Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλησπέρα σας!!!!Με καποια επιλογη... εκανα οταν ερχεται ενα μηνυμα να βγαινει αναδυομενο παραθυρακι με το μηνυμα!!Τωρα δεν μπορω να βρω που ηταν αυτη η επιλογη να την απενεργοποιησω...Μπορει να μου πει καποιος πως το απενεργοποιω???Το ψαχνω εδω και 2μερες αλλα δεν μπορω να το ξαναβρω!!!Καμια βοηθεια!!!

 

Start / Settings / Sounds & Notifications / Notifications (tab) / Event: Message: New message

 

...όπου απενεργοποιείς το "Display message on screen".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

athanaso με εσωσες...ειχα φαει τρελλο σκαλωμα σου λεω!!!Ευχαριστω για ολα!!!Και οπως παντα...δεν ειναι ποτε αρκετο!!!Να'σαι καλα!!!
Link to comment
Share on other sites

Mπωρο να διμιουργισω φακελους κ να πεταω μεσα εφαρμογες που κανω εγγατασταση???

ευχαριστω πολλυ!!! athanaso77 εφιαξα φακελους μια χαρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

μπορουμε να σβησουμε τον οπερα 9 πουχει η ομεγα και να βαλουμε τον οπερα 10 με φλαση σαπορτ??

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Mπωρο να διμιουργισω φακελους κ να πεταω μεσα εφαρμογες που κανω εγγατασταση???

 

Φυσικά. Τη διαχείριση αυτή θα την κάνεις στον φάκελο /Windows/Start menu/Programs.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δοκίμασε το call firewall. είναι δωρεάν εφαρμογή και εχω διαβάσει καλά λόγια. είναι εφαρμογή για τις κλήσεις που θέλεις.

κατέβασε την από εδώ :

http://db.tt/KEeLfg

 

περιμένω τα σχόλια σου :).

 

Σε ευχαριστώ TonyK! Το call firewall τελικά παίζει και με έχει βολέψει πολύ! Δεν είναι ότι πιο καινούργιο (interface κτλ), αλλά δουλεύει. Υπό συνθήκες είναι life saver! Thanks!:)

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Εντούτοις, το MagiCall αν και όχι free... το καλύτερο στο είδος του.

Πολυ σωστα Γιαννη. καλα που το ανεφερες.συμφωνω απολυτως. ειναι μακραν το καλυτερο στην κατηγορια του. απλα δεν ειναι δωρεαν και γι'αυτο προτεινα την πιο...προσιτη λυση.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορουμε να σβησουμε τον οπερα 9 πουχει η ομεγα και να βαλουμε τον οπερα 10 με φλαση σαπορτ??

 

Όχι. Μπορείς όμως να τα έχεις και τα δύο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, θα βγάλεις καινούργια έκδοση σύντομα? έχω την 4.0 και κάτι δεν έχει πάει καλά, διότι διαπιστώνω μερικά προβληματάκια που δεν φαίνεται να έχουν άλλοι και θα ξαναφλασάρω. Για να μην βασανίζομαι άδικα, στο στήσιμο, αν βγάλεις καινούργια σύντομα, να περιμένω. Ευχαριστώ
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

θα ανακοινωθουν πολυ συντομα φιλε οποτε μην στηνεις. περιμενε καλυτερα.

τελειωνει το beta testing και θα εχετε νεα ρομ αυτες τις μερες.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ' όλους

 

Γιάννη, θα βγάλεις καινούργια έκδοση σύντομα? έχω την 4.0 και κάτι δεν έχει πάει καλά, διότι διαπιστώνω μερικά προβληματάκια που δεν φαίνεται να έχουν άλλοι και θα ξαναφλασάρω. Για να μην βασανίζομαι άδικα, στο στήσιμο, αν βγάλεις καινούργια σύντομα, να περιμένω. Ευχαριστώ

 

Σωτήρη υπολογίζω προς το τέλος τις βδομάδας να είναι έτοιμη η νέα εκδοσή αν ολα πανε καλα :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

κατι ακουσα για leaked ε? :lol:

εδω διαρρεουν πληροφοριες απο ολοκληρες htc και microsoft, δεν θα βγαλουμε κι'εμεις κατι. :lol:

ερχεται πολυ καλη και ανανεωμενη omega v5 με cht 1.8.5, με νεο built.

ερχονται επισης και νεα alexander αλλα και νεα πανεμορφη dinik anastasia.

Αυτα προς το παρον.

περισσοτερες ειδησεις στο επομενο leaked ανακοινωθεν.

:lol: :lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ποιο; :rolleyes:

Παιζεται αυτο.....23568? Για μενα ηταν το πιο γρηγορο!

Αλλα μαλλον για 23673 τον βλεπω!

Με την βαση να δουμε αντε και να δουμεεεεεε.......θα εχουμε 2.14 η 3.04 η μιξη και τον δυο!!!!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιζεται αυτο.....23568? Για μενα ηταν το πιο γρηγορο!

Αλλα μαλλον για 23673 τον βλεπω!

 

Εγώ πάλι έχω προτείνει το 24623. Το development στο 235XX branch δείχνει να έχει σταματήσει.

 

Με την βαση να δουμε αντε και να δουμεεεεεε.......θα εχουμε 2.14 η 3.04 η μιξη και τον δυο!!!!

 

Εδώ υπάρχει ένα θέμα, το 2.13 ως base δείχνει το πιο κατάλληλο για όσους θέλουν να πειραματίζονται με Android αλλά και φαίνεται να τα πηγαίνει καλύτερα όσον αφορά την ένταση των ήχων του συστήματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να κάνω αντικατάσταση της Omega v2.7.2 ELL με την Omega_v4.0_ELL_Dinik, για θυμήστε μου εαν τα βήματα είναι τα σωστά.

1) task29

2) radio

3) rom

4) Hard reset

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να κάνω αντικατάσταση της Omega v2.7.2 ELL με την Omega_v4.0_ELL_Dinik, για θυμήστε μου εαν τα βήματα είναι τα σωστά.

1) task29

2) radio

3) rom

4) Hard reset

 

σωστα τα λες!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να κάνω αντικατάσταση της Omega v2.7.2 ELL με την Omega_v4.0_ELL_Dinik, για θυμήστε μου εαν τα βήματα είναι τα σωστά.

1) task29

2) radio

3) rom

4) Hard reset

 

Δεν χρειάζονται όλα αυτά: μόνο τα 3 & 4 θα κάνεις και είσαι έτοιμος! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

αν βγει η νέα ρομ μέχρι το τέλος της

εβδομάδας αν είναι δυνατό να είναι

πριν το μεσημέρι της παρασκευής

γιατί φεύγω με άδεια να προλάβω

να φλασάρω:) ( να μη πάω σε άδεια

με παλιά ρομ :lol:)

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους

 

Εγώ πάλι έχω προτείνει το 24623. Το development στο 235XX branch δείχνει να έχει σταματήσει.

 

Εδώ υπάρχει ένα θέμα, το 2.13 ως base δείχνει το πιο κατάλληλο για όσους θέλουν να πειραματίζονται με Android αλλά και φαίνεται να τα πηγαίνει καλύτερα όσον αφορά την ένταση των ήχων του συστήματος.

 

Προς το παρον δοκιμαζουμε την Omega XT v5.0 με νεα βαση 3.04 (και με nk.exe απο 2.14 για τα 576MB Ram)

 

Θα γινει καλος ελεγχος για να μην εχουμε τα προβληματα που ειπε ο Γιαννης πιο πανω.

 

Νεο built εχουμε δοκιμασει το 23673 και μας αφησε καλες εντυπώσεις στην ταχύτητα. Θα δοκιμασουμε και το 24623 (προς το παρον ομως δεν το εχω βρει πουθενα να το κατεβασω, αν καποιος ξερει που θα το βρω ας το πει!)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα δοκιμασουμε και το 24623 (προς το παρον ομως δεν το εχω βρει πουθενα να το κατεβασω, αν καποιος ξερει που θα το βρω ας το πει!)

 

Θα προσπαθήσω να πείσω κάποιους "φίλους" να μου το δώσουν πριν κυκλοφορήσει ευρέως και σε ενημερώνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να πείσω κάποιους "φίλους" να μου το δώσουν πριν κυκλοφορήσει ευρέως και σε ενημερώνω.

Αν ξερεις λιγα Κινεζικα ΧΑΧΑΧΑΧ δεν χρειαζεσαι "φιλους" ΓΙΑΝΝΗ!!!!:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν ξερεις λιγα Κινεζικα ΧΑΧΑΧΑΧ δεν χρειαζεσαι "φιλους" ΓΙΑΝΝΗ!!!!:lol:

 

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρω; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...