Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες στο πισω μερος του κινητου τον σειριακο αριθμο που εχει.μετα πηγαινε στη σελιδα της htc και βάλε τον κωδικό για να δεις αν θα σου κατεβάσει την ελληνική ρομ

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δες στο πισω μερος του κινητου τον σειριακο αριθμο που εχει.μετα πηγαινε στη σελιδα της htc και βάλε τον κωδικό για να δεις αν θα σου κατεβάσει την ελληνική ρομ

Sent from my HD2

 

δεν μου την κατεβαζει....

επισης οταν ανοιγω το κινητο πριν μπει στην bootloader screen μου βγαζει η οθονη ενα θαυμαστικο μαυρο

με αυτο το μηνυμα: software update fail try again.

.εχω δοκιμασει να κανω τα παντα ,τι να γυρισω σε hspl τι να κανω task29 τιποτα δεν γινεται...

και η αλλη λαλακια ειναι οτι δεν ξερω και αγγλικα μπας και μπορεσω να μπω σε αλλο φορουμ ξενο.

Link to comment
Share on other sites

Oπότε το hd2 σου δεν είναι ελληνικό.Προφανώς το μήνυμα στο βγάζει γιατί πήγες να περάσεις την επίσημη ρομ άλλου region.Kαταρχήν λοιπόν πρέπει να βρεις τι region είναι το κινητό σου και να δοκιμάσεις να περάσεις την ανάλογη ρομ.

Αυτό http://www.htc.com/gr/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=1046 είναι για να κατεβάσεις την επίσημη ελληνική.Παλιότερα το αντίστοιχο αγγλικό ήταν το ίδιο με την διαφορά ότι αντί για gr μετά το //www.htc.com/ έγραφε europe

Τώρα αυτό δε λειτουργεί και σε πάει και στην κεντρική σελίδα της htc

Φυσικά μια λύση είναι το service

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Oπότε το hd2 σου δεν είναι ελληνικό.Προφανώς το μήνυμα στο βγάζει γιατί πήγες να περάσεις την επίσημη ρομ άλλου region.Kαταρχήν λοιπόν πρέπει να βρεις τι region είναι το κινητό σου και να δοκιμάσεις να περάσεις την ανάλογη ρομ.

Αυτό http://www.htc.com/gr/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=1046 είναι για να κατεβάσεις την επίσημη ελληνική.Παλιότερα το αντίστοιχο αγγλικό ήταν το ίδιο με την διαφορά ότι αντί για gr μετά το //www.htc.com/ έγραφε europe

Τώρα αυτό δε λειτουργεί και σε πάει και στην κεντρική σελίδα της htc

Φυσικά μια λύση είναι το service

 

ενταξει ευχαριστω για τον χρονο σου φιλε μου!

θα το παω αυριο στον γερμανο!

Link to comment
Share on other sites

Oπότε το hd2 σου δεν είναι ελληνικό.Προφανώς το μήνυμα στο βγάζει γιατί πήγες να περάσεις την επίσημη ρομ άλλου region.Kαταρχήν λοιπόν πρέπει να βρεις τι region είναι το κινητό σου και να δοκιμάσεις να περάσεις την ανάλογη ρομ.

Αυτό http://www.htc.com/gr/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=1046 είναι για να κατεβάσεις την επίσημη ελληνική.Παλιότερα το αντίστοιχο αγγλικό ήταν το ίδιο με την διαφορά ότι αντί για gr μετά το //www.htc.com/ έγραφε europe

Τώρα αυτό δε λειτουργεί και σε πάει και στην κεντρική σελίδα της htc

Φυσικά μια λύση είναι το service

 

και το δικο μου δεν ειναι ελληνικο,ειναι γερμανικο της Ο2 παρα το οτι το αγορασα εδω! Αν περασω την γερμανικη μαμισια απο android που ειμαι θα την δεχθει το service της Htc?αν βαλω την 3.14 μετα δεν μπορω να ξαναβαλω την nand typhoon?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ξαναβάλεις nand android.Hspl 2.08--->magldr ή clk--->nand android.Ράδιο δε χρειάζεται να ξαναβάλεις γιατί η 3.14 έχει το 2.15.50.14 Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα και το εφτιαξα.

ευχαριστω οσους ασχοληθηκαν εστω και λιγο μαζι μου...

βεβαια η λυση ηταν στο xda που με την βοηθεια ενος φιλου που ηξερε αγγλικα το αναστησαμε το κινητο :D.

μια ερωτησουλα λοιπον! περασα την v30 lite τωρα πλεον η ερωτηση ειναι η εξης: γινεται να βαλω τον task manager που εχουν οι υπολοιπες ρομ? και οταν λεω που εχουν οι υπολοιπες ρομ εννοω που παταμε πανω αριστερα στο κινητο και μας ανοιγει.

αν ναι πως λεγεται? ειναι το utask?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον συσκευη με γερμανικη καταγωγη να εχει ελληνικη rom και αυτη να ειναι γνησια να εχει περασθει δηλ. χωρις HSPL?αυτη ειναι η περιπτωση μου στην καινουργια συσκευη που αγορασα πριν ενα χρονο κανονικα συσκευασμενη!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον συσκευη με γερμανικη καταγωγη να εχει ελληνικη rom και αυτη να ειναι γνησια να εχει περασθει δηλ. χωρις HSPL?αυτη ειναι η περιπτωση μου στην καινουργια συσκευη που αγορασα πριν ενα χρονο κανονικα συσκευασμενη!

 

Ειναι... Η πρωην δικη μου... Branded γερμανικη, παραεισαγωγης, που συσκευασθηκε εκ νεου (πανευκολο μην ανησυχεις) απο το ιντερνετομαγαζο που την αγορασα.

 

Υποψιν: η ACE Hellas, φυσικα και δεν τη δεχοταν για service... Τι μπορεις να παθεις αμα εισαι ανυποψιαστος...

 

Να υποθεσω το κουτι σου εχει γερμανικα πανω ε; Μαλλον branded στην T-Mobile σαν τη δικη μου.

 

 

written on Tapatalk by my iPhone

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ειναι... Η πρωην δικη μου... Branded γερμανικη, παραεισαγωγης, που συσκευασθηκε εκ νεου (πανευκολο μην ανησυχεις) απο το ιντερνετομαγαζο που την αγορασα.

 

Υποψιν: η ACE Hellas, φυσικα και δεν τη δεχοταν για service... Τι μπορεις να παθεις αμα εισαι ανυποψιαστος...

 

Να υποθεσω το κουτι σου εχει γερμανικα πανω ε; Μαλλον branded στην T-Mobile σαν τη δικη μου.

 

 

written on Tapatalk by my iPhone

ολα ακριβως ετσι εκτος του οτι ειναι branded στην O2 γερμανικη, αγορασμενη στο easy buy world!τελικα τι εκανες με την ΗTC-τωρα δεν παιζει η ACE Hellas?ισως ειναι διαφορετικα αφου ειναι θυγατρικη!αλλα πως να περασω τα ελληνικα που ειχε χωρις HSPL? μαλλον θα περασω τη γερμανικη 3.14 και θα την παω!

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

Να ξεκινησω λεγοντας, οτι δεν εχω πλεον το hd2. Μια φορα που χρειαστηκα ομως service, ηταν για την επισκευη του led. Η ace hellas μου δηλωσε πως εφοσον ειναι μη ελληνικη, τοτε δε γινεται δεκτη (πραγμα που η htc σε mail της μου επιβεβαιωσε τροπον τινα, μιας κι οταν η συσκευη δεν ειναι της χωρας που διαμενεις, τοτε υποκειται σρην κριση της αντιπροσωπειας αν την αναλαβει).

Επρεπε να παω τη συσκευη στο eclick που την αγορασα, και να σταλει Γερμανια. Φυσικα και το παρατησα....

Λιγο πριν το πουλησω, αποφασισα να ρωτησω και στην arvato που πλεον ειχε αναλαβει το service, κυριως γιατι λογω iPhone που εχω, γνωριζα πως ειχε καλη φημη.

Πραγματι, η συσκευη επισκευαστηκε, χωρις καν να με ρωτησουν χωρα προελευσης, και χωρις καν να της εχω περασει την official γερμανικη. Κι αυτα ολα, δωρεαν!

Πραγματικα ομως, οι βλαβες σε τετοιες συσκευες ειναι ρευστες κατα ποσο θα τις αναλαβουν, μιας κι οπως καταλαβα, εξαρταται απο το ποσο καλα....περασε το προηγουμενο βραδυ, ο υπαλληλος που θα σ εξυπηρετησει...

 

Καλη τυχη!

 

 

written on Tapatalk by my iPhone

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα! :) χαρα μου! :)

 

 

written on Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό πρόβλημα που αντιμετωπίζω τελευταία , έχω την omega v27 και τώρα τελευταία που συνδέω το κινητό με το λάπτοπ για να σερφάρω, όταν μπαίνω στο hotmail δε μπορώ να ανοίξω τα email μου να τα δω.Βλέπω κανονικά τα email μου , αν έχω νέα μηνύματα αλλά όταν κάνω κλικ πάνω του δε μπορώ να τα ανοίξω , επίσης δε μπορώ να ανοίξω να δω κανένα φάκελο που έχω δημιουργήσει.Αυτό συμβαίνει και με τα 2 λάπτοπ που έχω τα οποία όταν συνδέομαι με wifi όλο το hotmail λειτουργεί κανονικά!Έχει γίνει κάτι που δε ξέρω?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια πως μπορω να βγαλω το λιονταρι που ειναι κατω αριστερα?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια πως μπορω να βγαλω το λιονταρι που ειναι κατω αριστερα?

 

Στον φάκελο OmegaFiles, υπάρχει το StockMenu icon (δεν θυμάμε ακριβώς ονομασία, κάπψς έτσι λέγεται πάντως), πέρασε το.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Στον φάκελο OmegaFiles, υπάρχει το StockMenu icon (δεν θυμάμε ακριβώς ονομασία, κάπψς έτσι λέγεται πάντως), πέρασε το.

 

Eχει καποιον file explorer η rom?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα και συγχαρητηρια για τη σπουδαια δουλεια που εχετε κανει.Μεσα στην εβδομαδα περιμενω ενα hd2 απο T mobile φορτομενο με android.Επειδη εχω σκοπο να ξαναβαλω τα wm 6.5 θα ηθελα να μου πειτε αν αυτο το topic

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

θα με βοηθησει να κανω αυτο που θελω χωρις ανεπιθυμητες παρενεργειες.Αν υπαρχει καποιος κατοχος t mobile που να εχει προχωρησει σε τετοιες αναβαθμισεις θα ηθελα να με ενημερωσει....Ευχαριστω πολυ.Ηλιας.;)

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία ειναι σωστή.Και απο τη στιγμή που θα έχει ήδη android στην εσωτερική μνήμη,έχει hspl περασμένο.Οπότε εσύ θα βάλεις τη συσκευή στον bootloader με power + volume down και θα τρέξεις την εγκατάσταση της omega rom
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή προσπερναω τη διαδικασια Νο 1 εγκαταστασης HSPL.Radio περναω η κανω εγκατασταση κατευθειαν την Omega;Και κατι ακομα,μετα απο την ολη διαδικασια θα εχω ελληνικα windows εφοσον εχω περασει την ελληνικη omega;Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Radio όχι δεν χρειάζεται να περάσεις.Απλά περνάς την ελληνική omega και έχεις ελληνικά.Αυτό που πρέπει να προσέξεις στο t-mobile ειναι να μην του περάσεις ράδιο 2.χχ.51.χχ γιατί θα το μπρικάρεις. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

οκ.Απ'τη στιγμη που δεν του περναω radio δεν υπαρχει και λογος να το πειραξω.Μονο omega rom και ειμαι οκ.Ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια.Κατατοπιστικοτατος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα και καλή χρονιά.

Αν μπορούσε κάποιος παιδιά να μου ανεβαση το FmRadio-AudioBooster_without_Headset.cab

το οποίο το τρέχουμε μια φορά και το Ράδιο + AudioBooster δουλεύουν μόνιμα χωρίς ακουστικά γιατί το link δεν υπαρχη

Ευχαριστώ.............

XIAOMI REDMI 5 PLUS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...