Jump to content

[Symbian^3] Ανακοινώσεις / Προτάσεις εφαρμογών


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πράγματι πολύ καλό και στα συν του ότι μπορείς να προσθέσεις μόνος σου σταθμό ή να πειράξεις κάποιον που ήδη υπάρχει (αν αλλάξει το url για παράδειγμα). Το update δεν μου το έβγαλε ακόμα το applist
Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικο και μαλιστα βγηκε και update!

 

http://marxoft.co.uk/cuteradio-updates/

 

Ξερετε αν υπαρχει εκδοση συμβατη με S60v5; Ή είναι αποκλειστικα για Symbian^3;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν υπαρχει εκδοση συμβατη με S60v5; Ή είναι αποκλειστικα για Symbian^3;

 

αντιγραφω απο τα σχολια στο site της εφαρμογης

 

marxian Post author

June 10, 2014

 

I am planning to support S60 5th Edition soon.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αντιγραφω απο τα σχολια στο site της εφαρμογης

 

marxian Post author

June 10, 2014

 

I am planning to support S60 5th Edition soon.

 

Support για το Symbian S60 5th edition..!! :blink: Μου θυμίσατε το 5230 μου... :O

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια από τις δυο εφαρμογές είναι καλύτερη; Το cuteradio μοιάζει με της Νοκια, αλλά έχει πολλές ελλείψεις ακόμη και δεν έχω καταφέρει να προσθέσω αγαπημένα... Οι πιο πολλοί σταθμοί δεν μου λειτουργούν... :(

 

Το GrabRadio, αν και έχει εντελώς διαφορετικό UI λειτουργεί σε μένα άψογα (στο 808), αλλά δεν μπορώ να δω πόσους σταθμούς εντοπίζει συνολικά...

 

Τα έχετε δοκιμάσει και τα δύο; Ποιο είναι καλύτερο;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω και τα δύο, δεν μπορώ να πω πιο είναι καλύτερο.

Το CuteRadio μου αρέσει περισσότερο λόγω ui αλλά κάποιοι σταθμοί δεν παίζουν. Το ότι μπορείς να κάνεις edit το url του κάθε σταθμού είναι στα πολύ θετικά, δεν εξαρτόμαστε από το πότε θα κάνει update ο developer. Αγαπημένα μπορώ να βάλω αλλά στο update χάθηκαν. Αυτό γιατί κάθε αναβάθμιση αντικαθιστά τη λίστα με τους σταθμούς αλλά απ'ότι είπε θα το φτιάξει στο μέλλον.

Το Grab Radio το έχω δουλέψει λιγότερο, έχει διαφορετικό ui και μου φαίνεται λίγο πιο αργό. Τα κρατάω και τα δύο γιατί κάποιοι σταθμοί λείπουν από το ένα ή το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω και τα δύο, δεν μπορώ να πω πιο είναι καλύτερο.

Το CuteRadio μου αρέσει περισσότερο λόγω ui αλλά κάποιοι σταθμοί δεν παίζουν. Το ότι μπορείς να κάνεις edit το url του κάθε σταθμού είναι στα πολύ θετικά, δεν εξαρτόμαστε από το πότε θα κάνει update ο developer. Αγαπημένα μπορώ να βάλω αλλά στο update χάθηκαν. Αυτό γιατί κάθε αναβάθμιση αντικαθιστά τη λίστα με τους σταθμούς αλλά απ'ότι είπε θα το φτιάξει στο μέλλον.

Το Grab Radio το έχω δουλέψει λιγότερο, έχει διαφορετικό ui και μου φαίνεται λίγο πιο αργό. Τα κρατάω και τα δύο γιατί κάποιοι σταθμοί λείπουν από το ένα ή το άλλο.

Σε ευχαριστώ πολύ για το feedback! Μου φαίνεται ότι το παλαιότερο GrabRadio ψιλοκολλάει μέχρι να βρει σταθμό και η ποιότητα ήχου μου φαίνεται κατώτερη αλλά μου φαίνεται πιο αξιόπιστο από το cuteradio. Μάλιστα το τελευταίο, μετά την ενσωμάτωση του tuneIn, φαίνεται να έχει χάσει τους αρχικούς σταθμούς (στην επιλογή όλοι οι σταθμοί), που σημαίνει ότι λαμβάνει μόνο από τους καταλόγους του tuneIn, το οποίο δεν έχει πολλούς σταθμούς... Επίσης, δεν κατάφερα ακόμη να αποθηκεύσω κάποιον σταθμό, δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος... Το καλό είναι ότι ακόμη εξελίσσεται, οπότε ελπίζω ότι θα βελτιωθεί στο μέλλον... Ευχαριστώ και πάλι! :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Ναι η τελευταία έκδοση (TuneIn) έχει πολύ λιγότερους σταθμούς. Δεν ξέρω γιατί αλλά σταθμοί που υπάρχουν και στο site του tunein αλλά και στις εφαρμογές tunein, δεν εμφανίζονται στο cuteradio (πχ redfm)

Για να βάλεις σταθμό στα αγαπημένα αρχικά πατάς και κρατάς πάνω του και κάνεις add to database και ο σταθμός εμφανίζεται στο all stations. Μετά πατάς πάνω του και add to favorites

Edited by matersci
Link to comment
Share on other sites

Ναι η τελευταία έκδοση (TuneIn) έχει πολύ λιγότερους σταθμούς. Δεν ξέρω γιατί αλλά σταθμοί που υπάρχουν και στο site του tunein αλλά και στις εφαρμογές tunein, δεν εμφανίζονται στο cuteradio (πχ redfm)

Για να βάλεις σταθμό στα αγαπημένα αρχικά πατάς και κρατάς πάνω του και κάνεις add to database και ο σταθμός εμφανίζεται στο all stations. Μετά πατάς πάνω του και add to favorites

Τελικά τα κατάφερα να προσθέσω στα αγαπημένα!! :) Τόσο καιρό, πατούσα έναν σταθμό και προσπαθούσα να τον βάλω στα αγαπημένα από την αναπαραγωγή, ενώ το πατάς από την λίστα! Σε ευχαριστώ πολύ matersci!!!

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποια καλή πλήρη εφαρμογή για αθλητικά από όλο τον κόσμο; Έχω την ESPN FC, που έχει και το ελληνικό πρωτάθλημα, αλλά δεν έχει το μουντιάλ. Από την άλλη έχω και το Livescore, για αποτελέσματα αγώνων, απλά ρωτάω μήπως υπάρχει κάτι ακόμη καλύτερο. Π.χ. το goal.com στα WP8 είναι αρκετά καλό. Υπάρχει για το symbian κάτι αντίστοιχο;

 

Με την ευκαιρία πολλά συγχαρητήρια και στην Εθνική!!! :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η CameraPro είναι ίσως η πληρέστερη εφαρμογή κάμερας για το Symbian αλλά και άλλα λειτουργικά. Επικοινώνησα με τον Harald Meyer, τον προγραμματιστή και μου εξήγησε ότι λόγω του κλειδώματος του καταστήματος της Νοκια δεν μπορεί να υπογράψει επόμενες εκδόσεις, όμως μπορεί να τις δώσει μόνο σε χακαρισμένα τηλέφωνα. Edited by impreza_sti

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: Διαγράφηκαν ποστ.

Χρειάζεται η επέμβαση της Ομάδας Διαχείρισης για τα αυτονόητα; Απαγορεύεται αυστηρά η ανάρτηση συνδέσμων προς παράνομο περιεχόμενο.

Αφαιρέθηκε ανάλογος σύνδεσμος και όλη η σχετική συζήτηση. Να υπενθυμίσω επίσης πως για ότι έχει να κάνει με συζητήσεις για εφαρμογές απευθυνόμαστε εδώ [symbian^3] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Η CameraPro είναι ίσως η πληρέστερη εφαρμογή κάμερας για το Symbian αλλά και άλλα λειτουργικά. Επικοινώνησα με τον Harald Meyer, τον προγραμματιστή και μου εξήγησε ότι λόγω του κλειδώματος του καταστήματος της Νοκια δεν μπορεί να υπογράψει επόμενες εκδόσεις, όμως μπορεί να τις δώσει μόνο σε χακαρισμένα τηλέφωνα.

Δηλαδή θα δώσει ανεπίσημα?

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση: Διαγράφηκαν ποστ.

Χρειάζεται η επέμβαση της Ομάδας Διαχείρισης για τα αυτονόητα; Απαγορεύεται αυστηρά η ανάρτηση συνδέσμων προς παράνομο περιεχόμενο.

Αφαιρέθηκε ανάλογος σύνδεσμος και όλη η σχετική συζήτηση. Να υπενθυμίσω επίσης πως για ότι έχει να κάνει με συζητήσεις για εφαρμογές απευθυνόμαστε εδώ [symbian^3] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές

Impreza, την εφαρμογή με τα ελληνικά, μου την έστειλε ο ίδιος ο προγραμματιστής Harald Meyer δωρεάν, μιας και εγώ την μετέφρασα εθελοντικά, γι αυτό θεώρησα σωστό να μην είμαι ο μόνος που θα την έχω στα ελληνικά αλλά να την μοιραστώ μαζί σας. Δεν γνωρίζω αν θα την ανεβάσει στο AppList στο μέλλον, πάντως σίγουρα στο κατάστημα της Νοκια δεν μπορεί να κάνει update... Αν θέλει κάποιος να την στείλω ας μου γράψει Π.Μ. Η αγγλική έκδοση 3.60 χωρίς υποστήριξη ΝΕΤ (απομακρυσμένου ελέγχου) είναι διαθέσιμη στο store για όποιον την θέλει. http://store.ovi.com/content/213849?clickSource=publisher+channel&channel=&pos=3

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Δόθηκε μαζί, με τρόπο που να αποδεικνύεται, και η άδεια για ελεύθερη διανομή αυτής από μέρους σου;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Δόθηκε μαζί, με τρόπο που να αποδεικνύεται, και η άδεια για ελεύθερη διανομή αυτής από μέρους σου;

Μια από τις απαντήσεις του προγραμματιστή, όταν τον ρώτησα για το AppList και τις self-signed εφαρμογές. Ουσιαστικά φαίνεται ότι κι ο ίδιος μπορεί να δώσει ενημερώσεις (του 2014 και μετά) σε ανθρώπους με χακαρισμένα τηλέφωνα. Επομένως δεν εξαπάτησα τον προγραμματιστή, αφού κι εγώ την έδωσα την ενημέρωση δωρεάν στην ελληνική κοινότητα του Symbian:

 

Hi Michael,

 

Thanks for the info - I already knew this store but the problem is that CameraPro needs special capabilities which cannot be self-signed.

Thus, I can only provide CameraPro updates to persons who either bought CameraPro before 5th December 2013 or who have a hacked phone.

 

Best regards,

Harald Meyer

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λίγο νωρίτερα ενημερώθηκα σχετικά με το QuasarMX και την συνέχιση της υποστήριξής του εκτός καταστήματος Νοκια.

 

http://www.allaboutsymbian.com/flow/item/19973_The_pro_music_player_QuasarMX_.php

 

Για όσους δεν γνωρίζουν, είναι ένα από τα καλύτερα third-party music players. Έχει πολύ καλό ισοσταθμιστή, κατεβάζει πληροφορίες και εξώφυλλα για τα άλμπουμ, αναγνωρίζει πολλούς τύπους αρχείων ακόμα και flac-lossless κοκ.

 

Οι προγραμματιστές ανακοίνωσαν ενημερώσεις του προγράμματος και δυνατότητα αγοράς της έκδοσης Pro από την σελίδα τους:

 

https://www.meteorasoftworks.com/quasarmx/buy/

 

εναλλακτικά η ενημερωμένη δωρεάν έκδοση βρίσκεται στο:

 

https://www.meteorasoftworks.com/quasarmx/download/

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Για όσους το είχαμε αγοράσει;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χτες καθόμουν και διάβαζα ένα από τα threads του S^3. Είστε αλήτες. :p. Διάβαζα πάλι για το χακάρισμα του N8 κι έλεγα να το προσπαθήσω, τώρα που δεν έχει και εγγύηση..
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αμήν....!!!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αμήν....!!!

 

Έλα κακίες. :lol: Κάτι άλλο, που διάβασα. Με το cfw του lagoskon, οι εφαρμογές εγκαθίστανται μόνο στο C:; Υπάρχει η επιλογή να αποθηκεύονται στο E: ή ακόμα καλύτερα και στο F:;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μόνο c: ? Που λες να έχω βάλει 2gb παιχνίδια; :p Ίσως εκεί να είναι default

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δε το διάβασες εδώ, αλλά στο θέμα του 808. Δεν εγκαθίστανται αυτόματα στο c απλά στο 808 επειδή έχει πάρα πολύ χώρο 600mb περίπου ελέυθερα, μπορείς να τις εγκαθστάς εκεί και για το κάτι παραπάνω ταχύτητας που θα πάρεις. Στο Ν8 βάλε τις πολύ βασικές σου στη c.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο c: ? Που λες να έχω βάλει 2gb παιχνίδια; :p Ίσως εκεί να είναι default

 

Τότε κανένα πρόβλημα. :)

 

Δε το διάβασες εδώ, αλλά στο θέμα του 808. Δεν εγκαθίστανται αυτόματα στο c απλά στο 808 επειδή έχει πάρα πολύ χώρο 600mb περίπου ελέυθερα, μπορείς να τις εγκαθστάς εκεί και για το κάτι παραπάνω ταχύτητας που θα πάρεις. Στο Ν8 βάλε τις πολύ βασικές σου στη c.

 

Σωστά. Εκεί πρέπει να διάβαζα.

 

Και μια τελευταία απορία. Να γυρίσω πίσω σε official Belle Refresh, γίνεται;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ίδια διαδικασία, απλά εγκαθιστάς την μαμά ρομ αντί της πειραγμένης

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...