Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα την οπτικά παραμετροποιημένη!

 

Πολύ γρήγορη, αν και κάνει μερικά σπασιματάκια στο σκρολάρισμα στον φάκελο των windows

Τεράστια αρχεία pdf και office ανοίγουν ταχύτατα

Το κουμπί κλήσης με παρατεταμένο πάτημα βγάζει μήνυμα λάθους, ότι δεν βρίσκει την συντόμευση! Προφανώς λείπει το rotate screen

Κατά την διάρκεια της κλήσης, στην οποία απουσιάζουν όλοι οι ενοχλητικοί θόρυβοι με το 2.10.50.28, δεν δουλεύει η αυξομείωση του ήχου

Αισθητικά δεν μου πολυαρέσουν τα πολλά χρώματα, αυτό βέβαια είναι καθαρά προσωπικό, οπότε θα περάσω στην κανονική έκδοση!

 

Αυτά προς το παρόν! :)

 

Πάντως πρόκειται για πολύ καλή δουλειά!!!

 

edit:

Για το κουμπί κλήσεις το rotation διορθώνεται με τον τρόπο που περιγράφει πολύ ωραία ο Δημήτρης σ' αυτό το ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3175682#post3175682

Μην ξεχνάτε να αλλάξετε το όνομα σε long_send.lnk

Edited by EchiDNA
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mε μια πρωτη ματια η ρομ ειναι αρκετα γρηγορη , αλλα οταν παταω το touch off ειναι μεταφρασμενο στα ελληνικα ακομα :D Βεβαια κανενα προβλημα μιας και δουλευει απροβληματιστα!!

Κατα τα αλλα και εμενα δεν μου αρεσουν τοσο τα εικονιδια αλλα αυτο ειναι θεμα γουστου.. Ο ηχος δεν δουλευει και σε μενα και ειναι και σχετικα χαμηλος οταν μιλας με καποιον αλλο..

Παντως γενικα αξιζει :wink:

 

υγ Εβαλα την παραμετριποιημενη εκδοση

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την οπτικά παραμετροποιημένη!

 

Πολύ γρήγορη, αν και κάνει μερικά σπασιματάκια στο σκρολάρισμα στον φάκελο των windows

Τεράστια αρχεία pdf και office ανοίγουν ταχύτατα

Το start button με παρατεταμένο πάτημα βγάζει μήνυμα λάθους, ότι δεν βρίσκει την συντόμευση! Προφανώς λείπει το rotate screen

Κατά την διάρκεια της κλήσης, στην οποία απουσιάζουν όλοι οι ενοχλητικοί θόρυβοι με το 2.10.50.28, δεν δουλεύει η αυξομείωση του ήχου

Αισθητικά δεν μου πολυαρέσουν τα πολλά χρώματα, αυτό βέβαια είναι καθαρά προσωπικό, οπότε θα περάσω στην κανονική έκδοση!

 

Αυτά προς το παρόν! :)

 

Πάντως πρόκειται για πολύ καλή δουλειά!!!

 

Mε μια πρωτη ματια η ρομ ειναι αρκετα γρηγορη , αλλα οταν παταω το touch off ειναι μεταφρασμενο στα ελληνικα ακομα :D Βεβαια κανενα προβλημα μιας και δουλευει απροβληματιστα!!

Κατα τα αλλα και εμενα δεν μου αρεσουν τοσο τα εικονιδια αλλα αυτο ειναι θεμα γουστου.. Ο ηχος δεν δουλευει και σε μενα και ειναι και σχετικα χαμηλος οταν μιλας με καποιον αλλο..

Παντως γενικα αξιζει :wink:

 

υγ Εβαλα την παραμετριποιημενη εκδοση

 

Παιδια η αυξομειωση του ηχου δεν δουλευει αν εγκαταστησετε το αρχειο HTC Volume Control.CAB που εχει δωσει ο Γιαννης και ειναι μεσα στον φακελλο Co0kie.HomeTab - Taskbar.

το δοκιμασα πριν το βαλω και επαιζε κανονικα. μετα το εβαλα και δεν επαιζε.

τωρα το εκανα απεγκατασταση και παιζει κανονικα παλι.

δοκιμαστε το κι'εσεις και πειτε μου.

 

αν και δεν εχω πολυ χρονο, θα πω κι'εγω οτι οντως ειναι πολυ καλη μεχρι τωρα και γρηγορη αν και δεν την εχω τεσταρει καθολου.

το οπτικο κατα 80% ειναι μια χαρα σε μενα και μου αρεσει. αυτο που δεν μου αρεσε ειναι οτι εχεις βγαλει να φενεται το ποσοστο της μπαταριας στην taskbar οταν περασουμε το αρχειο Taskbar Blue icon Windows 6.5.x.cab.

νομιζω οτι ειναι πολυ χρησιμο. αυτα προς το παρον. θα επανελθω με περισσοτερα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την οπτικά παραμετροποιημένη!

 

Πολύ γρήγορη, αν και κάνει μερικά σπασιματάκια στο σκρολάρισμα στον φάκελο των windows

Τεράστια αρχεία pdf και office ανοίγουν ταχύτατα

Το κουμπί κλήσης με παρατεταμένο πάτημα βγάζει μήνυμα λάθους, ότι δεν βρίσκει την συντόμευση! Προφανώς λείπει το rotate screen

Κατά την διάρκεια της κλήσης, στην οποία απουσιάζουν όλοι οι ενοχλητικοί θόρυβοι με το 2.10.50.28, δεν δουλεύει η αυξομείωση του ήχου

Αισθητικά δεν μου πολυαρέσουν τα πολλά χρώματα, αυτό βέβαια είναι καθαρά προσωπικό, οπότε θα περάσω στην κανονική έκδοση!

 

Αυτά προς το παρόν! :)

 

Πάντως πρόκειται για πολύ καλή δουλειά!!!

 

edit:

Για το κουμπί κλήσεις το rotation διορθώνεται με τον τρόπο που περιγράφει πολύ ωραία ο Δημήτρης σ' αυτό το ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3175682#post3175682

Μην ξεχνάτε να αλλάξετε το όνομα σε long_send.lnk

 

Mετα από soft reset κάνει πάλι σπασιματάκια στο σκρολάρισμα??

Το είδα το post του Δημήτρη, το δοκίμασα και δουλεύει.

Όποιος θέλει μπορεί βαλει,

στην επόμενη έκδοση θα είναι διορθωμένο.

Ευχαριστώ Γιώργο.

 

Mε μια πρωτη ματια η ρομ ειναι αρκετα γρηγορη , αλλα οταν παταω το touch off ειναι μεταφρασμενο στα ελληνικα ακομα :D Βεβαια κανενα προβλημα μιας και δουλευει απροβληματιστα!!

Κατα τα αλλα και εμενα δεν μου αρεσουν τοσο τα εικονιδια αλλα αυτο ειναι θεμα γουστου.. Ο ηχος δεν δουλευει και σε μενα και ειναι και σχετικα χαμηλος οταν μιλας με καποιον αλλο..

Παντως γενικα αξιζει :wink:

 

υγ Εβαλα την παραμετριποιημενη εκδοση

 

Όπως είπε ο Γιάννης μπορείς να το βάλεις στα αγγλικα το touch off και μόνος σου.

Ευχαριστώ που το ανέφερες ώστε να το διορθώσω:)

 

Παιδια η αυξομειωση του ηχου δεν δουλευει αν εγκαταστησετε το αρχειο HTC Volume Control.CAB που εχει δωσει ο Γιαννης και ειναι μεσα στον φακελλο Co0kie.HomeTab - Taskbar.

το δοκιμασα πριν το βαλω και επαιζε κανονικα. μετα το εβαλα και δεν επαιζε.

τωρα το εκανα απεγκατασταση και παιζει κανονικα παλι.

δοκιμαστε το κι'εσεις και πειτε μου.

 

αν και δεν εχω πολυ χρονο, θα πω κι'εγω οτι οντως ειναι πολυ καλη μεχρι τωρα και γρηγορη αν και δεν την εχω τεσταρει καθολου.

το οπτικο κατα 80% ειναι μια χαρα σε μενα και μου αρεσει. αυτο που δεν μου αρεσε ειναι οτι εχεις βγαλει να φενεται το ποσοστο της μπαταριας στην taskbar οταν περασουμε το αρχειο Taskbar Blue icon Windows 6.5.x.cab.

νομιζω οτι ειναι πολυ χρησιμο. αυτα προς το παρον. θα επανελθω με περισσοτερα.

 

Αντώνη με γλίτωσες απο το ψάξιμο.

Θα δοκιμάσω το HTC Volume Control.CAB να δω τι πρόβλημα έχει και αν διορθώνετε.

 

Το ποσοστό τις μπαταρίας ειναι αριστερά απο το ρολόι στην πάνω taskbar και στις 2 εκδόσεις. Μήπως δεν το είδες?

Edited by athanaso77
Συνένωση Μηνυμάτων.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως είπε ο Γιάννης μπορείς να το βάλεις στα αγγλικα το touch off και μόνος σου.

Ευχαριστώ που το ανέφερες ώστε να το διορθώσω:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3021542#post3021542

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη (ioathe) αληθεια δεν το προσεξα. εφοσον υπαρχει λοιπον ζητω συγνωμη που δεν το προσεξα :). μιλαω για το ποσοστο της μπαταριας που εγραψα προηγουμενως.

Λοιπον, καποιες παρατηρησεις απο μενα μιας και εχω δοκιμασει και την rom v4 με 6.5.χ του ετερου Ελληνα chef, του Κωστα.

 

1) Μου αρεσει στου Κωστα την rom που εχει ετοιμο το ameba και το soft button κουμπι του εναρξη με παρατεταμενο πατημα να ανοιγει τον advance task manager και με απλο να ανοιγει την εναρξη. ουτως η αλλως οι πιο πολλοι ετσι το δουλευουμε οποτε νομιζω οτι πρεπει να το ενσωματωσεις Γιαννη.

 

2) επισης στου Κωστα μου αρεσε που ο Total commander ανοιγει φακελους και αρχεια με μονο κλικ και οχι με διπλο κλικ. αυτο αλλαζει ευκολα φυσικα και απο εμας. απλα το αναφερω σαν προσωπικη αποψη.

 

3) μου αρεσει στου Κωστα που εχει ενσωματωμενο το pimbackup. μικρο και καλο προγραμμα. ενσωματωσε το κι'εσυ φιλε.

 

4) Μου αρεσει που εχει ενσωματωμενο τον opera 10 με flash support. οι πιο πολλοι αυτον χρησιμοποιουμε. και οποιος θελει βαζει και τον opera 9 :).

 

5) Στου Κωστα στις ρυθμισεις, στην καρτελα other (Αλλο) εχει επιλογη 'text messaging' οπου μπορεις να επιλεξεις μεταξυ threaded sms και unthreaded.

 

6) Ο χρωματισμος σε πολλες επιλογες που εχεις κανει εμενα μου αρεσε. σπαει την πολυ σκουραδα και χαλαρωνει και το ματι λιγακι. Γενικως εμενα μου αρεσουν τα πολυχρωμα γιατι μας ανεβαζουν και λιγο την διαθεση στις δυσκολες αυτες μερες που περναμε.

 

Αυτα θυμαμαι τωρα. αν θυμηθω και κατι αλλο θα το γραψω.

Φυσικα δεν θελω να το παρεις αρνητικα η στραβα που σου γραφω καποια πραγματα για την rom του Κωστα. Απλα κοιταζω καποια θετικα που βρηκα σ'αυτην και τα προτεινω εδω για να δεις κι'εσυ και τα αλλα παιδια και συζητωντας να βελτιωσεις/αλλαξεις εσυ καποια πραγματα αν κρινεις σκοπιμο φυσικα :)

Πιστευω οτι πρεπει να ειμαστε πολυ χαρουμενοι που εχουμε δυο Ελληνες και τοσο καλους μαγειρες, και με την βοηθεια ολων εδω με τις παρατηρησεις μας, θα βοηθησουμε κι'εσας να βελτιωσετε/τελειοποιησετε τις roms σας.

 

Νομιζω επισης φιλε μου Γιαννη οτι πρεπει να βαλεις και την επιλογη donation. τετοια δουλεια και χρονο που ξοδευεις πρεπει να ανταμοιβεσαι. προσωπικη μου αποψη ειναι αυτη φυσικα. αλλα επειδη ξερω ποση δουλεια χρειαζεται και ποσο αγχος εχεις οταν φτιαχνεις κατι, γι'αυτο το λεω.

Γνωριζω επισης και ποση χαρα σου δινει οταν φτιαξεις κατι πολυ καλο και οταν διαβαζεις τα θετικα σχολια εδω.

 

Αυτα προς το παρον.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη (ioathe) αληθεια δεν το προσεξα. εφοσον υπαρχει λοιπον ζητω συγνωμη που δεν το προσεξα :). μιλαω για το ποσοστο της μπαταριας που εγραψα προηγουμενως.

Λοιπον, καποιες παρατηρησεις απο μενα μιας και εχω δοκιμασει και την rom v4 με 6.5.χ του ετερου Ελληνα chef, του Κωστα.

 

1) Μου αρεσει στου Κωστα την rom που εχει ετοιμο το ameba και το soft button κουμπι του εναρξη με παρατεταμενο πατημα να ανοιγει τον advance task manager και με απλο να ανοιγει την εναρξη. ουτως η αλλως οι πιο πολλοι ετσι το δουλευουμε οποτε νομιζω οτι πρεπει να το ενσωματωσεις Γιαννη.

 

2) επισης στου Κωστα μου αρεσε που ο Total commander ανοιγει φακελους και αρχεια με μονο κλικ και οχι με διπλο κλικ. αυτο αλλαζει ευκολα φυσικα και απο εμας. απλα το αναφερω σαν προσωπικη αποψη.

 

3) μου αρεσει στου Κωστα που εχει ενσωματωμενο το pimbackup. μικρο και καλο προγραμμα. ενσωματωσε το κι'εσυ φιλε.

 

4) Μου αρεσει που εχει ενσωματωμενο τον opera 10 με flash support. οι πιο πολλοι αυτον χρησιμοποιουμε. και οποιος θελει βαζει και τον opera 9 :).

 

5) Στου Κωστα στις ρυθμισεις, στην καρτελα other (Αλλο) εχει επιλογη 'text messaging' οπου μπορεις να επιλεξεις μεταξυ threaded sms και unthreaded.

 

6) Ο χρωματισμος σε πολλες επιλογες που εχεις κανει εμενα μου αρεσε. σπαει την πολυ σκουραδα και χαλαρωνει και το ματι λιγακι. Γενικως εμενα μου αρεσουν τα πολυχρωμα γιατι μας ανεβαζουν και λιγο την διαθεση στις δυσκολες αυτες μερες που περναμε.

 

Αυτα θυμαμαι τωρα. αν θυμηθω και κατι αλλο θα το γραψω.

Φυσικα δεν θελω να το παρεις αρνητικα η στραβα που σου γραφω καποια πραγματα για την rom του Κωστα. Απλα κοιταζω καποια θετικα που βρηκα σ'αυτην και τα προτεινω εδω για να δεις κι'εσυ και τα αλλα παιδια και συζητωντας να βελτιωσεις/αλλαξεις εσυ καποια πραγματα αν κρινεις σκοπιμο φυσικα :)

Πιστευω οτι πρεπει να ειμαστε πολυ χαρουμενοι που εχουμε δυο Ελληνες και τοσο καλους μαγειρες, και με την βοηθεια ολων εδω με τις παρατηρησεις μας, θα βοηθησουμε κι'εσας να βελτιωσετε/τελειοποιησετε τις roms σας.

 

Νομιζω επισης φιλε μου Γιαννη οτι πρεπει να βαλεις και την επιλογη donation. τετοια δουλεια και χρονο που ξοδευεις πρεπει να ανταμοιβεσαι. προσωπικη μου αποψη ειναι αυτη φυσικα. αλλα επειδη ξερω ποση δουλεια χρειαζεται και ποσο αγχος εχεις οταν φτιαχνεις κατι, γι'αυτο το λεω.

Γνωριζω επισης και ποση χαρα σου δινει οταν φτιαξεις κατι πολυ καλο και οταν διαβαζεις τα θετικα σχολια εδω.

 

Αυτα προς το παρον.

 

Αντώνη σ ευχαριστώ για τα σχόλια, είναι όλα πολύτιμα για μένα.

 

1. Το ameba το έδωσα να το βάλει όποιος θέλει μόνος του. Πολύ καλό πρόγραμμα.

 

2. Καλή παρατήρηση αν μπορέσω θα ρυθμίσω να ανοίγει με ένα κλικ

 

3. Το pimbackup είναι σε όλες μου τις ρομ στον φάκελο Aplications (εφαρμογές στις Ελληνικές)

 

4. Εγώ το έκανα ανάποδα :) Άφησα τον 9 που μου αρέσει πιο πολύ και έδωσα τον

opera 10 με flash support (4ο post) για να τον βάλει όποιος θέλει.

 

5. Τι ακριβώς κάνει το threaded sms και unthreaded.

Θα το κοιτάξω να μπει όπως και να έχει :)

 

6. Και έμενα μου αρέσουν τα χρώματα, όμως ο καθένας μπορεί να στήσει την ρομ όπως θέλει, Αυτό που είναι σημαντικό, είναι αυτά που δεν μπορεί ο χρήστης να αλλάξει να είναι όσο πιο κοντά στην τελειότητα γίνεται

 

Δεν παίρνω τίποτα αρνητικά, αντίθετος με βοηθάνε πολύ τα σχόλια γιατί εγώ όσο και να κάνω δόκιμες δεν μπορώ να τα δω όλα.

 

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται το donation στο myphone.gr αν το δει ο Γιάννης ας απαντήσει,

αν και η μεγαλύτερη ανταμοιβή για μένα είναι το ευχαριστώ σας.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη, συγχαρητήρια για την δουλειά σου και πάλι. Θα χρησιμοποιήσω ακόμα μια φορά την ROM σου (Alpha 1.1), και έχω να επισημάνω κάποια πράγματα εάν μου επιτρέπεις. Καταρχήν μου αρέσουν οι ελληνικές ROM. Όχι ότι δεν γνωρίζω αγγλικά απλά μου είναι ποιο βολικές. Για κάποια προγράμματα που συστήνεις. Αντί για το Τotal commander, τι θα έλεγες για το voyager explorer?. Είναι ποιο ελαφρύ. Αντί για το Pimbackup, το Spbbackup. Έχω όλους τους κωδικούς για όλα τα Spb προγράμματα. Ότι ώρα θέλεις μπορείς να τα έχεις. Επίσης πιστεύω ότι ο Opera10 είναι πολύ καλύτερος από τον Opera9. Το άσχημο είναι με τον Opera10 δεν μπορούμε να έχουμε τα Thumbnails. Επίσης αυτό που πρόσεξα με την Alpha είχα πρόβλημα με το κλείδωμα των δορυφόρων στα προγράμματα Igo και Destinator 7. Με το NDrive δεν είχα πρόβλημα. Εν πάση περίπτωσή ο καθένας 'μάγειρας' έχει το δικό του σκεπτικό. Απλά πιστεύω ότι εδώ προτείνουμε κάτι ο καθένας και κρίνεις αναλόγως. Το άσχημο είναι ότι σε λίγους μήνες θα βγει το νέο HTC και ξανά πάλι από την αρχή :( . Keep up the good work mate !!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιάννη, συγχαρητήρια για την δουλειά σου και πάλι. Θα χρησιμοποιήσω ακόμα μια φορά την ROM σου (Alpha 1.1), και έχω να επισημάνω κάποια πράγματα εάν μου επιτρέπεις. Καταρχήν μου αρέσουν οι ελληνικές ROM. Όχι ότι δεν γνωρίζω αγγλικά απλά μου είναι ποιο βολικές. Για κάποια προγράμματα που συστήνεις. Αντί για το Τotal commander, τι θα έλεγες για το voyager explorer?. Είναι ποιο ελαφρύ. Αντί για το Pimbackup, το Spbbackup. Έχω όλους τους κωδικούς για όλα τα Spb προγράμματα. Ότι ώρα θέλεις μπορείς να τα έχεις. Επίσης πιστεύω ότι ο Opera10 είναι πολύ καλύτερος από τον Opera9. Το άσχημο είναι με τον Opera10 δεν μπορούμε να έχουμε τα Thumbnails. Επίσης αυτό που πρόσεξα με την Alpha είχα πρόβλημα με το κλείδωμα των δορυφόρων στα προγράμματα Igo και Destinator 7. Με το NDrive δεν είχα πρόβλημα. Εν πάση περίπτωσή ο καθένας 'μάγειρας' έχει το δικό του σκεπτικό. Απλά πιστεύω ότι εδώ προτείνουμε κάτι ο καθένας και κρίνεις αναλόγως. Το άσχημο είναι ότι σε λίγους μήνες θα βγει το νέο HTC και ξανά πάλι από την αρχή :( . Keep up the good work mate !!

 

To voyager explorer δεν το ξέρω, θα το κοιτάξω όμως:)

Το Spbbackup είναι καλύτερο αλλά δεν είναι δωρεάν άρα δεν μπορώ να το βάλω στην ROM.

Το Opera10 το εδωσα σαν προγραμμα (5ο post) οποιος θελει να το βαλει.

To πρόβλημα με το κλείδωμα των δορυφόρων εχει να κανει πιο πολυ με το radio, δοκιμασε καποιο απο τα Radio 2.09.51.03_2 - Radio 2.10.50.19_2 - Radio 2.10.50.28_2. Αν και εγω δεν εχω προβλημα τετοιο.

 

Ευχαριστω για τα σχολια σου:):)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω όλους τους κωδικούς για όλα τα Spb προγράμματα.

 

Ας είμαστε πιο διακριτικοί όταν μιλάμε για παράνομο λογισμικό. Ευχαριστώ.

 

@ioathe:

Γιάννη ενημέρωσα τα 4 πρώτα post.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχα εγκαταστήσει το HSPL προκειμένου να εγκαταστήσω κάποιο radio, έκανα hard reset την συσκευή και στην προσπάθεια να εγκαταστήσω το νεο HSPL αλλά και την rom του ioathe, ενω η διαδικασία προχωράει κανονικά η οθόνη εμφανίζει τα παρακάτω

LEOIMG.nbh - OK

RADIO_V2 - OK

 

 

 

Update Complete

UPDATE SUCCESS

και εκει κολλάει.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις στην κάρτα μνήμης το LEOIMG.nbh

Βγάλε την κάρτα μνήμης και κανε την διαδικασία από την αρχη

Δες πρώτα εαν έχει γινει ΗSPL2

μετά βάλε το ράδιο

και μετά την ρομ

Αν έχεις πάλι πρόβλημα πες μου.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε Γιάννη(ioathe)

 

έχω εγκαταστήσει εδώ και μια βδομάδα την Original και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος...

θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχω εγώ την δυνατότητα να απεγκαταστήσω προγράμματα που έχεις ήδη μέσα και δεν τα χρησιμοποιώ!!όπως το Total Commander το οποίο δεν με βολεύει άλλα και άλλα...

 

ευχαριστούμε για όλα συνέχισε την πολύ καλή δουλειά που κάνεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε Γιάννη(ioathe)

 

έχω εγκαταστήσει εδώ και μια βδομάδα την Original και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος...

θα ήθελα να σε ρωτήσω αν έχω εγώ την δυνατότητα να απεγκαταστήσω προγράμματα που έχεις ήδη μέσα και δεν τα χρησιμοποιώ!!όπως το Total Commander το οποίο δεν με βολεύει άλλα και άλλα...

 

ευχαριστούμε για όλα συνέχισε την πολύ καλή δουλειά που κάνεις!

 

Βασίλη

δεν μπορείς να τα απεγκαταστήσεις γιατί είναι μέσα στην ROM

Μπορείς όμως να κάνεις διαγραφή τα εικονίδια από το menu έναρξη και να μην τα χρησιμοποιείς.

Τα προγράμματα που έχω βάλει δεν έχουν μεγάλο μέγεθος γιαυτό και η ΡΟΜ έχει πολύ μεγάλο χώρο αποθήκευσης.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

 

Το κουμπί κλήσης με παρατεταμένο πάτημα βγάζει μήνυμα λάθους, ότι δεν βρίσκει την συντόμευση! Προφανώς λείπει το rotate screen

 

Κατά την διάρκεια της κλήσης, στην οποία απουσιάζουν όλοι οι ενοχλητικοί θόρυβοι με το 2.10.50.28,

δεν δουλεύει η αυξομείωση του ήχου

 

Αυτά προς το παρόν! :)

Πάντως πρόκειται για πολύ καλή δουλειά!!!

 

edit:

Για το κουμπί κλήσεις το rotation διορθώνεται με τον τρόπο που περιγράφει πολύ ωραία ο Δημήτρης σ' αυτό το ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3175682#post3175682

Μην ξεχνάτε να αλλάξετε το όνομα σε long_send.lnk

 

Γιώργο καλησπέρα,

έκανα έλεγχο και δοκιμές για τις παρατηρήσεις σου.

Σπασιματάκια στο σκρολάρισμα στον φάκελο των windows δεν μπόρεσα να διαπιστώσω, αλλά και πουθενά αλλού. Μήπως δεν έκανες hard reset μετά το φλασσαρισμα?

 

Φλασσαρα και τις 2 εκδόσεις μου και ο ήχος δουλεύει κανονικά, και φλασσαρα και 3 άλλες ρομ για να συγκρίνω και δεν βλέπω πρόβλημα, ούτε στην αυξομείωση αλλά ούτε και στην ένταση. Αν μπορείς ή κάποιος άλλος να μου πει τι ακριβός κάνει για να μπορώ να το καταλάβω.

 

Το αριστερό hard button δεν είναι πρόβλημα, αλλά έτσι είναι ρυθμισμένο από τα windows. Δεν έχει αντιστοίχιση με πρόγραμμα για να μπορεί ο χρήστης από το Control Panel -> Personal -> Buttons να αντιστοιχίσει ότι εφαρμογή θέλει.

Θα το αφήσω και εγώ έτσι.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλησπέρα,

έκανα έλεγχο και δοκιμές για τις παρατηρήσεις σου.

Σπασιματάκια στο σκρολάρισμα στον φάκελο των windows δεν μπόρεσα να διαπιστώσω, αλλά και πουθενά αλλού. Μήπως δεν έκανες hard reset μετά το φλασσαρισμα?

 

Φλασσαρα και τις 2 εκδόσεις μου και ο ήχος δουλεύει κανονικά, και φλασσαρα και 3 άλλες ρομ για να συγκρίνω και δεν βλέπω πρόβλημα, ούτε στην αυξομείωση αλλά ούτε και στην ένταση. Αν μπορείς ή κάποιος άλλος να μου πει τι ακριβός κάνει για να μπορώ να το καταλάβω.

 

Το αριστερό hard button δεν είναι πρόβλημα, αλλά έτσι είναι ρυθμισμένο από τα windows. Δεν έχει αντιστοίχιση με πρόγραμμα για να μπορεί ο χρήστης από το Control Panel -> Personal -> Buttons να αντιστοιχίσει ότι εφαρμογή θέλει.

Θα το αφήσω και εγώ έτσι.

 

Γιάννη το HTC Volume Control.CAB έκανε την ζημιά! Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισε και ο Αντώνης, ο οποίος βρήκε και την λύση!

Αααα και hard reset κάνω αυτόματα πλέον!!! :lol:

 

Με το αριστερό hard button μπορείς να βάλεις το rotate screen μιας και όλοι οι μάγειρες αυτό κάνουν! Κάποιος που δεν είναι εξοικειωμένος θα τρομάξει με το μήνυμα λάθους! :)

 

Πρόταση μου επίσης είναι, να αφαιρέσεις εντελώς τον total commander, ελάχιστοι τον χρησιμοποιούν πια και δεν ταιριάζει καθόλου με τα finger friendly 6.5.x

 

Επίσης ίσως να ήταν καλό να ενσωματώσεις το xda uc, ώστε όποιος θέλει να μπορεί να κάνει αυτόματη εγκατάσταση κάποιων cab ή xml αρχείων κατά την πρώτη εγκατάσταση της ρομ! Σου στέλνω ΠΜ για λεπτομέρειες! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις στην κάρτα μνήμης το LEOIMG.nbh

Βγάλε την κάρτα μνήμης και κανε την διαδικασία από την αρχη

Δες πρώτα εαν έχει γινει ΗSPL2

μετά βάλε το ράδιο

και μετά την ρομ

Αν έχεις πάλι πρόβλημα πες μου.

Έβαλα το hspl2 2.08, καλά έκανα.

Εγκατάστησα την Alpha v1.0 ELL WM6.5 (Ελληνική)

Οι πρώτες μου εντυπώσεις

Καλή σταθερή και γρήγορη, όμορφη, ακουστική καλή χωρίς eco.

Εγκατέστησα το Co0kie.HomeTab_v1.7.1 και το CHTEditor.v1.7.1.2.

Από χθες έχει φάει ένα κόλλημα.

Τα Update for HTC HD2 Car Kit Mode function enhancement και Update for HTC HD2 Facebook Albums τι ακριβώς κάνουν.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το hspl2 2.08, καλά έκανα.

Εγκατάστησα την Alpha v1.0 ELL WM6.5 (Ελληνική)

Οι πρώτες μου εντυπώσεις

Καλή σταθερή και γρήγορη, όμορφη, ακουστική καλή χωρίς eco.

Εγκατέστησα το Co0kie.HomeTab_v1.7.1 και το CHTEditor.v1.7.1.2.

Από χθες έχει φάει ένα κόλλημα.

Τα Update for HTC HD2 Car Kit Mode function enhancement και Update for HTC HD2 Facebook Albums τι ακριβώς κάνουν.

 

Ευχαριστώ για τα σχόλια σου,

Όπως γράφω και στο πρώτο post βάλε καλύτερα το 1.66.HSPL.

Το κόλλημα μήπως στο έκανε κάποιο πρόγραμμά που έβαλες?

 

Τα update είναι απο την htc άλλα εγώ δεν γνωρίζω ακριβώς τι κάνουν,

αν ξέρει κάποιος ας το αναφέρει.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από χθες έχει φάει ένα κόλλημα.

 

Τι είδους κόλλημα; Θα πρέπει να γίνεις περισσότερο αναλυτικός για να δούμε τι μπορεί να φταίει.

 

Τα Update for HTC HD2 Car Kit Mode function enhancement και Update for HTC HD2 Facebook Albums τι ακριβώς κάνουν.

 

Το πρώτο τίποτα στην ουσία και το δεύτερο αναβάθμιση της εφαρμογής του Facebook.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι είδους κόλλημα; Θα πρέπει να γίνεις περισσότερο αναλυτικός για να δούμε τι μπορεί να φταίει.

 

 

 

Το πρώτο τίποτα στην ουσία και το δεύτερο αναβάθμιση της εφαρμογής του Facebook.

 

Λάθος έκφραση μια φορά κόλλησε, όλα καλά, πιστεύω ότι δεν έφταιγε η rom του Γιάννη.

Εαν κάνω εγκατάσταση το hspl2 1.66 ενώ έχω εγκαταστήσει το 2.08 θα υπάρχει πρόβλημα.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εαν κάνω εγκατάσταση το hspl2 1.66 ενώ έχω εγκαταστήσει το 2.08 θα υπάρχει πρόβλημα.

 

Κανένα πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το HTC Volume Control.CAB έκανε την ζημιά! Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισε και ο Αντώνης, ο οποίος βρήκε και την λύση!

Αααα και hard reset κάνω αυτόματα πλέον!!! :lol:

 

Με το αριστερό hard button μπορείς να βάλεις το rotate screen μιας και όλοι οι μάγειρες αυτό κάνουν! Κάποιος που δεν είναι εξοικειωμένος θα τρομάξει με το μήνυμα λάθους! :)

 

Πρόταση μου επίσης είναι, να αφαιρέσεις εντελώς τον total commander, ελάχιστοι τον χρησιμοποιούν πια και δεν ταιριάζει καθόλου με τα finger friendly 6.5.x

 

Επίσης ίσως να ήταν καλό να ενσωματώσεις το xda uc, ώστε όποιος θέλει να μπορεί να κάνει αυτόματη εγκατάσταση κάποιων cab ή xml αρχείων κατά την πρώτη εγκατάσταση της ρομ! Σου στέλνω ΠΜ για λεπτομέρειες! :)

 

Καλημέρα

 

Το rotate screen δεν μου άρεσε γιατί το home screen του manila το μπερδεύει.

Δεν το κάνουν όλοι οι μάγειρες, σε αυτές που δοκίμασα τελευταία ο καθένας βάζει το δικο του. Θα βάλω και εγώ κάποια αντιστοίχιση, αλλά δεν ξέρω που ακόμα :)

 

Για τον Total commander θα διαφωνήσω.

Πολλοί τον χρησιμοποιούν (μαζί και εγώ) και τον θεωρούν τον καλύτερο file explorer. Και είναι figer friendly και ταιριάζει με όλα τα windows.

Τον χρησιμοποιώ στο pc από το 1993 όταν ακόμα λεγόταν Windows Commander και τον είχαμε σε δισκέτα.

Βέβαια ο καθένας όπως βολεύεται :lol:

 

Επισεις το HTC Volume Control.CAB δεν έχει πρόβλημα. Δεν μπορώ να καταλάβω τι σας έκανε. Σε λιγο που θα ανεβάσω νέα έκδοση θα ήθελα σχόλια για το HTC Volume Control.CAB να μην το κάψουμε αν δεν έχει πρόβλημα :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

το htc notification με τον τασκ μανατζερ ειναι απο την ρομ αυτου του κορεατικου κινητου με το δυσκολο ονομα HTC H.... θα στο δωσω η το ονομα η το package οταν ειμαι σπιτι ειμαι στο δρομο τωρα

ειδα που ρωταγες στο XDA

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...