Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δοκίμασα και το κάνει και σε μένα,

δεν ξέρω όμως γιατί.

Γιαννη υπαρχει εκδοση V2.....

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιαννη υπαρχει εκδοση V2.....

μπορεισ να μασ δωσεις ενα link???να την κατεβασουμε??

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την 2.6 μεσα απο την dinik

SE P800-910i, MIOA701, AIRIS T620, XDA FLAME, HTC HD2 AKA LEO ROM: indie : Dinik v:22

OMEGA BETA TESTER

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά δουλεύει η rom αλλά έχω ένα μικρο προβληματάκι

από την μέρα που την εγκατέστησα δεν μπορώ με τίποτα να κάνω να δουλέψει το youtubeplay...

 

Δοκίμασε να ψάξεις να βρεις το uZardWebBrowser.cab........

Είναι ένας browser που λένε ότι παίζει τα πάντα :happy:

 

EDIT: συγγνώμη, μετά είδα τα επόμενα μηνύματα...για αποθήκευση βίντεο κλπ κλπ....ο uzard δε νομίζω να έχει τέτοια δυνατότητα :wacko:.

 

EDIT2: Δεν πρόλαβα κανέναν σας με το προηγούμενο EDIT....Εσείς είστε πιο γρήγοροι και από την αστραπή !!!!:p:p:p

 

Και μιας και μιλάτε για την εφαρμογή youtubeplay με την οποία αποθηκεύεις βιντεάκια από το Youtube που θα την βρω?

Υπάρχει εγκατεστημένο στις OMEGA ρομ του Γιάννη και δεν την έχω δει??

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ψάξεις να βρεις το uZardWebBrowser.cab........

Είναι ένας browser που λένε ότι παίζει τα πάντα :happy:

δεν θελει να παιζει τα βιντεο του Youtube στον browser, το εξηγησα παραπανω.

εννοεί την εφαρμογή που σου κατεβάζει βίντεο από το YouTube και τα αποθηκεύει στη συσκευή σου.

 

edit:

κωστα με προλαβες :D

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εκδοση 1,2 και θα την βρητε στο O Market που ενσωματωνεται στις ρομ του μαγειρα μας:lol:

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εκδοση 1,2 και θα την βρητε στο O Market που ενσωματωνεται στις ρομ του μαγειρα μας:lol:

Γιωργο μεσα στο Omarket εχει την 1.0.0.11 και ολοι στα reviews γραφουν για το ιδιο προβλημα με μας. για τσεκαρε το. μολις μπηκα και το ειδα και δεν υπαρχει εκδοση 1.2.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει περιπτωση να ταιριαζουν αυτεσ οι ρομ που ειναι ελληνικεσ στο t mobile μου?η θα κανω μ.....ια?και θα το καψω
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι το ίδιο με την v4.1 XT....Αφού έχει CHT 1.8.5...

Menu-->επεξεργασία διάταξης Home-->Επίπεδο 1-Κυρίως Home-->Προηγμένο-->Εμφάνιση ρολογιού: ΔΙΠΛΟ, flip και αναλογικό ρολόι

Και σου δείχνει και τον καιρό....εμένα τουλάχιστον το κάνει...;)

 

ok!!!!!!!!thanks demakis....

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο μεσα στο Omarket εχει την 1.0.0.11 και ολοι στα reviews γραφουν για το ιδιο προβλημα με μας. για τσεκαρε το. μολις μπηκα και το ειδα και δεν υπαρχει εκδοση 1.2.

 

δεν υπάρχει 1.2

αυτή που παίζει στο μαρκετ είναι η 1.0.0.11 και δυστυχώς δεν δουλεύει με τη ρομ απ ότι καταλαβαίνω...:O

ξενέρωμα μεγάλο για μένα γατί η εφαρμογή αυτή είναι όλα τα λεφτά.κατέβαζες το τραγούδι που ήθελες έτοιμο σε mp3

αν ξέρει κάποιος καμιά άλλη τέτοια εφαρμογή ας την αναφέρει please εκτός και αν υπάρχει κανείς που να βρήκε λύση με το youtubeplay....:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια και είχα βαρεθεί το sense, τα android ακόμα έχουν προβλήματα, είπα να δοκιμάσω το Maxsense!! Και τελικά διαπίστωσα...τι έχανα τόσο καιρό!!!:D:D:D

Πολύ καλό!! Επιτέλους μια πραγματική αλλαγή στο τηλέφωνο μου!! Φανταστική δουλειά!! :happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

το CHT 1.8.5 τι ακριβως ειναι δεν εχω καταλαβει :(

ειναι η αρχικη οθονη που εχει το ρολοι με πολυ περισσοτερες δυνατοτητες και περισσοτερες επιλογες σε σχεση με την μαμα ρομ.

δηλαδη εχουν προσθεσει πολλα πραγματα και πολλες δυνατοτητες πανω στην μαμα αρχικη οθονη.

αυτα στα γρηγορα.

για παραπανω εδω ειναι το επισημο :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625483

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

το CHT 1.8.5 τι ακριβως ειναι δεν εχω καταλαβει :(

 

cookie home tab editor...

Βάζεις quick links στην αρχική οθόνη, ρυθμίζεις διάφορα πραγματα από εμφάνιση, λειτουργία του τηλεφώνου κλπ...

Πολύ περιληπτικά γιατί παραπάνω δε ξέρω :lol::lol::lol::lol:

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια υπαρχει περιπτωση να ταιριαζουν αυτεσ οι ρομ που ειναι ελληνικεσ στο t mobile μου?η θα κανω μ.....ια?και θα το καψω

 

Σύμφωνα με τον cooker (ioathe) οι rom του είναι tmous compatible. Συνεπώς δεν θα έχεις πρόβλημα, αρκεί βέβαια να περάσεις πρώτα το κατάλληλο radio στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ειναι η αρχικη οθονη που εχει το ρολοι με πολυ περισσοτερες δυνατοτητες και περισσοτερες επιλογες σε σχεση με την μαμα ρομ.

δηλαδη εχουν προσθεσει πολλα πραγματα και πολλες δυνατοτητες πανω στην μαμα αρχικη οθονη.

αυτα στα γρηγορα.

για παραπανω εδω ειναι το επισημο :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625483

 

ευχαριστω για τηα απαντησεις σιγα σιγα μορφωνομαι κ εγω!!:p Να ρωτησω κ κατι αλλο.... εχω την Omega V4 XT με Co0kie's Home Tab αμα βαλω την Omega XT v4.0 με MaxSense v1.05 θα δω καμια ουσιαστηκη διαφορα??? κ τελικα τι παιζεται με το ραδιο?? εχω το 2,12 κ συνεχεια σχεδον εχω χαμηλο σημα μηπως το 2.10 ειναι καλυτερο??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τηα απαντησεις σιγα σιγα μορφωνομαι κ εγω!!:p Να ρωτησω κ κατι αλλο.... εχω την Omega V4 XT με Co0kie's Home Tab αμα βαλω την Omega XT v4.0 με MaxSense v1.05 θα δω καμια ουσιαστηκη διαφορα??? κ τελικα τι παιζεται με το ραδιο?? εχω το 2,12 κ συνεχεια σχεδον εχω χαμηλο σημα μηπως το 2.10 ειναι καλυτερο??

Το Maxsense με το CHT εχουν ουσιαστικες διαφορες, οσο αφορα την εμφανιση... Θα το καταλαβεις και μονος σου...:happy:

 

Τωρα για το radio, εχει να κανει με τον τοπο διαμονης σου και τον παροχο του δικτυου σου... Πχ, σε εμενα εδω που μενω και με cosmote, το 2.12 και εχει πολυ καλο σημα και η διαρκεια της μπαταριας ειναι η καλυτερη που εχω συναντησει... Αλλα αυτο δεν ειναι δεδομενο οτι θα ισχυει για ολους... Εκει που εισαι, μπορει να λειτουργει καλυτερα το 2.10, για παραδειγμα...

Οποτε, μονο με δοκιμες θα βρεις το ιδανικο radio...;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω για τηα απαντησεις σιγα σιγα μορφωνομαι κ εγω!!:p Να ρωτησω κ κατι αλλο....

 

Η γραφή τύπου sms απαγορεύεται στο forum, γράψε ολόκληρες τις λέξεις. Μπορεί να το ξεχνάμε αλλά εδώ δεν είναι chat room.

 

εχω την Omega V4 XT με Co0kie's Home Tab αμα βαλω την Omega XT v4.0 με MaxSense v1.05 θα δω καμια ουσιαστηκη διαφορα???

 

Αν θέλεις να ξεφύγεις λίγο από το HTC Sense επειδή ενδεχομένως το έχεις βαρεθεί, το MaxSense αποτελεί την καλύτερη εναλλακτική.

 

κ τελικα τι παιζεται με το ραδιο?? εχω το 2,12 κ συνεχεια σχεδον εχω χαμηλο σημα μηπως το 2.10 ειναι καλυτερο??

 

Οι απόψεις διίστανται γιατί η απάντηση εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Πρέπει να το δοκιμάσεις και να αποφανθείς μόνος σου ποιο δουλεύει καλύτερα στην περιοχή σου και τον πάροχο σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα κοντά σας η Omega Dinik v4.0 πολύ αναβαθμισμένη :):lol:

 

? ? ? ? ? ?

 

Δεν χρειάζεται να το βάλεις,

Η Omega ειναι σε wm 6.5.x και τα hotfix σε wm6.5.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Σύντομα κοντά σας η Omega Dinik v4.0 πολύ αναβαθμισμένη :):lol:

Aνυπομονουμε!! :D:shifty:

 

H maxsense δουλευει αψογα...:happy: Το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι το σηματακι της μπαταριας του maxsense δεν φαινεται να δειχνει σωστα την μπαταρια... Δηλαδη, ενω η μπαταρια μου τωρα ειναι στο 50%, το εικονιδιο αυτο εχει δυο κοκκινες μπαρες μονο, που ειναι πιο κατω απο τη μεση του... Αν δειτε στην εικονα, στο 50% θα επρεπε να εχει 3 μπαρες, δηλαδη και μια κιτρινη... Γενικα, καθε φορα φαινεται να δειχνει οτι εχω χαμηλοτερη μπαταρια απο την κανονικη και για να την δω, αλλαζω στην αριστερη homescreen καθε φορα, για να τη δω απο το widget... Προφανως, εχει να κανει με ο maxsense αυτο, απλα το επισημαινω...;)

http://img812.imageshack.us/img812/7756/maxsense.jpg

 

Παντως συγχαρητηρια, γιατι ολες οι εκδοσεις σου που εχω δοκιμασει ειναι φανταστικες!! Απο καθε αποψη... Σταθεροτητα, ταχυτητα, οργανωση, εμφανιση!! Χιλια μπραβο, και καλη συνεχεια στην προσπαθεια!! ;)

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν χρειάζεται να το βάλεις,

Η Omega ειναι σε wm 6.5.x και τα hotfix σε wm6.5.

 

Επέτρεψε μου να το κάνω περισσότερο ακριβές αυτό...

 

Το αν θα εγκατασταθεί κάποιο hotfix δεν εξαρτάται από το εκάστοτε build αλλά από το ποια base rom έχει χρησιμοποιηθεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω στα mms γινεται να το αλλαξω απο εκει που ειναι το μεγιστο 300kb να παιρνει παραπανω...ή ακομα και απεριοριστο???Ξερει καποιος κατι??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...