Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Θα συνιστούσα στους φίλους εκτός από "συγχαρητήρια" και "ευχαριστώ" να εμπλουτίσουμε το thread με θέματα της συγκεκριμένης rom. Δεν είναι και ότι καλύτερο για κάποιον που αναζητά πληροφορίες, να ψάχνει μέσα στις σελίδες για να βρει κάτι σχετικό.

 

Προτρέπω τους ενδιαφερόμενους να δοκιμάσουν τη rom άφοβα, εάν ακολουθήσουν τις διαδικασίες δεν θα παρουσιαστούν ανεπιθύμητα προβλήματα. Μόνο έτσι ο Γιάννης θα πάρει το ανάλογο feedback και εντυπώσεις/απόψεις/γνώμες για να κάνει τη δουλειά του ακόμα καλύτερη και ανταγωνιστικότερη. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια....

Εδω και λιγες ημερες ειμαι κατοχος του HD2 και ακομη το επεξεργαζομαι....

Εχω την Ελληνικη ρομ 1.66.482.1(76641)ELL με ημερομηνια (01/13/10) και εκδοση ραδιοεπικοινωνιας 2.06.51.07....

Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος....εκτος της καταναλωσης της μπαταριας...

Απο οτι βλεπω,στην ρομ του ioathe υπαρχουνε διαφορες με την δικη μου....

Σκεφτομαι να την δοκιμασω αλλα θελω να ρωτησω οσους με εχουνε προλαβει,υπαρχει διαφορα(προς το καλυτερο) στην διαρκεια ζωης της μπαταριας?

Και ενα 2ο....παρατηρησατε προβληματα ή λειτουργει καλα?

Μπραβο ioathe για τον κοπο σου και που μας βοηθας :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια....

Εδω και λιγες ημερες ειμαι κατοχος του HD2 και ακομη το επεξεργαζομαι....

Εχω την Ελληνικη ρομ 1.66.482.1(76641)ELL με ημερομηνια (01/13/10) και εκδοση ραδιοεπικοινωνιας 2.06.51.07....

Σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημενος....εκτος της καταναλωσης της μπαταριας...

Απο οτι βλεπω,στην ρομ του ioathe υπαρχουνε διαφορες με την δικη μου....

Σκεφτομαι να την δοκιμασω αλλα θελω να ρωτησω οσους με εχουνε προλαβει,υπαρχει διαφορα(προς το καλυτερο) στην διαρκεια ζωης της μπαταριας?

Και ενα 2ο....παρατηρησατε προβληματα ή λειτουργει καλα?

Μπραβο ioathe για τον κοπο σου και που μας βοηθας :)

 

 

Καλήμερα,

Η κατανάλωση της μπαταρίας είναι ίδια με την ROM που έχεις την γνήσια.

Την δοκίμασα πολλές μέρες (και νύχτες :lol:) και δεν είχε κανένα πρόβλημα και λειτουργεί άψογα.

Περιμένω τα σχόλια σου και παρατηρήσεις μόλις την δοκιμάσεις.

Οδηγίες θα βρεις στο πρώτο Post για την εγκατάσταση.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Ioathe :)...

Θα την δοκιμασω και θα γραψω εντιπωσεις...

Να σου πω παντως....αν στο μελλον κανεις κανα φαγητο ακομη...κανε κανα μαγικο με την μπαταρια...για μενα εχει μεγαλη σημασια

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Ioathe :)...

Θα την δοκιμασω και θα γραψω εντιπωσεις...

Να σου πω παντως....αν στο μελλον κανεις κανα φαγητο ακομη...κανε κανα μαγικο με την μπαταρια...για μενα εχει μεγαλη σημασια

Ευχαριστω

 

Δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει κάτι καλύτερο με την κατανάλωση της μπαταρίας στην συσκευή μας.

Όμως αν θέλεις κάτι άλλο να σου μαγειρέψω στην ρομ μόλις την δοκιμάσεις ενημέρωσε με.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει HSPL όμως όχι με το HSPL2, έκανα με το HSPL "σκέτο".

Τι γίνεται αν θελήσω να βάλω αυτή τη ROM ή το Radio 2.10..;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει HSPL όμως όχι με το HSPL2, έκανα με το HSPL "σκέτο".

Τι γίνεται αν θελήσω να βάλω αυτή τη ROM ή το Radio 2.10..;

 

Δεν θα εχεις πρόβλημα ούτε με την ρομ άλλα ούτε και με το ράδιο

Όμως σου προτείνω να κάνεις το HSPL2 γιατί είναι η πιο νέα έκδοση.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγώ έχω κάνει HSPL όμως όχι με το HSPL2, έκανα με το HSPL "σκέτο".

Τι γίνεται αν θελήσω να βάλω αυτή τη ROM ή το Radio 2.10..;

 

Και όπως είσαι να μείνεις... δεν έχεις πρόβλημα με το HSPL.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ρομ σου με hspl2 και ράδιο το 2.09.50.29.Ο opera μόλις πάει να ανοίξει,κλείνει.Χρειάστηκε να τον ξαναεγκαταστήσω.Φταίει το ράδιο;Tα hotfixes από το ποστ 4 είναι 1,24kb και δεν εγκαθίστανται.Επίσης γράφεις το "(προσθέτει τις ελληνικές πόλεις στο manila)" δίπλα στο windows player 12 και όχι στο weather cities gr και το οποίο δε μου δουλεύει ούτε και στην δική σου ρομ(προσωπικά μόνο στην επίσημη ελληνική κατάφερα να το δουλέψω,στις υπόλοιπες που δοκίμασα μόνο το weather city editor μου δουλεύει)
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την ρομ σου με hspl2 και ράδιο το 2.09.50.29.Ο opera μόλις πάει να ανοίξει,κλείνει.Χρειάστηκε να τον ξαναεγκαταστήσω.Φταίει το ράδιο;

 

Δεν φταίει το ράδιο. Εγω φταίω :cry:

Το έγραψα σε προηγούμενο post.

Το αρχείο της ρομ που ανέβασα στην αρχη είχε πρόβλημα, αλλά ανέβασα το διορθωμένο 2 ώρες μετά!

θα πρέπει να το κατεβάσεις πάλι, συγνώμη για το λάθος μου.

 

Tα hotfixes από το ποστ 4 είναι 1,24kb και δεν εγκαθίστανται.

 

Tο αρχείο έχει πρόβλημα! (RapidShare)

Θα κοιτάξω να το διορθώσω,

και θα κάνω έλεγχο ότι ανεβάζω από δω και πέρα γιατί την πάτησα 2 φόρες και δεν πρέπει να γίνει πάλι!

ευχαριστώ που μου το ανέφερες :)

 

Επίσης γράφεις το "(προσθέτει τις ελληνικές πόλεις στο manila)" δίπλα στο windows player 12 και όχι στο weather cities gr και το οποίο δε μου δουλεύει ούτε και στην δική σου ρομ(προσωπικά μόνο στην επίσημη ελληνική κατάφερα να το δουλέψω,στις υπόλοιπες που δοκίμασα μόνο το weather city editor μου δουλεύει)

 

Σε έμενα δουλεύει σωστά, θα το δω πάλι και τα σου πω.

 

Ευχαριστώ πολύ που δοκίμασες την δουλειά μου και για τις παρατηρήσεις σου.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

1. Είχα περάσει το HSPL2 εν τω μεταξύ.

Φάνηκε να ολοκληρώθηκε η διαδικασία κανονικά αν και δεν έγραψε το "We Hacked it" μάλλον γιατί είχε ήδη το προηγούμενο HSPL (υποθέτω). Υπάρχει τρόπος να ξέρω αν έχω HSPL ή HSPL2 στη συσκευή;

2. Δε μου λες, φίλε ioathe, το Radio 2.10 που έχεις στο πρώτο μήνυμα του παρόντος θέματος είναι μόνο για τη δική σου ROM; Είπα να αλλάξω μόνο το Radio για την ώρα γιατί βαριέμαι το ξαναστήσιμο και να αφήσω τη ROM για αργότερα, κάποια στιγμή που θα χρειαστώ Hard Reset.

Πήγα λοιπόν να εγκαταστήσω το Radio 2.10 (3 προσπάθειες) αλλά δεν το παίρνει με τίποτα. Κολλάει στο 0% και τελικά με γυρίζει στη διαδικασία επιδιόρθωσης (αφαίρεση μπαταρίας κτλ.) και τελικά το κινητό ανοίγει πάλι σε WM κανονικά. :confused:

 

EDIT: Υπόψιν έχω την επίσημη ελληνική 1.66 (λογικά δε θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα αφού και η δική σου σ' αυτή βασίζεται).

Edited by leftezi

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@leftezi:

Εδώ συζητάμε αποκλειστικά για τη συγκεκριμένη rom. Επειδή οι ερωτήσεις σου δεν έχουν να κάνουν με αυτό, απευθύνσου στο thread του HD2. Οι ερωτήσεις σου έχουν απαντηθεί ήδη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σήμερα λέω να περάσω την ρομ σου φίλε μου και να γράψω εντιπώσεις...

μια απορία έχω μόνο...αν θέλω να περάσω πάλι στην οfficial τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

@leftezi:

Εδώ συζητάμε αποκλειστικά για τη συγκεκριμένη rom. Επειδή οι ερωτήσεις σου δεν έχουν να κάνουν με αυτό, απευθύνσου στο thread του HD2. Οι ερωτήσεις σου έχουν απαντηθεί ήδη.

 

Sorry, έχεις δίκιο. Απλά "σκόνταψα" πάνω στο radio και είπα ευκαιρία να το αλλάξω :happy:

Θα επανέλθω αν κάποια στιγμή αλλάξω και τη ROM.

 

σήμερα λέω να περάσω την ρομ σου φίλε μου και να γράψω εντιπώσεις...

μια απορία έχω μόνο...αν θέλω να περάσω πάλι στην οfficial τι κάνω?

 

Η απάντηση - διαδικασία βρίσκεται στο πρώτο μήνυμα του θέματος του HD2 εκεί που λέει Οδηγοί & Tutorials:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257071

Edited by leftezi

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιαννη, πολυ καλη η προοσπαθεια να ασχοληθεις με το μαγειρεμα! Παστιτσιο ξερεις να κανεις;:lol: Πλακα κανω βεβαια :)

Αυτο που θελω να ρωτησω, επειδη διαβασα οτι ετοιμαζεις νεα ρομ, μπορεις να κανεις κατι με την ηχογραφηση συνομοιλιας; Να ηχογραφει κανονικα και τον αλλο συνομοιλητη; Ειχα δει κατα καιρους ρομ που το ειχαν ενσωματομενο. Δεν δοκιμασα καμια βεβαια, ουτε μπορω να βρω καποια απο αυτες. Απλως αν μπορεις να κανεις κατι μαγικο!

Ευχαριστω!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

καλη αρχη φιλε μου συνέχισε ετσι..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιαννη, πολυ καλη η προοσπαθεια να ασχοληθεις με το μαγειρεμα! Παστιτσιο ξερεις να κανεις;:lol: Πλακα κανω βεβαια :)

Αυτο που θελω να ρωτησω, επειδη διαβασα οτι ετοιμαζεις νεα ρομ, μπορεις να κανεις κατι με την ηχογραφηση συνομοιλιας; Να ηχογραφει κανονικα και τον αλλο συνομοιλητη; Ειχα δει κατα καιρους ρομ που το ειχαν ενσωματομενο. Δεν δοκιμασα καμια βεβαια, ουτε μπορω να βρω καποια απο αυτες. Απλως αν μπορεις να κανεις κατι μαγικο!

Ευχαριστω!

 

Μου αρέσει το μαγείρεμα και ξέρω να κάνω και παστίτσιο :) και δεν κάνω πλάκα :lol:

 

Η ηχογράφηση του συνομιλητή στην συσκευή μας δεν είναι καλή, ακούγεται χαμηλά ότι και να κάνεις!

Το καλύτερο που έχω βρει μέχρι τώρα είναι το συνδυασμός του

2_Way_Recording.cab με το VITO Audio_Notes_Touch_v1.02.cab

 

Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=493118

 

Αν έχεις χρόνο και διάθεση δοκίμασε την ROM μου και γράψε τις εντυπώσεις σου,

 

καλη αρχη φιλε μου συνέχισε ετσι..

 

Σ' ευχαριστώ Κωνσταντίνε, καλό το μαγείρεμα αλλά θέλει πολλές ώρες!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γιάννη.Εδώ και δύο μέρες χρησιμοποιώ τη rom σου. Είναι, χωρίς υπερβολή, τέλεια.

Το radio που έχω είναι το 2.09.51.03_2

Με chainfire,cookie home tab, BG4ALL...(αρκετά sense tweaks),εφαρμογές resco, scan2pdf,planmaker...(εφαρμογές για τη δουλειά μου) και έχοντας δοκιμάσει αρκετές rom από xda (σχεδόν κάθε εβδομάδα και διαφορετική rom από αρχές ιανουαρίου) δεν είναι υπερβολή να πω ότι είναι η πρώτη φορά που

1) Δεν έχω κάνει soft reset για δύο μέρες με αρκετή χρήση του τηλεφώνου και χωρίς να έχω ποτέ ασχοληθεί με τον task manager

2) H ταχύτητα είναι τέλεια

3) Ήχος χωρίς echo κατά τη διάρκεια συνομιλίας

4) Πολύ καλό σήμα

5) Άμμεση απόκριση Gps

... αρκετός χώρος στη μνήμη για τοποθέτηση προγραμμάτων.

Για μένα είναι μία rom που ταιριάζει γάντι σε αυτό το πάνω από όλα επαγγελματικό τηλέφωνο.

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γιάννη.Εδώ και δύο μέρες χρησιμοποιώ τη rom σου. Είναι, χωρίς υπερβολή, τέλεια.

Το radio που έχω είναι το 2.09.51.03_2

Με chainfire,cookie home tab, BG4ALL...(αρκετά sense tweaks),εφαρμογές resco, scan2pdf,planmaker...(εφαρμογές για τη δουλειά μου) και έχοντας δοκιμάσει αρκετές rom από xda (σχεδόν κάθε εβδομάδα και διαφορετική rom από αρχές ιανουαρίου) δεν είναι υπερβολή να πω ότι είναι η πρώτη φορά που

1) Δεν έχω κάνει soft reset για δύο μέρες με αρκετή χρήση του τηλεφώνου και χωρίς να έχω ποτέ ασχοληθεί με τον task manager

2) H ταχύτητα είναι τέλεια

3) Ήχος χωρίς echo κατά τη διάρκεια συνομιλίας

4) Πολύ καλό σήμα

5) Άμμεση απόκριση Gps

... αρκετός χώρος στη μνήμη για τοποθέτηση προγραμμάτων.

Για μένα είναι μία rom που ταιριάζει γάντι σε αυτό το πάνω από όλα επαγγελματικό τηλέφωνο.

Σε ευχαριστώ.

 

Σ ευχαριστώ πολύ που δοκίμασες την δουλειά μου και χαίρομε που έγραψες τις εντυπώσεις.

Αν αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα σε παρακαλώ ενημέρωσε με.

Αν και πατάει στην γνήσια η οποία είναι σταθερότατη.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
θα συμφωνησω με το φιλο,μου αρεσει πολυ σε ολα απο χτες που την εχω βαλει,αν βρω κατι αρνητικο θα στο αναφερω,και παλι συνχαρητηρια φιλε μου:)
Link to comment
Share on other sites

ioathe Θέλω να σε ρωτήσω κάτι αλλά είναι off topic και συγνώμη για αυτό !!!!

Την πασιέντζα πως μπορώ να την περάσω στο hd2 μιας φίλης μου...

Εγώ αδερφέ μεχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα δουλεύει ρολόι πολύ καλά...ααα...και κάτι ακόμη αυτούς τους φακέλους που είναι πολύχρωμοι στο windows menu αν θέλω μπορώ να τους αλλάξω με κάτι άλλο ή με αυτούς που είχε από μαμά?

Ευχαριστώ

Edited by dogola
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ τελικά με το συστηνόμενο 2.10 radio.

Μέχρι στιγμής όλα καλά. :)

 

Πρόταση: Στην επόμενη θα μπορούσε να έχει έτοιμο το καινούργιο google maps ίσως;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με το φιλο,μου αρεσει πολυ σε ολα απο χτες που την εχω βαλει,αν βρω κατι αρνητικο θα στο αναφερω,και παλι συνχαρητηρια φιλε μου:)

 

Ευχαριστώ πολύ,

θα με βοηθήσει ότι αρνητικό δεις ή πρόβλημα για να μπορώ να το διορθώσω.

 

Την πέρασα κι εγώ τελικά με το συστηνόμενο 2.10 radio.

Μέχρι στιγμής όλα καλά. :)

 

Πρόταση: Στην επόμενη θα μπορούσε να έχει έτοιμο το καινούργιο google maps ίσως;

 

Χαίρομε :) Και το 2,9 όπως είπε ο φίλος πιο πάνω δουλεύει καλά.

Ναι θα το βάλω, άπλα στην πρώτη έκδοση δεν ήθελα να την πειράξω, πάρα μόνο στα απαραίτητα. Το πρόβλημα είναι ότι το νέο google maps είναι μόνο στα αγγλικά, ελπίζω να μην σας πειράζει.

 

 

ioathe Θέλω να σε ρωτήσω κάτι αλλά είναι off topic και συγνώμη για αυτό !!!!

Την πασιέντζα πως μπορώ να την περάσω στο hd2 μιας φίλης μου...

Εγώ αδερφέ μεχρι στιγμής δεν έχω κανένα πρόβλημα δουλεύει ρολόι πολύ καλά...ααα...και κάτι ακόμη αυτούς τους φακέλους που είναι πολύχρωμοι στο windows menu αν θέλω μπορώ να τους αλλάξω με κάτι άλλο ή με αυτούς που είχε από μαμά?

Ευχαριστώ

 

Η πασιέντζα υπάρχει στο hd2, αν γνωρίζει κάποιος να πει στον φίλο μας πως να το κάνει, γιατί είμαι στη δουλειά και δεν έχω χρόνο.

 

Τα εικονίδια μπορείς να τα αλλάξεις με το πρόγραμμα

JWMDIconChanger_v2.6b.CAB με ότι εικονίδιο εσύ θέλεις..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=567080

Με την πρώτη ευκαιρία θα το βάλω στα προγράμματα του 4ου post

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το βάλω, άπλα στην πρώτη έκδοση δεν ήθελα να την πειράξω, πάρα μόνο στα απαραίτητα. Το πρόβλημα είναι ότι το νέο google maps είναι μόνο στα αγγλικά, ελπίζω να μην σας πειράζει.

 

Είναι ελληνικότατο. :) Εγώ το έκανα εγκατάσταση μέσα από τον Windows Internet Explorer του κινητού.

 

http://i211.photobucket.com/albums/bb160/leftezi/Screen0011.png

Edited by leftezi

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...