Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το My Call Logs δε μου δουλεύει..

 

Εμφανίζει το παράθυρο Calculating please wait αλλά είτε πατήσω το ΟΚ είτε περιμένω με το παραθυράκι ανοιχτό (το άφησα 6-7 λεπτά) μου βγάζει μηδενικά αποτελέσματα ή πολύ μικρά νούμερα που δεν ανταποκρίνονται στις κλήσεις που έχω κάνει..

 

Γνωρίζει κανείς κάτι γι αυτό ή κάποιο άλλο αντίστοιχο καλό πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το homescreen++ σε συνδυασμο με second today δουλευει μια χαρα σε μενα με 4.1XT ELL
Link to comment
Share on other sites

Το My Call Logs δε μου δουλεύει..

 

Εμφανίζει το παράθυρο Calculating please wait αλλά είτε πατήσω το ΟΚ είτε περιμένω με το παραθυράκι ανοιχτό (το άφησα 6-7 λεπτά) μου βγάζει μηδενικά αποτελέσματα ή πολύ μικρά νούμερα που δεν ανταποκρίνονται στις κλήσεις που έχω κάνει..

 

Γνωρίζει κανείς κάτι γι αυτό ή κάποιο άλλο αντίστοιχο καλό πρόγραμμα;

 

Δουλεύει άψογα, θα σου πει ο Tonyk περισσότερα που το ξερει καλα :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θέλω με τίποτα να αλλάξω τη ROM σου για αυτήν : [ROM][WWE][04.07.2010] Miri HD2 WM6.5 (21908) ROM :: V 17.0 [ONLINE]που απο ότι φαίνεται με αυτήν δουλεύει εξαιρετικά το android ,μήπως έχεις εντοπίσει την αιτία τι δλδ έχει η τι δεν έχει από την δική σου??????

 

Είναι θέμα build η είναι θέμα drivers η κάτι άλλο???????????????

 

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θέλω με τίποτα να αλλάξω τη ROM σου για αυτήν : [ROM][WWE][04.07.2010] Miri HD2 WM6.5 (21908) ROM :: V 17.0 [ONLINE]που απο ότι φαίνεται με αυτήν δουλεύει εξαιρετικά το android ,μήπως έχεις εντοπίσει την αιτία τι δλδ έχει η τι δεν έχει από την δική σου??????

 

Είναι θέμα build η είναι θέμα drivers η κάτι άλλο???????????????

 

Thanks.

 

Η ρομ του miri ειναι σε WM 6.5 και χωρις κανένα έχτρα πρόγραμμα,

αν θελεις μπορεις να δοκιμασεις την δικη μου WM 6.5 (Alpha ή Original απο το πρωτο ποστ.) με ενα απο τα προτεινομενα ραδιο (.50) και δεν θα εχεις προβλημα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα Γιαννη μπραβω σου για της καταπληκτικες ρομ .

εχω βαλει τη ν ωμεγα 4.1 αλλα οταν παω στην προβολη λογισμικου μου λεει οτι εχω την

ωμεγα v4.0 ELL.

Eιναι φισιολογικο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

New version

Omega XT v4.0 Black With Great Alexander Theme and Co0kie's Home Tab 1.8.5

 

Με

Chainfire 3d

Fix Alexander theme

Added New facebook Tab 1.5

 

Πληροφοριες και download στο πρωτο post.

 

Photos:

 

http://img341.imageshack.us/img341/6754/83156814.jpg

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη, στην Taskbar επανω, τα εικονιδια στον Αλεξανδρο, ειναι εγχρωμα η ασπρομαυρα ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην ωμεγα 4.1 χτ.ελληνικη πως βγαζουμε τη δονηση απο το πληκτρολογειο ?

παω ρυθμ.εισαγ.κειμενου και δεν βλεπω σχετικη ρυθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Εχο βάλει τιν ρομ Omega XT με Diniks Anastasia customizations και CHT 1.8.5 και προσπαθώ να βάλω μπροστά στην οθόνη αναλογικό ρολόι και ταυτόχρονα τον καιρό …να έχω κάτσει και 3 ώρες να σπάω το κεφάλι μου να το βρο πώς γίνετε …..παιδιά δώστε μια βοήθεια ….έχω παιδευτεί πολύ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια στην ωμεγα 4.1 χτ.ελληνικη πως βγαζουμε τη δονηση απο το πληκτρολογειο ?

 

Βάλε το Keyboard_Disable_Vibration.cab και κάνε επανεκκίνηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχο βάλει τιν ρομ Omega XT με Diniks Anastasia customizations και CHT 1.8.5 και προσπαθώ να βάλω μπροστά στην οθόνη αναλογικό ρολόι και ταυτόχρονα τον καιρό …να έχω κάτσει και 3 ώρες να σπάω το κεφάλι μου να το βρο πώς γίνετε …..παιδιά δώστε μια βοήθεια ….έχω παιδευτεί πολύ

 

Πρέπει να είναι το ίδιο με την v4.1 XT....Αφού έχει CHT 1.8.5...

Menu-->επεξεργασία διάταξης Home-->Επίπεδο 1-Κυρίως Home-->Προηγμένο-->Εμφάνιση ρολογιού: ΔΙΠΛΟ, flip και αναλογικό ρολόι

Και σου δείχνει και τον καιρό....εμένα τουλάχιστον το κάνει...;)

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά δουλεύει η rom αλλά έχω ένα μικρο προβληματάκι

από την μέρα που την εγκατέστησα δεν μπορώ με τίποτα να κάνω να δουλέψει το youtubeplay...

ενα μήνυμα όταν πάω να δω βιντεάκι είναι : failed to play :-3

και όταν πάω να κατεβάσω είναι αυτό :

''youtubeplay has encountered an unexpected error:nullreference exception extra info:σε youtubeplay.fmain,uiMenusave_clik(object sender eventargs e)σε system.windows.forms,menuitem. ...''

καμιά ιδέα ....????:cool:

 

 

edit

επίσης δεν μπορώ με τίποτα να θυμηθώ πως βγαίνει ο ήχος από το dialer πληκτρολόγιο τηλεφώνου ....

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά δουλεύει η rom αλλά έχω ένα μικρο προβληματάκι

από την μέρα που την εγκατέστησα δεν μπορώ με τίποτα να κάνω να δουλέψει το youtubeplay...

ενα μήνυμα όταν πάω να δω βιντεάκι είναι : failed to play :-3

και όταν πάω να κατεβάσω είναι αυτό :

''youtubeplay has encountered an unexpected error:nullreference exception extra info:σε youtubeplay.fmain,uiMenusave_clik(object sender eventargs e)σε system.windows.forms,menuitem. ...''

καμιά ιδέα ....????:cool:

 

 

edit

επίσης δεν μπορώ με τίποτα να θυμηθώ πως βγαίνει ο ήχος από το dialer πληκτρολόγιο τηλεφώνου ....

 

 

για το ηχο του dialer παμε ρυθμ.- προσωπικα -τηλεφωνο-πληκτρολ-απενεργοποιηση

Link to comment
Share on other sites

για το ηχο του dialer παμε ρυθμ.- προσωπικα -τηλεφωνο-πληκτρολ-απενεργοποιηση

 

ok να είσαι καλά

για το πρώτο ερώτημα έχουμε καμία απάντηση από τον δημιουργό ????:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος και πως απενεργοποιουμε τη δονηση απο το πληκτρολογιο του τηλεφωνου???? Ευχαριστω....

στο tab ρυθμίσεις, πήγαινε προσαρμογή - ανάδραση δόνησης και ξετσέκαρε την δόνηση.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά δουλεύει η rom αλλά έχω ένα μικρο προβληματάκι

από την μέρα που την εγκατέστησα δεν μπορώ με τίποτα να κάνω να δουλέψει το youtubeplay...

ενα μήνυμα όταν πάω να δω βιντεάκι είναι : failed to play :-3

και όταν πάω να κατεβάσω είναι αυτό :

''youtubeplay has encountered an unexpected error:nullreference exception extra info:σε youtubeplay.fmain,uiMenusave_clik(object sender eventargs e)σε system.windows.forms,menuitem. ...''

καμιά ιδέα ....????:cool:

Κώστα εννοείς την εφαρμογή που σου κατεβάζει βίντεο από το YouTube και τα αποθηκεύει στη συσκευή, σωστά ???

και σε μένα δεν δουλεύει και πετάει τα ίδια μηνύματα.

κάποιος άλλος που να την έχει δοκιμάσει ????

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Κώστα εννοείς την εφαρμογή που σου κατεβάζει βίντεο από το YouTube και τα αποθηκεύει στη συσκευή, σωστά ???

και σε μένα δεν δουλεύει και πετάει τα ίδια μηνύματα.

κάποιος άλλος που να την έχει δοκιμάσει ????

 

ναι αυτό εννοώ

έχει δοκιμάσει κανείς άλλος για να μας πει αν έχει το ίδιο πρόβλημα με εμάς ???:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αντωνη μπορεις να δεις ποια εκδοση εχεις ακριβως ?

εγω εχω την v1.0.0.11

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό εννοώ

έχει δοκιμάσει κανείς άλλος για να μας πει αν έχει το ίδιο πρόβλημα με εμάς ???:cool:

 

Το δοκίμασα και το κάνει και σε μένα,

δεν ξέρω όμως γιατί.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...