Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανανέωσα το 4ο post με τα προγράμματα.

 

weather cities gr δε μου δουλεύει ούτε και στην δική σου ρομ(προσωπικά μόνο στην επίσημη ελληνική κατάφερα να το δουλέψω,στις υπόλοιπες που δοκίμασα μόνο το weather city editor μου δουλεύει)

 

Το weather cities gr το δοκίμασα πάλι και δουλεύει κανονικά,

μπορεί κάποιος άλλος να το επιβεβαιώσει?

 

Είναι ελληνικότατο. :) Εγώ το έκανα εγκατάσταση μέσα από τον Windows Internet Explorer του κινητού.

 

http://i211.photobucket.com/albums/bb160/leftezi/Screen0011.png

 

Δεν το ήξερα, σ' ευχαριστώ για την ενημέρωση,

θα το μαγειρέψω αμέσως.

Edited by athanaso77
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Η πασιέντζα υπάρχει στο hd2, αν γνωρίζει κάποιος να πει στον φίλο μας πως να το κάνει, γιατί είμαι στη δουλειά και δεν έχω χρόνο.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3169571#post3169571

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα το 4ο post με τα προγράμματα.

 

 

 

Το weather cities gr το δοκίμασα πάλι και δουλεύει κανονικά,

μπορεί κάποιος άλλος να το επιβεβαιώσει?

Εκανα κάποιες δοκιμές.Μετά απο hard reset και εγκατάσταση του cab(,η ανανέωση της θέσης μου(Κοζάνη) γίνεται κανονικά.Μόλις όμως προσθέσω μια δεύτερη πόλη από αυτές που προσθέτει το cab,τότε μου βγάζει σφάλμα σύνδεσης και στην θέση μου.Μόλις καταργήσω την πόλη που έβαλα,η ανανέωση στη θέση μου γίνεται και πάλι κανονικά:wacko: Εγκαθιστώ το weather city editor και χωρίςνα το ανοίξω,χωρίς να κάνω soft reset,προσθέτω μια πόλη(που έχει περαστεί από το cab) και τότε η ανανέωση γίνεται κανονικά.:blink: Αν τώρα πάω και ανοίξω το weather city editor,βλέπω ότι στην Ελλάδα εκτός από τις μεγάλες πόλεις,δείχνει κανονικά περασμένες και αυτές από το cab.Το δοκίμασα 4 φορές με hard reset και πάντα το ίδιο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ioathe συγχαρητήρια για την δουλειά σου. Δεν την πέρασα ακόμα, θα την περάσω μόλις την αναβαθμίσεις σε 6.5.XX. Είναι ότι χρειάζομαι, λιτή και ειλικρινά μπορείς να φτιάξεις ένα άκρο επαγγελματικό τηλέφωνο. Τι θα ήθελα να πω με αυτό. Εγώ αγόρασα το κινητό αυτό γιατί το χρειάζομαι για την δουλειά μου. Email, Unlimited Internet Vodafone, Office. Ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει μια ROM η οποία να έχει τόσα περιττά πράγματα, όπως π.χ Tweeter, Facebook. Ειλικρινά μήπως μια ROM λιτή με την δυνατότητα να περνάμε ότι πρόγραμμα θέλουμε, πιστεύω ότι είναι ότι το καλύτερο. Ειλικρινά και πάλι πολλά μπράβο σου και καλή συνέχεια, απλά να μη ξεχνάμε ότι έχουμε επαγγελματικό τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

Ioathe συγχαρητήρια για την δουλειά σου. Δεν την πέρασα ακόμα, θα την περάσω μόλις την αναβαθμίσεις σε 6.5.XX. Είναι ότι χρειάζομαι, λιτή και ειλικρινά μπορείς να φτιάξεις ένα άκρο επαγγελματικό τηλέφωνο. Τι θα ήθελα να πω με αυτό. Εγώ αγόρασα το κινητό αυτό γιατί το χρειάζομαι για την δουλειά μου. Email, Unlimited Internet Vodafone, Office. Ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει μια ROM η οποία να έχει τόσα περιττά πράγματα, όπως π.χ Tweeter, Facebook. Ειλικρινά μήπως μια ROM λιτή με την δυνατότητα να περνάμε ότι πρόγραμμα θέλουμε, πιστεύω ότι είναι ότι το καλύτερο. Ειλικρινά και πάλι πολλά μπράβο σου και καλή συνέχεια, απλά να μη ξεχνάμε ότι έχουμε επαγγελματικό τηλέφωνο...

 

Σ ευχαριστώ,

μιας και το ανέφερες θελω να σας πω οτι η ROM ειναι μαγειρεμένη με τα δικα μου κριτηρια.

Αν κάποιος θέλει να αφαιρέσω κάτι από μέσα όπως Tweeter, Facebook κτλ,

αρκεί να μου το πει και θα του την μαγειρεύω.

 

Εκανα κάποιες δοκιμές.Μετά απο hard reset και εγκατάσταση του cab(,η ανανέωση της θέσης μου(Κοζάνη) γίνεται κανονικά.Μόλις όμως προσθέσω μια δεύτερη πόλη από αυτές που προσθέτει το cab,τότε μου βγάζει σφάλμα σύνδεσης και στην θέση μου.Μόλις καταργήσω την πόλη που έβαλα,η ανανέωση στη θέση μου γίνεται και πάλι κανονικά:wacko: Εγκαθιστώ το weather city editor και χωρίςνα το ανοίξω,χωρίς να κάνω soft reset,προσθέτω μια πόλη(που έχει περαστεί από το cab) και τότε η ανανέωση γίνεται κανονικά.:blink: Αν τώρα πάω και ανοίξω το weather city editor,βλέπω ότι στην Ελλάδα εκτός από τις μεγάλες πόλεις,δείχνει κανονικά περασμένες και αυτές από το cab.Το δοκίμασα 4 φορές με hard reset και πάντα το ίδιο γίνεται.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι πρόβλημα έχεις, δοκίμασα και σε original

και wm6.5 τελευταίο built και δουλεύει κανονικά.

Εχει άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Edited by athanaso77
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Aπο το μεσημερακι φλασαρα και εγω τη ρομ σου και την εστιψα κανονικα. Πραγματικα ειναι σαν να βγηκε απο τη htc !! Και καλυτερη ακομα μπορω να πω, χωρις κοληματα και αρκετο χωρο για εξτρα προγραμματα!!

Το μονο που με προβληματιζει ειναι οτι μιας και μενω εξωτερικο με βολευει καλυτερα μια wwe rom μιας και ολες οι επαφες κτλ τα εχω στα αγγλικα :(

Παντως συγχαρητηρια , εχεις κανει πολυ καλη δουλεια στο μαγειρεμα :D

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα. σε περιπτωση προβληματος και αν θελησω να το στειλω στο σερβις, εγω που εχω Ελληνικο hd2, απλα θα περασω την official Ελληνικη και θα το στειλω στο σερβις ?

αυτοι στο σερβις δεν θα δουν οτι εχω κανει hspl ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα. σε περιπτωση προβληματος και αν θελησω να το στειλω στο σερβις, εγω που εχω Ελληνικο hd2, απλα θα περασω την official Ελληνικη και θα το στειλω στο σερβις ?

αυτοι στο σερβις δεν θα δουν οτι εχω κανει hspl ?

 

Αντωνη

αν το γυρίσεις στο εργαστασιακο SPL δεν έχεις πρόβλημα,

(εύκολη ή διαδικασία)

δεν μπορούνε να το δούνε!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια ερωτησουλα. σε περιπτωση προβληματος και αν θελησω να το στειλω στο σερβις, εγω που εχω Ελληνικο hd2, απλα θα περασω την official Ελληνικη και θα το στειλω στο σερβις ?

αυτοι στο σερβις δεν θα δουν οτι εχω κανει hspl ?

 

Εάν ακολουθήσεις την διαδικασία που περιγράφεται αναλυτικά εδώ, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Γιαυτό το λόγο και το κάνουμε εξάλλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ Γιαννη.

θα περασω την ρομ σου η σημερα το βραδυ η αυριο και θα σου πω εντυπωσεις.

εγω παντα οταν παιρνω μια συσκευη την δοκιμαζω με πολλες εφαρμογες και βλεπω κατα ποσο ειναι σταθερη και ποσο βαραινει οσο την φορτωνω με προγραμματα.

 

Η αληθεια ειναι οτι παντα στις official roms πρεπει να αρχισεις το διαβασμα για να βρεις τα απαραιτητα tweaks και εφαρμογες για να φερεις στα μετρα σου την συσκευη σου.

σε μια ρομ οπως η δικη σου, το μεγαλυτερο μερος του tweaking (σβησιμο περιττων εφαρμογων, registry βελτιωσεων, καποια updates κ.τ.λ) εχει ηδη γινει, οποτε την βαζεις και ασχολεισαι με τις εφαρμογες που θελεις.

και επειδη με εχει κουρασει καπως το ολο στησιμο με τα tweaks, θα βαλω την ρομ σου που ειναι πολυ κοντα στην επισημη για να ειμαι και πιο χαλαρος.

 

μια ερωτησουλα εχω. μπορω να περασω την ρομ σου απο τη συσκευη χωρις να χρειαζεται να το εχω συνδεδεμενο με τον υπολογιστη ? και αν θελησω να περασω παλι πισω το original spl και την official ελληνικη, μπορω να το κανω και αυτο απο τη συσκευη απευθειας ?

ρωταω γιατι επειδη το σκαλιζω συνεχεια, και μπορει καμια φορα να φαει κανενα κολλημα τρελο και να λειπω απο το σπιτι μερικες μερες, οποτε δεν θα εχω υπολογιστη.οποτε αν μπορω να φλασαρω απο τη συσκευη θα ημουν και πιο χαλαρος οταν το...σκαλιζω (χα χα).

 

* Και κατι τελευταιο που εχει να κανει με σενα Γιαννη. δεν σε γνωριζω προσωπικα αλλα διαβαζωντας τα ποστ σου και εδω και στο thread του hd2, αυτο που μου βγαινει ειναι οτι πρεπει να εισαι πολυ τελειομανης και οργανωμενο ατομο στη ζωη σου. εχω διαβασει πολλα thread απο μαγειρεμενες ρομς στο xda. βλεπω οτι απαντας αρκετα αμεσα σε οτι ζητηθει και επισης εισαι προθυμοτατος να κανεις οποιαδηποτε βελτιωση σου ζητηθει στη ρομ σου.

χαιρομαι που υπαρχουν ατομα σαν κι'εσενα γιατι βοηθας πολυ κοσμο και μ'ασρεσει γιατι προσπαθω κι'εγω να κανω το ιδιο οσο μπορω.

καποια στιγμη θα ασχοληθω κι'εγω με μαγειρεμα ρομ μιας και γνωριζω πολυ απο προγραμματισμο και υποθετω οτι αυτο θα βοηθησει αρκετα.

ενα μπραβο και παλι απο μενα για ολη την προσπαθεια. θα επανελθω με σχολια και για την ρομ μολις την περασω.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κάποια στιγμή θα ανεβάσω την νέα σειρά με Βάση 1.72

και WM6.5 built 21896 (το τελευταίο Ελληνικό που κυκλοφορεί.)

 

Η σειρές από εδώ και πέρα θα είναι 3.

Original με WM 6.5 Build: 21869 και βάση 1.66 (Τις άλλαξα όνομα σειράς)

Δεν θα αναβαθμίζεται πάρα μόνο αν αλλάξει η γνήσια.

Alpha με βαση 1.72 και WM 6.5 21896 και θα την αναβαθμίζω στο νέο built όποτε βγαίνει.

Omega με βάση 2.11 και WM 6.5.x με το νεότερο Ελληνικό built.

 

Την πέρασα κι εγώ τελικά με το συστηνόμενο 2.10 radio.

Μέχρι στιγμής όλα καλά. :)

 

Πρόταση: Στην επόμενη θα μπορούσε να έχει έτοιμο το καινούργιο google maps ίσως;

 

Η επιθυμία σου μαγειρεύτηκε :):)

Νέα έκδοση indie :: Original :: v1.1 με το καινούργιο google maps.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη να περιμενω την Alpha που θα ανεβασεις με βαση 1.72 ?

εχει κατι καλυτερο/διαφορετικο ? γιατι σκεφτομαι να φλασαρω τωρα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η σειρές από εδώ και πέρα θα είναι 3.

Original με WM 6.5 Build: 21869 και βάση 1.66 (Τις άλλαξα όνομα σειράς)

Δεν θα αναβαθμίζεται πάρα μόνο αν αλλάξει η γνήσια.

Alpha με βαση 1.72 και WM 6.5 21896 και θα την αναβαθμίζω στο νέο built όποτε βγαίνει.

Omega με βάση 2.11 και WM 6.5.x με το νεότερο Ελληνικό built.

 

Γιάννη οργανώσου όπως νομίζεις ούτως ώστε εδώ στο ίδιο thread να βρίσκονται όλες οι rom. Δε νομίζω να χρειαστείς ξεχωριστό thread για κάθε rom.

 

Για ότι χρειαστείς εδώ είμαστε. Καλή συνέχεια! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη να περιμενω την Alpha που θα ανεβασεις με βαση 1.72 ?

εχει κατι καλυτερο/διαφορετικο ? γιατι σκεφτομαι να φλασαρω τωρα.

 

Την έχω δοκιμάσει λιγότερες μέρες αλλά χωρίς πρόβλημα, οι αλλαγές είναι στην βάση και στο built. Δες πρώτο post.

Ίσως όμως αργήσω να την ανεβάσω γιατί αύριο είναι δύσκολη μέρα.

Κάλο ξημέρωμα.

 

 

Γιάννη οργανώσου όπως νομίζεις ούτως ώστε εδώ στο ίδιο thread να βρίσκονται όλες οι rom. Δε νομίζω να χρειαστείς ξεχωριστό thread για κάθε rom.

 

Για ότι χρειαστείς εδώ είμαστε. Καλή συνέχεια! ;)

 

Συμφωνώ Γιάννη, έτσι το σκέφτηκα και εγώ.

Έκανα την αλλαγή στο πρώτο post.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κάποια στιγμή θα ανεβάσω την νέα σειρά με Βάση 1.72

και WM6.5 built 21896 (το τελευταίο Ελληνικό που κυκλοφορεί.)

 

Η σειρές από εδώ και πέρα θα είναι 3.

Original με WM 6.5 Build: 21869 και βάση 1.66 (Τις άλλαξα όνομα σειράς)

Δεν θα αναβαθμίζεται πάρα μόνο αν αλλάξει η γνήσια.

Alpha με βαση 1.72 και WM 6.5 21896 και θα την αναβαθμίζω στο νέο built όποτε βγαίνει.

Omega με βάση 2.11 και WM 6.5.x με το νεότερο Ελληνικό built.

 

 

 

Η επιθυμία σου μαγειρεύτηκε :):)

Νέα έκδοση indie :: Original :: v1.1 με το καινούργιο google maps.

 

:D:D Ωραίος!

 

Σχετικά με τις διαφορετικές εκδόσεις τώρα:

Υπάρχει κάπου κάποιο θέμα εδώ στο φόρουμ που να λέει τις διαφορές που έχουν αυτά τα διαφορετικά νούμερα και built;

 

Για μερικούς σαν κι εμένα είναι σαν να πας σε ένα εστιατόριο και ο άλλος να σου λέει έχουμε 3 μπριζόλες: 1. με ηξκλκξη 2. με τυθιιθυτ 3. ασδφφ!! Αν ήξερα ένα δυο βασικά χαρακτηριστικά που τις διαφοροποιούν ίσως με βοηθούσαν καλύτερα να αποφασίσω.

 

Τι είναι αυτό δηλ. που προσφέρει η μία έκδοση και δεν το έχει η άλλη (ένα δυο πολύ βασικά πράγματα).

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

:D:D Ωραίος!

 

Σχετικά με τις διαφορετικές εκδόσεις τώρα:

Υπάρχει κάπου κάποιο θέμα εδώ στο φόρουμ που να λέει τις διαφορές που έχουν αυτά τα διαφορετικά νούμερα και built;

 

Για μερικούς σαν κι εμένα είναι σαν να πας σε ένα εστιατόριο και ο άλλος να σου λέει έχουμε 3 μπριζόλες: 1. με ηξκλκξη 2. με τυθιιθυτ 3. ασδφφ!! Αν ήξερα ένα δυο βασικά χαρακτηριστικά που τις διαφοροποιούν ίσως με βοηθούσαν καλύτερα να αποφασίσω.

 

Τι είναι αυτό δηλ. που προσφέρει η μία έκδοση και δεν το έχει η άλλη (ένα δυο πολύ βασικά πράγματα).

 

Από όσο γνωρίζω όχι,

και αυτό γιατί είναι beta εκδόσεις,

κάποιες είναι καλές και κάποιες έχουν προβλήματα,

τις δοκιμάζουμε και βλέπουμε αν μας κάνουνε :):)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ioathe, χαρά στο κουράγιο σου και ευχαριστούμε και εσένα για ότι μας προσφέρεις. Μια παράκληση.. μπορεί μια ROM να ονομαστεί σε Great Alexander ?. . . Επειδή έρχονται δύσκολες εποχές και για ευνόητους λόγους :).

 

Περιμένω τη νέα σου ROM σε Built 1.72 !!!. Tώρα που χώρισα με την κοπέλα μου, θα βρω νόημα με τα flasharismata !! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ioathe, χαρά στο κουράγιο σου και ευχαριστούμε και εσένα για ότι μας προσφέρεις. Μια παράκληση.. μπορεί μια ROM να ονομαστεί σε Great Alexander ?. . . Επειδή έρχονται δύσκολες εποχές και για ευνόητους λόγους :).

 

Περιμένω τη νέα σου ROM σε Built 1.72 !!!. Tώρα που χώρισα με την κοπέλα μου, θα βρω νόημα με τα flasharismata !!

 

Καλήμερα,

Γιατί όχι :)

Οι δύσκολες εποχές έχουν έρθει.

Τώρα περιμένουμε τις πολύ δύσκολες :cry:

 

Αν βρω χρόνο όταν γυρίσω σπίτι το βραδάκι θα την ανεβάσω.

 

Σ'ευχαριστω πολυ Γιαννη.

μια ερωτησουλα εχω. μπορω να περασω την ρομ σου απο τη συσκευη χωρις να χρειαζεται να το εχω συνδεδεμενο με τον υπολογιστη ? και αν θελησω να περασω παλι πισω το original spl και την official ελληνικη, μπορω να το κανω και αυτο απο τη συσκευη απευθειας ?

ρωταω γιατι επειδη το σκαλιζω συνεχεια, και μπορει καμια φορα να φαει κανενα κολλημα τρελο και να λειπω απο το σπιτι μερικες μερες, οποτε δεν θα εχω υπολογιστη.οποτε αν μπορω να φλασαρω απο τη συσκευη θα ημουν και πιο χαλαρος οταν το...σκαλιζω (χα χα).

 

* Και κατι τελευταιο που εχει να κανει με σενα Γιαννη. δεν σε γνωριζω προσωπικα αλλα διαβαζωντας τα ποστ σου και εδω και στο thread του hd2, αυτο που μου βγαινει ειναι οτι πρεπει να εισαι πολυ τελειομανης και οργανωμενο ατομο στη ζωη σου. εχω διαβασει πολλα thread απο μαγειρεμενες ρομς στο xda. βλεπω οτι απαντας αρκετα αμεσα σε οτι ζητηθει και επισης εισαι προθυμοτατος να κανεις οποιαδηποτε βελτιωση σου ζητηθει στη ρομ σου.

χαιρομαι που υπαρχουν ατομα σαν κι'εσενα γιατι βοηθας πολυ κοσμο και μ'ασρεσει γιατι προσπαθω κι'εγω να κανω το ιδιο οσο μπορω.

καποια στιγμη θα ασχοληθω κι'εγω με μαγειρεμα ρομ μιας και γνωριζω πολυ απο προγραμματισμο και υποθετω οτι αυτο θα βοηθησει αρκετα.

ενα μπραβο και παλι απο μενα για ολη την προσπαθεια. θα επανελθω με σχολια και για την ρομ μολις την περασω.

 

Ο Γιάννης απάντησε πιο πάνω, η απάντηση είναι εδω και για τα 2 που ρωτάς.

Αντώνη και εσύ βοηθάς πολύ και φαίνεται,

περιμενω σχόλια όταν δοκιμάσεις το μαγείρεμα μου

Edited by athanaso77
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ioathe, χαρά στο κουράγιο σου και ευχαριστούμε και εσένα για ότι μας προσφέρεις. Μια παράκληση.. μπορεί μια ROM να ονομαστεί σε Great Alexander ?. . . Επειδή έρχονται δύσκολες εποχές και για ευνόητους λόγους :).

 

Με αφορμή το συγκεκριμένο request θέλω να πω κάτι που απευθύνεται σε όλους...

 

Όπως καταλαβαίνετε ένας άνθρωπος φτιάχνει τρεις διαφορετικές rom με σκοπό να καλύψει τη γκάμα των περισσότερων χρηστών. Ως εκ τούτου, δεν είναι δυνατόν να καλύπτει τις απαιτήσεις του κάθε χρήστη ξεχωριστά. Τώρα είναι αρχή ακόμα αλλά αυτό δεν θα μπορεί να γίνεται εσαεί.

 

Καλό είναι λοιπόν να βοηθήσουμε με σκοπό την ουσιαστική βελτίωση της εκάστοτε rom ούτως ώστε να πάει ένα βήμα παρακάτω και να γίνει η δουλειά του ακόμα καλύτερη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα στο πρώτο post την νέα σειρά LEO *indie*ROM

Alpha v1.0

Έκδοση Λειτουργικού 5.2.21896 (Build: 21896.5.0.91)

Βάση Rom 1.72.82124

Είναι το τελευταίο Ελληνικό built που έχει κυκλοφορήσει.

Περιμένω εντυπώσεις και σχόλια.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε Γιάννη. Προσωπικά σε 3 ώρες θα την έχω περάσει ήδη :). Είσαι ειλικρινά πολύ κοντά σε αυτό που χρειάζομαι στο κινητό μου
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε Γιάννη. Προσωπικά σε 3 ώρες θα την έχω περάσει ήδη :). Είσαι ειλικρινά πολύ κοντά σε αυτό που χρειάζομαι στο κινητό μου

 

Ωραία :):):)

Ελπίζω να είσαι και ο πρώτος που θα στείλει εντυπώσεις :):lol:

 

Αν μπορώ να κάνω το πολύ κοντά σε ακριβώς :lol::lol:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη απλά άλλαξες το built, δεν είναι η 1.1 σωστά;;;

 

Ναι Γιώργο σωστά, η διάφορα τις Original από την Alpha είναι το νέο built και η νέα βάση που έχει η Alpha .

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...