Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας φίλοι. είχα βάλει την ομεγα 24 χτ και όλα πήγαιναν τέλεια, μέχρι σήμερα το πρωί. εντλώς ξαφνικά και χωίς να κάνω κάτι , η εικόνα για να ξεκλειδώσω και να μπω στην αρχική οθόνη δεν λειτουργούσε. ήταν σαν κολημένη. αν με έπερνε καποιος τηλ. μπορούσα να απαντήσω μόνο μέσω των κατω κουμπιών του κινητού έκανα φορματ τίοτα, έκανα επανεγκατάσταση της ομέγα τίπτα. έβαλα 24.1 χτ , μετά αυτή του ga αλλά τίποτα. απλά όταν βάζω νέα ρομ όλα λειτουργούν κανονικά. όταν μπαίνει σε sleep mode δεν δουλεύει η οθόνη παρά μ΄νο τα κουμπιά. αν μπορει κάποιος να με βοηθήσει. Τοινητό πρώτη φορά δημιούργησε τέτοιο πρόβλημα. ευχαριστώ

 

καμμιά ιδέα παιδιά ; λέτε να το ... πετάξω; μου έχει σπάσει τα νεύρα:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
τοτε τι να κανω; πως να βγάλω την ομεγα; πως μπορω να περασω official αμερικανικη και μετά ξανα ομεγα; ευχαριστω

 

Ορίστε...

 

http://dl.htc.com/ruudownload/t-mobileUS/DeviceDownloads.aspx?pid=leo

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

καλημέρα και ευχαριστώ. έχω την 24.1 ομεγα χτ. πρέπει να την βγάλω; και πως; από ρομ έχω 2.15.50. το κρατάω ή βάζω κάποιο δικό τους; συγνώμμη για τις πολλές ερωτήσεις και ευχαριστω πολύ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα για την προβολη των επαφων μας στο κινητο? Το υπαρχων ειναι πολυ καλο αλλα θα ηθελα καποιο με πιο μεγαλα γραμματο στον βασικο καταλογο και με σκουρο background. εχω βαλει την OMGEGA 24.1 XT με Co0kie's Home Tab.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν τα συνιστώ γιατί "μπλέκουν" με το default πρόγραμμα επαφών της συσκευής το οποίο δεν αφαιρείται φυσικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τις πόλεις που θέλεις,

κανε export την registry σου και στείλε μου την να στο φτιάξω εγώ.

Σ ευχαριστω πολυ. Τελικα το εκανα με το UC_NET.

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ! :)

Με την ευκαιρία, έψαχνα κάτι ανάλογο του teamviever συμβατό με 6.5.

Δεν ξέρω αν έχει κανεις υπόψη του κάτι μα ψάχνοντας βρήκα ενα video στο youtube .

Τα αγγλικά μου δεν είναι καλά. γνωρίζει κάνεις ποιο είναι το συγκεκριμένο πρόγραμμα;

Είμαι διατεθειμένος να το αγοράσω

Link to comment
Share on other sites

Είναι το "Remote Desktop Mobile" το οποίο είναι ενσωματωμένο στην OMEGA στο φάκελλο "Εργαλεία"

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Ωστόσο στην 24,1 δεν υπάρχει, και εδώ θα χρειαστώ κάποιο link. Εκτός αν ο Γιάννης, τις εφαρμογές που έχει βγάλει της έχει βάλει σε κάποιο φάκελο που δεν βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστώ πολύ.

Ωστόσο στην 24,1 δεν υπάρχει, και εδώ θα χρειαστώ κάποιο link. Εκτός αν ο Γιάννης, τις εφαρμογές που έχει βγάλει της έχει βάλει σε κάποιο φάκελο που δεν βρίσκω

 

http://highdiver.wordpress.com/2010/02/13/setting-up-remote-desktop-connection-on-htc-hd2/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Αποφεύγω να γεμίζω το thread με μηνύματα του τύπου "ευχαριστώ" κλπ αλλα Γιάννη είσαι άπαιχτος ρε φίλε:) Να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ.

Ωστόσο στην 24,1 δεν υπάρχει, και εδώ θα χρειαστώ κάποιο link. Εκτός αν ο Γιάννης, τις εφαρμογές που έχει βγάλει της έχει βάλει σε κάποιο φάκελο που δεν βρίσκω

Εγώ έχω την 24.1 WWE (την αγγλική) και το Remote Desktop Mobile είναι στα "Tools".

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 24.1 WWE (την αγγλική) και το Remote Desktop Mobile είναι στα "Tools".

 

Όντως :O υπάρχει , μπερδεύτηκα με την μετονομασία " απομ. επιφ. εργασίας".

Να δώ τώρα αν καταφέρω να βγάλω άκρη:lol:

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 24.1 CHT 2.0 αλλα το RSS εμφανίζεται στην αρχικη οθονη 2γραμμο χωρίς δυνατότητα αλλαγης στον editor"κανενα ενναλακτικο σχεδιο".Βοηθεια για να γινει 5γραμμο?

επισης πως μπορω να βλέπω τις εργασίες στην αρχικη οθονη και οχι την λεξη "Στοχοι"?

τελος προσπαθώ να εγκαταστήσω 2ο e-mail αλλα ειναι αδύνατον?

dimirass

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ενα μεγαλο ευχαριστω στον μαγειρα και στα υπολοιπα παιδια για την καταπληκτικη δουλεια τους, εχω την 24.1 black η οποια δεν παιζεται και λειτουργει αψογα σε εμενα, θελω καποιο λινκ να κατεβασω πακετο ασημενια εικονιδια να αλαξω τα υπαρχοντα που δεν ειναι οποιος μπορει ας βοηθησει! ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καταρχην ενα μεγαλο ευχαριστω στον μαγειρα και στα υπολοιπα παιδια για την καταπληκτικη δουλεια τους, εχω την 24.1 black η οποια δεν παιζεται και λειτουργει αψογα σε εμενα, θελω καποιο λινκ να κατεβασω πακετο ασημενια εικονιδια να αλαξω τα υπαρχοντα που δεν ειναι οποιος μπορει ας βοηθησει! ευχαριστω!

 

Θέματα, εικονίδια και όλα τα σχετικά υπάρχουν εδώ. Θέλει ψάξιμο όμως για να βρεις αυτό που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου η επιλογή για να έχω αναφορά στα sms? μονο για τα mms βρήκα...για τα sms βρήκα μόνο πριν το στείλεις αλλά συνιθησμένος από την stock που εείχε μόνιμη επιλογή όλο το ξεχνάω να το τσεκάρω πριν το στείλω.....κάτι μόνιμο υπάρχει?...(Omega XT v24.1 με Co0kie's Home Tab v2.0 χωρίς HTCMessaging Client)
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου η επιλογή για να έχω αναφορά στα sms? μονο για τα mms βρήκα...για τα sms βρήκα μόνο πριν το στείλεις αλλά συνιθησμένος από την stock που εείχε μόνιμη επιλογή όλο το ξεχνάω να το τσεκάρω πριν το στείλω.....κάτι μόνιμο υπάρχει?...(Omega XT v24.1 με Co0kie's Home Tab v2.0 χωρίς HTCMessaging Client)

 

 

Πήγαινε στην καρτέλα αρχικής οθόνης με τα sms και πάτησε την επιλογή Περισσότερα > Μενού > Ρυθμίσεις > Επιλογές και θα το βρεις :)

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους. εχω βαλε την 24.1 black και εχω πάθη πλάκα. ειναι οτι καλύτερο εχω δει. γιαννη τα συγχαρητηρια μου. απλα ενω εχω ολα τα ξυπνητιρια κλειστα καθε βραδυ στης 2300 ξαφνικά χτυπα η αφύπνιση χωρις να μπορώ να καταλάβω γιατι. καμια ιδεα παιδια; δεν εχω βαλει κανα αλλο ξυπνητιρη οτι εχει η ROM. Edited by koulis1grk

HTC HD2

Omega v29 ELEGANCIA with CHT 2- RADIO: 2.15.50.14

 

Φιλικά Κυριάκος:lol:

Link to comment
Share on other sites

Omega XT v24.1 με Co0kie's Home Tab v2.0 χωρίς HTCMessaging Client

 

το χωρίς HTCMessaging Client τι διαφορα εχει με το να εχει HTCMessaging Client?

γιατι με εχει τσατισει γραφω μηνυμα με πεταει σε αλλο σημειο στην αρχη του μηνυματος....γραφω γραφω γραφω και μετα εμφανιζει τις λεξεις κτλ...

 

με τετοια εκδοση θα λυθουνε αυτα τα προβληματα!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με τετοια εκδοση θα λυθουνε αυτα τα προβληματα!

 

Ναι, στην έκδοση χωρίς το HTCMessaging Client δεν υπάρχουν τέτοια θέματα, αλλά στερείται από θέμα εμφάνισης μιας και χρησιμοποιεί την κλασσική εφαρμογή των windows για τα μηνύματα.

 

Παρόλα αυτά, στην έκδοση που χρησιμοποιείς δεν θα έπρεπε να είχες τέτοια θέματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στην έκδοση χωρίς το HTCMessaging Client δεν υπάρχουν τέτοια θέματα, αλλά στερείται από θέμα εμφάνισης μιας και χρησιμοποιεί την κλασσική εφαρμογή των windows για τα μηνύματα.

 

Παρόλα αυτά, στην έκδοση που χρησιμοποιείς δεν θα έπρεπε να είχες τέτοια θέματα.

 

 

την 22.5 ell φοραω...απλα πανω εκανα αντιγραφη επικοληση για το HTCMessaging Client οχι οτι φοραω και την 24...

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σ ολους,

θα απαντήσω στα post σας το συντομότερο δυνατό :)

 

Έχουμε καλά νέα

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11907928&postcount=1379

 

Έρχονται νέα build και φυσικά σύντομα νέα Omega :):)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...