Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο... Αυτό τα λέει όλα !!!! Την έχω περάσει εδώ και μία ώρα (Alpha)...δεν έχω βρει κάτι το άσχημο, απεναντίας ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!. Μια ελαφριά ROM με την δυνατότητα να περάσουμε ότι προγράμματά θέλουμε (Απλά πέρασα το x2 task manager). Όσον αφορά για την ROM Delta, θα την περάσω μόλις βεβαιωθώ για ένα πράγμα. Είχα περάσει την νέα Άρτεμις 11v, εντόπισα όμως το εξής πρόβλημα. Όταν έστελνα μηνύματα με μικρά γράμματα σε κινητά, παρελάμβαναν ερωτηματικά και όχι κείμενο. Επομένως όποιος την περάσει αν μπορούσε να απαντήσει σε αυτό το πρόβλημα που μου εμφανίστηκε. Μπράβο σου και πάλι φίλε !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα και απο μενα.

Γιαννη περασα χθες αργα την Original v1.1.

ολα πολυ καλα. εχει χωρο ελευθερο οπως εχεις γραψει και ειναι σταθερη/σταθεροτατη οπως και η official.

θα την τουμπανιασω με εφαρμογες, και θα βαλω ακριβως τις εφαρμογες που ειχα και στην επισημη για να μπορεσω να σου δωσω περισσοτερο feddback.

αυτο που δεν μου δουλευει και με εχει παραξενεψει ειναι οτι οταν εχω το τηλεφωνο σε αναμονη κλειειδωμενο και το εχω συνδεδεμενο με το bluetooth handsfree Μου (εχω το i-clip vibrate), οταν δεχτω μια κληση , αν απαντησω και μηλισω , οταν το κλεισω δεν ξανακλειδωνει αλλα μενει ξεκλειδωτο. αυτο συνεπαγεται οταν ειμαι στη μηχανη η στο δρομο και το εχω μεσα στη θηκη και μεσα στο τσαντακι μου, να πατιουνται στην οθονη διαφορα και εχει τυχει να κανει και κληση καποιον αριθμο απο το ιστορικο.

το ειχα γραψει και στο θεμα του hd2 αλλα δεν βρηλα λυση. φυσικα το ιδιο μου εκανε και στην επισημη ελληνικη οποτε δεν ειναι θεμα της ρομ σου Γιαννη.

μηπως φταιει το bluetooth ακουστικο μου λετε ? ειναι καλο το i-clip και με παραξενευει που δεν μου δουλευει αυτο.

 

Με μια γρηγορη ματια, μιας και δεν το εχω φορτωσει ακομα με εφαρμογες, το μονο που θελω να σου προτεινω ειναι να μην βγαλεις το windows live γιατι μετα δεν μπορει καποιος να κανει εναν λογαριασμο hotmail για να παιρνει τα mail του, και να κανει και συγχρονισμο ολους τους φακελλους που εχει στο hotmail.

χωρις το windows live, μπορει καποιος να δημιουργησει εναν hotmail λογαριασμο ωστε να παιρνει τα mail του στο hd2, αλλα δεν εχει την επιλογη να του συγχρονιζει στο hd2 ολους τους φακελους που εχει φτιαξει στον hotmail λογαριασμο του.αυτο συνεπαγεται οτι αν παρει καποιο mail το οποιο παει στην ανεπιθυμητη αλληλογραφια (junk mail) δεν θα μπορει να το δει. και φυσικα οτι αλλαγες στους φακελλους κανει απο τον υπολογιστη του, δεν θα μπορει να το βλεπει στο hd2 (εκτος και αν μπει στο hotmail μεσω του οπερα).

Μια προταση μου λοιπον ειναι να μην το βγαλεις απο την ρομ, τουλαχιστον στην Original v1.1.

 

και κατι τελευταιο. προσωπικα σε μενα μου λειπει που δεν υπαρχει η μπάρα του Dialer όταν κάνουμε εξ. Κλήση. ισως να το αφηνες μιας και δεν ειναι κατι που ενοχλει τους περισσοτερους. και δεν ειναι και κατι που πιανει χωρο η εχει καποια δυσλειτουργια.

ας πουν κι'αλλοι την γνωμη τους για τα παραπανω και εσυ κρινεις Γιαννη.

 

αυτα προς το παρον. θα επανελθω με πιο πολυ feedback οταν την φορτωσω με ολα τα προγραμματα.

και φυσικα θα δοκιμασω και τις νεες σου ρομς μιας και βλεπω οτι εισαι παντα πολυ κοντα στις επισημες και κανεις και πολυ καλη δουλεια.

καλη συνεχεια και καλη δυναμη !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την delta για δοκιμή.Με την προηγούμενη alpha και τα radio 2.09.50 και 2.10.50 είχα echo στην συνομιλία,κάτι που δε συνέβαινε με το ράδιο 2.0.9.51

edit

Με το που πατάω το πλαϊνο πλήκτρο αύξησης της έντασης,κολλάει η συσκευή

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω μια μικρη απορια. οι εκδοσεις Delta v1.0 και alpha βασιζονται στην βαση 2.11 και 1.72 αντιστοιχα. γραφεις οτι ειναι το τελευταιο Ελληνικο built.

αφου official ελληνικη 1.72 και 2.11 δεν μας εχει δοθει επισημα σε μας, οι δυο αυτες εκδοσεις (Delta v1.0 και alpha) βασιζονται στην βαση 2.11 και 1.72 απο την wwe ρομ να υποθεσω ?

 

Γιαννη σκεφτομαι να βαλω την delta για να την δοκιμασω μιας και οι περισσοτεροι θα δοκιμασουν αυτη που ειναι και η πιο προσφατη σου, για να σου δωσω και οτι feedback μπορεσω.

τωρα εχω την original v1.1. για να βαλω την delta, απλα την περναω απο πανω οπως ειμαι, η πρεπει να κανω το task29 που γραφουν τα παιδια στο θεμα του hd2 ? υπαρχει περιπτωση να αφησει τιποτα καταλοιπα η προηγουμενη ?

 

edit : και κατι αλλο. εχω κρατησει full backup απο την original v1.1. αν κανω full restore στην delta ua ypaρξει καποιο προβλημα ????

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την delta για δοκιμή.Με την προηγούμενη alpha και τα radio 2.09.50 και 2.10.50 είχα echo στην συνομιλία,κάτι που δε συνέβαινε με το ράδιο 2.0.9.51

edit

Με το που πατάω το πλαϊνο πλήκτρο αύξησης της έντασης,κολλάει η συσκευή

 

Ευχαριστώ πολύ για τις παρατηρήσεις,

θα δοκιμάσω το 2.0.9.51 και αν είναι το καλύτερο να το πούμε σ όλους.

Αν μπορεί και κάποιος αλλος να το επιβαιβεωσει αυτο με το ραδιο.

Μεχρι τωρα εκανα δοκιμες με το 2,10,50.

 

Θα δοκιμασω την delta παλι, εμενα δεν μου το εκανε αλλα οπως ειπα και πιο πριν δεν την δοκιμασα αρκετα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη περασα τελικα την delta γιατι ειδα οτι δεν απαντουσες και υπεθεσα οτι θα εχεις δουλεια.

περασα λοιπον την delta και εκανα full restore το backup μου απο την original v1.1 με την επιλογη που εχει το spb backup για rom upgrade, και βλεπω οτι ειναι ολα καλα.

θα επανελθω με το feedback.

κοιτα παντως αυτα που σου εγραψα στα προηγουμενα post, ειδικα για το windows live και την μπαρα του dialer.

 

νομιζω οτι ισως να σκεφτοσουν να ενσωματωνες και το cookie's home tab. η τελευταια εκδοση 1.7.1 ειναι σταθερη απ'οτι βλεπω αν και εχει ακομα καποια bugs.

τωρα θα βγει και η νεα εκδοση του chteditor η οποια θα εχει και ελληνικη εκδοση. την Ελληνικη μεταφραση την εχω κανει εγω οπως εγραψα και στο ποστ του hd2, μιας και συνεργαζομαι με τον δημιουργο του chteditor. οποτε μιας και θα ειναι και εξελληνισμενο, ισως θα ηταν καλο να το ενσωματωνες. πιστευω οτι στο μεγαλυτερο μερος των χρηστων θα το θελουν μεσα. ας πουν και οι υπολοιποι τις αποψεις τους.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την Delta. Δυστυχώς κολλάει και σε εμένα όταν πατάω το πλήκτρο της έντασης. Επίσης υπάρχει πρόβλημα με το Cookie home 1.7 . Έχω πρόβλημα με settings στο Home tab. Δεν μπορώ να προσθέσω flip flop και analog clock, μπάρα ειδοποιήσεων. Αυτό συνέβαινε και με την προηγούμενη version που δοκίμασα. Σε ευχαριστούμε για τον χρόνο σου φίλε Ioathe. Είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρεις :)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω μια μικρη απορια. οι εκδοσεις Delta v1.0 και alpha βασιζονται στην βαση 2.11 και 1.72 αντιστοιχα. γραφεις οτι ειναι το τελευταιο Ελληνικο built.

αφου official ελληνικη 1.72 και 2.11 δεν μας εχει δοθει επισημα σε μας, οι δυο αυτες εκδοσεις (Delta v1.0 και alpha) βασιζονται στην βαση 2.11 και 1.72 απο την wwe ρομ να υποθεσω ?

 

Tο τελευταιο Ελληνικο built παει στην

Έκδοση Λειτουργικού 5.2.21896 (Build: 21896.5.0.91) και οχι στην βαση και φυσικα ειναι beta. Οι βασεις ειναι απο

RUU_Leo_1_5_TMOUS_2.11.531.T1

RUU_Leo_TMO_HR_1.72.119.0

 

Γιαννη σκεφτομαι να βαλω την delta για να την δοκιμασω μιας και οι περισσοτεροι θα δοκιμασουν αυτη που ειναι και η πιο προσφατη σου, για να σου δωσω και οτι feedback μπορεσω.

τωρα εχω την original v1.1. για να βαλω την delta, απλα την περναω απο πανω οπως ειμαι, η πρεπει να κανω το task29 που γραφουν τα παιδια στο θεμα του hd2 ? υπαρχει περιπτωση να αφησει τιποτα καταλοιπα η προηγουμενη ?

 

edit : και κατι αλλο. εχω κρατησει full backup απο την original v1.1. αν κανω full restore στην delta ua ypaρξει καποιο προβλημα ????

 

Αντώνη κανε λίγο υπομονή με την delta να την δοκιμάσω πάλι γιατί με το πλήκτρα του ήχου bbbb βρήκε πρόβλημα.

 

H delta δεν ειναι νεοτερη εκδοση απλα εχει αλλη βαση.

 

Δοκιμασε την και εαν δεν σου ταιριαζει γυρνας με το full backup στην Aplha.

To backup θα παιξει στην delta αλλα καλυτερο το καθαρο στησιμο απο την αρχη.

 

Ομως να κανω εναν ελεγχο πρωτα.

 

Γιαννη περασα τελικα την delta γιατι ειδα οτι δεν απαντουσες και υπεθεσα οτι θα εχεις δουλεια.

περασα λοιπον την delta και εκανα full restore το backup μου απο την original v1.1 με την επιλογη που εχει το spb backup για rom upgrade, και βλεπω οτι ειναι ολα καλα.

θα επανελθω με το feedback.

κοιτα παντως αυτα που σου εγραψα στα προηγουμενα post, ειδικα για το windows live και την μπαρα του dialer.

 

νομιζω οτι ισως να σκεφτοσουν να ενσωματωνες και το cookie's home tab. η τελευταια εκδοση 1.7.1 ειναι σταθερη απ'οτι βλεπω αν και εχει ακομα καποια bugs.

τωρα θα βγει και η νεα εκδοση του chteditor η οποια θα εχει και ελληνικη εκδοση. την Ελληνικη μεταφραση την εχω κανει εγω οπως εγραψα και στο ποστ του hd2, μιας και συνεργαζομαι με τον δημιουργο του chteditor. οποτε μιας και θα ειναι και εξελληνισμενο, ισως θα ηταν καλο να το ενσωματωνες. πιστευω οτι στο μεγαλυτερο μερος των χρηστων θα το θελουν μεσα. ας πουν και οι υπολοιποι τις αποψεις τους.

 

Με προλαβες και απαντησες πρωτος :):):lol:

 

Οι παρατηρησεις σημειωθηκαν.

Εχεις το προβλημα με τα πληκτρα του ηχου?

Edited by athanaso77
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω. μολις το δοκιμασα και μου το κανει και σε μενα. κολλαει οταν πατησεις το πληκτρο αυξησης εντασης.

δεν ειχα δει το σχολιο του bbbb γιατι εκανε edit και οταν κανει καποιος edit δεν το βγαζει οταν πας να δεις για νεα μηνυματα στα θεματα που παρακολουθεις.

 

 

edit : εχεις σκεφτει τι μπορει να φταει ?

στην βαση RUU_Leo_1_5_TMOUS_2.11.531.T1 εχει αναφερθει κατι παρομοιο ?

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την Delta. Δυστυχώς κολλάει και σε εμένα όταν πατάω το πλήκτρο της έντασης. Επίσης υπάρχει πρόβλημα με το Cookie home 1.7 . Έχω πρόβλημα με settings στο Home tab. Δεν μπορώ να προσθέσω flip flop και analog clock, μπάρα ειδοποιήσεων. Αυτό συνέβαινε και με την προηγούμενη version που δοκίμασα. Σε ευχαριστούμε για τον χρόνο σου φίλε Ioathe. Είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρεις :)

 

Ευχαριστω για την ενημερωση.

 

Θα βαλω το Cookie home 1.7 να το δω.

 

Αντωνη εσυ που το εχεις Cookie home 1.7, εχεις αυτο το προβλημα?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη κάπου είχα δει σε κάποια rom την Cell αν δεν κάνω λάθος, ότι μπορούσες να φτιάξεις ένα φάκελο στην κάρτα μνήμης με την ονομασία autoinstall και μέσω κάποιας ρύθμισης της rom κατά την εγκατάσταση μπορούσες να περάσεις αυτόματα κάποια .cab ή κάποιες ρυθμίσεις!!!

 

Για τις ρυθμίσεις μπορώ να δημιουργήσω τα xml αρχεία που χρειάζονται μιας και το κάνω ήδη! Έχω φτιάξει και σχετικό οδηγό, τον οποίο θα περάσω και στο θέμα του HD2. Για τα cab δεν ξέρω πως μπορεί να λειτουργήσει!

 

Απλά κράτησέ το σαν ιδέα... και αν έχεις κάποια στιγμή χρόνο και διάθεση το βλέπεις!

 

:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

πηγα να το δοκιμασω και με το που πατησα το δεξι softkey "μενου" εφαγε κολλημα.

εκανα reset και ανοιξα το nodata να δω κατι και ξανακολλησε. ξανα reset.

ανοιξα την επεξεργασια του home tab και αλλαζω κανονικα ρολοι και οτι θελω. σε μενα λειτουργει κανονικα.

δοκιμασα διαφορους συνδυασμους και μου δουλεψαν ολα.

απλα μια παρατηρηση. στο full restore που εκανα, επανεφερε το cοοκie home tab οπως το ειχα στησει και στην προηγουμενη original v1.1. αλλα ουτως η αλλως, ολες οι δοκιμες που εκανα και τωρα μου δουλεψαν.

ας το δοκιμασουν κι'αλλοι να μας πουν.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξαναγύρισα στην πρώτη έκδοση indie.Ετσι όπως την έχω στήσει είναι απλά κορυφή για τις ανάγκες μου:cool:
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εφαγε κι'αλλο κολλημα πριν λιγο. ενω το ειχα σε αναμονη και κλειδωμενο, το ανοιξα και ειδα οτι ηταν κολλημενο σε εισερχομενη κληση με την φωτογραφια του καλουντος και κολλημενο εντελως.

εκανα επανεκκινηση και οταν ανοιξε μου πεταξε το μηνυμα οτι εχω αναπαντητη κληση και αρχισε να δονειτε χωρις σταματημο και το κινητο ηταν κολλημενο παλι. εβγαλα μπαταρια και θα του περασω κι'εγω την original v1.1 μεχρι να βρεις τι παιζει φιλε Γιαννη :)

εδω ειμαστε για οτι θελησεις Γιαννη, και φυσικα να δοκιμασουμε οτι βελτιωσεις βρεις.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Με μια γρηγορη ματια, μιας και δεν το εχω φορτωσει ακομα με εφαρμογες, το μονο που θελω να σου προτεινω ειναι να μην βγαλεις το windows live γιατι μετα δεν μπορει καποιος να κανει εναν λογαριασμο hotmail για να παιρνει τα mail του, και να κανει και συγχρονισμο ολους τους φακελλους που εχει στο hotmail.

χωρις το windows live, μπορει καποιος να δημιουργησει εναν hotmail λογαριασμο ωστε να παιρνει τα mail του στο hd2, αλλα δεν εχει την επιλογη να του συγχρονιζει στο hd2 ολους τους φακελους που εχει φτιαξει στον hotmail λογαριασμο του.αυτο συνεπαγεται οτι αν παρει καποιο mail το οποιο παει στην ανεπιθυμητη αλληλογραφια (junk mail) δεν θα μπορει να το δει. και φυσικα οτι αλλαγες στους φακελλους κανει απο τον υπολογιστη του, δεν θα μπορει να το βλεπει στο hd2 (εκτος και αν μπει στο hotmail μεσω του οπερα).

Μια προταση μου λοιπον ειναι να μην το βγαλεις απο την ρομ, τουλαχιστον στην Original v1.1.

 

και κατι τελευταιο. προσωπικα σε μενα μου λειπει που δεν υπαρχει η μπάρα του Dialer όταν κάνουμε εξ. Κλήση. ισως να το αφηνες μιας και δεν ειναι κατι που ενοχλει τους περισσοτερους. και δεν ειναι και κατι που πιανει χωρο η εχει καποια δυσλειτουργια.

ας πουν κι'αλλοι την γνωμη τους για τα παραπανω και εσυ κρινεις Γιαννη.

 

αυτα προς το παρον. θα επανελθω με πιο πολυ feedback οταν την φορτωσω με ολα τα προγραμματα.

και φυσικα θα δοκιμασω και τις νεες σου ρομς μιας και βλεπω οτι εισαι παντα πολυ κοντα στις επισημες και κανεις και πολυ καλη δουλεια.

καλη συνεχεια και καλη δυναμη !!!!

 

Αντώνη δεν έβαλα το windows live γιατί είναι άχρηστο σε όσους δεν έχουν hotmail.

Όμως με το cab που έδωσα στο 4ο post όποιος θέλει το βάλει πανεύκολα.

 

Την μπάρα του dialer μπορείς να την επαναφερεις αν βάλεις στην registry:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\PHONE]

"EnableSlideCover"= dword:0

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω κι εγώ υπέρ της ενσωμάτωσης του cookie's home tab. :happy:

 

Οκ, μπήκε στο πρόγραμμα :):)

 

δυστυχως εφαγε κι'αλλο κολλημα πριν λιγο. ενω το ειχα σε αναμονη και κλειδωμενο, το ανοιξα και ειδα οτι ηταν κολλημενο σε εισερχομενη κληση με την φωτογραφια του καλουντος και κολλημενο εντελως.

εκανα επανεκκινηση και οταν ανοιξε μου πεταξε το μηνυμα οτι εχω αναπαντητη κληση και αρχισε να δονειτε χωρις σταματημο και το κινητο ηταν κολλημενο παλι. εβγαλα μπαταρια και θα του περασω κι'εγω την original v1.1 μεχρι να βρεις τι παιζει φιλε Γιαννη :)

εδω ειμαστε για οτι θελησεις Γιαννη, και φυσικα να δοκιμασουμε οτι βελτιωσεις βρεις.

 

Οκ, έχω βγάλει το Link μέχρι να βρω το πρόβλημα.

Σήμερα έκανα λάθος και σας ταλαιπώρησα λίγο γιατί εοιμασα την rom και δεν την δοκίμασα αρκετα.

Τελικά η δοκιμή πρέπει να είναι τουλάχιστον 3 μέρες.

 

Με την indie ::Alpha:: δεν είχε κανένας πρόβλημα, σωστά??

Το cookie's home tab παίζει καλά Αντώνη στην ::Alpha:: ?

Edited by athanaso77
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά και με την Alpha και με την Delta είχα προβλήματα με το Cookies home όπως περιέγραψα παραπάνω :( . Πάντως δεν ξέρω αλλά με την έκδοση 2.11 ακόμα και με την Artemis είχα προβλήματα (στα μηνύματα έβγαζε ερωτηματικά όταν έστελνα με μικρά ελληνικά γράμματα ) . Όσον αφορά την διάρκεια της μπαταρίας... τελικά με καμμία ROM και Radio αυτή δεν βελτιώνεται :( .
Link to comment
Share on other sites

Και αν σε 2-3 μέρες βγει καινούριο Co0kie's τι θα κάνετε ρε παιδιά; Θα αλλάξετε rom ή θα ξανα-φτιάχνει άλλη έκδοση ο Γιάννης; :confused:
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και αν σε 2-3 μέρες βγει καινούριο Co0kie's τι θα κάνετε ρε παιδιά; Θα αλλάξετε rom ή θα ξανα-φτιάχνει άλλη έκδοση ο Γιάννης; :confused:

 

Εχει δίκαιο ο Γιώργος είναι πιο κάλο να περνάει και να στήνει την συσκευή ο καθένας μόνος του.

Θέλω να δοκιμασω ομως να σιγουρευτω οτι δουλευει καλα το Co0kie's με την Alpha.

 

Όμως θα κάνω μια έκδοση κάποια στιγμή που θα είναι διαφορετική από αυτές που είναι στην φιλοσοφία την μαμας πλήρως παραμετροποιημενη.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Και αν σε 2-3 μέρες βγει καινούριο Co0kie's τι θα κάνετε ρε παιδιά; Θα αλλάξετε rom ή θα ξανα-φτιάχνει άλλη έκδοση ο Γιάννης; :confused:

 

Όντως έχεις δίκιο, αναιρώ την επιθυμία μου. :O

Είχα την εντύπωση ότι μπορεί κανείς εύκολα να κάνει update.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Οκ, έχω βγάλει το Link μέχρι να βρω το πρόβλημα.

Σήμερα έκανα λάθος και σας ταλαιπώρησα λίγο γιατί εοιμασα την rom και δεν την δοκίμασα αρκετα.

Τελικά η δοκιμή πρέπει να είναι τουλάχιστον 3 μέρες.

 

Με την indie ::Alpha:: δεν είχε κανένας πρόβλημα, σωστά??

Το cookie's home tab παίζει καλά Αντώνη στην ::Alpha:: ?

καλημερα στην παρεα.

 

σε μενα παιζει μια χαρα το cookie home tab. το ιδιο καλα με την επισημη Ελληνιη 1.66.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και αν σε 2-3 μέρες βγει καινούριο Co0kie's τι θα κάνετε ρε παιδιά; Θα αλλάξετε rom ή θα ξανα-φτιάχνει άλλη έκδοση ο Γιάννης; :confused:

 

Ούτως ή άλλως θα φτιάξει νέα έκδοση ο Γιάννης. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα.

 

σε μενα παιζει μια χαρα το cookie home tab. το ιδιο καλα με την επισημη Ελληνιη 1.66.

 

Αντώνη, το δοκίμασα και εγώ και είναι οκ.

Μάλιστα χτες έστησα και δοκίμασα την Alpha πολύ καλά και δεν είχα κανένα πρόβλημα με κανένα πρόγραμμα ή παραμετροποίηση και δεν νομίζω να βγει κάτι, δοκιμάστε την άφοβα.

 

Ούτως ή άλλως θα φτιάξει νέα έκδοση ο Γιάννης. :rolleyes:

 

Έτσι είναι Γιάννη!!

 

Πάντως έχω να κάνω πολλά, να δούμε τι θα προλάβω τελικά :wacko:

Έχω έτοιμη και δοκιμάζω την Alpha V1.0 WWE (Αγγλική) με

Os Version 5.2.21903 (21903.5.0.92) τελευταίο

Manila Version 2.5.20121429.0 τελευταίο

Base 1.72.82124

Free Storage 206 MB

 

Αφαίρεσα από το πρώτο και δεύτερο post τις πληροφορίες για την Delta σειρά.

Μόλις βρω χρόνο και την διορθώσω θα την βάλω και πάλι.

Edited by athanaso77
Συνένωση Μηνυμάτων.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...