Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι εγώ... :)

 

Πώς το ρύθμισες;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα με αυτό τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3093035#post3093035

 

Απλά πας όπου σου δείχνουν οι εικόνες και απλά περνάς τα στοιχεία του gmail account σου. Εμένα δούλεψε ρολόι!

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3093035#post3093035

 

Απλά πας όπου σου δείχνουν οι εικόνες και απλά περνάς τα στοιχεία του gmail account σου. Εμένα δούλεψε ρολόι!

 

Προσπαθώ από χθες να το κάνω και δεν μπορώ.

Μεταξύ step 1 και step2 των φωτό του οδηγού, στη δικιά μου συσκευή βγαίνει η εικόνα που επισηνάπτω εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3736379#post3736379

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόλις τώρα.

 

Δοκίμασε αυτές τις οδηγίες:

 

http://www.majoraap.com/setting-up-a-htc-hd2-to-sync-with-google-mail-contacts-and-calendar-263

 

Η εικόνα που δείχνεις είναι σωστή, κι εγώ αυτή βλέπω. Βάλε το πλήρες mail σου εκεί και προχώρα.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εμένα έτσι είναι. Εκεί αν θυμάμαι καλά βάζεις το gmail σου.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Το κακό (αν θες να το πεις κακό) είναι ότι δεν είναι δυνατόν να συγχρονίζεις ταυτόχρονα και με outlook και με exchange server (gmail για εμάς δηλαδή). Προσωπικά θα με βόλευε...

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Δεν συγχρονίζει παιδιά με τίποτε. Από χθες το παιδεύω.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει την Lite omega και είχα επαναφέρει το backup του spb. Οπότε δεν χρησιμοποίησα το gmail.

Τώρα μόλις ξαναπέρασα τις ρυθμίσεις και μου συγχρονίζει αυτή τη στιγμή. Κάτι δεν κάνεις σωστά.:confused:

 

Εμένα μου έβγαλε αυτή την οθόνη που ανέβασες πρώτα, εκεί βάζεις το gmail σου. Μετά σου βγάζει τo username και κωδικό, εκεί πατάς πάλι όλο το mail σου και τον κωδικό σου, και στην διεύθυνση διακομιστή (έτσι δεν λέει?) βάζεις m.google.com. Αυτά συμπληρώνεις μόνο, τίποτε άλλο. Ξαναπροσπάθησε και πες μας...

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει την Lite omega και είχα επαναφέρει το backup του spb. Οπότε δεν χρησιμοποίησα το gmail.

Τώρα μόλις ξαναπέρασα τις ρυθμίσεις και μου συγχρονίζει αυτή τη στιγμή. Κάτι δεν κάνεις σωστά.:confused:

 

Εμένα μου έβγαλε αυτή την οθόνη που ανέβασες πρώτα, εκεί βάζεις το gmail σου. Μετά σου βγάζει τo username και κωδικό, εκεί πατάς πάλι όλο το mail σου και τον κωδικό σου, και στην διεύθυνση διακομιστή (έτσι δεν λέει?) βάζεις m.google.com. Αυτά συμπληρώνεις μόνο, τίποτε άλλο. Ξαναπροσπάθησε και πες μας...

 

Δεν γίνεται παιδιά. Μέχρι hard reset έκανα!! :angry::angry::dizzy::help::dash:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα. :clap::yahoo::dance::up::clap:

 

Άφησα επιλεγμένο μόνο τις επαφές και συγχρόνισε αμέσως.

Το πρόβλημα τελικά ήταν ότι είχα επιλεγμένο να συγχρονίζει και τις "εργασίες". Μόλις επιλέξω να συγχρονίζει και τις εργασίες, δεν μπορεί να κάνει συγχρονισμό.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά :thanks:

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα. :clap::yahoo::dance::up::clap:

 

Άφησα επιλεγμένο μόνο τις επαφές και συγχρόνισε αμέσως.

Το πρόβλημα τελικά ήταν ότι είχα επιλεγμένο να συγχρονίζει και τις "εργασίες". Μόλις επιλέξω να συγχρονίζει και τις εργασίες, δεν μπορεί να κάνει συγχρονισμό.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά :thanks:

 

Προσπάθησα και εγώ χτες με το ίδιο αποτέλεσμα.

Απενεργοποίησα τα tasks, και συγχρόνισε κανονικά.

Ευχαριστώ και εγώ !!!

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτή.

 

Γιαννη ακομα μια φορα με ξελασπωνεις... :O Στρωνομαι αυριο να δω τι θα βγει γιατι θελω να κρατησω την elegancia πολυ!

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα. :clap::yahoo::dance::up::clap:

 

Άφησα επιλεγμένο μόνο τις επαφές και συγχρόνισε αμέσως.

Το πρόβλημα τελικά ήταν ότι είχα επιλεγμένο να συγχρονίζει και τις "εργασίες". Μόλις επιλέξω να συγχρονίζει και τις εργασίες, δεν μπορεί να κάνει συγχρονισμό.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά :thanks:

 

Μα αφού το έλεγε έτσι ακριβώς στις οδηγίες που σου έστειλα παραπάνω:

10. Check Contacts, Calendar, or Email, depending on which you’d like to sync. (Tasks is not supported and will lead to an error if checked.)

Τέλος πάντων, τέλος καλό, όλα καλά. :D

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Γιαννηηη ερωτηση: Η rom που μου βρηκες, μπηκε! :happy: Τωρα, οπως ειναι, κανω τη γνωστη διαδικασια και περναω elegancia ετσι; Δε θελει κατι αλλο; Γιατι μ εχει πιασει η ψυχη μου με τα ακαταλαβιστικα ασπρομαυρα περιβαλλοντα! :O

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαννηηη ερωτηση: Η rom που μου βρηκες, μπηκε! :happy: Τωρα, οπως ειναι, κανω τη γνωστη διαδικασια και περναω elegancia ετσι; Δε θελει κατι αλλο; Γιατι μ εχει πιασει η ψυχη μου με τα ακαταλαβιστικα ασπρομαυρα περιβαλλοντα! :O

 

Ακολουθείς όλη τη διαδικασία από την αρχή με hspl κτλ...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθείς όλη τη διαδικασία από την αρχή με hspl κτλ...

 

Ωραια ωραια! Απο εδω και περα ξερω! Ευχαριστω Γιαννηηη! :D

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Nα κάνω μια ερώτηση? Πως στο καλό σταματάω την αυτόματη περιστροφή της οθόνης? Μου έχει σπάσει πραγματικά τα νεύρα!!:mad::mad:

 

Έκανα εγκατάσταση το cab που βρίσκεται στο φάκελο omega που επαναφέρει το rotation στη stock κατάσταση αλλά δεν έγινε τίποτα. :(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Nα κάνω μια ερώτηση? Πως στο καλό σταματάω την αυτόματη περιστροφή της οθόνης? Μου έχει σπάσει πραγματικά τα νεύρα!!:mad::mad:

 

Έκανα εγκατάσταση το cab που βρίσκεται στο φάκελο omega που επαναφέρει το rotation στη stock κατάσταση αλλά δεν έγινε τίποτα. :(

 

Με το bsb δοκίμασες να κάνεις τις αντίστοιχες ρυθμίσεις;

 

edit:

Ανοίγεις το bsb Tweaks και πατάς Menu -> Rotation -> Options -> Rotation status και επιλέγεις Disabled

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Περασα ξανα την elegancia και η διαδικασια ηταν επιτυχης! :happy: Απο χτες, δεν εχει χτυπησει το ξυπνητηρι μου! :D Ελπιζω να ναι το γενεθλιο δωρο του Leo προς εμενα και να μην με παιδεψει αλλο! Γιαννη, Νικο, Νασο σας ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια στο θεμα "ξυπνητηρι".. :happy:

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Με το bsb δοκίμασες να κάνεις τις αντίστοιχες ρυθμίσεις;

edit:Ανοίγεις το bsb Tweaks και πατάς Menu -> Rotation -> Options -> Rotation status και επιλέγεις Disabled

Tην τελευταία φορά που το είχα χρησιμοποιήσει, κάτι κολλούσε στο τηλέφωνο για αυτό και δεν του ξανά έδωσα σημασία.

Έκανα ότι μου είπες και δούλεψε! Επιτέλους όλα μένουν στη θέση τους!:lol: Ευχαριστώ.;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Περασα ξανα την elegancia και η διαδικασια ηταν επιτυχης! :happy: Απο χτες, δεν εχει χτυπησει το ξυπνητηρι μου! :D Ελπιζω να ναι το γενεθλιο δωρο του Leo προς εμενα και να μην με παιδεψει αλλο! Γιαννη, Νικο, Νασο σας ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια στο θεμα "ξυπνητηρι".. :happy:

 

 

Φιλάκια ρουφηχτά απο το iPhone μου, μέσω Tapatalk :p

 

Εγώ δεν έκανα τίποτα. Μα αν θες λόγο να με ευχαριστείς, σου στέλνω mp3 αρχείο με το "μη με ξυπνάς απ' τις 6", των Στρουμφ.

 

Άλλο τώρα, για να μην είμαστε και εντελώς offtopic.

Μήπως υπάρχει τρόπος να βάλω το παλιό animation για τον ήλιο στον καιρό, στην omega 30; Αυτό με τον φλεγόμενο ήλιο με αγριεύει... :O

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έκανα τίποτα. Μα αν θες λόγο να με ευχαριστείς, σου στέλνω mp3 αρχείο με το "μη με ξυπνάς απ' τις 6", των Στρουμφ.

 

Άλλο τώρα, για να μην είμαστε και εντελώς offtopic.

Μήπως υπάρχει τρόπος να βάλω το παλιό animation για τον ήλιο στον καιρό, στην omega 30; Αυτό με τον φλεγόμενο ήλιο με αγριεύει... :O

 

Κοίτα στο φάκελο Omega Files, τρέξε το cab: Original Sun Moon.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Θ-Ε-Ο-Σ!!!

 

Ευχαριστώ!

 

(αν και το φεγγάρι μου άρεσε, χαχα)

 

Για το φεγγάρι μπορείς να κάνεις το εξής:

Αφού κάνεις την απεγκατάσταση, κατέβασε αυτό: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=359421&d=1279033568

και πέρνα αυτό το cab: Moon 3

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...