Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα προσπαθήσω να πείσω κάποιους "φίλους" να μου το δώσουν πριν κυκλοφορήσει ευρέως και σε ενημερώνω.

 

Ευχαριστώ Γιάννη :)

 

EDIT

Το βρήκα τελικά και θα το δοκιμάσω το συντομότερο.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
EDIT

Το βρήκα τελικά και θα το δοκιμάσω το συντομότερο.

 

OK... περιμένουμε και τις δικές σου (και της ομάδας σου) εντυπώσεις. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το θεμα νομιζω ειναι η ρομ να ειναι συμβατη με android γιατι με την 4.1 εχουμε προβλημα στον ηχο στις κλησεις.
Link to comment
Share on other sites

το θεμα νομιζω ειναι η ρομ να ειναι συμβατη με android γιατι με την 4.1 εχουμε προβλημα στον ηχο στις κλησεις.

 

Εχεις δοκιμασει να βαλεις Android στην απλη Omega v4.0?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο στην 4.1 xt ell cookies.

απο την απαντηση σου να υποθεσω οτι δεν εχει το προβλημα του ηχου ρομποτ;

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο στην 4.1 xt ell cookies.

απο την απαντηση σου να υποθεσω οτι δεν εχει το προβλημα του ηχου ρομποτ;

 

Δεν το εχω δοκιμασει αλλα λογικα δεν θα τον εχει.

Αν το δοκιμασει καποιος και μπορει ας με ενημερωσει :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενημερωτικά πάντως... οι αναφορές λένε η 2.13 είναι η καλύτερη σαν base rom για όσους θέλουν να πειραματίζονται με το Android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το νέο built 24623 αλλά σε σύγκριση με το 23569 υστερεί πολύ σε ταχύτητα.

Απεναντίας το built 23673 είναι αισθητά γρηγορότερο από το 23569 και αυτό μάλλον θα είναι το επόμενο built τις Omega v5.0 μαζί με την νέα βάση 3.04

Βεβαία εφόσον το τεστάρουμε και αξίζει πραγματικά!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ανυπομονω να την δοκιμασω!! :) στην ομεγα 4 που εχω οταν εχω το garmin και με παρουν τηλεφονο συνηθος μετα απο λιγο κανει επανεκινηση γιατι?? επισεις μετα μενει στην αρχικη ασπρη οθονη κ δεν φορτονει τπτ κ δονητε 4 5 φορες γιατι το κανει αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γιάννη . Συγχαρητήρια για την δουλεία σου . Σε παρακαλώ για μένα είναι σημαντικό θέμα να μην κινούνται τα συννεφάκια στη οθόνη όταν το ανοίγω . Μην μου πεις και εσύ σαν τον Δημήτρη τον φίλο μου να περιμένω να βγάλει ήλιο χιχιχιχι . Υπάρχει κάτι; Ευχαριστώ .
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Γιάννη . Συγχαρητήρια για την δουλεία σου . Σε παρακαλώ για μένα είναι σημαντικό θέμα να μην κινούνται τα συννεφάκια στη οθόνη όταν το ανοίγω . Μην μου πεις και εσύ σαν τον Δημήτρη τον φίλο μου να περιμένω να βγάλει ήλιο χιχιχιχι . Υπάρχει κάτι; Ευχαριστώ .

 

Μπορείς να τα απενεργοποιήσεις από το σχετικό switch! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα απενεργοποιήσεις από το σχετικό switch! :)

Είναι εύκολο να μου πεις πως ; Ευχαριστώ .

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μου πεις πως ; Ευχαριστώ .

 

Πρόσθεσε ένα νέο shortcut και επέλεξε Toggle switch κι από εκεί το Weather toggle!!! ;)

 

Παιδιά με την χρήση που κάνω καθημερινά και με την XT 4.1 WWE και ράδιο το 2.13 είμαι από Δευτέρα πρωί στο 50% μπαταρία!!! :wacko::wacko::wacko:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε ένα νέο shortcut και επέλεξε Toggle switch κι από εκεί το Weather toggle!!! ;)

 

Παιδιά με την χρήση που κάνω καθημερινά και με την XT 4.1 WWE και ράδιο το 2.13 είμαι από Δευτέρα πρωί στο 50% μπαταρία!!! :wacko::wacko::wacko:

Toggle switch Που το βρισκω αυτο;

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Toggle switch Που το βρισκω αυτο;

 

Mόλις πατήσεις να προσθέσεις ενα καινούριο quick link σου βγαίνουν οι επιλογές:

* πρόγραμμα

* επαφή

* σελιδοδείκτης

* αναστροφή διακόπτη-->εναλλαγη καιρού-->off

και είσαι έτοιμος :happy:

Link to comment
Share on other sites

Mόλις πατήσεις να προσθέσεις ενα καινούριο quick link σου βγαίνουν οι επιλογές:

* πρόγραμμα

* επαφή

* σελιδοδείκτης

* αναστροφή διακόπτη-->εναλλαγη καιρού-->off

και είσαι έτοιμος :happy:

Ευχαριετωωωωω. Να εισαι καλα

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε ένα νέο shortcut και επέλεξε Toggle switch κι από εκεί το Weather toggle!!! ;)

 

Παιδιά με την χρήση που κάνω καθημερινά και με την XT 4.1 WWE και ράδιο το 2.13 είμαι από Δευτέρα πρωί στο 50% μπαταρία!!! :wacko::wacko::wacko:

 

radio 2.13????

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγγλική ρομ περασμένη και δεν ήξερα την ακριβή μετάφραση!!! :D

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα.... εγώ δεν ξέρω τις αγγλικές λέξεις :wacko::wacko:..

Δε με λες....το ράδιο 2.13 που το ανακάλυψες??

Και για δε το μοιράζεσαι και με μας μοναχοφάη :p:p...

Με την omega 4.1 XT και το 2.13 προχωράς μιάμιση μέρα χρήση και έχεις ακόμα 50%?? Ενδιαφέρον....:blink::blink:

Παρατήρησα με το 2.12.50.02 ότι σε αναμονή τα πάει θεσπέσια από θέμα μπαταρίας... όταν αρχίσει μπόλικη χρήση όμως τραβάει ζόρια....:blink: (θα μου υπενθυμίσεις βέβαια πως μιλάμε για το HTC το HD2!!!)

Επίσης μπορεί με μία φόρτιση η μπαταρία να πηγαίνει να κρατήσει προς τις τρεις μέρες, ενώ σε επόμενη φόρτιση μπορεί μέσα σε ένα 24ωρο να πάει για αδειάσει... εννοείται με σχεδόν τις ίδιες συνθήκες χρήσεις...

Μήπως δεν παρατηρώ εγώ κάτι καλά?? Θα κρατάω σημειώσεις και θα το ξαναπαρακολουθήσω....

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μη βαράτε 2.12 ήθελα να γράψω και βγήκε 2.13!!! :lol::lol::lol:

 

Πάντως μιλάω για προσωπική χρήση και έχω εντυπωσιαστεί!!! Μπράβο στο Γιάννη!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να το αναφέρω ή όχι, αλλά ας το πάρει το ποτάμι που λένε. Όταν φλασάρουμε ROM κάθε 2-3 ημέρες πώς μπορούμε να πούμε με ακρίβεια ότι με τη συγκεκριμένη ROM η μπαταρία κρατάει ποιο πολύ. Δεν χρειάζεται μια εβδομάδα τουλάχιστον ή 2 για να κάνουμε ποιο σωστή αξιολόγηση.

Επίσης. Στο σπίτι μου μέχρι και μια εβδομάδα πριν το σήμα της Vodafone ήτανε χάλια. Μια 3G, μια 2G μια 1G μια άστα να πάνε :p . Τώρα έχω πάντα full 3G, λόγω του fem2cell. Άρα δεν κουράζεται το καημενούλη

Επίσης σε κατάσταση νιρβάνας το αφήνουμε καθόλου ή συνέχεια ψιλοπαίζουμε με την οθόνη ?. Background color, panels πόσα ; . Backlight πόσο ;...

Εν πάση περιπτώση για να μην γίνομαι κουραστικός όλα είναι σχετικά με την μπαταρία. Θα ήμουν ευχαριστημένος με 2 ημέρες αυτονομία με την απλή μπαταρία. Με την νέα 2300mA μπαταρία, έχω backlight 80%, color backgrounds και φυσιολογική χρήση κινητού, και το αφήνω και στην νιρβάνα του...4 ημέρες με πάει άνετα. Το φορτίζω το πρωί της πέμπτης ημέρας όταν φτάνει λίγο ποιο κάτω από το 25%.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

@apitsakis

 

Καλημέρα φίλε και Χρόνια Πολλά!!! Πολύχρονος!!! :):):)

 

 

Για την μπαταρία τώρα, την συγκεκριμένη ρομ την έχω από τότε που βγήκε σαν beta, άρα αρκετές ημέρες και την τσεκάρω συνεχώς σε καθημερινή χρήση και όχι 2-3 ώρες, εξ ου και τα αποτελέσματα! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ !! Και εσύ ότι επιθυμείς.

 

Απλά μια γενική εκτίμηση έκανα, κάτι που ισχύει σχεδόν σε όλους. Φλασάρουμε φλασαρούμε και στο τέλος ξέρεις τι θα γίνει...θα επιστρέψουμε στην 1.66 !! χαχαχα φαντάζεσαι ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...