Jump to content

[Symbian^3] Ανακοινώσεις / Προτάσεις εφαρμογών


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι μόλις το δοκίμασα. Μετατρέπει ισοτιμίες χωρίς ιντερνετ αλλά φυσικά δεν τις ανανεώνει. κρατάει την τελευταία τιμή που είχε όταν είχες ιντερνετ.

Απ ότι είδα πάντως δεν έχει δραχμές.

 

Το ξέρω ότι δεν έχει δραχμές! Έχει αυτα που έμειναν μετά το ευρώ! Ακριβώς έτσι λειτουργούσε οταν την είχα κατεβάσει τότε. Ανανεώνονταν μόνο οταν είχα ίντερνετ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ε πως θες να ανανεωθει χωρις ιντερνετ;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά υπάρχει και ο πλήρης μετατροπέας πάλι της offscreen που έχει και νομίσματα, αλλά επίσης δεν έχει δραχμές. http://store.ovi.com/content/85888?clickSource=publisher+channel&channel=&pos=8

 

Από ό,τι κατάλαβα το πρόβλημα είναι ότι θέλεις να προσθέσεις και δραχμές. Προσωπικά έχω την Pureslim 3 του lagoskon από εδώ, στο 808 και υπάρχει μέσα port ενός παλιού μετατροπέα, που βάζεις και για το νόμισμα (η ισοτιμία προστίθεται χειροκίνητα, οπότε θα είναι πάντα 340.75, από ξένο σε εγχώριο). Λογικά αυτή η έκδοση πρέπει να υπάρχει και αλλού, λίγο ψάξιμο θέλει...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και εφαρμογή που μπορείς να προσθέσεις την δικιά σου ισοτιμία. Την είχα εγκατεστημένη αλλά μετά το τελευταίο clean install της lagoskon δεν την ξαναπέρασα, έμεινα με αυτά τα δύο της offscreen και εγώ, που γενικά έχει πολύ καλές εφαρμογές. Θα κοιτάξω μήπως την βρω.

Λογικό να μην έχουν δραχμή, λιρέτα, μάρκο κτλ πάντως, μιλάμε για νομίσματα που δεν υπάρχουν εδώ και σχεδόν 13 χρόνια. Τα κομπιουτεράκια του ευρώ βγήκαν τον πρώτο χρόνο, μέχρι να συνηθίσουμε

 

EDIT

 

Δεν βρήκα αυτή που έλεγα αλλά αυτή έχει δραχμές

http://store.ovi.com/content/137846

Edited by matersci
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και εφαρμογή που μπορείς να προσθέσεις την δικιά σου ισοτιμία. Την είχα εγκατεστημένη αλλά μετά το τελευταίο clean install της lagoskon δεν την ξαναπέρασα, έμεινα με αυτά τα δύο της offscreen και εγώ, που γενικά έχει πολύ καλές εφαρμογές. Θα κοιτάξω μήπως την βρω.

Λογικό να μην έχουν δραχμή, λιρέτα, μάρκο κτλ πάντως, μιλάμε για νομίσματα που δεν υπάρχουν εδώ και σχεδόν 13 χρόνια. Τα κομπιουτεράκια του ευρώ βγήκαν τον πρώτο χρόνο, μέχρι να συνηθίσουμε

 

EDIT

 

Δεν βρήκα αυτή που έλεγα αλλά αυτή έχει δραχμές

http://store.ovi.com/content/137846

Καλή φαίνεται κι αυτή, δεν την είχα... Για να βάλεις δικιά σου ισοτιμία, βολεύει κι ο παλιός μετατροπέας στην Pureslim 3 για το 808 (δεν ξέρω αν υπάρχει και στο αντίστοιχο για το Ν8). Αν το βρω μεμονωμένο ή κάτι αντίστοιχο θα το προσθέσω στην συνέχεια εδώ.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και εφαρμογή που μπορείς να προσθέσεις την δικιά σου ισοτιμία. Την είχα εγκατεστημένη αλλά μετά το τελευταίο clean install της lagoskon δεν την ξαναπέρασα, έμεινα με αυτά τα δύο της offscreen και εγώ, που γενικά έχει πολύ καλές εφαρμογές. Θα κοιτάξω μήπως την βρω.

Λογικό να μην έχουν δραχμή, λιρέτα, μάρκο κτλ πάντως, μιλάμε για νομίσματα που δεν υπάρχουν εδώ και σχεδόν 13 χρόνια. Τα κομπιουτεράκια του ευρώ βγήκαν τον πρώτο χρόνο, μέχρι να συνηθίσουμε

 

EDIT

 

Δεν βρήκα αυτή που έλεγα αλλά αυτή έχει δραχμές

http://store.ovi.com/content/137846

 

Δεν μου το βγάζει ολόκληρο το side στο κινητό μου και δεν μπορώ να διαλέξω τη συσκευή μου για να το κατεβάσω! Ειμαι μέσω Opera μέσα! Ακόμα και το πλαίσιο που γράφω τώρα μου το δείχνει πολύ στενό και δεν ξέρω πως να το φαρδένω κι άλλο!!!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η εφαρμογή για τα κοινωνικά δίκτυα μου έβγαλε μήνυμα ότι από 24/10 θα πάψει να λειτουργεί και είχε ένα link της microsoft. Το άνοιξα και έλεγε ότι θα πρέπει να εγκαταστήσω άλλες εφαρμογές για να συνεχίσω να χρησιμοποιώ fb, twitter κτλ. Για το fb με έστειλε στο fb mobile που είναι java εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

fBrowser, fMobi, fbWeb, Gravity, Nimbuzz (για τα chat). Τι ασχολείσαι με τις ενσωματομένες εφαρμογές...?
Link to comment
Share on other sites

Τα ξέρω αυτά, fbrowser χρησιμοποιώ. Αλλά η ενσωματωμένη ήταν η μόνη που συγχρόνιζε τις επαφές σου με τις φωτογραφίες προφίλ τους. Υπάρχει κάποια άλλη;

Το facinate το έκανε αλλά σταμάτησε να λειτουργεί εδώ και πολύ καιρό

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η εφαρμογή για τα κοινωνικά δίκτυα μου έβγαλε μήνυμα ότι από 24/10 θα πάψει να λειτουργεί και είχε ένα link της microsoft. Το άνοιξα και έλεγε ότι θα πρέπει να εγκαταστήσω άλλες εφαρμογές για να συνεχίσω να χρησιμοποιώ fb, twitter κτλ. Για το fb με έστειλε στο fb mobile που είναι java εφαρμογή.

Έλεος πια αυτή η Microsoft!!! Αντί να δημιουργήσει καλύτερα πράγματα στα δικά της, κοιτάζει να δει τι έμεινε όρθιο στο Symbian για να το τερματίσει! Πότε θα σταματήσει πια!!!

 

Επανέρχομαι στο θέμα, για απλή χρήση του fb προτιμώ συνήθως fmobi, Gravity ή facial. Για μηνύματα μόνο είχα δει το Lightbulb από το AppList, αλλά δεν μπόρεσα να το λειτουργήσω... Για ανανέωση φωτογραφιών στις επαφές που λες παλιά το έκανα, αλλά από ένα σημείο και μετά έβαλα χειροκίνητα τις φωτογραφίες που ήθελα σε κάθε επαφή γιατί κουράστηκα να βλέπω συνεχώς να αλλάζουν και κάποιες φορές ακόμα και άσχετες φωτογραφίες... Δεν ξέρω πάντως αν γίνεται π.χ. κι από το Gravity αυτή η ανανέωση...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Έλεος πια αυτή η Microsoft!!! Αντί να δημιουργήσει καλύτερα πράγματα στα δικά της, κοιτάζει να δει τι έμεινε όρθιο στο Symbian για να το τερματίσει! Πότε θα σταματήσει πια!!!

Όταν το ξεπεράσει. http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50240&d=1411554428

Link to comment
Share on other sites

Όταν το ξεπεράσει. http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=50240&d=1411554428

 

Η Blackberry είναι πάνω από τα WP;..... :shifty: :X

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η Blackberry είναι πάνω από τα WP;..... :shifty: :X

Ου ρεζίλες M$, ούτε τα Blackberry δεν έχετε ξεπεράσει! :p Μόνο λάσπη στο Symbian ξέρετε να ρίχνετε...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Σχολιάζετε το ίδιο πράγμα σε δύο διαφορετικά θέματα αλλά το συγκεκριμένο θέμα δεν είναι το κατάλληλο. Οπότε μπορείτε να πείτε την άποψη σας στο σωστό, Σχολιασμός και νέα για τη πλατφόρμα Symbian.

 

Ευχαριστώ :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο φίλε stendor αλλα επειδή o καταστροφέας εφαρμογών, λογισμικών και εταιριών Μιcrosoft έθαψε το Symbian για αυτή την @#!%$& που λέγεται WP δεν μπορούμε ακόμα να το χωνέψουμε. Μας βγαίνει έμφυτο κάθε φορά, που βλέπουμε μια symbian εφαρμογή να απενεργοποιείται από την Μικρο μαλακήν για το ζαβό της, να βγάζουμε χολή. Συγγνώμη που βγαίνουμε off-topic. Edited by stendor

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταλαβαίνω απλά για να μην χάνονται οι απόψεις σας γι αυτό σας το αναφέρω, να είναι όλες μαζεμένες.

Καταλάβαμε τις θες να πεις οπότε θα αφαιρεθεί η επεξήγηση και η άσεμνη έκφραση.

 

Ευχαριστώ :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταλαβαίνω απλά για να μην χάνονται οι απόψεις σας γι αυτό σας το αναφέρω, να είναι όλες μαζεμένες.

Καταλάβαμε τι θες να πεις οπότε θα αφαιρεθεί η επεξήγηση και η άσεμνη έκφραση.

 

Ευχαριστώ :)

 

Όντως η επεξήγηση ήταν περιττή. Αφήνουμε την φαντασία να οργιάσει για το ανοσιούργημα της ΜS :lol:

Εγώ για facebook app χρησιμοποιώ το Fmobi. Σε αφήνει να διαβάσεις τα μηνύματα και να φανεί στον αποστολέα ότι δεν τα έχεις διαβάσει ακόμα. Ξέρει κανείς αν έχει βγει κάτι παρόμοιο σε Αντροϊντ; Μιβας και εγω αυτό κάνω βασικά, παίρνω την καλύτερη φωτο από facebook και την βάζω χειροκίνητα μεσω σουίτας.

Edited by spiros2021
προσθήκη σχολίων

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η εφαρμογή για τα κοινωνικά δίκτυα μου έβγαλε μήνυμα ότι από 24/10 θα πάψει να λειτουργεί και είχε ένα link της microsoft. Το άνοιξα και έλεγε ότι θα πρέπει να εγκαταστήσω άλλες εφαρμογές για να συνεχίσω να χρησιμοποιώ fb, twitter κτλ. Για το fb με έστειλε στο fb mobile που είναι java εφαρμογή.

 

Εμένα δεν μου ήρθε κάτι τέτοιο ακόμη!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τα ξέρω αυτά, fbrowser χρησιμοποιώ. Αλλά η ενσωματωμένη ήταν η μόνη που συγχρόνιζε τις επαφές σου με τις φωτογραφίες προφίλ τους. Υπάρχει κάποια άλλη;

Το facinate το έκανε αλλά σταμάτησε να λειτουργεί εδώ και πολύ καιρό

 

Υπάρχει στο store μια δωρεάν εφαρμογή του fb που ενημερώνει αυτόματα σαν να είσαι στο διαδίκτυο! Πάνε στις εφαρμογές στα δωρεάν και τη πρώτη εφαρμογή fb που θα συναντήσεις είναι αυτή, με ένα f σε μπλε πλαίσιο με το f να είναι στα δεξιά του πλαισίου! Εγώ εχω και αυτην! Λειτουργεί κανονικά μέχρι στιγμής!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μια δωρεάν εφαρμογή εξερεύνησης αρχείων "όλα σε ένα", η FilesPlus, παίρνει καινούργια αναβάθμιση στο Symbian, διορθώνοντας το πρόβλημα που είχε παρουσιαστεί στο Dropbox, παραπέμποντας απλά στην διεύθυνσή του για κινητά. Η εφαρμογή συνδέει Onedrive, GoogleDrive, Dropbox και κινητό, για εύκολη μεταφορά αρχείων και το γεγονός, έστω ότι διορθώθηκε το bug του Dropbox, σημαίνει ότι τουλάχιστον δεν εγκατέλειψαν ακόμη το Symbian...

 

Διαθέσιμη και στο AppList.

 

Περισσότερα εδω:

http://www.allaboutsymbian.com/flow/item/20147_FilesPlus_update_restores_Drop.php

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει στο store μια δωρεάν εφαρμογή του fb που ενημερώνει αυτόματα σαν να είσαι στο διαδίκτυο! Πάνε στις εφαρμογές στα δωρεάν και τη πρώτη εφαρμογή fb που θα συναντήσεις είναι αυτή, με ένα f σε μπλε πλαίσιο με το f να είναι στα δεξιά του πλαισίου! Εγώ εχω και αυτην! Λειτουργεί κανονικά μέχρι στιγμής!

Έχω την εντύπωση ότι μιλάς για την default εφαρμογή για Symbian... Αν μπορείς βρες το όνομά της για να ξέρουμε ποια λες.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Αν λες αυτή:

[ATTACH]50375[/ATTACH]

είναι η java εφαρμογή του fb και απ' ότι θυμάμαι δεν το κάνει αυτό.

 

Μια δωρεάν εφαρμογή εξερεύνησης αρχείων "όλα σε ένα", η FilesPlus, παίρνει καινούργια αναβάθμιση στο Symbian, διορθώνοντας το πρόβλημα που είχε παρουσιαστεί στο Dropbox, παραπέμποντας απλά στην διεύθυνσή του για κινητά. Η εφαρμογή συνδέει Onedrive, GoogleDrive, Dropbox και κινητό, για εύκολη μεταφορά αρχείων και το γεγονός, έστω ότι διορθώθηκε το bug του Dropbox, σημαίνει ότι τουλάχιστον δεν εγκατέλειψαν ακόμη το Symbian...

 

Διαθέσιμη και στο AppList.

 

Περισσότερα εδω:

http://www.allaboutsymbian.com/flow/item/20147_FilesPlus_update_restores_Drop.php

Πολύ καλά νέα. Χρησιμοποιώ κυρίως cutebox αλλά αν κάνω logout δεν ξέρω αν θα καταφέρω να ξαναμπώ :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...