Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποια αλλαγή που μπορώ να κάνω στην registry, ώστε να κρατά το WiFi ανοικτό όταν το επιλέγω, ακόμη και όταν σβήνει η οθόνη γιατί με το bsb tweeks δεν δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποια αλλαγή που μπορώ να κάνω στην registry, ώστε να κρατά το WiFi ανοικτό όταν το επιλέγω, ακόμη και όταν σβήνει η οθόνη γιατί με το bsb tweeks δεν δουλεύει;

Να προσθέσω κι εγώ, ότι ανακάλυψα, πως άμα ανοίξω το bsb tweeks, μετά σταματάει να λειτουργεί το zoom στον opera με διπλό χτύπημα!!:blink:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ HTC:

"Thank you for contacting us,

Kindly be informed that according to the serial number provided, your phone is branded to O2 Germany, you can follow the link hereunder to install the latest upgrade for your handset:

http://www.htc.com/de/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=937

Please note that this upgrade will change the language of the phone back to its German origin

Please note that you can contact us via support line . For further details, please go to http://www.htc.com/europe/CA_Hotline.aspx, you'll find a toll free number that you can dial only from a landline"

 

...και ειναι οντως ετσι!!!!εγω βεβαια το πηρα με ελληνικα και ξεκλειδωτο αριστα συσκευασμενο!

 

Το θέμα είναι αν το αγόρασες σαν ελληνική συσκευή. :ninja:

 

Τέλος πάντων, είμαστε off-topic να συζητάμε εδώ για αυτό το θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ioathe απ'οτι καταλαβα πρεπει να φταει το manila....Να σε ρωτησω τι εκδοση manila εχουν οι τελευταιες rom??Υπαρχουν ποιο καινουριες εκδοσεις ή διαφορετικες???Και αν ναι που μπορω να βρω για να δοκιμασω!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Στο πρώτο post αναφέρεται ποια έκδοση manila χρησιμοποιείται, η οποία είναι και η πιο καινούργια.

 

Αν θέλεις να δοκιμάσεις παλαιότερη έκδοση θα χρειαστεί να βρεις μια rom με αυτή μια και δεν μπορείς να αλλάξεις το manila που υπάρχει σε μια rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τα παραπάνω με τον θόρυβο δεν γνωρίζω ,αλλά αν κατάλαβα καλά τρέχει το active sync χωρίς λόγο ή όταν τρέχεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης (πχ iGo).

Την λύση μου την έδωσε ο athanasso77. Mε το sktools στο menu notifications queue ,όπου το εν λόγω repllog.exe (AppRunAfterTimeChange) το κάνεις disable.

Είναι το πρώτο πράγμα που κάνω μετά απο φλασάρισμα νέας Rom ή Hard Reset

 

 

 

Άνοιξέ το με winzip

 

που θα βρω αυτο το sktools;;

Link to comment
Share on other sites

που θα βρω αυτο το sktools;;

 

Δεν ειναι δωρεάν πρόγραμμα.

http://s-k-tools.com/?sktools/m_feat.html

 

 

Ioathe απ'οτι καταλαβα πρεπει να φταει το manila....Να σε ρωτησω τι εκδοση manila εχουν οι τελευταιες rom??Υπαρχουν ποιο καινουριες εκδοσεις ή διαφορετικες???Και αν ναι που μπορω να βρω για να δοκιμασω!!!

 

Αυτο ειναι πιθανο,

η Omega εχει Manila 2019 cfc compressed (με συμπιεσμενες τις εικονες).

To cab που μου εδωσες σε ειναι cfc compressed.

Ολα αυτα ειναι πιθανες αιτιες.

Μονο αυτο το cab θελεις να βαλεις. Σε ρωταω για να το δοκιμασω και εγω καποια στιγμη να δω ακριβως το προβλημα.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Όταν αλλάζω όλα τα εικονίδια με το JWMD Icon Changer, υπάρχει τρόπος να διαγραφούν τα παλιά για να απελευθερωθεί μνήμη;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν αλλάζω όλα τα εικονίδια με το JWMD Icon Changer, υπάρχει τρόπος να διαγραφούν τα παλιά για να απελευθερωθεί μνήμη;

 

Οσα ειναι ενσωματωμένα στην ρομ δεν μπορουν να σβηστούν

(αλλα παιρνουν μονο λιγο χωρο στην μνημη της συσκευης).

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια αλλαγή που μπορώ να κάνω στην registry, ώστε να κρατά το WiFi ανοικτό όταν το επιλέγω, ακόμη και όταν σβήνει η οθόνη γιατί με το bsb tweeks δεν δουλεύει;

 

Μετά απο ψάξιμο 5 λεπτών βρήκα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=585795 στο post #24.

 

Φαίνεται πως δουλεύει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν καπου τα αρχεια απο τις αποθηκευμενες σελιδες που εχουμε απο το opera και τα coocies???

η τις κραταμε με καποιο backup προγραμμα γιατι πιο πολυ στο στησιμο κινητου αυτο βαριεμαι....

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ψάξιμο 5 λεπτών βρήκα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=585795 στο post #24.

 

Φαίνεται πως δουλεύει μια χαρά

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση,

θα το κατεβάσω να το δοκιμάσω :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δωρεάν πρόγραμμα.

http://s-k-tools.com/?sktools/m_feat.html

 

 

 

 

Αυτο ειναι πιθανο,

η Omega εχει Manila 2019 cfc compressed (με συμπιεσμενες τις εικονες).

To cab που μου εδωσες σε ειναι cfc compressed.

Ολα αυτα ειναι πιθανες αιτιες.

Μονο αυτο το cab θελεις να βαλεις. Σε ρωταω για να το δοκιμασω και εγω καποια στιγμη να δω ακριβως το προβλημα.

 

Ναι αυτο θελω να βαλω...εχω την αποψη οτι ειναι απο τα πιο ωραια themes...δες το και πες μου....εδω ειναι και το link της sencity http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=728408 ...το εχουνε βαλει και σε αλλες rom και εχει δωσει την αδεια ο δημιουργος να το ενσωματωσει ο καθε cooker οπου θελει!Θα σου χρωσταω μεγαλη χαρη αν ασχοληθεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο θελω να βαλω...εχω την αποψη οτι ειναι απο τα πιο ωραια themes...δες το και πες μου....εδω ειναι και το link της sencity http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=728408 ...το εχουνε βαλει και σε αλλες rom και εχει δωσει την αδεια ο δημιουργος να το ενσωματωσει ο καθε cooker οπου θελει!Θα σου χρωσταω μεγαλη χαρη αν ασχοληθεις!!!

 

Στον τιτλο λεει

[PRJ][THEME] .sencity 0.5 (beta) | WVGA Sense 2.5 CHT 1.8.5

 

δεν ειναι συμβατο με CHT v2.0

(το ιδιο ισχυει και για το GTX theme, ειναι μονο για CHT 1.8.5)

 

Πρεπει να βαλεις την απλη Omega, μετα το CHT 1.8.5 και μετα να δοκιμασεις το [THEME] .sencity 0.5 (beta)

 

Ριξε και μια ματια στις οδηγιες

 

Instructions:

1. disable Sense (Start Menu > Settings > Today > Items > HTC Sense)

2. install Co0kie's Home Tab 1.8.5

3. install .sencity 0.5 beta

4. reboot and enable Sense

 

Knows issues:

* not working on older manila builds and stock ROMs

* colon doesn't resize in different clock modes

* Music and Pictures Tabs aren't skinned in landscape

* double Internet Tab text (on some manila builds)

* error reporting icon not skinned in Settings Tab

* notification bubbles on the slider appear under the circle (on some manila builds)

* bad icon design in Stocks Tab

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

H task bar από μόνη της δεν κάνει τίποτα όσον αφορά την κατανάλωση. Ίσως κάτι γίνεται με τα widget. Ποια χρησιμοποιείς;

To weather widget, τα state links, τα tab links, και κάποια clocks του manalas από εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=854047 Και το Windows LockScreen v5 από την ίδια σελίδα.... Αυτά είναι όλα τα "πρόσθετα" που βάζω... Τίποτα άλλο...

Τελικά κάποιο widget μου την έκανε τη ζημιά... :( Τα έχω περάσει ξανά όλα, εκτός από κάποια clocks widget... Και η κατανάλωση έχει επανέλθει στο φυσιολογικό...:)

Τώρα πρέπει να βρω και ποιο ακριβώς μου κάνει αυτό το πρόβλημα, γιατί είναι και ωραία ρε ****το...:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Στον τιτλο λεει

[PRJ][THEME] .sencity 0.5 (beta) | WVGA Sense 2.5 CHT 1.8.5

 

δεν ειναι συμβατο με CHT v2.0

(το ιδιο ισχυει και για το GTX theme, ειναι μονο για CHT 1.8.5)

 

Πρεπει να βαλεις την απλη Omega, μετα το CHT 1.8.5 και μετα να δοκιμασεις το [THEME] .sencity 0.5 (beta)

 

Ριξε και μια ματια στις οδηγιες

 

Instructions:

1. disable Sense (Start Menu > Settings > Today > Items > HTC Sense)

2. install Co0kie's Home Tab 1.8.5

3. install .sencity 0.5 beta

4. reboot and enable Sense

 

Knows issues:

* not working on older manila builds and stock ROMs

* colon doesn't resize in different clock modes

* Music and Pictures Tabs aren't skinned in landscape

* double Internet Tab text (on some manila builds)

* error reporting icon not skinned in Settings Tab

* notification bubbles on the slider appear under the circle (on some manila builds)

* bad icon design in Stocks Tab

 

Τα ειδα ολα αυτα...αλλα υπεθεσα οτι δεν θα εχει προβλημα με το CHT....τι διαφορα να εχει...απλα ειναι πιο ενημερωμενο....μα ολα μου δουλευουν μια χαρα...μονο στην αρχικη οθονη εχψ το προβλημα με τα softbutton κατω...!!!Ολα τα αλλα ειναι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Τα ειδα ολα αυτα...αλλα υπεθεσα οτι δεν θα εχει προβλημα με το CHT....τι διαφορα να εχει...απλα ειναι πιο ενημερωμενο....μα ολα μου δουλευουν μια χαρα...μονο στην αρχικη οθονη εχψ το προβλημα με τα softbutton κατω...!!!Ολα τα αλλα ειναι μια χαρα!

 

Το CHT αλλαζει μονο το Home Tab του manila.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@vasilistherapy:

1) παραβιάζεις τους όρους πρόσβασης και χρήσης (ΟΠΧ) του φόρουμ, καθώς με την εγγραφή σου τους αποδέχτηκες και γράφουν ρητά ότι απαγορεύεται η αγοραπωλησία προϊόντων εκτός απο το ειδικό thread των αγοραπωλησιών, στο οποίο για να αποκτήσεις πρόσβαση απαιτούνται ελάχιστος χρόνος παραμονής στο φόρουμ και ελάχιστον αριθμός μηνυμάτων.

2) ξαναπαραβιάζεις τους ΟΠΧ , καθώς αν θες να διαμαρτυρηθείς για κάτι, οφείλεις (πάντα σύμφωνα με τους ΟΠΧ) να στείλεις προσωπικό μήνυμα(pm) σε έναν moderator και όχι να το κάνεις δημόσια στο φόρουμ.

 

συμπέρασμα: πριν συμπεράνεις ότι σε λογοκρίνουμε, σου σβήνουμε αδίκως τα ποστ,'' υπάρχουν δράκοι'' κτλ κτλ, σου συνιστώ να ξαναδιαβάσεις τους ΟΠΧ, που έχεις ήδη αποδεχτεί και αν έχεις άλλη απορία τα ξαναλέμε με pm...

thanks και συνεχίζουμε...:)

 

btw, @manolis_33 το ποστ σου το διέγραψα επίσης για προφανείς λόγους. Το ευχαριστώ σε αυτούς που μας βοηθάνε είναι δεδομένο. Με το να το γράφουμε συνέχεια, απλά γεμίζουμε άσκοπα τα τόπικς και γίνονται δύσχρηστα, τεράστια με σκόρπιες πληροφορίες ..;) (βλέπε τόπικ desire, που παρόλο τις προτροπές/συμβουλές, απλά ''κάηκε'')...

thanks 2u..

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Πρωσπαθω ματαια ομως να κατεβασω την ομεγγα 22,5 με το cht 2 την εχω κατεβασει 10 φορες κ ολο κατεβενει ενα αρχειο με αγνωστη καταληξη το οποιο μου ειναι αχρηστο υπαρχει καπιο προβλημα???
Link to comment
Share on other sites

Πρωσπαθω ματαια ομως να κατεβασω την ομεγγα 22,5 με το cht 2 την εχω κατεβασει 10 φορες κ ολο κατεβενει ενα αρχειο με αγνωστη καταληξη το οποιο μου ειναι αχρηστο υπαρχει καπιο προβλημα???

 

Εχει μεγαλα κοκκινα γραμματα εδω

http://omega.jointelecom.com/?p=116

που λενε οτι πρεπει να προσθεσεις το .rar στο αρχειο που θα κατεβασεις και μετα να το αποσιμπιεσεις.

 

Στην επομενη εκδοση δεν θα υπαρχει αυτο το προβλημα.

 

Το εξηγει εδω στο help

http://omega.jointelecom.com/?page_id=199

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ioathe το εφτιαξα.....κατεβασα αυτο το .cab και εκανε αντικατασταση κατι αρχεια manila και δουλεψε...μπορεις να μου πεις αυτα τα αρχεια manila αν εχουν καμια σχεση με το manila που εχουμε μεσα με τις δικες σου rom και τι επιπτωσεις μπορει να εχω...να'σαι παντα καλα!Ευχαριστω για ολα!
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη μήπως η Omega έχει κάποιο πρόβλημα με το Digital Compass? Προσπαθώ να το χρησιμοποιήσω, αλλά δεν μπορώ να κάνω calibrate!! Νιώθω σαν ηλίθιος που κουνάει το pda πέρα δώθε.

 

Επίσης, μήπως κάποιο χρυσό παληκάρι έχει βρεί τρόπο, να χρησιμοποιούμε τα Volume Buttons, με διαφορετικό τρόπο σε κάθε application? Ξέρω για το AE button, αλλά για να το κάνω αυτό, πρέπει να γυρίσω σε παλιό στυλ, και η λειτουργία του δεν είναι και πολύ εύκολη. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο πολύ μου λείπει η Zoombar απο το D2.

 

Προσπαθώ να κάνω το hd2 όσο γίνεται πιο πρακτικό. Έχω βάλει, όταν κρατάς πατημένο το Windows soft key, να βγαίνει το alt+tab για να πηγαινο-έρχομαι απο εφαρμογή σε εφαρμογή, έχω βάλει όταν κρατάω το call button να ανάβει το torch. Αλλά χρειάζομαι βελάκια πάνω κάτω! :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσπαθώ να κάνω το hd2 όσο γίνεται πιο πρακτικό. Έχω βάλει, όταν κρατάς πατημένο το Windows soft key, να βγαίνει το alt+tab για να πηγαινο-έρχομαι απο εφαρμογή σε εφαρμογή

 

Γιατί να το κάνεις αυτό; Το βρίσκω περιττό όταν έχεις τη δυνατότητα με ένα απλό πάτημα στην πάνω μπάρα εμφανιστεί το menu του Arkswitch με τις ανοιχτές εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποιο widget μου την έκανε τη ζημιά... :( Τα έχω περάσει ξανά όλα, εκτός από κάποια clocks widget... Και η κατανάλωση έχει επανέλθει στο φυσιολογικό...:)

Τώρα πρέπει να βρω και ποιο ακριβώς μου κάνει αυτό το πρόβλημα, γιατί είναι και ωραία ρε ****το...:p

Υπάρχει περίπτωση, να μην πήγε κάτι καλά στο φλασάρισμα, και να προκάλεσαι αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας?:worry: Γιατί μετά το hard reset που έκανα, σιγά σιγά ξαναπέρασα όλα όσα είχα και πριν, αλλά δεν βρήκα κάτι που να μου αλλάζει την κατανάλωση... Με λίγα λόγια, δηλαδή, έχω ακριβώς τα ίδια εγκατεστημένα, αλλά τώρα είμαι οκ με την μπαταρία..:)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλα είναι πιθανά, γιαυτό συνιστούμε μετά από το flashάρισμα και hard reset πριν ξεκινήσουμε το στήσιμο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...