Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ορίστε τι φταίει.... δεν το έχεις "στρώσει" ακόμα με αρκετά φλασαρίσματα....

Κάνε καμιά δεκαριά ακόμα και θα έρθει στα ίσια του :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Που πας με 5 μόνο φλασαρίσματα??:p:p

 

@athanaso77 που την βρίσκουμε την 1.66 official και με ποιό τρόπο ξανακλειδώνεις τη συσκευή και που βρίσκουμε το stock SPL??

Κάποιος φίλος μου με παγώματα μου φαίνεται πρέπει να το επαναφέρει και να το στείλει πίσω...

 

λες?? χαχαχα μπαα δε βλεπω να το στελνω exω να πω οτι μετα το task 29 βλεπω μεγαληηηηηηηηηη διαφορα στο κινητο (μην το ματιασω) προς το παρον τουλαχιστον εχει κανει μονο 1 επανεκινηση!!αδιασα μιση μπαταρια παιζοντας το asfalt 4 κ δεν κολησε ουτε επανεκινησε καθολου!! λετε?????????????????????? να τουχε στραβωκατσει τιποτα στραβα???????? θα δειξει θα το φορτοσω φουλ κ βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μολις μου εμφανιστηκε ειδοποιηση που λεει : Συνδεστε το Windows Phone σας με εναν υπολογιστη για να γινει ελεγχος για ενημερωσεις.....τι κανω???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα,μολις μου εμφανιστηκε ειδοποιηση που λεει : Συνδεστε το Windows Phone σας με εναν υπολογιστη για να γινει ελεγχος για ενημερωσεις.....τι κανω???

 

Το αγνοείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

λες?? χαχαχα μπαα δε βλεπω να το στελνω exω να πω οτι μετα το task 29 βλεπω μεγαληηηηηηηηηη διαφορα στο κινητο (μην το ματιασω) προς το παρον τουλαχιστον εχει κανει μονο 1 επανεκινηση!!αδιασα μιση μπαταρια παιζοντας το asfalt 4 κ δεν κολησε ουτε επανεκινησε καθολου!! λετε?????????????????????? να τουχε στραβωκατσει τιποτα στραβα???????? θα δειξει θα το φορτοσω φουλ κ βλεπουμε

κανονικα επανακινηση μονο του δεν πρεπει να κανει....βαλε την official περνα μονο επαφες και παρακολουθησε το...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους

 

Η νέα εκδοσή v5.0 για όσους την περιμένουν υπολογίζω να είναι έτοιμη το Σάββατο σε WWE και σε ELL.

Θα είναι πλήρως αναβαθμισμένη σε όλα!!!

Με την νέα βάση - νέους Oem Drivers και το νέο built η Omega έχει γίνει αισθητά πιο γρήγορη και με καλύτερο ήχο.

 

 

@ioathe:

Γιάννη όπως θα έχεις ήδη δει... κυκλοφορεί καινούργια έκδοση του manila 2.5.2017.

 

Είναι από την καινούργια rom του OBOE... RUU_Oboe_Dopod_CHS_1.01.706.0_Radio_0.82.50.0729_Ship.exe

 

Γιαννη ευχαριστώ για την ενημέρωση,

εχω βαλει στην νεα εκδοση μονο το sms client 2017 και manila message tab 2017.

Τα υπολοιπα θα μπουν στην επομενη εκδοση γιατι το νεο manila 2017 δεν ειναι συμβατο με το CHT.

 

λες?? χαχαχα μπαα δε βλεπω να το στελνω exω να πω οτι μετα το task 29 βλεπω μεγαληηηηηηηηηη διαφορα στο κινητο (μην το ματιασω) προς το παρον τουλαχιστον εχει κανει μονο 1 επανεκινηση!!αδιασα μιση μπαταρια παιζοντας το asfalt 4 κ δεν κολησε ουτε επανεκινησε καθολου!! λετε?????????????????????? να τουχε στραβωκατσει τιποτα στραβα???????? θα δειξει θα το φορτοσω φουλ κ βλεπουμε

 

Ωραια Μανωλη,

ενημερωσε μας πως θα παει!

(αν και 1 επανεκκίνηση δεν ειναι καλο σημαδι!)

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς το Σάββατο θα λείπω .

Θα την περάσω όταν επιστρέψω

Πάντως Γιάννη πολλά συγχαρητήρια

για τις δουλιές σου συνεχώς ομορφαίνουν

προς το καλύτερο οι ρομ σου . καλές

διακοπές σε όλους . εν αναμονή της v5

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς το Σάββατο θα λείπω .

Θα την περάσω όταν επιστρέψω

Πάντως Γιάννη πολλά συγχαρητήρια

για τις δουλιές σου συνεχώς ομορφαίνουν

προς το καλύτερο οι ρομ σου . καλές

διακοπές σε όλους . εν αναμονή της v5

 

Πότε φεύγεις Βασίλη μου,

ρωτάω για να προσπαθήσω να στη δώσω έστω και ανεπίσημα,

μην φύγεις διακοπές με παλιά ρομ :)

Καλά να περάσεις όπου και αν πας!

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

παρασκευή μεσημεράκι μετά της 15.00

υπάρχει η δυνατότητα να είναι έστω

και ανεπίσημα μέχρι τότε έτοιμη ? ;)

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Στην συζήτηση για την oficial rom κτλ, να προσθέσω ότι είχα και εγώ ΤΕΡΑΣΤΙΑ προβλήματα με την oficial έκδοση (1.66). Κολλήματα και επανεκινήσεις και βγάλσιμο μπαταρίας ή soft reset είχα σχεδόν κάθε μέρα! Ήμουν έτοιμος να αλλάξω τηλέφωνο ή να το σπάσω! Από την στιγμή που έβαλα Omega V4.0 (4.1 τώρα) και τα σχετικά καλούδια (Voice Speed Dial, Call Manager, Total Commander κτλ), θεωρώ ότι έχω πλέον στα χέρια μου ένα εργαλείο. Αλλά επειδή το τέλειο είναι αιωνίως ζητούμενο, έχω 2 ερωτήσεις :

1. Το radio μου είναι αυτό που προτείνετε στο 1ο post 2.10.50.28_2. Τι θα κερδίσω να το πάω σε 2.12; Αξίζει τον κόπο για Ελλάδα;;;; (Κατανάλωση, καθαρή συνομιλία κτλ...)

2. Χθες το αγαπητό μου LEO έπεσε και έσπασε η οθόνη.... Δουλεύουν όλα κανονικά αλλά πίσω από το μωσαικό... Έπαθε κανείς το ίδιο να μου πει διαδικασία; Υπάρχει τρόπος να αποφύγω την αντιπροσωπεία;;;

Ευχαριστώ.

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Στην συζήτηση για την oficial rom κτλ, να προσθέσω ότι είχα και εγώ ΤΕΡΑΣΤΙΑ προβλήματα με την oficial έκδοση (1.66). Κολλήματα και επανεκινήσεις και βγάλσιμο μπαταρίας ή soft reset είχα σχεδόν κάθε μέρα! Ήμουν έτοιμος να αλλάξω τηλέφωνο ή να το σπάσω! Από την στιγμή που έβαλα Omega V4.0 (4.1 τώρα) και τα σχετικά καλούδια (Voice Speed Dial, Call Manager, Total Commander κτλ), θεωρώ ότι έχω πλέον στα χέρια μου ένα εργαλείο. Αλλά επειδή το τέλειο είναι αιωνίως ζητούμενο, έχω 2 ερωτήσεις :

1. Το radio μου είναι αυτό που προτείνετε στο 1ο post 2.10.50.28_2. Τι θα κερδίσω να το πάω σε 2.12; Αξίζει τον κόπο για Ελλάδα;;;; (Κατανάλωση, καθαρή συνομιλία κτλ...)

2. Χθες το αγαπητό μου LEO έπεσε και έσπασε η οθόνη.... Δουλεύουν όλα κανονικά αλλά πίσω από το μωσαικό... Έπαθε κανείς το ίδιο να μου πει διαδικασία; Υπάρχει τρόπος να αποφύγω την αντιπροσωπεία;;;

Ευχαριστώ.

 

καταρχας φιλε μου λυπαμαι για την οθονη σου. Δεν θα ηθελα να γινει ποτε σε μενα! ειναι αραγε τοσο ευκολο να σπασει η οθονη? το βλεπω συχνα σε ατομα... Τεσπα, τωρα εχεις 2 επιλογες 1. θα το δωσεις στην HTC να στο φτιαξει και θα σου παρει 200-300 ευροπουλα, 2. αν πιανει το χερι σου ψαχνεις στο ιντερνετ και το φτιαχνεις μονο σου! θελει προσοχη ομως.

 

Οσον αφορα το radio θα σου ελεγα να περασεις το 2.12! Εγω εχω αριστη καταναλωση μπαταριας, το wifi λειτουργει μια χαρα, ενω το GPS πιανει μεχρι και στο δωματιο μου!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εύχομαι σε κανένα. Η θέα της σπασμένης οθόνης μόλις σηκώνεις το τηλέφωνο από την πτώση, είναι heartbreaking τελείως !!! Πονάει και τότε, πονάει και στην συνέχεια που πρέπει να το φτιάξεις... 200-300€ βαρύ το ακούω. Θα ψάξω στο internet. Σε ευχαριστώ.

Το radio θα το δοκιμάσω οποσδήποτε. Και μάλλον μαζί με την Omega v5. Έχουμε δουλίτσα για Σαββατοκύριακο...

Ξέρει κανένας, κάποιο πρόγραμμα που να βλέπει ποια ονομαστική εορτή υπάρχει σήμερα και να ψάχνει στις επαφές και να σου βρίσκει ποιες επαφές σου γιορτάζουν;;;; (Επέκταση δηλαδή του NameDays ή του εορτολογίου που έχουμε στην rom.)

HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εύχομαι σε κανένα. Η θέα της σπασμένης οθόνης μόλις σηκώνεις το τηλέφωνο από την πτώση, είναι heartbreaking τελείως !!! Πονάει και τότε, πονάει και στην συνέχεια που πρέπει να το φτιάξεις... 200-300€ βαρύ το ακούω. Θα ψάξω στο internet. Σε ευχαριστώ.

Το radio θα το δοκιμάσω οποσδήποτε. Και μάλλον μαζί με την Omega v5. Έχουμε δουλίτσα για Σαββατοκύριακο...

Ξέρει κανένας, κάποιο πρόγραμμα που να βλέπει ποια ονομαστική εορτή υπάρχει σήμερα και να ψάχνει στις επαφές και να σου βρίσκει ποιες επαφές σου γιορτάζουν;;;; (Επέκταση δηλαδή του NameDays ή του εορτολογίου που έχουμε στην rom.)

 

φιλε μου μια ερωτιση. Πως σου επεσε το κινητο? ηταν απο μεγαλο υψος? επεσε με την οθονη κατω? ρωταω γιατι πραγματικα κ εγω φοβαμαι πολυ διοτι βλεπω πως σπαει σε πολλα ατομα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εύχομαι σε κανένα. Η θέα της σπασμένης οθόνης μόλις σηκώνεις το τηλέφωνο από την πτώση, είναι heartbreaking τελείως !!! Πονάει και τότε, πονάει και στην συνέχεια που πρέπει να το φτιάξεις... 200-300€ βαρύ το ακούω. Θα ψάξω στο internet. Σε ευχαριστώ.

Το radio θα το δοκιμάσω οποσδήποτε. Και μάλλον μαζί με την Omega v5. Έχουμε δουλίτσα για Σαββατοκύριακο...

Ξέρει κανένας, κάποιο πρόγραμμα που να βλέπει ποια ονομαστική εορτή υπάρχει σήμερα και να ψάχνει στις επαφές και να σου βρίσκει ποιες επαφές σου γιορτάζουν;;;; (Επέκταση δηλαδή του NameDays ή του εορτολογίου που έχουμε στην rom.)

 

νομίζω το manila birthday κάνει

αυτή τη δουλιά αν δεν κάνω λάθος

και ο Γιάννης το έχει ενσωματομένο

το πρόγραμμα αυτό μέσα στις ρομ του

στο φάκελο < εφαρμογές >

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Η πτώση που προκάλεσε το σπάσιμο ήταν από ύψος κάτω των 50 εκ. Έπεσε με την οθόνη φάτσα κάτω. Αυτό πιστεύω ότι ήταν το μοιραίο. Γιατί μου έχει πέσει από ψηλότερα ύψη, πέφτοντας με την γωνία και δεν έπαθε τίποτα σοβαρό (σημαδάκια στην γωνία,πλαίσιο). Θεωρώ ότι λόγω την μεγάλης οθόνης, πτώσεις με το κινητό facedown σημαίνουν αυτόματα σπάσιμο της οθόνης. Η οθόνη δεν διαλύθηκε να φύγει από το κινητό. Είναι πολλά ραγισμένα κομμάτια τα οποία είναι στη θέση τους, αλλά σαν ψηφιδωτό... Και απίστευτο αλλά ευτυχώς δουλεύει κανονικότατα το touch στην οθόνη! Τέλος πάντων, προσοχή γιατί ...πίκρα.

 

νομίζω το manila birthday κάνει

αυτή τη δουλιά αν δεν κάνω λάθος

και ο Γιάννης το έχει ενσωματομένο

το πρόγραμμα αυτό μέσα στις ρομ του

στο φάκελο < εφαρμογές >

 

Έχω Omega V4.1. Στον φάκελο εφαρμογές έχει σχετικά το NameDays και το Eortologio Papadimitri, τα οποία -εξαιρετικά χρήσιμα- σου λένε ποια ονομαστική γιορτή υπάρχει, αλλά όχι ποιοι από τις επαφές σου γιορτάζουν. Το έχω δει σε iphone και είναι πολύ χρήσιμο. Και καλή ιδέα να το γράψει κάποιος...

Edited by Nikos_s3
HTC HD2 --> Nokia Lumia 800 --> Nokia Lumia 930 --> Mi Note 3 --> Mi 9
Link to comment
Share on other sites

τελικα αν κ 2 μερες μονο μ το ραδιο 2,10 δεν εχω δει καμια διαφορα με το ραδιο 2,12 ακριβως το ιδιο σημα στα ιδια σημεια οσον αφορα μεσα στο σπιτι οσο για μπαταρια δεν ειδα κ καμια σημαντικη διαφορα ουτε εκει απο αυριο που τηα παω στο βουνο θα δουμε κ εκει
Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο post του HD2 υπάρχουν τα πάντα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257071

 

Ναι κύριε 22342435423 μηνύματα ;).... ευχαριστώ πολύ...:)

 

Βρήκα το "Επαναφορά stock SPL σε συσκευές που έχει γίνει HSPL για λόγους εγγύησης (by zaharakis)".

 

Μα πως τους ήρθε και τα βάζουν στην πρώτη σελίδα αυτά??που να μου πάει το μυαλό!! :lol::lol::lol::lol:

 

Περιμένω με ανυπομονησία την έκδοση 5.0....όχι οτι έχω και πολύ καιρό να φλασάρω το κινητό....

 

Γιάννη διακοπές δεν έχει??Ή μιας και μένεις Ρόδο έχουν όλοι την εντύπωση ότι κάθε μέρα κάνεις διακοπές?? Τα ακούω και εγώ αυτά (για την Κω) :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μα πως τους ήρθε και τα βάζουν στην πρώτη σελίδα αυτά??που να μου πάει το μυαλό!! :lol::lol::lol::lol:

 

Δική μου η ιδέα, δική μου και η υλοποίηση και από ότι φαίνεται, αποδείχθηκε επιτυχημένη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω, οταν ειναι κλειστο το κιν μου και μου ερχεται ενα μηνυμα...μου αναγραφει την ωρα αφιξης...οχι την ωρα αποστολης του μηνυματος!!!Ετσι πρεπει να γινεται το γνωριζω αλλα σε αλλα κινητα μετα πηγαινες πληροφοριες μηνυματος και τοτε σου εδειχνε την πραγματικη ωρα αποστολης του μηνυματος και οχι την ωρα ληψης του...Στο δικο μας υπαρχει κατι αναλογο...ξερεις καποιος κατι...κι αν που το βρισκω??
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω, οταν ειναι κλειστο το κιν μου και μου ερχεται ενα μηνυμα...μου αναγραφει την ωρα αφιξης...οχι την ωρα αποστολης του μηνυματος!!!Ετσι πρεπει να γινεται το γνωριζω αλλα σε αλλα κινητα μετα πηγαινες πληροφοριες μηνυματος και τοτε σου εδειχνε την πραγματικη ωρα αποστολης του μηνυματος και οχι την ωρα ληψης του...Στο δικο μας υπαρχει κατι αναλογο...ξερεις καποιος κατι...κι αν που το βρισκω??

 

Αν το μάθεις πες το μου και μένα....;)

Αλλο ένα μυστικό του HD2 που ψάχνει για απαντήσεις...:blink:

 

Ρε παιδιά μπας και το radio 2.10.50.28_2 όντως είναι ο νικητής??:confused:

Κάποιος χτυπιόταν παλιότερα να το αποδείξει αλλά τον είχατε αποπάρει....:lol::lol:

Λίγες μέρες χρήσης με αυτό και με εκπλήσσει ευχάριστα!!:D

Θα το τεστάρω λίγο ακόμα και αν συνεχίσει την τόσο καλή απόδοση θα τον ανακηρύξω.....νικητή.

Είπαμε ότι παίζει ρόλο το δίκτυο, το σήμα, η περιοχή, αλλά αν ένα radio είναι καλό, ε, είναι καλό!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είπαμε ότι παίζει ρόλο το δίκτυο, το σήμα, η περιοχή, αλλά αν ένα radio είναι καλό, ε, είναι καλό!

 

Μην μπερδεύεις μόνος σου τα λεγόμενα σου. Εάν ένα radio είναι καλό, εξαρτάται από τους παράγοντες που προαναφέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν το μάθεις πες το μου και μένα....;)

Αλλο ένα μυστικό του HD2 που ψάχνει για απαντήσεις...:blink:

 

Ρε παιδιά μπας και το radio 2.10.50.28_2 όντως είναι ο νικητής??:confused:

Κάποιος χτυπιόταν παλιότερα να το αποδείξει αλλά τον είχατε αποπάρει....:lol::lol:

Λίγες μέρες χρήσης με αυτό και με εκπλήσσει ευχάριστα!!:D

Θα το τεστάρω λίγο ακόμα και αν συνεχίσει την τόσο καλή απόδοση θα τον ανακηρύξω.....νικητή.

Είπαμε ότι παίζει ρόλο το δίκτυο, το σήμα, η περιοχή, αλλά αν ένα radio είναι καλό, ε, είναι καλό!

 

αυτο ειπα κ εγω πιο πισω αλλα δεν εδωσε σημασια κανεις οτι δεν βλεπω καμια τρομερη διαφορα με το ραδιο 2.12 που ειχα πριν ουτε στο σημα ουτε στη μπαταρια μη πω πως στη μπαταρια τα παει κ καλυτερα δηλαδη απο το 2,12 οι δοκιμη συνεχιζεται παντως κ απο εμενα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.

Του περασα την 4.1 dinik και μου παγωνει οταν φτανει στην οθονη OMEGA.Tου εκανα hard αλλα ξαναπαγωνει. Τι κανω?

SE P800-910i, MIOA701, AIRIS T620, XDA FLAME, HTC HD2 AKA LEO ROM: indie : Dinik v:22

OMEGA BETA TESTER

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...