Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγορασμένο HD2 απο ΕasyBuyWorld, με custom rom εγκατεστημένη(αν θυμαμαι καλα αφου το φλασαρισα αμέσως-αρα παραεισαγωγη), ψαχνω την OFFICIAL ROM του!Υπαρχει καποιος τροπος να τη βρω εκτος απο το να δοκιμαζω το S/N της συσκευης στα διαφορα HTC sites(ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΗΔΗ) ?

ευχαριστω εκ των προτερω και...

...ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ και ΟΛΟΥΣ οσους βοηθούν με τις απαντήσεις τους και διατηρούν ζωντανό αυτο το φορουμ!

 

Εδω ειναι ολες οι official:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=623283

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως μπορω να απενεργοποιήσω την αυτόματη σύνδεση του vodafone web??? ...

 

στις ρυθμήσεις "Ασυρματα Χειριστήρια" , απενεργοποιώ το option συνδεση δεδομένων ... αλλα μετα απο λίγο ενεργοποιείται μονο του !! ... ??

 

Κατέβασε και χρησιμοποίησε αυτό:

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-manila-dialup-enabler-disabler.html

 

Από την υπογραφή σου φαίνεται ότι δεν έχεις Ωμέγα rom. :O :(

Οι Omega rom το έχουν όλες ενσωματομένο. :) :D

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο HD2 απο ΕasyBuyWorld, με custom rom εγκατεστημένη(αν θυμαμαι καλα αφου το φλασαρισα αμέσως-αρα παραεισαγωγη), ψαχνω την OFFICIAL ROM του!Υπαρχει καποιος τροπος να τη βρω εκτος απο το να δοκιμαζω το S/N της συσκευης στα διαφορα HTC sites(ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΗΔΗ) ?

ευχαριστω εκ των προτερω και...

...ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ και ΟΛΟΥΣ οσους βοηθούν με τις απαντήσεις τους και διατηρούν ζωντανό αυτο το φορουμ!

 

Επειδή έχω το ίδιο, από την HTC μου είχαν πει ότι είναι από Γερμανία... Παρόλα αυτά και εμένα είχε την ελληνική rom χωρίς όμως HSPL!!! Πάντως την ελληνική δεν αφήνει να την κατεβάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω το ίδιο, από την HTC μου είχαν πει ότι είναι από Γερμανία... Παρόλα αυτά και εμένα είχε την ελληνική rom χωρίς όμως HSPL!!! Πάντως την ελληνική δεν αφήνει να την κατεβάσεις...

ουτε τη γερμανικη μπορω να κατεβασω...τελικα εχεις βρει απο ποιo site της HTC μπορεις να κατεβασεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατέβασε και χρησιμοποίησε αυτό:

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-manila-dialup-enabler-disabler.html

 

Και εδώ το επίσημο thread.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ουτε τη γερμανικη μπορω να κατεβασω...τελικα εχεις βρει απο ποιo site της HTC μπορεις να κατεβασεις?

 

Όχι δεν δοκίμασα ποτέ... Στείλε ένα μηνυμα με το ΙΜΕΙ σου στην HTC να δεις τι θα σου απαντήσουν και ενημέρωσε να ξέρουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Και εγώ αυτό θα συνιστούσα... επικοινωνία με την HTC μιας και υπάρχει κάποιο μυστήριο γύρω από αυτές τις συσκευές.

 

Επίσης θα συνιστούσα να μην ξεφεύγουμε πολύ από το παρόν θέμα που είναι οι Omega roms και μόνο στο HD2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χρησιμοποιω την ωμ.ΧΤ 22.5, μεσα εχω βαλει μονο τον οπερα 10 στην καρτα ενα προβλημα που ειχα με τον μεταφραστη ξεπεραστηκε μεσω ρυθμησεων, μου κανει εντυπωση που εχω περισοτερα κοληματα απ΄οτι με την μαμα 3.14 καθως επισης και η μνημη π.χ. οταν εχω ανοιχτο τον οπερα στο παρασκηνιο και παω να ανοιξω καποια εικονα μου λεει οτι δεν υπαρχει αρκετη μνημη!!! πραγμα που δεν ειχα αντιμετωπησει ποτε με μαμα ρομ! Ακομα εχω την εντυπωση οτι ο arkswitch δημιουργει κοληματα οποτε και θα τον αφαιρεσω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είσαι από τους ελάχιστους που αναφέρουν τέτοιου είδους προβλήματα. Η συντριπτική πλειοψηφία των χρηστών θεωρεί πολύ ανώτερη την όποια omega από την όποια official. Μάλλον πρέπει να το ψάξουμε να δούμε γιατί έχεις τέτοια προβλήματα. Θα έλεγα να ξαναπεράσεις τη rom κάνοντας ένα task29 και ένα hard reset μετά και να βάλεις τον Opera 10 στην κύρια μνήμη. Ο Arkswitch πάντως, σίγουρα δουλεύει άψογα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει την ρομ 4 φορες με task29 και με την διαδικασια που αναφερεις πολυ σχολαστικα, μηπως φταιει ο οπερα 10? Θα με βοηθουσε να μου πεις ποιο αρχειο πρεπει να φυλαξω ωστε να μην χασω κωδικους και σελιδες που εχω αποθηκευμενες ωστε να τον βαλω στην κυρια μνημη οπου πρεπει να ειναι! Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει τη V19.3 (ίσως και ο μοναδικός που την έχω :lol:) και λέω να περάσω τη τελευταία τώρα που υπάρχει.

 

1.Απο την οfficial που είχα είναι η μοναδική cooked rom που έχω περάσει (v19.3).Για να περάσω τη τελευταία Omega πρέπει να περάσω και TASK29?

2.Ποια συνιστάται και με ποιο build γιατί έχω μπερδευτεί λιγάκι?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Στο μενού τηλέφωνο πως ενεργοποιείτε ο ήχος των πλήκτρων/αριθμών (τόνοι) όταν πέρνουμε τηλέφωνο? Αν δεν κάνω λάθος αρχικά στην omega είναι ενεργοποιημένοι... (εμένα γιατί απενεργοπιήθηκαν...???)
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού τηλέφωνο πως ενεργοποιείτε ο ήχος των πλήκτρων/αριθμών (τόνοι) όταν πέρνουμε τηλέφωνο? Αν δεν κάνω λάθος αρχικά στην omega είναι ενεργοποιημένοι... (εμένα γιατί απενεργοπιήθηκαν...???)

 

Τους έχω απενεργοποιήσει στις τελευταίες Omega.

Πηγαινε: Πινάκας Έλεγχου > Προσωπικά > Τηλέφωνο και επέλεξε τους

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Τον έχουν πάρει χαμπάρι καιρό εκεί στο xda-devs. :p

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,χρονια πολλα στον Γιαννη τον μαγειρα μας τον κορυφαιο attanhaso και σε ολους τους αλλους...Καιρο εχω να φλασαρω..Θα εχουμε καμια νεα συντομα η να κοπανησω την τελευταια;;:lol::lol:

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω τα νεα build αλλα δεν ξέρουμε ποτε θα ειναι διαθεσιμα,

αν δεν θελεις να περιμενεις βαλε την v22.5

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω στους φακέλους μου, χρησιμοποιώ omega από την έκδοση 3!! :)

Πραγματικά είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε rom και για το hd2, αλλά και γενικότερα. Ο Γιάννης φροντίζει πάντα να κρατάει τις rom up-to-date, και να λύνει όποια προβληματάκια μπορεί να εντοπίσουμε, ή να προσθέσει και να αφαιρεί χρήσιμα/καινούρια ή αχρίαστα/παλαιότερα προγράμματα, αντίστοιχα...

Έχω την τελευταία 22.5 και πραγματικά χαίρομαι το τηλέφωνό μου... Και αν οι προηγούμενες omega ήταν σχεδόν τέλειες, με τη δουλειά που έχει γίνει και την αφαίρεση του htc messaging client, πλέον αγγίζουμε την τελειότητα, κι απλά την ανανεώνουμε που και που. :D

Μου έχει λύσει τα χέρια, αυτή η λύση, και πλέον στέλνω sms χωρίς να μου σπάνε τα νεύρα και να κολλάει το τηλέφωνο μετά τα 400-500 sms... ;)

 

Άψογη δουλειά. ;) Χαίρομαι να στήνω omega!!:lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους...!!! εγω που εχω την ω22 αξιζει να βαλω την 22,5 η δεν εχει καποια σημαντικη διαφορα? εχω και λιγο χρονο με τον στρατο... επισις πολλες φορες ενω κανω κανονικη χρηση τρωει κατι γερα κολληματα οπου πολλες φορες η απενεργοποιη δεν ειναι αρκετη και χρειαζεται να ωγαλω την μπαταρια... τι να συμβαινει με το κιν?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους...!!! εγω που εχω την ω22 αξιζει να βαλω την 22,5 η δεν εχει καποια σημαντικη διαφορα? εχω και λιγο χρονο με τον στρατο... επισις πολλες φορες ενω κανω κανονικη χρηση τρωει κατι γερα κολληματα οπου πολλες φορες η απενεργοποιη δεν ειναι αρκετη και χρειαζεται να ωγαλω την μπαταρια... τι να συμβαινει με το κιν?

Δες το changelog στην πρώτη σελίδα για να δεις τι έχει αλλάξει στην 22.5. Προσωπικά, σου λέω, ότι πρακτικά δεν υπάρχουν αλλαγές... Μικροβελτιώσεις...;)

 

Όταν λες κολλήματα, τι εννοείς? Πως δηλαδή σου κολλάει, ακριβώς? Σε κάποιο μενού? Σε τι?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους...!!! εγω που εχω την ω22 αξιζει να βαλω την 22,5 η δεν εχει καποια σημαντικη διαφορα? εχω και λιγο χρονο με τον στρατο... επισις πολλες φορες ενω κανω κανονικη χρηση τρωει κατι γερα κολληματα οπου πολλες φορες η απενεργοποιη δεν ειναι αρκετη και χρειαζεται να ωγαλω την μπαταρια... τι να συμβαινει με το κιν?

 

Αν έχεις κολλήματα, ίσως είναι ευκαιρία να δοκιμάσεις μια εκ των 22.5. Κάνε πρώτα ένα task29, φλάσαρε και μετά hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου κολλαει για παραδειγμα στο μενου των μυνηματων αρκετες φορες.. η οταν καποιο προγραμμα δεν ανταποκρινεται και καταφερνω να ανοιξω την διαχειρηση εργασιων για να το τερματισω εκει σκαλωνει τελειως.. στις περιπτωσεις που δεν εχω τελειως παγωμα ωστε να χρειαστει να βγαλω μπαταρια και απλα καταφερνω και το τερματιζω μεσω του "touch off" παραουσιαζει το εξης: "μπερδευεται" το μενου, δλδ μπρορει να εχει κολλησει στα μνμ και να παταω το home για να βγει απο κει και το μονο που αλλαζει ειναι να εφφανιζεται μονο η μπαρα εναρξης πανω και κατω χωρις να αλλαζει η υπολοιπη οθονη (ακομα δειχνει πχ τα μνμ και οχι την αρχικη).. και εφοσον βγει η μπαρα παταω την εναρξη, μπαινω στο touch off και ετσι το κλεινω.. αν βγω απο κει δειχνει παλι το μπερδεμενο μενου.. δλδ κανενα κουμπι δεν ανταποκρινεται σωστα εκτος απο αυτο της εναρξης.. καποιες φορες απλα παταω πατημενο το κουμπι που κλεινει και το κλεινω με τον κλασικο τροπο..
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι λες... Μου έχει συμβεί και εμένα μερικές φορές...;)

 

Κι επειδή κι εμένα παρουσιαζόταν στα μηνύματα, έβαλα έκδοση χωρίς htc messaging client και ησύχασα. Να φανταστώ, έχεις αρκετά μηνύματα, και δεν χρησιμοποιείς κάποια από τις εκδόσεις χωρίς το htc messaging ε? :rolleyes:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...