρήσης,

εδώ θα χρειαστεί να τις εκτυπώσω..).

Κατά τη διάρκεια της περιήγησής μου στο Sence,

εξαφάνισα (χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια) τις αγαπημένες επαφές,

δεξιά της αρχικής οθόνης & τη θέση τους έχει πάρει το κενό.

Πως μπορώ να τις επαναφέρω;

Ευχαριστώ!

 

Αν κατάλαβα καλά τι εννοείς...

Από την αρχική οθόνη πάτα το + στα δεξιά κάτω και μετά το στοιχείο ελέγχου. Από εκεί επέλεξε το Πρόσωπα και θα σου βάλει να επιλέξεις group επαφών -> επέλεξε τα αγαπημένα.. :)

 

Εμενα εξακολουθει να μην μου δουλευει το Sync με τιποτα..

 

Πριν συνδέσεις το κινητό στο PC πήγαινε στο Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Ανάπτυξη -> εντοπισμός σφαλμάτων USB και μετά συνέδεσέ το.. ;)

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Πριν συνδέσεις το κινητό στο PC πήγαινε στο Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Ανάπτυξη -> εντοπισμός σφαλμάτων USB και μετά συνέδεσέ το.. ;)

 

Ο εντοπισμός σφαλμάτων USB ενεργοποιηται και αυτοματα μολις επιλεξεις HTC sync.

Δεν μπορω να το κανω να δουλεψει με τιποτα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ο εντοπισμός σφαλμάτων USB ενεργοποιηται και αυτοματα μολις επιλεξεις HTC sync.

Δεν μπορω να το κανω να δουλεψει με τιποτα..

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα και αποδείχτηκε ότι δεν είχα τη σωστή έκδοση HTC sync. Την είχα κατεβάσει από την HTC Ελλάδας νομίζω αφού είχα δώσει το ΙΜΕΙ της συσκευής...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις & πάλι:

1)Υπάρχει εφαρμογή για σημειώσεις (notes);

Όσο & να κοίταξα στα μενού, δεν είδα κάτι..

2)File manager υπάρχει από τις 'μαμάδες' htc & google (& αν ναι, πού),

ή πρέπει να κατεβάσω από το market;

3)Λειτουργεί το multitasking;

Δεν κατάλαβα με ποιό τρόπο παραμένει ανοιχτή μια εφαρμογή..

Πρέπει να κατεβάσω κάποιο task manager;

Υ.Γ.1: Τα τελευταία 2 χρόνια είχα iPhone & το Android μου φαίνεται εξωγήινο.

Υ.Γ.2: Μάλλον πρέπει να εκτυπώσω το 200σέλιδο manual!

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για σημειώσεις (notes);Όσο & να κοίταξα στα μενού, δεν είδα κάτι..

Όχι δεν υπάρχει μέσα στη συσκευή.Απο market...Εγώ έχω κατεβάσει δυο.Το color notes και το scribe με το δεύτερο να σε αφήνει να κάνεις και σκίτσα κατά τη γνώμη μου και τα δυο αρκετά καλά και σε καλύπτουν....

 

File manager υπάρχει από τις 'μαμάδες' htc & google (& αν ναι, πού),ή πρέπει να κατεβάσω από το market;

 

Astro file manager είναι για μένα ένα ωραίο πρόγραμμα φυσικά απο market.....

 

Λειτουργεί το multitasking;

 

Σήμερα το απόγευμα χρειάστηκα πλοήγηση και έτρεχα το sygic.Κάποια στιγμή ήθελα να στείλω ένα sms.Πάτησα λοπόν το πλήκτρο home μ'έβγαλε στην αρχική σελίδα του sense και η συσκευή κανονικά συμεριφερόταν σαν να μην έτρεχε το sygic,στη συνέχεια με παρατεταμένη πίεση πάλι του home είδα τις τελευταίες έξι εφαρμογές που είχα χρησιμοποιήσει,επέλεξα το sygic και δεν είχε κλείσει και απλώς συνεχίστηκε η πλοήγηση οπότε εγώ λέω οτι λειτουργεί το multi (παιδιά αν κάνω λάθος.....πείτε μου)Επίσης - κατά τη γνώμη μου- δεν χρειάζεται η χρήση task manager ή task killer (αν και υπάρχουν στο market αρκετά killers) διότι απ'οτι έχω διαβάσει το android διαχειρίζεται πολύ καλά τη μνήμη του

 

Μάλλον πρέπει να εκτυπώσω το 200σέλιδο manual!

 

Δε νομίζω φίλε μου εγώ την έχω τη συσκευή μια εβδομάδα και νιώθω οτι τη χειρίζομαι μήνες μη πώ χρόνια......Θα τη συνηθίσεις,είναι αρκετά εύκολη.(Πριν είχα symbian και windows mobile.....)

 

Ελπίζω να σε βοήθησα :):):)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω κατι.εχω το κινητο αυτο και δεν μπορω να στειλω εμαιλ.λαμβανω μεν αλλα δεν μπορω να στειλω ...ξερει κανεις τι ρυθμισεις χρειαζονται? εχω freemail εγω.τι θυρα βαζω? 25 ή 587?

 

τα παρακατω τα γνωριζω..με τισ θυρες δεν ξερω τι βαζω

 

 

 

e-mail address: USER@freemail.gr

POP3/Incoming Mail Server: pop.freemail.gr

Incoming User Name: USER

SMTP/Outgoing Mail Server: smtp.freemail.gr

password: (αυτό που έχετε επιλέξει)

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ δεν μπορώ να βάλω της ρυθμίσεις απο τους λογαριασμούς hotmail και otenet. Μόνο με gmail έχω καταφέρει.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ δεν μπορώ να βάλω της ρυθμίσεις απο τους λογαριασμούς hotmail και otenet. Μόνο με gmail έχω καταφέρει.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?

Κι εγώ έχω πρόβλημα με το hotmail. Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να λάβω τα mail μου? Ευχαριστώ;

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πρόβλημα με το hotmail. Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να λάβω τα mail μου? Ευχαριστώ;

 

Εγώ έκανα ένα New Account στο Mail app, και έδωσα μόνο το email & password, χωρις άλλη ρύθμιση, και δούλεψε αμέσως.

 

Αφού είδα ότι δουλεύει, μπήκα στις ρυθμίσεις του Account, όπου έχει:

 

Incoming settings

 

POP server: pop3.live.com

Security type: SSL

Server port: 995

 

Outgoing server settings

 

SMTP server: smtp.live.com

Security type: TLS

Server port: 587

 

Τα ίδια βρήκα κι εδώ: http://explore.live.com/windows-live-mobile-hotmail-pop-settings-phone-faq

 

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ δεν μπορώ να βάλω της ρυθμίσεις απο τους λογαριασμούς hotmail και otenet. Μόνο με gmail έχω καταφέρει.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?

 

Οι ρυθμίσεις για το hotmail είναι αυτές που περιγράφει ο φίλος nickelsmell.Τώτα για otenet είναι οι παρακάτω:

 

πρωτόκολλο POP

διακομιστής POP mail.otenet.gr

προστασία καμία

θύρα 110

διακομιστής smtp mailgate.otenet.gr

θύρα 25

 

αυτά....

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις για το hotmail είναι αυτές που περιγράφει ο φίλος nickelsmell.Τώτα για otenet είναι οι παρακάτω:

 

πρωτόκολλο POP

διακομιστής POP mail.otenet.gr

προστασία καμία

θύρα 110

διακομιστής smtp mailgate.otenet.gr

θύρα 25

 

αυτά....

 

Κ εγώ έχω περάσει τις ρυθμίσεις mail της otenet στο κινητό με σύνδεση wind, λαμβάνω τα mail αλλά δεν μπορώ να στείλω. Η Wind σε επικοινωνία μαζί τους, μου είπαν ότι δεν υπάρχει smtp δικό τους οπότε δεν υπάρχει τρόπος να στείλει κάποιος mail μέσω της σύνδεσης wind. Γνωρίζει κάποιος κάτι πάνω σε αυτό? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ειστε ευχαριστιμενοι με το κινητο?γιατι θελω να δωσω το x10 mini που εχω για να παρω αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Απο μένα ένα μεγάλο ναι (προερχόμενος απο νόκια Ν85) το έχω 10 μέρες
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και γω να το πάρω και θάθελα να ξέρω αν αξίζει!!!Ακόμη με ενδιαφέρει το αν υπάρχουν πολλές εφαρμογές...Κάθε συμβουλή είναι χρήσιμη!!!
Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις για το hotmail είναι αυτές που περιγράφει ο φίλος nickelsmell.Τώτα για otenet είναι οι παρακάτω:

 

πρωτόκολλο POP

διακομιστής POP mail.otenet.gr

προστασία καμία

θύρα 110

διακομιστής smtp mailgate.otenet.gr

θύρα 25

 

αυτά....

 

 

για φρεεμαιλ ομως? ας βοηθησει καποιος αν ξερει!!!1:O

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ούτε & εγώ μπορώ να ενεργοποιησω το λογαριασμό μου στο yahoo,

κάθε βοήθεια δεκτή.

& επειδή πολλοί ρωτάνε αν αξίζει το κινητό:

Το βασικότερο μειονέκτημα της συσκευής, η οθόνη του,

είναι καθαρά θέμα υποκειμενικό.

Εγώ προέρχομαι απο κινητό με μεγαλύτερη αναλυση

& προσωπικα δε με πειράζει καθόλου.

Τα κείμενα φαίνονται αρκετά pixelοτά,

αλλά παραμένουν ευαναγνωστα.

Αν έδινα 100-150 ευρώ παραπάνω,

θα έπαιρνα συσκευη με μεγαλύτερη ανάλυση,

αλλά δεν εχω λεφτά για πέταμα.

& θα ξεφύγω λιγάκι εκτός θέματος,

σε όσους δοκιμάζουν το Android για 1η φορα..

Το λειτουργικό αυτό είναι με 2 λέξεις, η χαρά του πειραματισμου.

Δεν στέλνει sms με 160 χαρακτήρες?

Δεν υπάρχει εφαρμογή για σημειώσεις (ΧΑ!)?

Διαβάζουμε όσες περισσότερες σελίδες αντέχουμε στα forum,

δοκιμάσουμε 2-3 εφαρμογές & επιλέγουμε.

Η διαφορά του Android με το iPhone, απο το οποίο προερχομαι,

είναι οτι το πρώτο θυμίζει περισσότερο ένα PC

εγκλωβισμένο σε μια μικρούλα (η μεγαλουλα) οθόνη αφής,

ενώ το iPhone είναι μια τρομερα απλη & ευχρηστη συσκευη

(όσοι κάνουν την αλλαγή που έκανα εγώ θα το καταλαβουν),

ερμητικά κλειστή & σε τιμή καλού notebook.

Αν μετανοιωσα? Σίγουρα όχι!

Αλλά έβαλα μπελά στο κεφάλι μου για αρκετό καιρό..

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω στον Η/Υ (Mac) και επιλέγω Κοινή Χρήση Internet στον Η/Υ πρέπει να βάλω κάποια στοιχεία. Συγκεκριμένα είναι: αριθμός τηλεφώνου, όνομα χρήστη, κωδικός πρόσβασης. Που τα βρίσκω αυτά να τα συμπληρώσω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε-ουμε λογαριασμό στο yahoo υπάρχει μια εφαρμογή στο market -δωρεάν- με το όνομα ''yahoo mail'' ψάξτε το μπορείτε ν'αποστείλετε και να λάβετε mails και ΜΕ επισυννάψεις........για δείτε το....Εγώ έχω άλλο θέμα τώρα προς κουβέντα-επίλυση απορίας εαν το έχει βρει κανείς.Οταν θέλουμε να καλέσουμε μια επαφή μας πατώντας το τηλέφωνο και μετά που μας βγάζει το αριθμητικό πληκτρολόγιο δεν είναι λίγο σπαστικό που δεν μπορούμε να βρούμε τα ονόματα γραμμένα με Ελληνικά ή τουλάχιστον πρέπει να ψιλομαντεύουμε που είναι το ψ,χ κλπ κλπ.Αυτό δεν είναι και τόσο εύχρηστο.Μιλάω πάντα για επάφες που θα τύχει να καλέσουμε μια στο τόσο και όχι επαφές που μπορούμε να τις περάσουμε στα αγαπημένα ή σε κάποια συντόμευση.
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου έχει αγοράσει εδώ και δέκα μέρες το κινητό από το ΠΛΑΙΣΙΟ και δεν έχει καταφέρει να στείλει ούτε ένα SMS. Με το που πατάει αποστολή του βγάζει σφάλμα στο πάνω μέρος της οθόνης αδύνατη η αποστολή του μηνύματος. Το κέντρο μηνυμάτων είναι σωστό. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει;

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Το προφανές συμβαίνει μάλλον, δεν εχει το σωστό κέντρο μηνυμάτων. Να πάει στο κατάστημα , Vodafone ή cosmote ή wind να του το ρυθμίσουν. Μάλλον εχει παλιά κάρτα sim και θέλει ρύθμιση.

 

Sent from my HTC Wildfire

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...