Jump to content

[ROM] Omega ~ Leo ROM series [HD2+TMOBILE HD2][ELL+WWE+GER]


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω κανω τις ρυθμίσεις (μαιλ - ηχοι - κτλ) και μετα παταω ενα autoinstall και σε 20 λεπτα εχω στησει την συσκευή μου :)

 

Γιάννη, συγγνώμη, αλλά θέλεις να πεις ότι εγκαθιστάς και άλλα έξτρα προγράμματα εκτός από αυτά που υπάρχουν ήδη εγκατεστημένα στη ρομ :wacko: :blink: :wacko:?? Αφού τα έχει όλα!!

 

Θα ήταν too much να σου ζητούσα να μου έλεγες ποιά είναι αυτά τα έξτρα προγραμματάκια, μιας και είσαι ψαγμένος εσύ, γιατί όλο και κάποιο χρήσιμο θα υπάρχει

από αυτά, για να μην ψάχνομαι άδικα εγώ, γιατί στο τέλος θα βγω πιο ψαγμένος από σένα και αυτό δεν είναι καλό ούτε για σένα ούτε για μένα ??:blink: (αν θες να

στο αναλύσω αυτό, ζήτα μου να σου πω με pm γιατί είναι πολύπλοκo...ολοκληρώματα, παραγοντικά και άλλα τέτοια επιστημονικά..θα βγω off topic :cool: :p)

 

Και κάτι για το BsB Tweaks που μόλις τσίμπησα: απενεργοποιώ το "auto sync clock" για να μη μου αλλάζει την ώρα στο κινητό και μετά το soft reset που γίνεται, είναι ξανά ενεργοποιημένο! any αηδία??

(Την 11 έχω ακόμα)

 

ΑΣΧΕΤΟ: Η Σερβία μας την έκανε την χάρη....τώρα θα δούνε αυτοί :mad:!!

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Στην 11.1 μολις εβαλα τα αρχεια στην καρτα τα εβγαλε μονο του στο album.

 

Στο Album τα βγάζει κανονικά. Το πρόβλημα (τουλάχιστον σε μένα) είναι όταν προσπαθώ να αλλάξω φάκελο με το αριστερό soft key (album). Εκεί με πετάει εκτός η εφαρμογή. Μόνο εγώ το έχω αυτό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο Album τα βγάζει κανονικά. Το πρόβλημα (τουλάχιστον σε μένα) είναι όταν προσπαθώ να αλλάξω φάκελο με το αριστερό soft key (album). Εκεί με πετάει εκτός η εφαρμογή. Μόνο εγώ το έχω αυτό;

 

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ εβαλα την 12 αλλα απο οτι βλεπω δεν εχω αυτο το προβλημα ολα καλα με τα alboum μηπως να κανεις κανενα hard reset?? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Για τη νέα botom task bar omega, που υπάρχει στη ν.12, υπάρχει κάποια εικόνα;

 

Αν μπορει καποιος ας ανεβασει μερικα screenshot γιατι εγω δεν εχω χρονο.

 

Το αρχείο της v12 dinik ell, δεν ανοίγει, βγαίνει μήνυμα ότι είναι κατεστραμένο. Το έχω κατεβάσει από το πρωι και τώρα ξαναδοκ'ιμασα να το ξανακατεβάσω και στο άνοιγμα λέει τα ίδια.

 

Την κατεβασα πριν λιγο και την αποσυμπιεσα κανονικα.

Μπορεις να δοκιμασεις παλι και να μου πεις??

 

http://www.vbnfiles.com/xda/indie/Omega%20Greek%20versions/Omega%20v12.x%20ELL/Omega%20v12%20ELL%20Dinik.rar

 

Καλησπέρα. Μια ερώτηση, τα αρχεια της 12 που εχουν ανεβει ειναι της απλης ή της XT? γιατι στη CHT αναφερει ΧΤ διπλα ενω στις αλλες όχι

 

Εχω ανεβασει ολες τις Ελληνικες εκδοσεις και τις 6.

Θα τις βρεις εδω

 

ρε παιδια εχω ενα προβλημα με της φωτογραφιες στην ομεγα 12 . Οταν παω στις φωτογραφιες μου βγαζει μονο της καμερας και αμα παω να αλλαξω αλμπουμ μετα απο λιγο κολλαει και θελει soft reset. Ξερει κανεις τι παιζει γιατι με την 11.1 δεν μου το εκανε αυτο

 

Το δοκιμαζω συνεχεια και σε μενα δουλευει οκ

 

Στο Album τα βγάζει κανονικά. Το πρόβλημα (τουλάχιστον σε μένα) είναι όταν προσπαθώ να αλλάξω φάκελο με το αριστερό soft key (album). Εκεί με πετάει εκτός η εφαρμογή. Μόνο εγώ το έχω αυτό;

 

Και αυτο το δοκιμασα,

και τωρα αλλα και οταν το ειχες αναφερει Γιαννη και δουλευει οκ.

 

Εκτος απο τον Μανωλη μπορει να το κανετε ελεγχο και οι υπολοιποι να να μας πειτε?

Το αλμπουμ ειναι το ιδιο στις 10 - 11 -12

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Και εγω για το soft key λεω . Οταν παω να αλλαξω αρχειο μετα απο λιγο κολλαει . Ενω στην 11.1 δεν χρειαστηκε καν να ψαξω να λλαξω αρχειο της βρηκε μονο του.

Και επισης οταν παω να αλλαξω αρχειο μου κλεινει η επιλογη αμεσως . Δηλαδη πρεπει να ψαξω πολυ γρηγορα αλλιως με πεταει παλι πισω στο album.

 

Καταφερα να βαλω το αρχει που θελω αλλα με πολυ κοπο

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος ας ανεβασει μερικα screenshot γιατι εγω δεν εχω χρονο.

 

 

 

Την κατεβασα πριν λιγο και την αποσυμπιεσα κανονικα.

Μπορεις να δοκιμασεις παλι και να μου πεις??

 

http://www.vbnfiles.com/xda/indie/Omega%20Greek%20versions/Omega%20v12.x%20ELL/Omega%20v12%20ELL%20Dinik.rar

 

τα ίδια κάνει. Το αρχείο που κατεβάζει είναι 66kb.

edit: Το αρχείο που βλέπω ΄για κατέβασμα είναι 160mb και όταν πατάω αποθήκευση, το καατεβάζει σε 1 sec και είναι αυτό:

edit:τις άλλες τις έχω κατεβάσει κανονικά.

Edited by NIKOLAOS68

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια κάνει. Το αρχείο που κατεβάζει είναι 66kb.

edit: Το αρχείο που βλέπω ΄για κατέβασμα είναι 160mb και όταν πατάω αποθήκευση, το καατεβάζει σε 1 sec και είναι αυτό:

edit:τις άλλες τις έχω κατεβάσει κανονικά.

 

Πρεπει να κολλησε ο Internet browser σου.

Δοκιμασε με εναν αλλο και ενημέρωσε με.

 

Και εγω για το soft key λεω . Οταν παω να αλλαξω αρχειο μετα απο λιγο κολλαει . Ενω στην 11.1 δεν χρειαστηκε καν να ψαξω να λλαξω αρχειο της βρηκε μονο του.

Και επισης οταν παω να αλλαξω αρχειο μου κλεινει η επιλογη αμεσως . Δηλαδη πρεπει να ψαξω πολυ γρηγορα αλλιως με πεταει παλι πισω στο album.

 

Καταφερα να βαλω το αρχει που θελω αλλα με πολυ κοπο

 

Αν εχεις κανει task29 + reflash + hard reset,

δοκιμασε μια αλλη καρτα sd (αν εχεις) και ενημερωσε με.

Θα ηθελα αν ειναι όντος προβλημα να το επιβεβαιώσουμε ωστε να το διορθώσω.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες task29 + reflash + hard reset εννοεις ολα μαζι με την σειρα αυτη ?

Εκανα φλας απο την 11.1 στην 12 και μετα hard reset . Τωρα δεν κανω τιποτα αμα και οταν βγαλεις την 13 γιατι δεν μπορω να τα ξανακανω ολα απο την αρχη.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες task29 + reflash + hard reset εννοεις ολα μαζι με την σειρα αυτη ?

Εκανα φλας απο την 11.1 στην 12 και μετα hard reset . Τωρα δεν κανω τιποτα αμα και οταν βγαλεις την 13 γιατι δεν μπορω να τα ξανακανω ολα απο την αρχη.

 

Μια χαρα τα εκανες, απλα αν υπαρχει προβλημα δοκιμαζουμε τα παντα απο την αρχη.

Μηπως εχεις δευτερη sd καρτα να δοκιμασεις.

 

 

Νεος ArkSwitch βγηκε σημερα,

μπορειτε να τον βαλετε με cab απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=618300

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμασα καμια διαφορα.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την max sense v12 από την Παρασκευή μπαινοβγαίνω χωρίς κολλήματα στα άλμπουμ απο το αριστερό soft key.

Και σήμερα το δοκίμασα κάμποσες φορές συνεχόμενες μήπως και κολλήση η με πετάξει έξω αλλά τίποτα.......

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Στην προσπάθεια μου χθες κατά την συναυλία των U2, να ανεβάσω φωτογραφίες στο facebook, παρατήρησα ότι όταν πας στη φωτογραφία και πατήσεις τα δύο βελάκια, δεν έχει την επιλογή για facebook αλλά μόνο για αλληλογραφία και μηνύματα. Έχω την έκδοση V7 dinik ELL.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και σήμερα το δοκίμασα κάμποσες φορές συνεχόμενες μήπως και κολλήση η με πετάξει έξω αλλά τίποτα.......

 

Εννοείς ότι δοκίμασες να εναλλάξεις σε διάφορους φακέλους και δεν είχες κανένα πρόβλημα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα το δοκίμασα κάμποσες φορές συνεχόμενες μήπως και κολλήση η με πετάξει έξω αλλά τίποτα.......

 

Εννοείς ότι δοκίμασες να εναλλάξεις σε διάφορους φακέλους και δεν είχες κανένα πρόβλημα;

 

Καλημερα :)

 

Γιάννη από κάτι άλλο στην κάνει, και στην 11.1 δεν κολλάει καθόλου, το έχω γυρίσει πολλές φορές μεταξύ των 6 άλμπουμ που έχω.

Μετά την έκδοση 9 αν δεν κάνω λάθος διορθώθηκε, στις προηγούμενες υπήρχε όντως.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :)

 

Γιάννη από κάτι άλλο στην κάνει, και στην 11.1 δεν κολλάει καθόλου, το έχω γυρίσει πολλές φορές μεταξύ των 6 άλμπουμ που έχω.

Μετά την έκδοση 9 αν δεν κάνω λάθος διορθώθηκε, στις προηγούμενες υπήρχε όντως.

 

Εγώ άβαλα την 12 dinik και εναλάσομαι κανονικά μεταξύ των άλμπουμ χωρίς πρόβλημα.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη από κάτι άλλο στην κάνει, και στην 11.1 δεν

 

Το γνωρίζω. Είμαι πεπεισμένος ότι κάποιο/α από τα αρχεία που έχω στους φακέλους δεν είναι συμβατό με αυτά που το album πάει να διαβάσει και πετάει την εφαρμογή έξω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω. Είμαι πεπεισμένος ότι κάποιο/α από τα αρχεία που έχω στους φακέλους δεν είναι συμβατό με αυτά που το album πάει να διαβάσει και πετάει την εφαρμογή έξω.

 

Νομιζω οτι εχει να κανει με καποια αρχεια του IGO8. Ειχα το ιδιο προβλημα με εσενα και νομιζα οτι ηταν προβλημα της εκαστοτε ελληνικης rom που χρησημοποιουσα μεχρι που εκανα δοκιμες και εσβησα τον φακελλο IGO8. Τωρα ποιο αρχειο την κανει την ζημια δεν ξερω :O

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι αυτο γιατι εγω ειχα το igo και στην 11.1 και δεν μου το εκανε. Αλλα δεν ειναι κακο να δοκιμασω . Τον μετακινω και επανερχομαι.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομιζω οτι εχει να κανει με καποια αρχεια του IGO8. Ειχα το ιδιο προβλημα με εσενα και νομιζα οτι ηταν προβλημα της εκαστοτε ελληνικης rom που χρησημοποιουσα μεχρι που εκανα δοκιμες και εσβησα τον φακελλο IGO8. Τωρα ποιο αρχειο την κανει την ζημια δεν ξερω :O

 

Δεν αποκλείεται. Αλλά προτιμώ να μείνω έτσι παρά να πειράξω iGO8.3.4 ή Primo ή οποιοδήποτε από τα υπόλοιπα προγράμματα πλοήγησης που χρησιμοποιώ. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα το destinator 9 μου το εκανε. Με το igo μονο του ειναι μια χαρα.

Θα δοκιμασω να βαλω τον 7 να δω εαν θα μου το κανει και παλι.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το βρηκα το destinator 9 μου το εκανε.

 

Έχεις δίκιο! Είχε ξεμείνει στην κάρτα μου μιας και δεν το χρησιμοποιούσα και φυσικά δεν δυσκολεύτηκα να το πετάξω. Με το destinator 7 δεν θα έχεις πρόβλημα. Τώρα δεν υπάρχει πρόβλημα με το Album.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπα μαλλον θα ασχοληθω με τον igo γιατι βρηκα κατι ωραια πραγματακια και κατεβαζω !!!!! Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπα μαλλον θα ασχοληθω με τον igo γιατι βρηκα κατι ωραια πραγματακια και κατεβαζω !!!!!

 

ειναι καλυτερο το igo απο το to destinator??????????????????????? :X

Link to comment
Share on other sites

το igo ειναι το καλυτερο προγραμμα με μετριο χαρτη,το dest 7 ειναι μετριοτατο με καλο χαρτη.το dest δεν το δουλευω παροτι το εχω αγορασμενο.τωρα το θεμα με το twitter μου ηρθε το παρακατω mail.

There are over 250,000 applications built using the Twitter API. To use most applications, you first authorize the application to access your Twitter account, after which you can use it to read and post Tweets, discover new users and more. Applications come in many varieties, including desktop applications like TweetDeck, Seesmic, or EchoFon, websites such as TweetMeme, fflick, or Topsy, or mobile applications such as Twitter for iPhone, Twitter for Blackberry, or Foursquare.

Update 1: New authorization rules for applications

Starting August 31, all applications will be required to use “OAuth” to access your Twitter account.

What's OAuth?

OAuth is a technology that enables applications to access Twitter on your behalf with your approval without asking you directly for your password.

Desktop and mobile applications may still ask for your password once, but after that request, they are required to use OAuth in order to access your timeline or allow you to tweet.

What does this mean for me?

Applications are no longer allowed to store your password.

If you change your password, the applications will continue to work.

Some applications you have been using may require you to reauthorize them or may stop functioning at the time of this change.

All applications you have authorized will be listed at http://twitter.com/settings/connections.

You can revoke access to any application at any time from the list.

Update 2: t.co URL wrapping

In the coming weeks, we will be expanding the roll-out of our link wrapping service t.co, which wraps links in Tweets with a new, simplified link. Wrapped links are displayed in a way that is easier to read, with the actual domain and part of the URL showing, so that you know what you are clicking on. When you click on a wrapped link, your request will pass through the Twitter service to check if the destination site is known to contain malware, and we then will forward you on to the destination URL. All of that should happen in an instant.

You will start seeing these links on certain accounts that have opted-in to the service; we expect to roll this out to all users by the end of the year. When this happens, all links shared on Twitter.com or third-party apps will be wrapped with a t.co URL.

What does this mean for me?

A really long link such as http://www.amazon.com/Delivering-Happiness-Profits-Passion-Purpose/dp/0446563048 might be wrapped as http://t.co/DRo0trj for display on SMS, but it could be displayed to web or application users as amazon.com/Delivering- or as the whole URL or page title.

You will start seeing links in a way that removes the obscurity of shortened links and lets you know where each link will take you.

When you click on these links from Twitter.com or a Twitter application, Twitter will log that click. We hope to use this data to provide better and more relevant content to you over time.

Thanks for reading this important update. Come and check what's new at http://twitter.com.

Thanks,

The Twitter Team

λετε να παιζει ρολο;να καταλαβαινα και τι λεει

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...