Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H ρομ ειναι πολυ καλη οπως ειπα και πριν.

 

Ενα θεματακι που βρισκω και δεν ευθυνεται ο Γιαννης ειναι το taping.

Καποιες φορες ειδικα τα soft buttons κυριως το δεξι θελει μεγαλυτερη πιεση απ οτι εχουμε συνηθισει.

Το μεγαλυτερο προβλημα το αντιμετοπιζω στον resco explorer. Εκει πραγματικα θελει πιεση.

Αντιθετα στον οπερα δεν υπάρχει κανενα προβλημα ουτε στα εικονιδια του cookies.

 

 

Δεν ξερω τι εχουν κανει στα τελευταια builds.

 

κατα τα αλλα ειναι πολυ στρωτη και μεχρι στιγμης δεν βρηκα κατι αλλο.

 

Αν δεν μπορεσω να προσαρμοστω σ αυτο το σκληρο taping θα γυρισω σε παλαιοτερο build.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για το autoinstall πρεπει να εxω φτιαξει και αρχειο SDConfig.txt μεσα στην καρτα ?

διαβασα στα πεταχτα λιγο στο xda αλλα...i am confused...:d :d :d :d

 

Είναι απλό:

 

1. Φτιάχνεις ένα φάκελο με το όνομα cabs μέσα στην κάρτα μνήμης

2. Αντιγράφεις εκεί τα αρχεία που θέλεις, cab και xml (γίνεται και για άλλα αρχεία)

3. Φτιάχνεις το αρχείο SDConfig.txt και το αντιγράφεις στο root της κάρτας μνήμης, το οποίο περιέχει τις διαδρομές των αρχείων που θέλεις να εγκατασταθούν αυτόματα από τον φάκελο cabs, κρατάς αυστηρά την μορφή που έχει αυτό που δίνω.

 

Προσοχή, οι 5 πρώτοι χαρακτήρες της κάθε γραμμής είναι case sensitive!

Προσοχή 2, το αρχείο SDConfig.txt δεν μπορεί να είναι σε unicode

 

Δείγμα αρχείου:

LOCK:Enabled
CAB: \Storage Card\Cabs\HQWallpaperPatch_v1.22_forManila2.5.20xx.cab
CAB: \Storage Card\Cabs\BiGnAdAd Sense-RemoveCarrier-TopBar.cab
CAB: \Storage Card\Cabs\BiGnAdAd TransparentBottomCurtain.cab
CAB: \Storage Card\Cabs\Start_Menu_4_Columns.cab
CAB: \Storage Card\Cabs\Touch X Transparent Calendar.cab
CAB: \Storage Card\Cabs\Touch X remove clock background.cab
CAB: \Storage Card\Cabs\Touch X Bluetooth Toggle.cab
CAB: \Storage Card\Cabs\Touch X reset and wifi.cab
CAB: \Storage Card\Cabs\Transparant Opera btns.cab
CAB: \Storage Card\Cabs\b16b_HD2_EZ_Input_1920.cab
XML: \Storage Card\Cabs\full.reg.xml
LOCK:Disabled
RST: Reset

Edited by EchiDNA
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό:

 

1. Φτιάχνεις ένα φάκελο με το όνομα cabs μέσα στην κάρτα μνήμης

2. Αντιγράφεις εκεί τα αρχεία που θέλεις, cab και xml (γίνεται και για άλλα αρχεία)

3. Φτιάχνεις το αρχείο SDConfig.txt και το αντιγράφεις στο root της κάρτας μνήμης, το οποίο περιέχει τις διαδρομές των αρχείων που θέλεις να εγκατασταθούν αυτόματα από τον φάκελο cabs, κρατάς αυστηρά την μορφή που έχει αυτό που δίνω.

 

Προσοχή, οι 5 πρώτοι χαρακτήρες της κάθε γραμμής είναι case sensitive!

Προσοχή 2, το αρχείο SDConfig.txt δεν μπορεί να είναι σε unicode

 

Δείγμα αρχείου:

 

[/code]

 

Καλημερα σ ολους

 

Γιώργο το στήσιμο που εκανες είναι φοβερό, ειδα την φωτογραφία!

Θα μου κάνεις ενα φάκελο με ολα τα cab που χρησιμοποίησες και να μου το στείλεις ????

 

Βαλε και εδω μια φωτογραφία να βλεπουν ολοι πως μπορει να γινει η Omega.

 

To b16b_HD2_EZ_Input_1920.cab εχει υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα sms?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σ ολους

 

Γιώργο το στήσιμο που εκανες είναι φοβερό, ειδα την φωτογραφία!

Θα μου κάνεις ενα φάκελο με ολα τα cab που χρησιμοποίησες και να μου το στείλεις ????

 

Βαλε και εδω μια φωτογραφία να βλεπουν ολοι πως μπορει να γινει η Omega.

 

To b16b_HD2_EZ_Input_1920.cab εχει υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα sms?

Θα σου τα στείλω Γιάννη!

 

με το cab του Κώστα για τα sms, δεν το δοκίμασα, αλλά νομίζω ότι χωρίς unicode στέλνει!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το HD2_connections_V3 και το WeatherCitiesGR_HD2 και εκτός από ένα κόλλημα που έφαγε και δεν μπορούσε να ανοίξει το HTC senσe, δεν μου δουλεύει και το wi-fi.

Πάνω μπάρα ποια να χρησιμοποιήσουμε που να έχει έγχρωμα εικονίδια και ποσοστό μπαταρίας.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το HD2_connections_V3 και το WeatherCitiesGR_HD2 και εκτός από ένα κόλλημα που έφαγε και δεν μπορούσε να ανοίξει το HTC senσe, δεν μου δουλεύει και το wi-fi.

Πάνω μπάρα ποια να χρησιμοποιήσουμε που να έχει έγχρωμα εικονίδια και ποσοστό μπαταρίας.

καλημερα φιλε,

σε μενα δουλευουν και τα δυο αυτα που ανεφερες κανονικα. ειδικα το hd2 connections δουλευει τελεια.

οταν λες οτι δεν σου δουλευει το wifi τι εννοεις ? ποια ρομ εχεις και ποια εκδοση ακριβως ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το HD2_connections_V3 και το WeatherCitiesGR_HD2 και εκτός από ένα κόλλημα που έφαγε και δεν μπορούσε να ανοίξει το HTC senσe, δεν μου δουλεύει και το wi-fi.

Πάνω μπάρα ποια να χρησιμοποιήσουμε που να έχει έγχρωμα εικονίδια και ποσοστό μπαταρίας.

 

Δημήτρη Καλημέρα,

Να υποθέσω ότι έχεις βάλει την Omegav2.0

 

Tο HD2_connections_V3 μήπως σου έκανε το πρόβλημα?

Το WeatherCitiesGR δεν δημιουργεί προβλήματα.

Σκέψου τι προγράμματα έβαλες, κάποιο από αυτά κανει το προβλημα,

αν δεν βγάλεις άκρη πες μας.

Μερικές φορές δεν αρκεί απεγκατάσταση, θέλει hard reset.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη το hd2 conections εγω το δουλευω τουλαχιστον 20-30 φορες καθε μερα γιατι ανοιγοκλεινω wifi, bt κ.τ.λ και δεν μου δημιουργει κανενα προβλημα. το δουλευω σε ολες τις ρομς σου.

και μαλιστα εχω παρατηρησει οτι το ανοιγμα/κλεισιμο wifi/bt το κανει πιο γρηγορα απο τις μαμα επιλογες στο comm manager.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη εχεις αντιληφθει αυτο το προβλημα που αναφερω σχετικα με το tapiing?

Δεν μπορω να το καταλαβω.

Εκτός απο το resco που μου το εκανε σταθερα, στα soft keys το αριστερο start menu ηταν μια χαρα. Οταν ομως παταγα το δεξι για να κλεισω καποια εφαρμογη η να βγω απο το start menu ηθελε δυνατο πατημα.

 

Πολυ περιεργο.

Κατα τα αλλα η ρομ ειναι πολυ γρηγορη και σταθεροτατη χωρις δισταγμους.

Με εντυπωσιασε το ακαριαιο ανοιγμα του start menu ακομα και οταν το ειχα φορτωσει με ολα τα προγραμματα μου.

Δεν ξερω αλλα οι ρομ που εχουν προβληματα που οδηγουν σε παγωματα και κοληματα, «μυριζουν» απο τα πρωτα λεπτα χρησης.

Δειχνουν σημαδια. Για παραδειγμα η energy παρολο που ολοι ελεγαν οτι δεν κανει κολληματα, εγω απο την αρχη εβλεπα περιεργες ασυμβατοτητες, ψιλοπαγωματα κλπ.

Η δικια σου ειναι ομαλοτατη και δεχτηκε ολες τις εφαρμογές μου κατευθειαν με το autoinstall.

 

Μην με παρεξηγεις που δεν παρεμεινα στην ρομ σου, αλλα αν εχεις περασει απο iphone για αρκετο καιρό, ειναι σημαντικο το touching. M αρεσει να εχω αυτη την βελουδινη αισθηση και την αποκριση της οθονης στο παραμικρο αγγιγμα.

Αλλωστε γι αυτο δεν ειχα κρατησει και του Κωνσταντινου τις παλαιοτερες εκδοσεις.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα πρέπει να μου το δημιούργησε μάλλον μια μλκ που μου έγβαλε για να συνδεθώ με μια τοποθεσία windows για αναβάθμιση, hard reset και όλα καλά.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα πρέπει να μου το δημιούργησε μάλλον μια μλκ που μου έγβαλε για να συνδεθώ με μια τοποθεσία windows για αναβάθμιση, hard reset και όλα καλά.

 

Ωραία Δημήτρη ευχαριστώ για την ενημέρωση.

 

Γιαννη το hd2 conections εγω το δουλευω τουλαχιστον 20-30 φορες καθε μερα γιατι ανοιγοκλεινω wifi, bt

 

κ.τ.λ και δεν μου δημιουργει κανενα προβλημα. το δουλευω σε ολες τις ρομς σου.

και μαλιστα εχω παρατηρησει οτι το ανοιγμα/κλεισιμο wifi/bt το κανει πιο γρηγορα απο τις μαμα επιλογες στο comm

 

manager.

 

Αντώνη

μου άρεσε το πλήκτρο για το κλείδωμα που είχε το πρόγραμμα αυτό, μάλλον θα το μαγειρέψω μόνο του!

 

Ελπίζω ο φίλος μας να μας ενημερώσει αν βρει τι του έκανε τα προβλήματα,

σίγουρα δεν είναι από την ROM.

 

Εσύ Αντώνη μου, δεν διάλεξες τι θέλεις να σου κάνω και εσένα μια σπέσιαλ εκδοσή δική σου :)

 

 

Γιαννη εχεις αντιληφθει αυτο το προβλημα που αναφερω σχετικα με το tapiing?

Δεν μπορω να το καταλαβω.

Εκτός απο το resco που μου το εκανε σταθερα, στα soft keys το αριστερο start menu ηταν μια χαρα. Οταν ομως παταγα το δεξι για

 

να κλεισω καποια εφαρμογη η να βγω απο το start menu ηθελε δυνατο πατημα.

 

Πολυ περιεργο.

Κατα τα αλλα η ρομ ειναι πολυ γρηγορη και σταθεροτατη χωρις δισταγμους.

Με εντυπωσιασε το ακαριαιο ανοιγμα του start menu ακομα και οταν το ειχα φορτωσει με ολα τα προγραμματα μου.

Δεν ξερω αλλα οι ρομ που εχουν προβληματα που οδηγουν σε παγωματα και κοληματα, «μυριζουν» απο τα πρωτα λεπτα χρησης.

Δειχνουν σημαδια. Για παραδειγμα η energy παρολο που ολοι ελεγαν οτι δεν κανει κολληματα, εγω απο την αρχη εβλεπα περιεργες

 

ασυμβατοτητες, ψιλοπαγωματα κλπ.

Η δικια σου ειναι ομαλοτατη και δεχτηκε ολες τις εφαρμογές μου κατευθειαν με το autoinstall.

 

Μην με παρεξηγεις που δεν παρεμεινα στην ρομ σου, αλλα αν εχεις περασει απο iphone για αρκετο καιρό, ειναι σημαντικο το

 

touching. M αρεσει να εχω αυτη την βελουδινη αισθηση και την αποκριση της οθονης στο παραμικρο αγγιγμα.

Αλλωστε γι αυτο δεν ειχα κρατησει και του Κωνσταντινου τις παλαιοτερες εκδοσεις.

 

Κωστα χρονια πολλα και απο εδω.

 

Το πρόβλημα με το taping είναι από τα windows, και από built σε built αλλάζει.

Βεβαια αλλοι προτιμουν βελουδινη αισθηση και την αποκριση της οθονης στο παραμικρο αγγιγμα, αλλοι οχι.

το scroling παντως εχω βρει τροπο και ειναι πολυ καλο.

 

Δεν σε παρεξηγώ ισα ισα που σ ευχαριστώ που δοκίμασες την ΡΟΜ και μου έγραψες σχόλια.

Το καλο ειναι που έμεινες με Ελληνική (του Kωστα) και ειναι καλό να μάθουν ολοι οτι οι δουλείες μας ειναι ισάξιες με τις ξένες (Αν οχι καλυτερες :lol::lol:).

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη σ'ευχαριστω για την προταση για μια ρομ στα μετρα μου. Η κινηση να κανεις μια ρομ ετσι οπως στην ζητησε ο Γιωργος ηταν πολυ σουπερ και την εκτιμησα πολυ. αλλωστε στο ειχα γραψει και στα αρχικα ποστ οταν ανοιξες το θεμα εδω για τις ρομς σου, οτι μπορει να μην σε γνωριζω αλλα απο τον τροπο γραφης σου εδω εβγαλα πολυ θετικα συμπερασματα για σενα.

 

Οσο αφορα την ρομ, εγω δεν θελω κατι προσωπικο. μου αρεσει να βοηθαω οσο μπορω γιατι πιστευω οτι αυτο δειχνει και ενα ευχαριστω στον δικο σου κοπο που καθεσαι και φτιαχνεις μια ρομ, την βελτιωνεις, την ξαναλλαζεις κ.ο.κ.

Γενικα μου αρεσει να βοηθαω οσο και οποτε μπορω οπως φυσικα υπαρχουν και αλλα πολλα παιδια εδω μεσα και πιστευω οτι αυτος ειναι ο κυριος λογος που το επιπεδο εδω μεσα ειναι πολυ υψηλο και εχουμε ανεβασει και το επιπεδο της συσκευης σε υψηλα στανταρ. νομιζω οτι πλεον εκμεταλευομαστε κατα μεγαλο ποσοστο τις δυνατοτητες του hd2 και ερχονται και καλυτερα πιστευω.

 

τωρα, για τις επομενες εκδοσεις της ρομ η και για τις επομενες ρομ που θα ερθουν, προτεινω καποια free tools που θα μπορουσαν να υπαρχουν :

1) ALT TAB TOOL

2) cleanRAM

3) ClearTemp

4) Data Controller (ειναι οπως το nodata αλλα σε manila μορφη)

5) Facebook Instant Messenger

6) HD2 connexions

7) Manila Birthday for Leo v2.3.2

8) Manila Dial-up Enabler-Disabler v0.6 (ειναι οπως το 4)

9) Opera Mini 5

10) TProfiler v1.25 (ανοιγοκλεινεις wifi/bt/phone κ.α αυτοματα με profiles - το χρησιμοποιω και ειναι τελειο)

 

αυτες ειναι καποιες προτασεις που εχω. ας τις δουν και τα αλλα παιδια και ας πουν γνωμη. Γιαννη αν δεν εχεις καποια απο αυτες πες μου να στην στειλω να την δοκιμασεις. τα εχω ολα ανεβασμενα στο dropbox οποτε σου δινω αμεσα links.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη σ'ευχαριστω για την προταση για μια ρομ στα μετρα μου. Η κινηση να κανεις μια ρομ ετσι οπως στην ζητησε ο Γιωργος ηταν πολυ σουπερ και την εκτιμησα πολυ. αλλωστε στο ειχα γραψει και στα αρχικα ποστ οταν ανοιξες το θεμα εδω για τις ρομς σου, οτι μπορει να μην σε γνωριζω αλλα απο τον τροπο γραφης σου εδω εβγαλα πολυ θετικα συμπερασματα για σενα.

 

Οσο αφορα την ρομ, εγω δεν θελω κατι προσωπικο. μου αρεσει να βοηθαω οσο μπορω γιατι πιστευω οτι αυτο δειχνει και ενα ευχαριστω στον δικο σου κοπο που καθεσαι και φτιαχνεις μια ρομ, την βελτιωνεις, την ξαναλλαζεις κ.ο.κ.

Γενικα μου αρεσει να βοηθαω οσο και οποτε μπορω οπως φυσικα υπαρχουν και αλλα πολλα παιδια εδω μεσα και πιστευω οτι αυτος ειναι ο κυριος λογος που το επιπεδο εδω μεσα ειναι πολυ υψηλο και εχουμε ανεβασει και το επιπεδο της συσκευης σε υψηλα στανταρ. νομιζω οτι πλεον εκμεταλευομαστε κατα μεγαλο ποσοστο τις δυνατοτητες του hd2 και ερχονται και καλυτερα πιστευω.

 

τωρα, για τις επομενες εκδοσεις της ρομ η και για τις επομενες ρομ που θα ερθουν, προτεινω καποια free tools που θα μπορουσαν να υπαρχουν :

1) ALT TAB TOOL

2) cleanRAM

3) ClearTemp

4) Data Controller (ειναι οπως το nodata αλλα σε manila μορφη)

5) Facebook Instant Messenger

6) HD2 connexions

7) Manila Birthday for Leo v2.3.2

8) Manila Dial-up Enabler-Disabler v0.6 (ειναι οπως το 4)

9) Opera Mini 5

10) TProfiler v1.25 (ανοιγοκλεινεις wifi/bt/phone κ.α αυτοματα με profiles - το χρησιμοποιω και ειναι τελειο)

 

αυτες ειναι καποιες προτασεις που εχω. ας τις δουν και τα αλλα παιδια και ας πουν γνωμη. Γιαννη αν δεν εχεις καποια απο αυτες πες μου να στην στειλω να την δοκιμασεις. τα εχω ολα ανεβασμενα στο dropbox οποτε σου δινω αμεσα links.

 

Αντώνη

ωραίες οι προτάσεις σου,

κάποια από αυτά δεν τα ξέρω,

αφού είναι δωρεάν, μπορείς να τα βάλεις σε ένα φάκελο και να μου τα ανεβάσεις?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη

ωραίες οι προτάσεις σου,

κάποια από αυτά δεν τα ξέρω,

αφού είναι δωρεάν, μπορείς να τα βάλεις σε ένα φάκελο και να μου τα ανεβάσεις?

μα φυσικα :) εχεις pm :)

αν τα θελουν κι'αλλοι να δοκιμασουν καποια απο αυτα ωστε αν πουμε γνωμη στον Γιαννη αν τα θελουμε μεσα στις ρομ, πειτε μου το να δωσω το link εδω.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση προς τον δημιουργο της ρομ και για οποιον το δοκιμασε.

Διαβασα οτι η εκδοση αυτη εχει και το in call recorder. Δηλαδη κανει ηχογραφιση συνομοιλιας και απο τις δυο μεριες και ο απεναντι ακουγετε καθαρα;

Η απλως ηχοραφει το ενα μερος;

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη εχεις αντιληφθει αυτο το προβλημα που αναφερω σχετικα με το tapiing?

Δεν μπορω να το καταλαβω.

Εκτός απο το resco που μου το εκανε σταθερα, στα soft keys το αριστερο start menu ηταν μια χαρα. Οταν ομως παταγα το δεξι για να κλεισω καποια εφαρμογη η να βγω απο το start menu ηθελε δυνατο πατημα.

 

Kωστα

έχω κουραστεί να ψάχνω λύση για το Tapping που μου είπες και μάλλον βρήκα,

θα το δουλέψω λίγο και μετά θα ήθελα να το δοκιμάσεις αν μπορείς.

 

 

μα φυσικα :) εχεις pm :)

αν τα θελουν κι'αλλοι να δοκιμασουν καποια απο αυτα ωστε αν πουμε γνωμη στον Γιαννη αν τα θελουμε μεσα στις ρομ, πειτε μου το να δωσω το link εδω.

 

 

Αν είναι δωρεάν όλα Αντώνη βάλε και εδώ το link :)

 

 

 

EDIT

Σε 3 cab η βελτίωση του tapping,

μετά από δοκιμές κατέληξα σε αυτές τις ρυθμίσεις,

αν θέλει βελτίωση μπορώ να το κάνω :)

 

 

indie_TFLOSettings.cab (Κανονικό tapping)

http://rapidshare.com/files/389948092/indie_TFLOSettings.cab

 

indie_TFLOSettings_No2 (πιο απαλό tapping)

http://rapidshare.com/files/389952658/indie_TFLOSettings_No2.cab

 

indie_TFLOSettings_No3 (Aκομα πιο απαλό tapping)

http://rapidshare.com/files/389954989/indie_TFLOSettings_No3.cab

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

......

......

......

......

τωρα, για τις επομενες εκδοσεις της ρομ η και για τις επομενες ρομ που θα ερθουν, προτεινω καποια free tools που θα μπορουσαν να υπαρχουν :

1) ALT TAB TOOL

2) cleanRAM

3) ClearTemp

4) Data Controller (ειναι οπως το nodata αλλα σε manila μορφη)

5) Facebook Instant Messenger

6) HD2 connexions

7) Manila Birthday for Leo v2.3.2

8) Manila Dial-up Enabler-Disabler v0.6 (ειναι οπως το 4)

9) Opera Mini 5

10) TProfiler v1.25 (ανοιγοκλεινεις wifi/bt/phone κ.α αυτοματα με profiles - το χρησιμοποιω και ειναι τελειο)

 

αυτες ειναι καποιες προτασεις που εχω. ας τις δουν και τα αλλα παιδια και ας πουν γνωμη. Γιαννη αν δεν εχεις καποια απο αυτες πες μου να στην στειλω να την δοκιμασεις. τα εχω ολα ανεβασμενα στο dropbox οποτε σου δινω αμεσα links.

Σας τα δινω ολα σε ενα rar αρχειο να δοκιμασετε οτι θελετε και πειτε στον Γιαννη αν θελετε και ποια απο αυτα να τα βαλει στην επομενη ρομ του.

εδω ειναι το link :

http://dl.dropbox.com/u/5039097/HTC/HD2/FOR%20IOATHE/free%20tools%20by%20TonyK.rar

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Σας τα δινω ολα σε ενα rar αρχειο να δοκιμασετε οτι θελετε και πειτε στον Γιαννη αν θελετε και ποια απο αυτα να τα βαλει στην επομενη ρομ του.

εδω ειναι το link :

http://dl.dropbox.com/u/5039097/HTC/HD2/FOR%20IOATHE/free%20tools%20by%20TonyK.rar

 

Καλησπέρα Αντώνη,

 

To ALT TAB TOOL το εχεις σε cab? Τι ακριβός κάνει?

Το Opera Mini 5 το εχεις σε cab? Τι διαφορα εχει απο το Opera 9 - 10

 

 

Τα πιο κάτω τα ετοίμασα και τώρα να τα δοκιμάσω στην ROM.

 

2) cleanRAM

4) Data Controller (ειναι οπως το nodata αλλα σε manila μορφη)

5) Facebook Instant Messenger

6) HD2 connexions

7) Manila Birthday for Leo v2.3.2

8) Manila Dial-up Enabler-Disabler v0.6 (ειναι οπως το 4)

10) TProfiler v1.25

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη θα δοκιμασω το ,cabaki για το taping και θα σου πω.

Ευχαριστω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη θα δοκιμασω το ,cabaki για το taping και θα σου πω.

Ευχαριστω.

 

Ευχαριστώ Κώστα,

ελπίζω να μην σε βάζω σε κόπο.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Αντώνη,

 

To ALT TAB TOOL το εχεις σε cab? Τι ακριβός κάνει?

Το Opera Mini 5 το εχεις σε cab? Τι διαφορα εχει απο το Opera 9 - 10

 

 

Τα πιο κάτω τα ετοίμασα και τώρα να τα δοκιμάσω στην ROM.

 

2) cleanRAM

4) Data Controller (ειναι οπως το nodata αλλα σε manila μορφη)

5) Facebook Instant Messenger

6) HD2 connexions

7) Manila Birthday for Leo v2.3.2

8) Manila Dial-up Enabler-Disabler v0.6 (ειναι οπως το 4)

10) TProfiler v1.25

 

Γιάννη καλησπέρα!!!

 

Εδώ έχω το bsb tweaks 1.6 και το HQWallpaperPatch_v1.22_forManila2.5.20xx σε EXT μορφή

http://rapidshare.com/files/390387366/extras.rar

 

Δοκίμασε κι αυτά! Αν θέλεις να φτιάξω κι άλλα πες μου!!! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλησπέρα!!!

 

Εδώ έχω το bsb tweaks 1.6 και το HQWallpaperPatch_v1.22_forManila2.5.20xx σε EXT μορφή

http://rapidshare.com/files/390387366/extras.rar

 

Δοκίμασε κι αυτά! Αν θέλεις να φτιάξω κι άλλα πες μου!!! :)

 

Γιώργο καλησπέρα

που χάθηκες :lol::)

 

Τα κατεβάζω αμέσως :):)

 

 

Για να δω τι δημιούργησες!! :lol::lol::lol:

Περιμένω και τα αρχεία που στηνεις την συσκευή σε cab!!

O Αντώνης τα ανέβασε και σχεδόν του τα μαγείρεψα όλα με επιτυχία!)

 

Το CAB2EXT.exe πολύ κάλο προγραμμα και γρηγορο! Αν και σε μερικα cab δεν δουλευει. Στα υπολοιπα ειναι super

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ας το τσεκάρει και κάποιος άλλος στην Alpha v1.0 ELL WM6.5 (Ελληνική), στο igo δεν μου βρίσκει το gps. στην original είναι οκ.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλησπέρα

που χάθηκες :lol::)

 

Τα κατεβάζω αμέσως :):)

 

 

Για να δω τι δημιούργησες!! :lol::lol::lol:

Περιμένω και τα αρχεία που στηνεις την συσκευή σε cab!!

O Αντώνης τα ανέβασε και σχεδόν του τα μαγείρεψα όλα με επιτυχία!)

 

Το CAB2EXT.exe πολύ κάλο προγραμμα και γρηγορο! Αν και σε μερικα cab δεν δουλευει. Στα υπολοιπα ειναι super

Έπεσε πολύ δουλειά φίλε κι ακόμα τρέχω!

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Cab2Oem2Ext για δες μήπως είναι πιο καλό!!!

 

Σου φτιάχνω και τα υπόλοιπα και τα ανεβάζω!!! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε πολύ δουλειά φίλε κι ακόμα τρέχω!

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Cab2Oem2Ext για δες μήπως είναι πιο καλό!!!

 

Σου φτιάχνω και τα υπόλοιπα και τα ανεβάζω!!! :)

 

Ευχαριστώ,

αν μπορείς βάλε και τα πρωτότυπα cab μέσα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...